Dolcan ZąbkiDolcan Ząbki
2 : 0
Olimpia GrudziądzOlimpia Grudziądz
93'

KONIEC MECZU. Zasłużone zwycięstwo Dolcanu, który w zaległym spotkaniu 19. kolejki I ligi pokonał Olimpię Grudziądz 2:0. Za uwagę dziękuję Państwu Mateusz Faderewski.

93'

Mazurkiewicz poirytowany wdał się w dyskusję z Leszczyńskim. Zaostrzyła nam się gra. Zółta kartka.

92'

Piesio podniecony zwycięstwem rzucił kilka niepotrzebnych słów w kierunku sędziego. Żółta kartka dla Piesio.

90'

Mecz został przedłużony o trzy minuty.

90'

GOOLLLL!! Co za bramka Jakubika. Piłkarz Dolcanu minął (bodajże!) trzech zawodników, położył Wróbla i praktycznie z KOŃCOWEJ linii boiska, lekkim podcięciem uderzając piłkę trafił od słupka! Futbolówka zatrzepotała w siatce!

89'

Kolejne "żółtko", tym razem dla Rogalskiego.

89'

Zmiana w Dolcanie. Na boisku pojawia się Sasin, zastępując Świerblewskiego.

88'

"Seta" dla Olimpii!!! Wrzuta z pole karne, Łabędzki miał mnóstwo czasu na oddanie strzału. Oddał. Ale trzy metry nad bramką.

87'

Zółta kartka dla Grzelaka. Obrońca za wysoko podniósł nogę.

85'

Piłka uderzona kozłem przez Cieślińskiego o mało nie zaskoczyła golkipera Dolcanu. Było blisko!

84'

Olimpia rzuca wszystkie siły. Dolcan musi przetrwać.

83'

Świetny wślizg Cichockiego, który zatrzymał Marcina Woźniaka.

81'

I zmiana w Olimpii. Marcin Smoliński, były piłkarz Legii Warszawa zmienia na boisku Mariusza Kryszaka.

80'

Schodzi Wiśniewski. W jego miejsce Damian Jakubik.

78'

Długie zagranie do Piątkowskiego, który był nieprzepisowo powstrzymywany. Rzut wolny.

78'

Rzut rożny dla Olimpii. Pewnie piłkę wyłapuje Leszczyński.

77'

Głos z ławki trenerskiej podnosi trener Podoliński. Każe swoim zawodnikom zachować więcej koncentracji.

77'

Zmiana i w ekipie Dolcanu. Piotra Bazlera zastępuje Patryk Koziara.

76'

Mamy i Pisarczuka na boiska. Zastąpił Banasiuka.

74'

Zmiana. Ruszkul za Pawłowskiego.

73'

Na boisku pojawią się Ruszkul i Pisarczyk.

72'

Trzech graczy Dolcanu popędziło na bramkę Wróbla. Ten broni strzał, odbijając go przed siebie. Kolejny rzut rożny dla Dolcanu.

72'

Szykują się dwie zmiany w ekipie Olimpii. Rzut rożny dla Olimpii.

71'

Cieśliński zakręcił dwoma obrońcami Dolcanu. Jego strzał instynktownie wybronił Leszczyński.

70'

Czy będzie to siódme zwycięstwo Dolcanu z rzędu w lidze? Wygląda na to, że tak. ; )

69'

Tym razem na spalonym Piątkowski.

69'

Szczot był bliski zaskoczenia Leszczyńskiego. Jego dośrodkowanie zawisła w powietrzu i o mały włos nie wpadło do siatki Dolcanu,

67'

GOOOLLL!! Rzut rożny dla Dolcanu. Dośrodkowanie Osolińskiego głową wykorzystał Grzegorz Piesio! Klasyczna bramka po uderzeniu głową, piłka mocno podkręcona zupełnie zaskoczyła Wróbla. Dolcan prowadzi!!!

65'

Przepraszamy za pewną nieścisłość. Na stadionie jest zaledwie jeden kibic Olimpii. Ku naszemu zdziwieniu, zajmuje on miejsce... obok mojego stanowiska. ;)

62'

Czas ucieka, a bramek wciąż brak ...

62'

Rogalski wbiegł na pełnej szybkości w pole karne Dolcanu. Asystujący mu Grzelak nie zrobił żadnego ruchu, a mimo to piłkarz Olimpii padł na murawę jak rażony prądem. Sędzia Greń nie dał się nabrać i kazał wstać zawodnikowi.

60'

Osoliński podchodzi do rzutu wolnego. Niestety, po jego dośrodkowaniu jeden z kolegów sfaulował piłkarza Olimpii.

59'

To, co zrobili napastnicy Olimpii woła o pomstę do nieba! Niekryty przez nikogo Kryszak pognał na bramkę Leszczyńskiego. Zamiast uderzać w polu karnym chciał odegrać do kolegi zza jego plecami. Piłkarz przeliczył się ze swoimi możliwościami i zmarnował dogodną szansę.

57'

Wiśniewski w odpowiednim momencie krzyknął "AAuuuaaa!" i wywalczył rzut wolny. Dobra okazja dla Dolcanu.

56'

Aktywny w dzisiejszym meczu Wiśniewski starał się dośrodkować. Wyszło jak wyszło. Czyli mizernie.

54'

Piątkowski doszedł do wniosku, że trzeba jakość powstrzymać atak Olimpii i położył się na Kryszaka. Skutecznie.

52'

Klepczarek nieprzepisowo powstrzymywany. Od rzutu wolnego Dolcan.

52'

Banasiak stwierdził, że ma dość nieporadności kolegów i wziął sprawy w swoje nogi. Opłaciło się, bo wywalczył rzut rożny.

51'

Małe zamieszanie. Jeden z zawodników Olimpii doznał urazu głowy, w tej chwili jest opatrywany przez medyków.

49'

Piłka do Zjawińskiego, ten zbiegł do środka boiska, minął dwóch obrońców i uderzył na bramkę Wróbla. Piłka po koźle nie wyrządziła większych szkód golkiperowi Olimpii.

47'

Pierwsze celne uderzenie w tej połowie na bramkę. Próbował Piątkowski.

46'

Szybki atak i rzut rożny dla Dolcanu.

46'

Gramy! Rozpoczyna zespół gospodarzy.

16:58

Jeżeli Dolcan nie poprzestanie na atakach, to prędzej czy później złamie tamę i Olimpia odłpynie Wisłą do Grudziądza.

45'

Statystyki przemawiają za Dolcanem. Co najmniej trzy celne strzały, w tym jeden zakończony bramką. Gol został nie uznany, Świerblewski był na pozycji spalonej. Olimpia miała zaledwie jedną okazję po strzale w słupek Cieślińskiego. Przewagę, szczególnie w końcowych minutach miał Dolcan. Spore zagrożenie Dolcan stwarza rajdami lewą stroną, czując słabość na tej pozycji w zespole Olimpii.

48'

47'

Pan Greń zakończył pierwszą część meczu. Piłkarze schodzą do szatni.

47'

Rzut rożny po rajdzie Bazlera. Sędzia nie podał jeszcze ile minut dolicza.

46'

Dolcan nie ustępuje w swych zamiarach. Zagranie do Piątkowskiego. Ten przyjmuje piłkę klatką piersiową i z półobrotu strzela ponad bramkę Wróbla.

44'

Dwóch piłkarzy Olimpii i jeden Dolcanu leży na murawie w polu karnym. Stracie po wrzutce z rzutu rożnego i zamieszanie okazało się bolesne dla kilku piłkarzy.

44'

Dolcan przyśpiesza. Rajd Grzelaka zatrzymany. Kolejny rzut rożny.

44'

Piątkowski zawinął obrońcami Olimpii. To nie wystarczyło i kolejna okazja na dośrodkowanie po prostu spełzła na niczym.

41'

Faulowany Piesio. Dobra okazja na zdobycie prowadzenia przez zespół Dolcanu.

40'

GOOLLLaaa.... NIE MA!! Świetne zgranie głową Wiśniewskiego do Osolińskiego. Piłkarza popędził lewą stron i dośrodkował. Piłka minęła Zjawińskiego i spadła prosto pod nogi Świerblewskiego i ten strzelił bramkę. Niestety, liniowy dopatrzył się pozycji spalonej i gola nie uznał.

37'

Kolejny raz Wiśniewski spalił. Piłkarz nie ma wyczucia linii z obrońcami.

36'

Dolcan bije głową w mur, rzut rożny dla gospodarzy. Wykonuje Osoliński.

33'

Póki co sytuacja Cieślińskiego była najlepszą w tym spotkaniu.

33'

NIESAMOWITE. Dobra klepka graczy Olimpii i w sytuacji sam na sam znalazł się Cieśliński. Piłka po jego uderzeniu odbiła się od słupka! Chwilę później grudziądzanie wywalczyli rzut rożny.

30'

Kolejny dobry strzał, tym razem Świerblewskiego.

29'

Na murawie leży Rogalski. Piesio wykopał piłkę w aut, zachowując tym samym zasadę fair play. Chyba już wszystko ok.

27'

Składna akcja Dolcanu. Na spalonym Wiśniewski.

25'

Dośrodkowanie Piesio o mało nie zaskoczyło Wróbla! Piłka minimalnie nad poprzeczką!

24'

Pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu. Wiśniewski wywalczył rzut rożny dla Dolcanu.

23'

Pierwszy cel strzał Dolcanu na bramkę Olimpii! Uderzał Bartek Osoliński. Wróbel broni z niemałym trudem.

21'

Widzieliście Państwo zdjęcie murawy poniżej? Jak udało nam się dowiedzieć, śnieg z płyty boiska był czterokrotnie spychany. Skutki tego procesu poniżej.

20'

Strzał Rogalskiego zatrzymany, ale piłka po drodze odbiła od jednego z jego kolegów. Spalony.

18'

Na spalonym Pawłowski.

18'

Piesio wpadł w pole karne, lecz został powstrzymany. Od autu Dolcan.

16'

Za wysokie dośrodkowanie Rogalskiego. Od bramki Leszczyński.

15'

Adam Cieśliński gra z usztywniaczem na lewej ręce.

11'

Dobra okazja Dolcanu! Piesio znalazł się w odpowiednim momencie w poolu karnym. Niestety, jego uderzenie znacznie minęło prawy słupek bramki Wróbla.

10'

Sędzią głównym meczu jest Pan Rafał Greń z Rzeszowa.

9'

Pierwszy strzał na bramkę oddał Grzelak. Niecelnie.

8'

Pressing Olimpii, która wysoko podchodzi do graczy Dolcanu. Faulowany Piesio.

8'

Na spalonym Wiśniewski.

7'

Grzelak przerwał groźnie podanie Woźniaka.

6'

Dolcan spokojnie konstruuje akcje, goście umiejętnie je przerywają.

5'

Do głosu doszli fani Dolcanu.

4'

Świerblewski powstrzymał groźny atak Olimpii.

4'

Rajd Banasiuka zakończony niecelnym dośrodkowaniem. Od bramki Leszczyński.

3'

Póki co walka toczy się w obrębie środka boiska. Przy piłce grudziądzanie.

2'

Długa piłka na połowę Dolcanu, Od autu gospodarze.

1'

Gramy!

16:01

Piłkarze wyszli na murawę. Za chwilę rozpocznie się spotkanie!

16:00

Kibiców gości nie będzie. Zwiększa się frekwencja na trybunach gospodarzy.

16:00

15:58

Na ławce Dolcanu: Maciej Humerski (B), Damian Jakubik, Paweł Sasin, Patryk Koziara, Maciej Tataj i Rafał Wiśniowski.

Na ławce Olimpii: Daniel Osiecki (B), Robert Pisarczyk, Adrian Frańczak, Mateusz Górka, Dariusz Gawęcki, Piotr Ruszkul, Marcin Smoliński.

15:50

Jedna zmiana w Dolcanie w porównaniu ze składem na mecz z Cracovią. Piotr Bazler wrócił do "11" kosztem Szymona Matuszka. Ostatnio Matuszka w podstawowym składzie nie było w przeciwko Termalice Bruk-Bet Nieciecza (9 kolejka). Od tego czasu zagrał w 11 spotkaniach z rzędu, w tym w 8 od 1. do 90. minuty.

15:49

Do meczu niespełna dziesięć minut. Piłkarze spacerkiem schodzą do szatni.

15:37

Kibiców gości póki co na horyzoncie nie widać. Frekwencja gospodarzy również nie imponuje, na trybunach co najwyżej 25 osób.

15:31

Warto wspomnieć nieco o Rafale Leszczyńskim. Bramkarz nie wyjmował piłki z siatki od 422 minut. Ostatni raz skapitulował w 16. kolejce w Gdyni, po wygranej 2:1 z Arką.

15:29

Sędziowie naradzają się na środku boiska. Murawa nie wygląda za dobrze, ale mecz na pewno odbędzie się.

15:23

Pomalutku z szatni wyłaniają się gracze Olimpii.

15:20

Piłkarze Dolcanu jako pierwsi wyszli na rozgrzewkę. Intensywnie rozgrzewają się Leszczyński i Humerski.

15:20

Teraz garstka informacji. Dolcan tej wiosny jeszcze nie przegrał. Podopieczni Roberta Podolińskiego kończyli mecze ze Stomilem, Wartą i Cracovią wynikiem 2:0. Olimpia rozpoczęła wiosnę zwycięstwem nad Flotą 2:1. Następnie grudziądzanie pauzowali dwie kolejki (mecze z Dolcanem i Plonią Bytom przełożono), aby potem wygrać z ŁKS-em 3:0 i szczęśliwie zremisować z Sandencją 2:2.

15:13

Mamy już składy zespołów. Lekkim zaskoczeniem może być brak w "11" Olimpii Piotra Ruszkula. Piłkarz ostatni raz z ławki rezerwowych wszedł 6 października 2012 roku w meczu 11. kolejki z Okocimskim Brzesko. W tym sezonie zdobył 6 bramek.