Za uwagę dziękuje Radosław Kliszewski. Do usłyszenia!

94'

Sędzia nie wznawia już spotkania! Zawisza wygrywa z Wartą Poznań 2-0!

94'

Lis wszedł na rzut rożny, kontra Zawiszy! Błąd wystawia do pustej bramki Gevorgyanowi, który zaczął tę kontrę!

94'

GOOOOOL! 2-0!

93'

Zawisza ograniczył się do wybijania piłki. Rzut rożny dla gości.

93'

Ile sytuacji dziś miała Warta... po raz kolejny wrzutka w pole karne głową Giel obok bramki.

92'

Kontra Zawiszy, na spalonym Błąd.

91'

Mysiak zgrywa do Trochima ten z pierwszej piłki jednak obok bramki.

90'

Warta dąży do wyrównania. Sędzia dolicza 4 minuty.

88'

W natarciu w dalszym ciągu Warta! Tym razem Mysiak głową, ale pewnie broni Kaczmarek.

87'

Okazja Warty! Trochim w wyśmienitej okazji z 8 metra przenosi piłkę nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Kaczmarka.

86'

Magdziarz w kierunku Giela, ten jednak nie sięga piłki, od bramki Kaczmarek.

85'

Przerwana kontra przez Hrymowicza i dostaję żółtą kartkę.

84'

Piłkarze Zawiszy grają na czas, zwlekają z wyrzuceniem autu.

83'

Żółtym kartonikiem ukarany został Błąd.

82'

Ostatnia zmiana w Warcie, za Marciniaka Ngamayama.

82'

Piękne zgranie Chałasa, jeszcze piękniej chciał lobować Masłowski z 20 metra Lisa, jednak piłką poszybowała nad bramką.

81'

Masłowski do Gevorgyana, ten jednak nie zabrał się z piłką i defensorzy Warty wyjaśniają sytuację.

81'

Sędzia podejmuję dziwną decyzję, wydawało się że Chałas był faulowany jednak on widział odwrotnie.

80'

Zawisza-Warta Jeden z ataków piłkarzy Warty.

79'

Magdziarz nie sięga piłki od bramki Kaczmarek.

78'

Kolejny atak "Zielonych", z wolnego uderza Marciniak niecelnie.

76'

Piłkarze Warty przycisnęli gospodarzy.

75'

Kolejna zmiana w zespole Warty, za Jakóbowskiego pojawia się Mójta.

73'

Jankowski pojawia się na boisku. Zawisza w komplecie.

72'

W ataku goście, Mysiak z dystansu zblokowany.

71'

Przerwana gra, na boisku leży Jankowski. Proszone nosze.

70'

Ostatnia zmiana w szeregach niebiesko-czarnych, za Wójcickiego pojawia się Gevorgyan.

69'

Okres gry w środku pola obu drużyn.

69'

Pierwsza zmiana w zespole gości, Giel w miejsce Pawłowskiego,

69'

W odpowiedzi gospodarze, jednak Chałas fauluje obrońcę Warty.

68'

Goście szturmują atakami bramkę Kaczmarka!

67'

Mysiak z głowy, kapitalnie broni Kaczmarek!

65'

Kolejny faul Jankowskiego, na Jakóbowskim. Dobra okazja dla Warty.

65'

Kibice Zawiszy swoimi okrzykami manifestują niechęć do pani prezes Warty, Izabeli Łukomskiej-Pyżalskiej, która kilkukrotnie dała im się we znaki, gdy m.in. nie pozwoliła na wpuszczenie Rycerzy Pomorza na zeszłosezonowe spotkanie Warta - Zawisza.

64'

Z dystansu Warta, obok bramki.

64'

Atak Zawiszy, jednak niecelne podanie w kierunku Zawistowskiego.

63'

Zawisza-Warta

62'

Kolejna zmiana w zespole Jurija Szatałowa, za Abbotta pojawia się Chałas.

62'

Magdziarz wzdłuż bramki, pewnie piłkę przecina Kaczmarek.

61'

Przywołany z rozgrzewki Chałas.

60'

Akcja za akcję, kapitalne widowisko w Bydgoszczy!

60'

Ale się dzieje dziś na Gdańskiej, tym razem goście, Kaczmarek mija się z piłką jednak bez konsekwencji.

58'

Wyśmienita okazja dla Zawiszy! Powinno być 2-0! Masłowski idealnie zwiódł obrońcę, wystawia piłkę do "pustaka" Abbottowi, który przenosi piłkę nad bramką.

57'

Z dystansu Błąd posyła bombę, jednak nad bramką Lisa.

56'

W odpowiedzi Zawisza, Abbott z głowy z trudem broni Lis.

55'

Kapitalna okazja gości, z linii piłkę wybija Jankowski i ratuję gospodarzy przed utratą bramki!

52'

...a Trochim za odepchnięcie rywala.

52'

Żółtymi kartkami ukarani zostali Błażej Jankowski za faul...

51'

Brzydki faul Jankowskiego, zamieszanie na boisku.

50'

Za faul na Hrymowiczu, kartką ukarany został Maciej Mysiak.

50'

Zawistowski z wolnego, pewnie Lis.

50'

Rajd Hrymowicza w podobnym stylu jak kiedyś w barwach Pogoni Szczecin! Lecz przerwana gra faulem. Rzut wolny dla niebiesko-czarnych.

49'

Kolejna akcja gości! Magdziarz jednak mija się z piłką.

49'

Coraz śmielsze ataki Warty! Jankowski przerywa akcję wybijając piłkę na róg.

48'

Kapitalna okazja dla Warty! Wrzucona w pole karne piłka spadła pod nogi Mysiaka, jednak ten w wyśmienitej okazji przestrzela z ósmego metra.

47'

Goście od razu rzucili się do ataków.

46'

Drugą część spotkania rozpoczynają "Zieloni".

20:45

Na murawie meldują się również gospodarze, za chwilę zacznie się druga część spotkania!

20:43

Piłkarze Warty pojawiają się na boisku.

20:42

Wielu kibiców pyta, dlaczego na boisku nie oglądamy Bartosza Kopacza - info na ten temat podamy po zakończeniu spotkania.

20:39

@zenk: Należy pamiętać, że na boisku gra jedenastu zawodników, a nie wyłącznie bramkarz, więc on sam nie może decydować o wyniku spotkania.

20:37

@WKS wierny: Kibiców Warty jest na stadionie około 30.

20:35

Zawisza-Warta W przerwie rezerwowi zawodnicy Zawiszy, grają sobie w dziadka :)

20:34

Piłkarze Warty oddali nieco więcej strzałów, niż Zawisza, lecz to bydgoszczanie do przerwy prowadzą jedną bramką. Goście lekko przeważali na początku spotkania, ale z biegiem czasu Zawisza zaczął przeważać i udokumentował to bramką.

46'

Sędzia kończy pierwszą część spotkania. Zawisza prowadzi po bramce Adriana Błąda z Wartą Poznań.

46'

Kolejna akcja prawą stroną Warty, i po raz kolejny bez konsekwencji.

45'

Pierwsza połowa przedłużona o minutę.

45'

Sędzia w spornej sytuacji nie dyktuje rzutu karnego dla Zawiszy.

44'

Masłowski wywalczył pięknie piłkę, pognał wzdłuż linii lecz tylko rzut rożny.

20:28

@lol: Andrzej Witan nie broni, ponieważ Zawisza ma dwóch świetnych, równorzędnych bramkarzy i każdemu z nich należy się szansa.

43'

Indywidualna akcja Strąka przerwana przez Jakóbowskiego. Kontra gości nie udana.

42'

Próba uderzenia z dystansu Masłowskiego, jednak bardzo niecelna.

41'

Masłowski wypuszcza Zawistowskiego, ten jednak powstrzymany przez obrońców Warty.

40'

Brzydki faul Mąki na Bartczaku. I zostaje on ukarany żółtym kartonikiem.

40'

Kontra gospodarzy! Strąk do Błąda, ten wycofuje na 8 metr, jednak na posterunku Ciach i aut dla Zawiszy.

39'

Bardzo często "Zieloni" atakują bramkę Kaczmarka prawą stroną, po której gra młodzieżowiec Mateusz Mąka.

38'

Uderza Kosznik, obok bramki.

37'

Trochim wzdłuż bramki, piłkę wybija Hrymowicz, tak nie fortunnie że by mógł pokonać własnego bramkarza, na szczęście tylko rzut rożny.

36'

Piłka w kierunku Magdziarza bardzo niedokładna.

36'

Faul w środku pola Strąka.

35'

Zawisza

35'

Bardzo żywe spotkanie, akcja za akcję z obu stron.

34'

Faul Hrymowicza, rzut wolny dla gości jednak bez konsekwencji dla niebiesko-czarnych.

33'

Trochim w pole karne, Skrzyński szczupakiem wybija piłkę. Kontra gospodarzy jednak Wójcicki bardzo nie dokładnie do Masłowskiego.

32'

W ataku goście, kolejny rzut wolny dla Warty.

31'

Groźna akcja gości wyjaśnia Kaczmarek.

30'

Trochim głęboko w pole karne, piłkę na rożny piąstkuje debiutujący w barwach Zawiszy - Wojciech Kaczmarek.

30'

Faul Jankowskiego, rzut wolny dla Warty.

30'

Niedokładnie w ataku zawiszanie i od bramki Lis.

28'

Z dystansu goście, po rykoszecie piłka uderza w boczną siatkę. Rzut rożny dla gości, wyjaśnia Hrymowicz.

27'

Hermes prawdopodobnie doznał kontuzji mięśnia dwugłowego. Na boisku zameldował się "bydgoski Iniesta", który jest jednym z lepiej zapowiadających się młodych piłkarzy Zawiszy.

27'

Nie dokładnie wznowiona gra przez Strąka, kontra gości. Błąd przerywa akcję.

26'

Za faul na Zawistowskim żółtym kartonikiem ukarany Marciniak.

26'

Wycięty w środku pola Zawistowski, wezwana pomoc medyczna.

25'

Boisko opuszcza utykający Hermes w jego miejsce Masłowski.

23'

Mąka przerywa groźną akcje Magdziarza.

23'

Szykuję się zmiana w szeregach gospodarzy.

22'

Po raz kolejny Grzeszczyk, obok bramki Kaczmarka.

21'

Próba strzału Grzeszczyka zablokowana, w odpowiedzi z dystansu Wójciki jednak nad bramką.

20'

I znowu Abbott do Zawistowskiego, jednak sędzia przerywa akcję, przy przyjęciu piłki ten drugi pomagał sobie ręką.

19'

W ataku wciąż gospodarze.

18'

Piłka do Jakóbowskiego, piłkę wyłapuje Kaczmarek.

17'

Po raz kolejny Abbott przedłuża do Zawistowskiego, a ten próbował lobować Lisa, jednak ta próba mu kompletnie nie wyszła.

16'

16'

Bydgoszczanie chcieli pójść za ciosem, jednak brakowało nieco dokładności.

15'

Kapitalna akcja gospodarzy! Wójcicki wzdłuż bramki do pustaka wystawia piłkę Błądowi, ten dostawia nogę i mamy 1-0!!

14'

GOOOOOL!

14'

Nie dokładne podanie w stronę Zawistowskiego, a mogła być sytuacja bramkowa dla Zawiszy.

12'

Bardzo chaotyczna gra obu zespołów, wiele strat w środku pola.

11'

Trochim ostro w pole karne, Abbott wyjaśnia, z dystansu próbuje Jakóbowski jednak obok bramki.

10'

Faul Mąki na Magdziarzu w okolicach pola karnego.

10'

Ładna akcja bydgoszczan, Abbott z pierwszej piłki do Zawistowskiego, ten wychodził na bardzo dobrą pozycje jednak ubiegł go Kosznik.

9'

Z głowy uderza Mysiak, obok bramki.

8'

Piękna akcja Warty! Uderza Pawłowski i końcami palców piłkę na rożny paruje Kaczmarek.

6'

Rzut rożny dla gości. Trochim w pole karne, Strąk wybija głową.

5'

Głupia strata w środku pola Hermesa przy piłce goście.

5'

Na boisku leży Hermes, który ucierpiał w starciu z.... Strąkiem.

3'

Wrzutka w pole karne gospodarzy, wszystko wyjaśnia Mąka.

3'

Z blisko 30 metrów na strzał zdecydował się Abbott jednak pewnie w bramce Lis.

2'

Od wysokiego pressingu zaczęli gospodarze! Wyrzut z autu w pole karne piąstkuje Lis.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego, zaczynamy spotkanie!

19:42

Arbiter główny - Tomasz Kwiatkowski wprowadza oba zespoły na murawę.

19:42

Na trybunach w sektorze gospodarzy, zasiada mała grupka kibiców Warty Poznań/

19:39

Piłkarze obu drużyn ustawiają się w tunelu, za 5 minut rozpocznie się spotkanie Zawiszy z Wartą Poznań.

19:37

Trybuny Trybuny powoli zapełniają się na stadionie Zawiszy Bydgoszcz.

19:34

Oba zespoły zakończyły rozgrzewkę i udały się do szatni, za niespełna 10 minut rozpocznie się ostatnie w dniu dzisiejszym spotkanie 10 kolejki spotkań pierwszej ligi.

19:30

Warta

19:28

Ławka rezerwowa Warty Poznań: Radliński, Wichtowski, Giel, Mójta, Ngamayama, Płotka, Trojanowski.

19:27

Zawisza

19:24

Ławka rezerwowa Zawiszy Bydgoszcz: Witan, Chałas, Gevorgyan, Mielcarek, Masłowski, Leśniewski, Stefańczyk.

19:21

Trwa rozgrzewka obu zespołów.

19:17

Po raz kolejny Jurij Szatałow zaskoczył kibiców, w osiemnastce meczowej zabrakło miejsca m.in. Daniela Mąki, Piotra Petasza czy Kamila Drygasa.