CracoviaCracovia
20:58

Za śledzenie relacji dziękuje Państwu Andrzej Rukść. Pozdrawiam

20:58

Po ciekawym i momentami stojącym na dobrym poziomie widowisku Arka zremisowała z Cracovią 1:1. I połowa ze wskazaniem na żółto- niebieskich, II połowa ze wskazaniem na Pasy. Remis zatem zasłużony, choć bliżej zdobycia zwycięskiego gola była Arka

93'

Koniec spotkania. W meczu przyjaźni Arka podzieliła się punktami z Cracovią

90'

Sędzia doliczył 3 minuty. Czy to wystarczy aby któraś z drużyn przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę?

89'

W miejsce Bernhardta na ostatnie minuty wchodzi Romanov. Czy to będzie wejście smoka?

88'

Po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym tym razem leży zawodnik Pasów.

87'

Po indywidualnej akcji Pruchnika mamy kolejny rzut rożny dla Arki.

85'

Tomasik już na boisku, Arka w komplecie

84'

Niefortunne zderzeni dwóch zawodników Arki. Brodziński wpadł na Tomasika i uderzył go łokciem w twarz. "Tomas" opatrywany poza boiskiem

83'

Po centrze i zamieszaniu przed polem karnym kolejną bombę odpala Radzewicz. Piłka poszybowała ponad poprzeczką

83'

W akcji znowu Radzewicz, nieprzepisowo zatrzymywany przez Strunę i rzut wolny dla Arki

81'

Szwoch powalczył o piłkę, zagrał ją do prawej do wchodzącego Krajanowskiego, jego strzał ląduje jednak na bocznej siatce

79'

Kontra, Arkowcy wychodzą 4 na 4 ale zły wariant rozegrania wybiera Szwoch

77'

Druga zmiana gości. Zejdler za Dąbrowskiego

76'

Genialna indywidualna akcja Radzewicza. Strzał prawą nogą zza pola karnego cudem paruje na róg Pilarz

75'

Mamy debiut w barwach Arki. Kuklisa zmienia Pietkiewicz

74'

Grzelak dorzucał piłkę z prawej strony w pole karne, do centry doszedł da Silva, jego strzał głową choć celny to zbyt lekki

73'

Wszyscy widzieli już piłkę w bramce. Strzał Radzewicza po palcach Pilarza ląduje na słupku, z dobitka popędził Grzelak i kiedy wydawało się że wpakuje ją do siatki, Pilarz był pierwszy

70'

Pierwsza zmiana w Cracovii. Z boiska schodzi mało aktywny Boljevic, a w jego miejsce pojawia się Zieliński

70'

Cracovia budowała swój atak z mozołem, wymieniając ok. 20 podań, piłkę przejął jednak Pruchnik i próbował wypuścić da Silvę, ale obrona Cracovii zachowała się bez zarzutu

67'

Pruchnik zastępuje Rzuchowskiego

67'

Strzał Kuklisa zablokował obrońca Pasów, a piłka wyszła na róg. Po centrze Szwocha ponownie bez zagrożenia

66'

W ciągu ostatnich 10 minut obie ekipy nie stworzyły zagrożenia. To pierwszy tak długi przestój w dzisiejszym spotkaniu

62'

da Silva zastępuje Zwolińskiego i witany jest gromkimi brawami

62'

Zwoliński do Kuklisa, jednak zabrakło dokładności i Cracovia konstruuje nową akcję

59'

Szeliga, który był opatrywany poza boiskiem już na nie powrócił i Cracovia w komplecie

59'

Za ostry faul w środku pola kartą ukarany "Budzik"

58'

Mieliśmy przerwę w grze gdyż na boisku leżał jeden z zawodników z Krakowa

57'

Spiker potwierdził, że na dzisiejszym meczu został pobity rekord frekwencji 1.ligi w Gdyni. Mecz ogląda 7560 kibiców

56'

W drugiej połowie zdecydowanie dominuje Cracovia. Udokumentowała to bramką i dąży do zdobycia kolejnej

54'

Rzut rożny nie przyniósł zagrożenia

53'

Kolejna kontra Cracovii. Było groźnie, ale sytuację wyjaśniła obrona Arki. Jest rożny dla Pasów

51'

Dobrą kontrę Arki przerwali obrońcy Pasów i... sami wyprowadzili kontrę. Na pełnej szybkości z lewej strony w pole karne wpadł Dudzic i sprytnym, mocnym strzałem pokonał Szlagę.

49'

DUDZIC i 1:1

48'

Piękna wymiana podań Pasów, dwie "piętki" Bernhardta i faul na nim. Może być groźnie

46'

Zaczynamy II połowę licząc na dużo emocji

20:04

Obie jedenastki już na murawie. Na razie bez zmian

20:00

Intensywnie rozgrzewa się da Silva. Być może po przerwie zastąpi Zwolińskiego

19:57

Do przerwy Arka prowadzi w Gdyni w meczu kolejki z Cracovią 1:0. Trzeba przyznać, że prowadzi zasłużenie, gdyż stworzyła zdecydowanie więcej klarownych sytuacji. Pasy starają się grać piłką, ale naprawdę bardzo dobrze ustawieni żółto- niebiescy, na niewiele im pozwalają. Mecz stoi na niezłym poziomie i druga połowa zapowiada się ciekawie.

45'

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy 1-0 prowadzi Arka

45'

Radzewicz zdecydował się na strzał. Uderzenie było celne, jednak Pilarz nie miał z nim kłopotów

45'

Chyba ostatnia okazja na podwyższenie rezultatu. Z wolnego zagrywał będzie Radzewicz

45'

Z rzutu wolnego zagrywał Szwoch, pięknie piłkę w polu karnym zgrał klatka piersiową Grzelak, Brodziński dopadł do niej i uderzył w światło bramki. Na posterunku był jednak Pilarz

43'

Krajanowski wycina Dudzica na połowie Cracovii i ogląda żółty kartonik

42'

Centra Szwocha, piłkę głową przedłuża Grzelak. Kuklisowi zabrakło naprawdę niewiele aby dojść do tej piłki i umieścić ją w siatce. Mogło być 2:0

41'

Świetny rajd lewym skrzydłem Radzewicza. Zagrywa piłkę do Zwolińskiego, ten uprzedzony przez obrońcę Pasów i mamy rzut rożny

38'

Bardzo ofensywnie usposobiony jest dziś Krajanowski. Przeprowadził już dziś 4 rajdy prawą stroną na pełnej szybkości.

38'

Szwoch wpadł w pole karne i zagrał w kierunku kolegów. Piłkę przechwycił Radzewicz i próbował jeszcze odgrywać, ale po rykoszecie wyłapał ją Pilarz

35'

Mogło być 1:1. Po wrzutce z rzutu wolnego, głową piłkę strącał Żytko. Zabrakło dosłownie centymetrów

34'

Było groźnie pod bramką Pasów. Po wrzutce Radzy, uderzał Tomasik. Piłka leciała w światło bramki, jednak jej lot przeciął któryś z Arkowców

33'

Pomocnik Cracovii zdecydował się na uderzenie z ponad 30 metrów. Strzał piekielnie mocny, jednak znów mało precyzyjny

32'

Po faulu na Budzińskim w środku pola upomniany Grzelak. Jest rzut wolny dla Pasów

31'

Zniecierpliwiony brakiem aktywności kolegów Bernhardt zdecydował się na strzał zza pola karnego. Uderzenie Edgara jednak niecelne.

29'

Na trybunach fantastyczna atmosfera. Doping nie ustał nawet na chwilę. Bardzo aktywne są dziś również "Tory"

29'

Szwoch do Kuklisa, ten wrzuca z prawego skrzydła dobrą piłkę. Zwoliński w trudnej sytuacji atakuje ją szczupakiem. Nie trafia jednak czysto i obrońcy Cracovii wybijają futbolówkę.

25'

Rafał Grzelak błysnął w obroni i skutecznie przyblokował Marciniaka. Dzięki temu Szlaga zacznie od bramki

23'

Niezwykle aktywny Radzewicz kończy kolejną akcję Arki strzałem. Tym razem zabrakło precyzji i siły

23'

Rzut rożny dla Cracovii, obrońca Arki wybija piłkę z pola karnego i jest faulowany przy próbie kontrataku

21'

Przepiękne uderzenia Radzewicza zza pola karnego trafia w samo okienko bramki Cracovii. Pilarz bez najmniejszych szans.

20'

RADZAAAAAAAAAA !!!

18'

Przed kolejną szansą Kuklis. Piłkę przed pole karne wykłada mu jeden z kolegów, ale strzał Kuklisa po ziemi niecelny

16'

Częściej przy piłce utrzymują się "Pasy", jednak to Arka miała do tej pory więcej groźnych sytuacji.

14'

Kolejna akcja Arki. Daleki wykop Szlagi, piłkę przejmuje Kuklis, zagrywa do Radzewicza, ten odgrywa piłkę zwrotna, jednak niedokładnie. Zacznie Pilarz.

13'

Zakotłował się przed polem karnym Cracovii. Piłkę spod nóg Szwocha w ofiarny sposób wyłuskują jednak obrońcy "Pasów"

12'

Ależ blisko zdobycia bramki Arkowcy. Piłkę na klatkę przed polem karnym przyjmuje Kuklis i plasowanym strzałem próbuje zaskoczyć Pilarza. Futbolówka mija słupek o centymetry

10'

Kontra Arki. Radza do Grzelaka, ten rozrzuca piłkę do boku, do ofensywnie wchodzącego Krajanowskiego. Dośrodkowanie "Tolka" jednak "zbyt długie".

7'

Mocny strzał Tomasika zza pola karnego. Jego uderzenie bez większych problemów wyłapuje jednak Pilarz.

7'

Tymczasem na trybunach nieustające "Hej Arka gooool"

5'

Akcja Cracovi prawym skrzydłem. Skrzydłowy Pasów osaczony przez dwóch obrońców traci jednak piłkę i od bramki zaczyna Szlaga.

4'

Na razie gra toczy się w środku boiska. Za to na trybunach święto.

1'

No i zaczęliśmy !

18:58

Właśnie rozbrzmiewa piękny hymn Cracovii. Za chwilę zaczynamy!!!

18:56

Górka i Tory już gotoweGórka i Tory już gotowe Górka i Tory już w gotowości!

18:51

Nie skupiam się na razie na tym ,ilu kibiców będzie na stadionie. Wiem, że Cracovia i Arka sympatyzują ze sobą i będzie to dla nich mecz przyjaźni, ale nasza praca polega na wygrywaniu meczów. Wynik jest dla mnie najważniejszy i na tym się skupiam

– powiedział Paweł Sikora na przedmeczowej konferencji.

18:50

Co do składu Arki, to największą niespodzianką jest obecność w wyjściowej "jedenastce" Zwolińskiego zamiast da Silvy. Marcus miał ostatnio przerwę w treningach i prawdopodobnie dlatego najlepszy strzelec żółto- niebieskich usiadł na ławce.

18:44

Mimo, że do pierwszego gwizdka pozostało 15 minut, to kibice ostro rozgrzewają gardła. Najczęściej po trybunach niesie się "Każdy to powie, Cracovia rządzi w Krakowie"

18:42

Jak wszyscy wiemy dzisiejsze spotkanie jest meczem przyjaźni, stąd na trybunach wielu kibiców z Krakowa. „Pasy” stawiły się w Gdyni w liczbie ok. 600 osób. Pierwszy mecz rundy wiosennej na Olimpijskiej wywołał również duże zainteresowanie gdynian i być może padnie rekord frekwencji obiektu w rozgrywkach 1. ligi. Na trybunach zapowiada się wielkie święto.

18:41

W ekipie Cracovii znajdziemy dwie postacie doskonale znane w Gdyni. Chodzi oczywiście o trenera Stawowego (trenował Arkę w latach 2006- 08) oraz Marcina Budzińskiego (w Arce od juniora aż do końca rundy jesiennej sezonu 2011/12). "Budzik" dość nieoczekiwanie znalazł się dziś w wyjściowej "jedenastce".

18:40

W meczu rundy jesiennej w Krakowie, to jednak Cracovia była górą. Po golu Bernhardta w doliczonym czasie gry „Pasy” zwyciężyły 1-0. Arka, po czerwonej kartce dla Sobieraja, od 26. minuty grała w dziesięciu.

18:40

Ciekawie prezentują się statystyki ligowych potyczek obu zespołów. Otóż Cracovia nigdy nie wygrała w Gdyni w ligowym pojedynku. Ogólny bilans meczów to 8 zwycięstw Arki, 9 remisów oraz 4 zwycięstwa „Pasów”. W Gdyni Arka nigdy nie była gościnna dla krakowian, a bilans tych spotkań to 7-3-0.

18:39

Paweł Sikora dysponuje w dzisiejszym spotkaniu pełną kadrą, natomiast Wojciech Stawowy nie mógł zabrać nad morze kontuzjowanych Mariana Jarabicy oraz Roka Strausa.

18:38

Rezerwowi Arka Gdynia:Miszczuk, Kubowicz, Brodziński, Pruchnik, Pietkiewicz, Brzuzy, da Silva

Rezerwowi Cracovia Kraków:Perdijić, Nykiel, Romanov, Steblecki, Żołądź, Zejdler, Zieliński

18:30

Obie ekipy już się rozgrzewają ... kibice również

18:30

Obie ekipy już się rozgrzewająObie ekipy już się rozgrzewają Obie ekipy już się rozgrzewają...

18:19

Witam serdecznie z Gdyni, gdzie w meczu 19. kolejki Arka Gdynia (8 miejsce, 27 punktów) podejmuje Cracovię Kraków (3 miejsce, 36 punktów). Mecz poprowadzi Tomasz Grabowski z Kluczborka.