Niedziela, 23 września 2012, godz. 16:00
Dolcan ZąbkiDolcan Ząbki
0 : 1
Bruk-Bet Termalica NiecieczaBruk-Bet Termalica Nieciecza
92'

Koniec. Dolcan 0, Termalica 1 po pięknym golu Pawlusińskiego. Piłkarze gości świętują na środku boiska zdobycia trzech punktów.

92'

Pawłowski za strzelca bramki Pawlusińskiego.

91'

Nowak rzucił się do piłki uderzonej przez Klepczarka. Bardziej by się rozgrzać niż z powagi sytuacji.

90'

Sędzia dolicza 2 minuty. Goście mądrze trzymają piłkę na połowie Dolcanu.

90'

Lipecki widział daleko wysuniętego Leszczyńskiego. Chciał go przelobować,ale bramkarzowi Dolcanu pomógl wiatr.

88'

Szczoczarz wchodzi w miejsce Drozdowicza.

87'

Tataj na spalonym. A kibice opuszczają stadion.

86'

Dolcan w końcówce gra na większych obrotach. I ma korner.

84'

Wiśniowski wchodzi w miejsce Piątkowskiego.

82'

Piątkowski na spalonym co nie podoba się kibicom Dolcanu.

82'

Koziara zmienia Bazlera.

81'

Drozdowicz też.

81'

Tataj na spalonym.

78'

Pawlusiński fauluje Jakubika na środku boiska. Faul taktyczny przerwał kontrę gospodarzy.

76'

Piłka po strzale głową Piesia poleciała ok. metr nad poprzeczką.

75'

Tataj zmienia Zjawińskiego

73'

Damian Piotrowski zmienia Andrzeja Rybkiego.

73'

Gol dla Termaliki! Dariusz Pawlusiński

72'

Pawlusiński huknął z dystansu i piłka po odbiciu się od słupka wpadła do siatki.

71'

Pawlusiński prosto w mur.

71'

Rzut wolny dla Termaliki. Do bramki ok 25 mwtrów.

70'

Kontra Termaliki przerwana przez Klepczarka. Dalekie wybicie na uwolnienie prosto do stoperów gości.

69'

Piesio faulowany na środku boiska.

69'

Faul Jakubika przy polu karnym przeciwnika. Centra Pawlusińskiego i na raty broni Leszczyński.

67'

Do tej pory trenerzy obu drużyn nie przeprowadzili zmian. Może to plan zaciagnięty od Franciszka Smudy z EURO?

66'

Dobra centra Horvatha w pole karne, strzał Drozdowicza kilka metrów nad poprzeczką.

64'

Zjawiński padł jak rażony piorunem po wślizgu Czerwińskiego, ale sędzia nie dopatrzył się faulu.

17:18

Dolcan Ząbki - Termalica Bruk-Bet NiecieczaDolcan Ząbki - Termalica Bruk-Bet Nieciecza

62'

Pierwszy kwadrans drugiej ołowy za nami. Dolcan miał z trzy dobre sytuacje do strzelenia gola. Termalica - strzela wokół bramki.

61'

Klepczarek uprzedza Drozdowicza we własnym polu i wybija piłkę na aut.

60'

Seria kornerów dla gospodarzy. Ostatecznie piłka po niecelnym strzale wyszła poza boisko i od bramki zacznie Nowak.

59'

Nowak efektownie przenosi piłkę nad poprzeczką po strzale Piątkowskiego. Kolejnry rożny dla DOlcanu.

57'

Barcelona gra tiki-takę, a tu jest padaka. Obie drużyny solidarnie prezentuję grę na dwa kontakty: podanie i strata.

57'

Nowak o mały włos nie wbiłby piłki do własnej bramki! Rzut rożny dla Dolcanu.

54'

Nowak łapie piłkę po dośrodkowaniu Piesia z lewej strony boiska.

54'

Naciskany Piątkowski w polu karnym strzelił hen wysoko. Ponadto leżał Pleva i konieczna była pomoc medyczna

52'

Ciesielski przez moment leżał na boisku. Może jednak kontynuować grę.

50'

Drozdowicz bliski szczęścia. Piłka po jego strzale minęła słupek.

50'

Tylko zwycięstwo, hej Dolcan, tylko zwycięstwo i Wygrajcie dla nas śpiewają kibice gospodarzy

48'

Bez zagrożenia pod bramką Nowaka.

48'

Strzał Piątkowskiego zblokowany i piłka wychodzi na korner.

48'

Rzut wolny dla Dolcanu z ok. narożnika pola karnego. Piłkę ustawia Grzelak

46'

I wracamy na drugą połowę

16:48

Gra nie porywa. Zawodnikom przeszkadza wiatr i, czasami,... piłka. Termalica miała kilka grożnych sytuacji, ale górą był Leszczyński. Dolcan z kolei miał dwie okazje, które powinien wykorzystać. Jak nie strzela się z 10 metrów do prawie pustej bramki, to trudno myśleć o korzystnym wyniku.

47'

Koniec pierwszej połowy. Dolcan bezbramkowo remisuje z Termaliką

46'

Zjawiński faulowany we własnym polu karnym.

45'

Sędzia dolicza 2 minuty.

44'

\Kolejna nieudana akcja Termaliki. Od bramki Leszczyński.

42'

Mierzone uderzenie Horvatha. Wykorzystał podmuch wiatru i trafił w jednego z kibiców za bramką Leszczyńskiego.

41'

Jakubik może kontynuować grę. Prawą stroną przedziewał się Świerblewski, ale bez powodzenia. Aut dla gości.

41'

Na boisku leży Jakubik. Świerblewski usłyszał by wybić piłkę od... kibiców.

37'

Nowak ponownie w roli głównej: łapie piłkę po centrze Świerblewskiego.

36'

Wolny dla Dolcanu. Strzela Grzelak, ale za słabo. Piłka do niego wróciła jak bumerang i niecelnie podał na pawe skrzydło do Świerblewskiego. Od bramki Nowak.

35'

Spóźniony wślizg i zółta kartka dla Plevy.

34'

Leszczyński nie pierwszy raz ratuje swój zespół. Wyjściem za pole karne uprzedził Drozdowicza.

34'

Piesio centruje, ale do nikogo. Pomocnik Dolcanu doznał urazu i jest potrzebna pomoc medyczna.

31'

To powinna być bramka dla... Dolcanu! Strzał Świerblewskiego z trudem sparował Nowak, ale tak że dopadł do niej Zjawiński i trafił w obrońcę Termaliki stojącego przed linią bramkową

30'

Nieudany przerzut Hortvatha na prawą stronę. Piłka w posiadaniu Leszczyńskiego, który - złośliwie mówiąc - jest w czołówce Dolcanu jeżeli chodzi o kontakty z piłką.

28'

Dobry powrót Zjawińskiego, który wślizgierm wygarnął piłkę spod nóg Ceglarza. Ta jednak dalej w posiadaniu gości.

27'

Minął się z piłką Grzelak, do piłki dopadł Pawlusiński i trafił w boczną siatkę!

25'

Po kilku minutach Dolcan przedostał sie pod pole karne przeciwnika. Dwójkowa akcja Piątkowskiego i Świerblewskiego przynosi tylko aut na wysokości pola karnego. Strzał Nalepy broni Leszczyńskiego. Rzucił się do tej piłki, ale bardziej na rozgrzanie.

24'

Ceglarz "szukał" prostopadłym podaniem Drozdowicza i Rybskiego. Nie znalazł - ostatecznie przy piłce Leszczyński.

23'

Leszczyński spokojnie łapie piłkę po centrze Czerwińskiego.

21'

Piłka po strzale Rybskiego poszybowała na parking. Dobrze, że nie było tam samochodów...

19'

Ceglarz próbował strzelać z 20 metrów, ale zabrakło siły. Piłka ledwie doturlała się do Leszczyńskiego.

18'

Ciesielski z Klepczarkiem bez problemu poradzili sobie z Drozdowiczem w narożniku pola karnego. W przeciwieństwie do Grzelaka, który faulował w środku pola.

17'

Leszczyński broni strzał z woleja Drozdowicza!

15'

Na spalonym Ceglarz.

15'

Momentami poziom piłki jest bardzo wysoki: średnio 2-3 piętra. Głównie po zagraniach Dolcanu. Termalica stara się grać po ziemi

13'

Za mocne podanie na lewe skrzydło do Ceglarza. Od bramki Leszczyński.

13'

I kolejny rożny dla Dolcanu. Goście wyszli z własnego pola karnego i faul Bazlera na środku boiska.

12'

Strzał Zjawińskiego z pola karnego ofiarnie zablokował jeden z obrońców gości. Korner

10'

Rybski zakręcił sie w dryblingach i piłka wyszła poza boisko. Od bramki Leszczyński.

10'

Akcja Dolcanu: pierwszy strzał Piątkowskiego pozostawiał wiele do życzenia, a drugie podejście z 5 m. obok słupka!

8'

Strzal Drozdowicza z pola karnego zablokowany!

6'

Nawet wiatr nie pomógł. Goście szybko przejęcli piłkę.

6'

Grzegorz Pisio faulowany na ok. 35 metrze.

4'

Seria rzutów z autu dla Termaliki. Zbliżaja sie w okolice bramki Leszczyńskiego. Do piłki nie doszedł Pawlusiński i od bramki golkiper gospodarzy.

4'

Wiatr osłabł, ale nasilił się doping 20-osobowej grupkki kibiców Dolcanu.

3'

Pierwsza akcja gości zakończona strzałem nad poprzeczką Ceglarza.

2'

Faulowany Świerblewski w ok. środka boiska. Prawoskrzydłowy centrował w pole karne, ale Nalepa wybił piłkę

1'

Pierwszą połowę zaczną gospodarze, a dokładniej Piesio ze Zjawińskim

15:58

Przywitanie obu stron przy hymnie Dolcanu. Dolcan na pewno będzie grał pod wiatr.

15:57

Zerwał się silny wiatr. Na początku meczu duże znaczenie będzie miało... losowanie stron.

15:53

Już za chwilę obie drużyny w asyście trójki sędziowskiej wejdą na boisko.

15:49

Rezerwowi Termalica: Maciej Budka, Maciej Maślany, Jan Pawłowski, Damian Piotrowski, Damian Skołorzyński, Szymon Sobczak, Łukasz Szczoczarz.

15:47

Rezerwowi Dolcan: Maciej Humerski, Robert Chwastek, Damian Jaroń, Patryk Koziara, Maciej Tataj, Rafał Wiśniowski, Marcin Hirsz.

15:45

Zaczyna coraz bardziej wiać. Bramkarz jednej z drużyn będzie miał problem, by kopnąć piłkę na 25-30 metr przed własnym polem karnym.

15:43

Na trybunach stadionu powoli zjawiają się kibice, obecnie jest ich ponad 100.

15:41

Na murawie trwa rozgrzewka obu zespołów. W Ząbkach dzisiaj słonecznie, termometry wskazują około 15 kresek. Można stwierdzić, że warunki do gry są dosyć dobre.

15:39

Każdy zna historię karpackiego zbójnika, który obrabowywał bogatych ludzi i obdarowywał biednych. Podobną „łatkę” można przypiąć Dolcanowi. Potrafi sprawić niespodziankę np. pokonując u siebie Cracovię czy zremisować z Zawiszą, chociaż sekundy dzieliły Dolcan od wyjazdowego zwycięstwa z jednym z głównych kandydatów do awansu, „udało się” przegrać wygrany mecz. Dorobek punktowy byłby bardziej okazały (obecnie 10 „oczek” po 8 meczach) gdyby udało się dowieźć korzystny wynik do końca przeciwko wcześniej wspomnianego Zawiszy, a także Warcie Poznań, ŁKS Łódź. Ponadto dwie porażki z rzędu spowodowały spadek na trzynaste miejsce w tabeli.

15:38

Chociaż podopieczni Roberta Podolińskiego grają u siebie, to faworytem tego spotkania będą goście. Popularne „Słoniki” zanotowały komplet czterech zwycięstw w meczach wyjazdowych. Słabiej prezentują się u siebie - jedna wygrana i porażka. Po bezkompromisowej grze (zaległy mecz 1. kolejki z Arką 26 września) zajmują najniższy stopień podium z dorobkiem 15 punktów.

15:35

Witamy w relacji na żywo z podwarszawskich Ząbek, gdzie miejscowy Dolcan zmierzy się dzisiaj z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza.