Dolcan ZąbkiDolcan Ząbki
5 : 0
Górnik ŁęcznaGórnik Łęczna
15:51

Dolcan Ząbki rozbił Bogdankę Łęczna 5:0. Passa ząbkowian trwa, a Bogdanka musi wziąć się w garść po tak bolesnym laniu. Za uwagę dziękuje Mateusz Faderewski.

93'

KONIEC MECZU!

92'

Jeszcze rzut rożny dla Dolcanu.

91'

Prusak instynktownie broni strzał Koziary!

90'

Arbiter doliczył dwie minut.

90'

Świetne zagranie w pole karne Sasina. Tataj minimalnie minął się z piłką.

90'

Spokój w szeregach Dolcanu. Już nikt i nic nie odbierze im zwycięstwa.

90'

Zuber na spalonym.

89'

Rzut rożny dla Dolcanu.

88'

Renusz nieprzepisowo powstrzymał Sasina. Rzut wolny.

87'

Renusz popędził lewą stroną. Trafił w boczną siatkę.

86'

Zuber oddał gospodarzom piłkę, zachowując się fair play.

86'

Mocny strzał Koziary wprost w Prusaka. Bez kłopotów golkiper Bogdanki.

85'

Kibice śpiewają: "Jeden, dwa, trzy, cztery, pięć - mało!". Czy będzie "szóstka"?

84'

Kibice skandują nazwisko Podolińskiego. Mają powody do dumy.

83'

Świetne, prostopadłe zagranie Koziary do Świerblewskiego. Ten minął Prusaka i mimo interwencji jednego z obrońców gości, piłka wpadła do siatki!

82'

GOOLLL!!! Pogrom Bogdanki! Tym razem Świerblewski!

80'

Do końca spotkania niespełna dziesięć minut. Na boisku wieje nudą.

78'

Bogdanka dąży do zdobycia honorowego trafienia. Bezskutecznie.

76'

Bogdanka dzisiaj zupełnie bez formy. Nowak wysoko ponad bramką.

75'

Czech Tomas Pesir zdjęty z boiska. W jego miejsce Michał Paluch.

74'

Dobrą okazję przed chwilą zmarnował Tataj, który nie był w stanie przejąc podania.

74'

Robert Podoliński z ławki krzyczy: "Więcej, więcej!". A więc czekamy! ; )

73'

Na boisku pojawi się Michał Paluch.

73'

Były zawodnik Korony Kielce na raty pokonał Prusaka. Napastnik dostał piłkę na lewej stronie i mimo asysty obrońcy oddał strzał. Dobitka z ostrego kąta okazała się już skuteczna.

72'

GOOOLLL!! Tataj-Show!!

71'

Bez obaw o wynik ząbkowianie klepią między sobą piłkę.

70'

Prostopadłe zagranie do Tataja nie znalazło odbiorcy.

69'

Rzut rożny dla Bogdanki.

68'

Tataj na spalonym.

68'

Ostatnie trafienie Dolcanu budzi lekkie kontrowersje. Czy przy strzale Piątkowskiego piłka nie odbiła się od nogi jednego z obrońców? Powtórki powinny wyjaśnić sytuację.

66'

Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy. Paweł Sasin zastępuje Bartka Wiśniewskiego.

65'

Zmiana również w zespole Dolcanu. Strzelec dwóch bramek, Mateusz Piątkowski został zmieniony przez Macieja Tataja.

64'

Zmiana W Bogdance. Zuber za Tymosiaka.

64'

Po meczu. Piątkowski dostał piłkę w polu karnym, zakręcił trzema obrońcami i lekkim podcięciem pokonał bezradnego golkipera Bogdanki.

62'

GOOOLLLL!!!! PIĄTKOWSKI !!!

62'

Ależ spokój Leszczyńskiego. W obliczu zagrożenia bramkarz Dolcanu świetnym wyjście z własnego pola karnego zatrzymał atak Bogdanki.

61'

Błąd defensywy Bogdanki. Zagranie na boczne pole do Piątkowskiego, ten ustawił nogę do strzału i uderzeniem tuż przy słupku nie dał szans Prusakowi.

60'

GOOOL!! Piątkowski podwyższa prowadzenie!

58'

Pasywna część spotkania. Więcej przy piłce utrzymują się gracze Piotra Rzepki.

58'

Wiśniewski faulował walcząc o piłkę. Bogdanka w grze.

56'

Tymosiak próbował zaskoczyć strzałem z dystansu Leszczyńskiego. Przeliczył się.

54'

Tak jak przypuszczaliśmy, Zjawiński musiał zejść z boiska. W jego miejsce Patryk Koziara.

53'

Na boisku zamelduje się Patryk Koziara.

52'

Renusz jest najczęściej faulowanym zawodnikiem meczu. Piłkarz po raz kolejny padł na murawę.

52'

Cichocki ciągnął za koszulkę Renusza. To musiała być kartka.

51'

Ryzykowne wyjście Prusaka. Rzut rożny dla Dolcanu.

51'

Jakubik stracił piłkę przed polem karnym przeciwnika i Bogdanka pognała z atakiem. Dolcan zrewanżował się i również zatrzymał piłkarzy z Łęcznej.

49'

Na spalonym Wiśniewski.

48'

Osoliński został drugim strzelcem Dolcanu. Był to szósty gol piłkarza w tym sezonie.

46'

Zmiana w ekipie Bogdanki. Sołdecki zastępuje Kalkowskiego.

46'

Gramy!

15:01

Piłkarze wyszli na murawę. Za chwilę wznawiamy grę.

15:00

Bramka Osolińskiego była niejako przełamaniem piłkarza w meczach z łęcznianami. Zawodnik jesienią nie trafił z rzutu karnego właśnie w meczu z... Bogdanką.

14:54

Czerwona kartka Benkowskiego znacząco wpłynęła na przebieg spotkania. Dolcan przeważa, choć Bogdanka stale próbuje zaskoczyć gospodarzy szybkim kontratakiem. Słaby mecz rozgrywa Zjawiński, który powinien zostać zmieniony w przerwie spotkania.

46'

Jeszcze próbował strzelać Piątkowski, ale piłka odbiła się od obrońcy i pewnie złapał ją Prusak.

45'

Piłkarze wyczekują końca pierwszej połowy. Gra "im dalej tym lepiej".

45'

Stefańczyk jak rażony piorunem padł po faulu Zjawińskiego. Żółta dla gracza Dolcanu.

42'

Zjawiński dzisiaj bez formy. Następnie niecelne zagranie.

41'

Szybka kontra Bogdanki, ale szybszy od napastnika gości był Leszczyński. Tym razem bramkarz nie pomylił się wykopując piłkę.

40'

Nikitović na raty wybił piłkę. Dolcan w ataku pozycyjnym.

40'

Na trybunach miała miejsce nieprzyjemna sytuacja. Ochrona musiała wyprowadzić kilku ludzi zakłócających oglądanie spotkania.

39'

Renusz chciał dośrodkować. "Chciał" to dobre słowo w kontekście tego, co zrobił.

38'

Dolcan już w "11".

37'

Potrzebna pomoc medyczna dla Świerblewskiego. Piłkarz poza linią boiska.

36'

Wiśniewski na spalonym.

35'

Zagorzali fani skandują imię i nazwisko trenera Dolcanu. Póki co scenariusz Dolcanu sprawdza się.

34'

Drugi strzał Zjawińskiego w tym spotkaniu. I kolejny niecelny.

32'

Ależ było blisko! Z dystansu próbował jeden z piłkarzy Bogdanki. Leszczyński był zasłonięty, ale piłka minimalnie minęła słupek.

30'

Bogdanka nie ma nic do stracenia i rzuca się do ataków. Przed chwilą niecelnie z wolnego strzelał ponownie Nowak. Dolcan uspokoił grę, ale to tylko na ich niekorzyść.

30'

Nad Ząbkami ... burza. ;)

28'

Cichocki skutecznie powstrzymał Stefańczyka. Z ławki podniósł się szkoleniowiec Rzepka, krzycząc, że piłkarz gospodarzy zasługuje na żółty kartonik. Nic nie wskórał.

27'

Zjawiński w asyście dwóch rywali próbował zagrać do Piątkowskiego. Niecelnie.

26'

Mżawka na stadionie w Ząbkach. Zapowiada się ciekawe widowisko.

25'

Było blisko kolejne bramki. Świerblewski tuż na linii pola karnego wyłożył piłkę Osolińskiego, ale ten fatalnie przestrzelił.

24'

Gracze Bogdanki grają z większym pressingiem niż dotychczas.

22'

Nad poprzeczką Nowak.

22'

Rzut wolny dla Bogdanki. Do bramki około 25 metrów.

21'

Czerwona kartka dla Benkowskiego w pewnym sensie ustawiła przebieg dzisiejszego spotkania. Na pewno Dolcanu teraz łatwiej będzie atakować, choć na pewno goście łatwo nie odpuszczą

19'

Zółta dla Piątkowski.

18'

Piątkowski wpadł w pole karne i został brutalnie skoszony razem z trawą. Sędzia nie wahał się podyktować "czerwieni".

17'

Prusak wyczuł intencję Osolińskiego, ale nie dał rady wybronić tego strzału. Prowadzenie Dolcanu.

16'

BEKOWSKI UKARANY CZERWONĄ KARTKĄ!!!

15'

KARNY DLA DOLCANU!

14'

Walczył Osoliński, ale nic nie wywalczył. Prusak od bramki.

13'

Pierwsza groźna sytuacja Dolcanu. Płaskie dośrodkowanie minęło dwóch zawodników Dolcanu.

12'

Strzelał głową Grzelak, ale ponad bramkę.

11'

Bez pardonu potraktowany Jakubik. Dobra okazja na dośrodkowanie w pole karne i strzał bramki Bogdanki.

10'

Od rzutu wolnego Bogdanka. Może być groźnie.

10'

Dobra wrzutka Bazlera w pole karne, ale pewna interwencja Prusaka.

9'

Kibiców gości na dzisiejszym meczu brak.

9'

Faulowany Grzelak.

8'

Podoliński z ławki ustawia swój zespół. Mówi, aby grali wyżej.

7'

Stefanczyk myślał, że wywalczył rzut rożny. Przeliczył się i od bramki Leszczyński.

7'

Bogdanka całym zespołem na swojej połowie. Dobra wrzutka do Zjawińskiego, ale ten nie poradził sobie z asystą obrońcy.

5'

Kolejny błąd bramkarza, tym razem Prusak. Wiśniewski prawie wyłuskał futbolówkę.

5'

Było groźnie, niepotrzebny kiks Leszczyńskiego, piłkę przejął jeden z zawodników Bogdanki, ale dograł niecelnie w pole karne.

4'

Niedokładnie zagranie do Wiśniewskiego. Od bramki Prusak.

3'

Akcja Renusza, ale podał niedokładnie. Do piłki dopadł Szałachowski, ale był na pozycji spalonej.

2'

Pierwszy rzut rożny dla Bogdanki. Wykonawcą Nikitović.

1'

Dolcan rozpoczął spotkanie bez patosu. Pierwszą akcję próbował przeprowadzić Jakubik, ale podał niecelnie.

1'

Gramy!

13:58

Piłkarze wychodzą na murawę boiska. Za kilkanaście sekund początek spotkania!

13:54

Prosimy w komentarza o typowanie wyniku. :)

13:54

Do rozpoczęcia meczu dosłownie kilka minut. Na trybunach kibice rozgrzewają swoje gardła.

13:53

W możliwości braku przeprowadzenia transmisji bezpośrednio ze stadionu, postanowiono wynająć dźwig. ; )

Przed meczem Dolcan - Bogdanka.

13:50

- Nie może się powtórzyć sytuacja z poprzedniej rundy, że początek także mieliśmy udany, ale środek rundy przespaliśmy. Musimy grać równo przez całą wiosnę - powiedział po meczu z Olimpią Grudziądz cytowany przez oficjalną stronę Dolcanu, obrońca Piotr Klepczarek.

13:49

Piłkarze schodzą już do szatni. Za dziesięć minut początek meczu!

13:48

Przed meczem Dolcan - BogdankaPrzed meczem Dolcan - BogdankaPrzed meczem Dolcan - Bogdanka

13:42

W poprzedniej rundzie minimalnie lepsi okazali się goście z Łęcznej, którzy wygrali 2:1. Trafienia dla Bogdanki zdobyli Japończyk Toshakizu Irie i Sebastian Szałachowski. Honorowe trafienie dla Dolcanu zdobył Dariusz Zjawiński. Podopieczni trenera Podolińskiego mogli zremisować dzięki Bartoszowi Osolińskiemu, ale ten przestrzelił rzut karny.

13:39

Cytując oficjalną stronę Dolcanu Ząbki: "Po raz ostatni Dolcan pokonał ekipę z Łęcznej w październiku 2009 roku. Wtedy ząbkowianie rozbili na własnym stadionie rywali aż 4:0. Hat-trick w tamtym spotkaniu zanotował Maciej Tataj, a jedno trefienie dołożył jeszcze Marcin Stańczyk. Zwycięstwo naszego zespołu mogłoby być jeszcze wyższe, ale rzutu karnego nie wykorzystał Piotr Kosiorowski".

13:37

Transmisję telewizyjną z meczu Dolcan Ząbki - Bogdanka Łęczna przeprowadzi stacja Orange Sport.

13:37

Do meczu niespełna 22 minuty, stadion powoli zapełnia się.

13:37

Bogdanka tydzień temu bezbramkowo zremisowała ze Stomilem 0:0. Za drugą żółtą kartkę w tym spotkaniu, z boiska wyleciał Czech Tomas Pesir. Wiosna nie sprzyja graczom Piotra Rzepki, którzy dotychczas wygrali zaledwie jedno spotkanie, trzy zremisowali i raz przegrali.

13:34

Nieco statystyk. Rafał Leszczyński nie wpuścił bramki od 512 minut. Ostatni raz skapitulował w 16. kolejce w Gdyni, po wygranej 2:1 z Arką. Bilans bramkowy Dolcanu 8:0 (bez walkoweru z ŁKS).

13:29

Ławka rezerwowych: Dolcan: Mateusz Kryczka, Daniel Dybiec, Marcin Hirsz, Patryk Koziara,Paweł Sasin, Rafał Wiśniowski, Maciej Tataj. Bogdanka: Paweł Socha, Dawid Sołdecki, Kamil Oziemczuk, Ricardo da Silva Faria, Michał Paluch, Bartosz Wiązowski, Michał Zuber.

13:26

Składy zespołów zostały uzupełnione. W dzisiejszym spotkaniu zabraknie strzelca pierwszej z bramek w meczu z Olimpią, Grzegorz Piesio. Piłkarz pauzuje za żółte kartki. W jego miejsce zagra strzelec drugiego gola z grudziądzanami, Damian Jakubik.

13:21

Na plac gry wybiegają gracze obydwu zespołów. Czas na rozgrzewkę. Oklaski witają piłkarzy Dolcanu.

13:15

Mamy już składy zespołów. Za chwilę zostanie uzupełniona tabela.

13:15

W Ząbkach panuje typowo wiosenna aura. 12 C, kilka chmurek na niebie, przeważnie słonecznie. Murawa w porównaniu ze środowym spotkaniem z Olimpią w zdecydowanie lepszym stanie, choć największe błoto jest przy linii końcowej od strony trybun.

13:12

Przed meczem Dolcan - Bogdanka.Przed meczem Dolcan - Bogdanka.

13:11

Dzień dobry Państwu! Ze stadionu w Ząbkach wita serdecznie Mateusz Faderewski. 23. kolejkę I ligi zainauguruje spotkanie Dolcanu z Bogdanką Łęczna. Czy podopieczni Roberta Podolińskiego przedłużą passę do sześciu wygranych spotkań w rundzie wiosennej? A może Bogdanka po raz kolejny odprawi z kwitkiem ząbkowian?