Niedziela, 21 października 2012, godz. 12:15
Dolcan ZąbkiDolcan Ząbki
0 : 1
GKS TychyGKS Tychy
93'

Koniec. GKS Tychy wygrywa z Dolcanem 1:0 po bramce Folca. Radość w sektorze zajmowanym przez kibiców gości. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski.

92'

I jeszcze żółta dla Grzelaka.

92'

Klepczarek ukarany żółtą kartką za faul taktyczny.

91'

Masternak za Babiarza na ostatnie sekundy.

90'

Sędzia dolicza 2 minuty. Przy linii bocznej gotowy do wejścia zawodnik gości.

88'

Misztal popisuje się świetną robinsonadą. Broni strzał Piątkowskiego z 8 metrów.

88'

Kontra gości. Chomiuk zdołał musnąć piłkę, ale nie na tyle by poleciała w stronę bramki.

87'

Strzał Piątkowskiego zablokowany. Zjawiński biegnie do narożnika boiska.

86'

Małkowski zmienia Rockiego.

85'

Jarka dostaje żółtą kartkę za opóźnianie gry.

84'

Powinno być 0:2! Fatalnie przestrzelił jeden z zawodników gości. "Pomógł" w tym Matuszek, który wywarł presję przeciwniku.

83'

Zjawiński i Piątkowski na spalonym. A po chwili Piesio faulowany.

83'

Osoliński centruje z wolnego i Chomiuk wybija piłkę jak najdalej. Kontra GKS: Jarka podaje do Chomiuka, ten odgrywa fatalnie. Od bramki Humerski.

83'

Ogółem ile osób na stadionie w Ząbkach? W sumie ok. 600.

79'

Pierwsza żółta kartka dla Zunicia za faul taktyczny. Przerwał kontrę Piątkowskiego.

78'

Humerski szczęśliwie paruje piłkę na korner.

78'

Piątkowski uprzedzony przez Misztala. Kilkanaście sekund później wolny dla Dolcanu. Wrażeń strzela głową zbyt lekko, by sprawić trudności bramkarzowi.

78'

Humerski broni strzał Jarki, ale wcześniej uniesiona chorągiewka liniowego.

75'

Humerski dalekim wyjściem uprzedza Jarkę. W tej sytuacji rezerwowy napastnik gości był przytrzymywany za koszulkę przez Hirsza, ale zdaniem sędziego zgodnie z przepisami.

74'

Strzał Piesia zablokowany. Próba dobitki i na raty łapie piłkę Misztal.

72'

Ostatnia, młodzieżowa, zmiana w Dolcanie: Wrażeń wchodzi w miejsce Wiśniowskiego.

72'

Kolejny rzut wolny dla Dolcanu. Zjawiński przedłuża i potem kilkukrotna przebitka, którą przerywa Misztal pewnym chwytem.

71'

Jarka za Folca.

70'

Osoliński chciał prostopadłym podaniem zagrać do Zjawńskiego i Piątkowskiego. Bezskutecznie.

69'

Chwastek za Świerblewskiego.

69'

Ile ludzi jest na nowej trybunie głównej na oko? Mniej niż dwudziestu. Niemniej ta trybuna zostanie oddana do użytku na wiosnę.

68'

Zjawiński zablokował podanie do Rockiego. Piłka poleciała na trybunę "buforową".

67'

Bukowiec faulowany na środku boiska. Kolejne ciekawie rozegranie stałego fragmentu gry i ostatecznie Humerski zacznie od bramki.

65'

Misztal łapie piłkę po dośrodkowaniu Piesia. Daleka piłka na Folca i Humerski interweniuje poza polem karnym.

64'

Indywidualna akcja Mańki. Z prawego skrzydła ściął do środka i strzelił z 18 metrów tuż nad poprzeczką.

63'

Rocki płasko zagrywa w pole karne, ale Klepczarek zdecydowanie wybija piłkę.

63'

Dolcan Ząbki - GKS TychyDolcan Ząbki - GKS TychyDolcan Ząbki - GKS TychyDolcan Ząbki - GKS TychyDolcan Ząbki - GKS Tychy

62'

Goście próbują dojść pod pole karne Dolcanu. Krok po kroku to się udaje.

61'

Próba strzału z rzutu wolnego w wykonaniu zawodnika DOlcanu. Misztal łapie piłkę, a Grzelak był na spalonym.

60'

Goście zamknięci w hokejowym zamku. Jednak przewaga Dolcanu w posiadaniu nie przekłada się na groźne sytuacje. Wiśniowski ładnie przerzucił sobie piłkę, ale nieczysto w nią trafił lewą nogą. Od bramki Misztal.

58'

Centra w pole karne Chomiuka zupełnie nieudana. Kolejna akcja. Folc strzela wprost w Humerskiego.

56'

Ciekawie rozegrany rzut wolny przez gości. Jednak piłka po strzale Babiarza poleciała nad poprzeczką.

54'

Piątkowski wycofał piłkę na dwudziesty metr do Piesia, ale podanie przeciął stoper GKS. Próba strzału z dystansu i futbolówka wylądowała na placu budowy pobliskiego basenu.

52'

Folc ucierpiał w walce o piłkę, ale zdaniem sędziego to on faulował. Piesio zagrywa do wchodzącego w pole karne Świerblewskiego, ale przytomnie zachował sie Kopczyk przerywajac podanie.

52'

Kolejny faul. Tym razem Rockiego. Doszło do wymiany zdań między kilkoma zawodnikami, którą przerwał sędzia.

50'

Klepczarek faulowany przez Folca na środku boiska.

50'

Zjawiński podaje w pole karne do... Misztala.

48'

Chomiuk na spalonym.

49'

Osoliński na spalonym.

47'

Przechwyt GKSu i kontra. Piłka po strzale z 18 metrów mija bramkę Humerskiego.

46'

Dolcan zaczyna od środka.

46'

Zjawiński pojawi się od początku drugiej połowy. Zmienia Koziarę.

13:14

Obie drużyny już są na boisku. Za chwilę rozpocznie się druga połowa. Zdjęcia dodam podczas jej trwania.

13:05

13:04

Dolcan bije głową mur, a GKS wyprowadza groźne kontry. Jedyną bramkę strzelił Folc, który zachował przytomność umysłu w polu karnym przeciwnika. Jednak gdyby nie Humerski, to mielibyśmy pogrom. Wiśrniowski zmarnował wyborną sytuację dla gospodarzy. Gdy ją wykorzystał, to mecz miałby inny przebieg. Za kwadrans rozpocznie się druga odsłona, a ja w międzyczasie napiję się herbatki i porobię zdjęcia "starej" trybuny, jak proszono. Co do kibiców (było takie pytanie) to odpowiedź jest na początku relacji.

47'

W starciu w polu karnym ucierpiał jeden z zawodników gości. Udzielono pomoc medyczną i sędzia zakończył pierwszą połowę.

45'

Misztal ratuje GKS! Fantastycznie broni strzał Piątkowskiego i dobitkę Świerblewskiego!

44'

Wolny dla Dolcanu. Do bramki ok 30 metrów. Sędzia pokazuje, że gramy na gwizdek.

43'

Bramkarz Dolcanu piąstkuje na świecę i łapie piłkę.

42'

Kolejny rożny dla Dolcanu. Misztal piąstkuje zażegnając niebezpieczeństwo. Kontra Rockiego i Humerski koniuszkami palców przenosi piłkę nad poprzeczką!

39'

Faul GKSu Tychy na środku boiska. A kibice Dolcanu ucichli.

39'

Ładna akcja Dolcanu. Koziara na prawo do Świerblewskiego, a jego strzał paruje Misztal. Po chwili z dystansu strzelał Osoliński - bliżej było mu do fotoreportera niż bramki.

37'

Piłka po strzale Balula z woleja i piłka o centymetry minęła słupek bramki Humerskiego!

36'

Misztal spokojnie łapie piłkę po centrze Piesia. Kontra GKSu przerwana faulem. Faulowany Rocki.

35'

Czy może Pan dać zdjęcie z starej trybuny,a nie tylko z tej nowej trybuny głównej? Zdjęcia "starej" trybuny będą na pewno w galerii meczu (osobny artykuł). Postaram się w zrobić w przerwie i dodać do relacji.

33'

Kupczyk wygrywa pojedynek główkowy. Kontra i strzał Babiarza broni Humerski.

32'

Akcja Dolcanu przynosi rzut rożny. Z narożnika Koziara.

31'

I kolejny raz w roli głównej Humerski! Efektownie broni strzał głową jednego zawodników gości.

29'

Humerski dwukrotnie ratuje Dolcan w sytuacji sam na sam z Folcem.

29'

Obudzili się kibice gości. A wśród fanów Dolcanu popularne jest ostatnio Nic się nie stało

26'

Strzał zza pola karnego i Folc jak rasowy napastnik zmienił lot piłki w polu karnym posyłając ją obok bezradnego Humerskiego.

26'

Gol dla GKS! Marcin Folc!

24'

Klepczarek zapędził się w pole karne przeciwnika. Strzał głową obok bramki. Dobrą centrą popisał się Koziara.

23'

Piesio fauluje Mączyńskiego w polu karnym gości.Od wolnego Misztal.

23'

Akcja GKS przerwana niecelnym podaniem do Rockiego.

20'

Powinno być 1:0 dla Dolcanu. Popędził na bramkę Misztala, ale przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem! Mógł mijać, lobować, a wbiegł na Misztala. Próba lobu nieudana - piłka poleciała nad poprzeczką.

20'

Rocki w pole karne, strzał jednego z zawodników zablokowany. Folc uprzedzony dalekim wybiciem przez Klepczarka.

19'

Ładna i składna akcja gości. Na prawej stronie próbował dośrodkować Bukowiec, ale po rykoszecie piłka wyszła na korner.

17'

Piątkowski strzela głową po centrze Piesia. Wiele brakowało.

16'

15'

Kwadrans gry za nami. Dolcan ma optyczną przewagę, GKS rzadko przekracza linię środkową. Więcej strzałów po stronie gospodarzy, ale żaden nie był w światło bramki.

15'

Możecie dać zdjęcie sektora gości? Teraz lub w późniejszym czasie o ile jeszcze wchodzą, z góry dzięki

Obawiam się, że to będzie niemożliwe. Fani GKSu są co prawda 30 metrów ode mnie, ale po tej samej stronie. Musiałbym przebić się obok kilku stewardów.

14'

Jaki kraj, taka tici-taca. Nieudana w wykonaniu piłkarzy Dolcanu.

13'

Strzał Świerblewskiego. Dla statystyk niecelny - ok. 1.5 metra od słupka bramki Misztala.

12'

Piłka po strzale głową poszybowała nad poprzeczką.

11'

Chomiuk zagrywa płasko w pole karne gospodarzy. Wślizgiem wybija piłkę na korner Hirsz,

10'

Wyborna akcja Dolcanu. Zagranie w pole karne do Piątkowskiego, a ten nie trafia w piłkę!

10'

Matuszek uprzedzony przez Chomiuka.

9'

Pierwszy korner w tym meczu. Dla Dolcanu.

9'

Wiśniowski faulowany na środku boiska.

8'

Rocki zatrzymywany na prawej stronie. Jego zdaniem był faulowany, ale gwizdek arbitra milczy.

7'

Humerski na 30-metrze posyła daleką piłkę na Piątkowskiego. Trochę niecelnie. Odpowiedź GKS: centra z lewej strony i górą w walce o górną piłkę Grzelak.

6'

Babiarz przyjął strzał na ciało. Uderzał Grzelak.

5'

Piesio faulowany.

4'

Rocki pomógł sobie ręką w przyjmowaniu piłki. Widział to sędzia i rzut wolny dla Dolcanu ok. 30 metrów od bramki. Słabe rozegranie i górą stoper GKS Tychy.

4'

Grzelak, Humerski i Klepczarek grali w dziada z Rockim przed własnym polem karnym. Daleka piłka na Piątkowskiego zbyt mocna.

2'

Centra z prawej strony Świerblewskiego daleka od ideału - za wysoko. Od bramki zacznie Misztal

1'

Pierwsza akcja gości prawym skrzydłem zakończona niepowiedzeniem. Od bramki zaczął Humerski.

1'

Rozpoczęła się pierwsza połowa.

12:05

Gwizdek sędziego i zawodnicy wchodzą do szatni. Na ostatnią odprawę i gorącą herbatę.

12:01

Kwadrans do rozpoczęcia meczu. Kibice niechętnie przychodzą. Niedzielne południe wolą spędzić w domu, w ciepełku ;) A zawodnicy coraz intensywniej się rozgrzewają.

12:01

11:55

Z minuty na minutę mgła zanika. Zdjęcia zrobione kwadrans temu. Jest znaczna różnica w pogodzie.

11:53

Dolcan Ząbki - GKS Tychy. Rozgrzewka zawodnikówDolcan Ząbki - GKS Tychy. Rozgrzewka zawodnikówDolcan Ząbki - GKS Tychy. Rozgrzewka zawodnikówDolcan Ząbki - GKS Tychy. Rozgrzewka zawodników

11:45

Rezerwowi GKSu Tychy: Igaz (GK), masternak, Bąk, Wawoczny, Czupryna, Małkowski, Jarka.

11:43

Znamy podstawowe jedenastki obu drużyn. A kto jest w rezerwie? Rezerwowi Dolcanu: Kryczka (GK), Chwastek, Jaroń, Jakubik, Tataj, Wrażeń, Zjawiński

11:42

Na boisku pojawili się zawodnicy GKSu przy donośnym dopingu kibiców. Ze strony gospodarzy odpowiedział tylko jeden.

11:37

Piłkarze Dolcanu wyszli na rozruch. Kibiców do tej pory jest ok. 200, z czego blisko 3/4 to fani przyjezdnych. Na pewno frekwencja będzie się zwiększać w miarę upływu czasu.

11:33

Witam na relacji na żywo z Ząbek, gdzie za ok. 45 minut Dolcan zmierzy się z beniaminkiem 1. ligi, GKS Tychy. Relację tekstową poprowadzi dla Państwa Tomasz Górski.