Bruk-Bet Termalica NiecieczaBruk-Bet Termalica Nieciecza
19:24

Za uwagę i śledzenie relacji dziękuje Państwu Andrzej Rukść. Pozdrawiam !!!

19:23

Był to wyrównany mecz, w którym tak jak mówiłem wcześniej, jedna akcja zadecydowała o jego losach. Tym razem górą w Gdyni Termalica.

93'

Koniec meczu! Po bramce Sobczaka w 60 minucie spotkania Termalica odnosi zwycięstwo i pozostaje liderem 1. ligi.

92'

Żółta kartka dla Plevy za faul w środku pola

92'

Niezłe podanie Zwolińskiego w pole karne do Surdykowskiego. Napastnika Arki uprzedza jednak Nowak

90'

Sędzia doliczył 3 minuty do drugiej części spotkania

90'

W drybling w polu karny wdał się Szwoch, puścił piłkę pod nogami obrońcy Termaliki, jednak ostatecznie ją stracił

88'

Faul w środku pola i żółta kartka dla Zwolińskiego

88'

Ze środka pola kapitalną piłkę do Radzewicza zagrywa "Jarza", Radzewicz zgrywa ją głową do Zwolińskiego a ten w kapitalnej sytuacji zamiast strzelać lewą nogą, składa się do głowy. Strzał niecelny, a powinno być 1:1

86'

Za ostre cięcie przeciwnika przy linii końcowej żółtą kartkę ogląda da Silva

85'

Termalica w "10" lepsza od Arki. U Arkowców nie widać determinacji w dążeniu do zdobycia bramki. Kibice wymagają większego zaangażowania

83'

Zamiast pod bramką gości, znów niebezpiecznie było pod bramką Arki. W dobrej sytuacji Ceglarz przestrzelił po długim rogu.

83'

Końcówka spotkania zapewne będzie toczyła się pod dyktando gospodarzy. Pytanie czy starczy czasu chociażby na wyrównanie

82'

Nieporozumienie w szeregach gości mógł wykorzystać Rybski, jednak z bliska strzelał niecelnie. Sytuacja nie była łatwa

80'

Czerwona kartka dla Jareckiego. Brutalne zagranie zawodnika Termaliki, który kopnął w głowę da Silvę. Wydaje się, że Jarecki nie miał złych intencji.

78'

Zmiana młodzieżowców. Za zdobywcę bramki Sobczaka wchodzi Ceglarz

77'

Rybski bliski wywalczenia rzutu rożnego. Nabił Krajanowskiego, ale piłka była już poza boiskiem i od bramki zacznie Miszczuk

75'

Grzelak ze środka podaje na lewą flankę do Tomasika, ten schodzi do środka na prawą nogę i oddaje strzał. Ponownie był to strzał celny, ale słaby i taki, który nie mógł zaskoczyć Nowaka

73'

Ofensywna zmiana z Arce. Kolejną szansę dostaje Zwoliński, który zastępuje Pruchnika

72'

Od momentu zdobycia bramki przez Termalicę, Arka praktycznie bez sytuacji bramkowej

70'

Lewym skrzydłem w pole karne próbował przedrzeć się Jarecki, jednak wyjechał poza linie końcową boiska

67'

Zmiana w środkowej formacji. Za Rzuchowskiego wchodzi będący ostatnio bez formy Szwoch. Być może Mateusz dziś pokaże swoje umiejętności, które są przecież niemałe

66'

Kiedy wchodził Rybski kibice nie omieszkali pozdrowić rywala zza miedzy... :)

64'

Surdykowski zastępuje na boisku rozgrywającego dziś 50 mecz w barwach Arki Kuklisa.

61'

Podanie Jareckiego do wchodzącego z lewego skrzydła Sobczaka. Młody napastnik Termaliki wychodzi sam na sam z Miszczukiem i pakuje piłkę do siatki między nogami bramkarza. Wydaje się, że Miszczuk powinien interweniować wcześniej i wyjść z bramki do piłki. Z perspektywy trybun wydaje się, że miał bliżej do piłki niż Sobczak. Bez winy nie pozostaje także "Jarza", który dał się ograć.

60'

0-1 !!! Strzelcem gola Sobczak !!!

58'

W miejsce Lipeckiego, witany w Gdyni gwizdami Andrzej Rybski. To druga zmiana Termaliki w tym spotkaniu

57'

Osamotniony na prawym skrzydle da Silva wycisnął z tej akcji maksimum. Uwolnił się spod opieki obrońcy i oddał celny strzał. Nowak jednak na posterunku

55'

W świetnej sytuacji ponownie znalazł się Grzelak, znów nie zdecydował się na strzał. Zamiast tego podawał do wchodzącego na pełnym gazie Tomasika. Ten nie zdołał jednak opanować piłki i z groźnej akcji nic nie wyszło

53'

Ta akcja mogła mieć miejsce właśnie w 53 minucie meczu. Na strzał z dystansu zdecydował się da Silva. Nowak z trudem paruje piłkę, a Radzewiczowi zabrakło kilku centymetrów wzrostu aby dobić piłkę do pustej bramki. To był pierwszy celny strzał w tym spotkaniu

52'

Osobiście dzisiejszy mecz do złudzenia przypomina mi spotkanie obu drużyn sprzed roku. Wtedy do przerwy było również 0:0, a jedna akcja zadecydowała o losach meczu. Gola w 77' strzelił Jędrzejowski i Arka wygrała 1:0

51'

Oficjalna frekwencja na dzisiejszym spotkaniu to 4050 osób.

50'

A na trybunach głośne "Hej Arka gooool"

48'

Drugi z rzędu rzut rożny dla Termaliki. Oba stałe fragmenty bez zagrożenia pod bramką żółto- niebieskich

46'

Od początku drugiej połowy zobaczymy Jareckiego, który zastąpił Piotrowskiego

46'

Arka - Termalica

46'

Zaczynamy 2 połowę. Oby w tej części gry padło kilka goli

18:26

Garść wyników z ligowych boisk: Dolcan 5:0 Bogdanka (koniec meczu)

Tychy 1:1 Sandecja (koniec meczu)

Miedź 1:0 Polonia (koniec meczu)

Warta 0:1 Olimpia (koniec meczu)

Stomil 2:2 Kolejarz (66 minuta)

18:21

Pierwsza połowa nieco rozczarowała. Termalica w ostatnich pięciu meczach na wyjeździe strzeliła tylko 1 bramkę, dlatego nikt raczej nie spodziewał się ultra-ofensywnej gry gości. Arka jak na razie posiada inicjatywę i powinna udokumentować ten fakt zdobytą bramką. Najbliżej osiągnięcia tego celu gdynianie byli w 40 minucie, kiedy Kuklis trafił w słupek. W drugiej połowie liczymy przede wszystkim na bramki.

46'

Koniec pierwszej połowy. Po bardzo przeciętnej grze jak na razie 0:0

45'

Sędzia doliczył 1 minutę do pierwszej połowy

44'

Kaczmarczyk ukarany tylko żółtą kartką. Bardzo ostry faul bez piłki na Kuklisie. Pachniało czerwienią

40'

Powinno być 1:0. Da Silva pięknie dograł do Kuklisa, ten strzałem na wślizgu o mały włos nie pokonał bramkarza gości. Termalicę ratuje słupek

37'

Na dzisiejszym meczu jest m.in. Michał Listkiewicz. Wczoraj był również widziany na Bałtyku. Czy jutro odwiedzi Gdańsk? Wycieczka po Trójmieście... :)

32'

Radzewicz bardzo ładnie złamał do środka i oddał strzał z prawej nogi. Strzał słaby i niecelny, widać, że to jego słabsza noga

31'

Teraz fatalny błąd Pruchnika na własnej połowie, Termalica wyszła "3 na 3" jednak strzał pomocnika gości bardzo niecelny

29'

Bardzo bliski przejęcia piłki i wyjścia "sam na sam" Radzewicz, jednak ofiarna interwencja Czerwińskiego zapobiega tragedii

27'

Rzuchowski oddał strzał zza pola karnego. Uderzenie z serii "Panu Bogu w okno"

26'

Arka wyraźnie przejęła inicjatywę i dąży do zdobycia bramki. Termalica jak na razie gra dość zachowawczo

23'

W dogodnej sytuacji w polu karnym znalazł się Grzelak i aż prosiło się o strzał. Grzelak wdał się w drybling i stracił piłkę. Nie tak powinien zachować się tak doświadczony gracz

22'

Kolejne kapitalne dogranie Radzewicza. Płaska piłka odchodząca od bramkarza przemierzała pole karne i wystarczyło je przeciąć, jednak najpierw da Silva, a później Kuklis minęli się z piłką na wślizgu

20'

Za ostry faul w środku pola żółtą kartką ukarany Lipecki

19'

Ładnie na czystą pozycję wychodził da Silva, jednak Rzuchowski zagrał mu w drugie tempo i brazylijczyk złapany na spalonym

15'

Radzewicz dostał "kanał" i bezmyślnie faulował. Za to zagranie otrzymuje żółty kartonik

15'

Dobre wyjście Arkowców. Z piłką pociągnął Pruchnik, jednak źle podawał

14'

Kapitalne cross'owe podanie Rzuchowskiego na lewe skrzydło do Radzewicza. "Radza" jednak na minimalnym spalonym

12'

Po rzucie rożnym wykonywanym przez Radzewicza z piłką minął się Brodziński. A miał okazję oddać strzał. Zamiast tego zapachniało groźną kontrą dla Termaliki. Świetną interwencją popisał się jednak Rzuchowski

11'

Mimo, iż niezbyt liczna, to "Górka" daje radę. Kibice Arki zaczęli mocnym akcentem i trzymają dobry poziom. "Tory" pomagają.

8'

Krajanowski w swoim pierwszym rajdzie. Po kontuzji nie widać śladu. Na szybkości przemierzył całe boisko, zagrał klepkę z da Silvą, jednak sędzia uznał, że faulował w walce o pozycję

7'

Na prawym skrzydle indywidualnej akcji próbował da Silva, nie trafił jednak czysto w piłkę i wylądował na ... bandzie :)

5'

Paweł Sikora na konferencji przedmeczowej zastanawiał się nad zmianą pozycji dla Grzelaka. Dziś Rafał gra w środku, na prawe skrzydło został przesunięty Kuklis. Arka gra ustawieniem 4-2-3-1

4'

Kapitalny rajd Radzewicza lewym skrzydłem, mocna centra trafia do Kuklisa, jego strzał jednak bardzo niecelny. Wydaje się, że "Kuki" mógł odgrywać do Grzelaka, bądź da Silvy

2'

Niebezpieczne dośrodkowanie Kaczmarczyka z prawej strony boiska. Niezbyt pewnie piąstkuje Miszczuk

1'

Kibice gdyńskiej Arki zaczęli od minuty ciszy, ku pamięci kibica, który założył fanclub Arki w Czarsku

1'

No to zaczynamy, licząc na wielkie emocje

17:27

Mimo dogodnego terminu spotkania, wymagającego rywala oraz wyśmienitej pogody, frekwencja jest bardzo słaba. Być może to efekt ulewy, która przeszła dziś nad Gdynią tuż przed meczem.

17:25

Rezerwowi Arki: Szlaga, Kubowicz, Sobieraj, Brzuzy, Szwoch, Zwoliński, Surdykowski

Rezerwowi Termaliki: Budka, Ceglarz, Drozdowicz, Jarecki, Rybski, Skołorzyński, Wróbel

17:23

Tymczasem Dolcan rozgromił Bogdankę 5:0 i notuje serię 8 zwycięstw z rzędu (wliczając walkower z ŁKS-em). Piękna seria !

17:21

Przed godziną nad Gdynią przeszła soczysta ulewa. Jednak później przywitaliśmy wiosnę. Aktualnie świeci słońce i panuje idealna temperatura do gry (ok. 14 C). Nic tylko cieszyć się grą...Arka - Termalica

17:19

OBIE EKIPY INTENSYWNIE SIĘ ROZGRZEWAJĄ Arka - TermalicaArka - Termalica

17:10

W drużynie Termaliki występują znani w Trójmieście, aczkolwiek nie koniecznie lubiani w Gdyni- Karol Piątek, Jakub Biskup, Andrzej Rybski. Jest też Emil Drozdowicz, który miał kiedyś trafić do Gdyni, do transferu jednak nie doszło, a Emil już dwukrotnie karcił Arkę golami zdobywanymi przeciwko niej (raz strzelił grając w Polonii Bytom, raz dla Termaliki). W podstawowym składzie zobaczymy jednak tylko Piątka.

17:09

Do dziś obie drużyny mierzyły się ze sobą trzykrotnie. W poprzednim sezonie w Niecieczy 2:1 zwyciężyli gospodarze (Rybski 25', Trafarski 57' - Radzewicz 45'), w rewanżu padł wynik 1:0, a punkty zostały w Gdyni (Jędrzejowski 77'). W rundzie jesiennej obecnych rozgrywek, po ciekawym widowisku, ponownie triumfowała Termalica 3:2 (Drozdowicz 12', Pawlusiński 2 (24', 72' k) - Krajanowski 40', Da Silva 86' k). Czy dziś również górą będzie gospodarz?

17:09

To nie powinno się odbić na dyspozycji zespołu. Na kalendarz nie mamy wpływu. Osobiście uważam, że lepiej grać częściej niż długo pauzować. W Nowym Sączu graliśmy na ciężkim boisku. Okazję pokazania mieli piłkarze, którzy dotychczas mniej grali.

Ocenił sytuację Kazimierz Moskal, szkoleniowiec Termaliki.

17:07

Zawodnicy z Niecieczy dodatkowo nadrabiali zaległości i w środę rozegrali w Nowym Sączu zaległe spotkanie 19. kolejki z Sandecją (0:0). Tym samym dzisiejszy pojedynek jest dla podopiecznych Kazimierza Moskala trzecim meczem rozgrywanym w ciągu 7 dni.

17:06

W poprzedniej kolejce Arkowcy przywieźli szczęśliwy, ale i bardzo cenny punkt z Bydgoszczy, natomiast Termalica rozgromiła na własnym boisku Okocimski 4:0.

17:05

Żółto- niebiescy zajmują aktualnie 9 miejsce w tabeli (32 pkt), „Słoniki” z dorobkiem 42 punktów są liderem rozgrywek.

17:03

Witam z Gdyni, skąd będę dla Państwa relacjonował hitowe spotkanie 23. kolejki 1. ligi, w którym miejscowa Arka podejmuje Termalicę Bruk-Bet Nieciecza.