Miedź LegnicaMiedź Legnica
17:53

Za uwagę dziękuje Mateusz Godyla. Zapraszamy na kolejne relacje ze spotkań tyskiego zespołu.

94'

KONIEC !!! Duża niespodzianka w Jaworznie GKS Tychy ogrywa faworyzowaną Miedź Legnica. Jest to 3. zwycięstwo z rzędu.

93'

Misztal łapie kolejną już piłkę w swoje ręce. Chyba cichy bohater tego spotkania.

92'

Strzał rozpaczy na bramkę Misztala. Zwycięstwo GKSu już o krok.

90'

Mecz potrwa o 3. minuty dłużej.

89'

Taktyczna zmiana w drużynie gospodarzy. Rocki jeszcze uciekł jak najdalej od ławki rezerwowych i zdobył kilka sekund dla swojej drużyny. Na boisku Bizacki.

88'

Balul wybija piłkę poza koronę stadionu.

88'

Końcowe minuty spotkania. Tym razem to tyszanie w roli profesorów. Biją na głowę doświadczeniem i mądrą obroną. Bezradna Miedź...

88'

Dużo fauli, w ten sposób GKS przerywa każdy już atak gości.

87'

Tyszanie pod bramką Ptaka, złapali wiatr w żagle i z dala od własnej bramki oczekują końca spotkania.

85'

Zmiana w drużynie GKSu, na boisku Zunić.

85'

Kartka dla Kasperkiweicza.

83'

Kolejne kontrataki GKSu Tychy, a Miedź rażąco nieskuteczna.

81'

Bardzo mądrze w obronie GKS. Kradnie cenne sekundy rywalom.

80'

Na boisku także w miejsce Wołczka Hempel.

80'

Zmiany w Miedzy. Na boisku pojawia sie Alexandre.

80'

Duża przewaga Miedzi. Już wszystko na jedną kartę stawiają goście przez co wiecej okazji do kontrataków ma GKS. Bardzo ciekawie dziś w Jaworznie!

76'

Piłka po strzale Madejskiego ląduje na siatce ponad poprzeczką bramki Misztala.

75'

Za faul Kupczak obejrzał żółtą kartkę.

75'

Faul Kupczaka na 16. metrze. Doskonała więc okazja do wyrównania.

73'

Ożywił się opiekun tyskiego zespołu. Nie ustaje w udzielaniu wskazówek swojemu zespołowi. Tak pobudzonego Mandrysza w Jaworznie jeszcze nie widzieliśmy.

71'

Pierwsza zmiana w drużynie GKS Tychy, na boisku pojawia się Bukowiec.

69'

Wzrasta ogromna przewaga Miedzi Legnica czyli wracamy do tego co miało miejsce przed przerwą.

67'

Rzut karny ewidentny ale, ciekawostką jest brak żółtej kartki dla Woźniczki a byłaby to druga żółta dla tego zawodnika.

66'

Szybko na zmiany decyduje sie Mandrysz wołając Łukasza Tumicza do zmiany.

65'

GOL !!! 1:0 dla GKS Tychy. Bramkę z rzutu karnego zdobywa Piotr Rocki

65'

5. wychodził GKS w kontrataku Rocki zagrał do Wawocznego a ten faulowany będąc już tylko przed bramkarzem.

64'

Karny dla GKS Tychy !!!

62'

Pachniało golem także pod bramką Misztala. Dośrodkowanie z rzutu wolnego na głowę jednego z zawodników ale piłka minimalnie obok spojenia słupa i poprzeczki.

61'

Pierwsza wcześniej zapowiadana zmiana, na boisku pojawił się Grzegorzewski.

61'

Żółta kartka dla Mączyńskiego.

60'

Ależ okazja dla GKSu !!! Rocki dośrodkowuje w pole karne, Ptak kompletnie zdezorientowany pozostawia większość bramki pustej ale Folca uprzedził Nocwacki i rzut rożny.

60'

Balul głową na rzut rożny. Każdego sposobu próbują gospodarze by przerwać ataki rywali.

57'

Jakub Grzegorzewski szykuje się do zmiany. Za moment na boisku najskuteczniejszy zawodnik w drużynie gości.

56'

Wawoczny fauluje, żółtej kartki dla młodzieżowca GKSu domagają sie rywale ale tym razem obyło sie bez konsekwencji w postaci kartki.

55'

Rocki lekko dośrodkowuje w pole karne, to było jego zamiarem ale wszystko dobrze przeczytał Ptak. Kolejna akcja GKS zakończona połowicznym sukcesem.

53'

Miedź chyba zbyt kombinacyjnie próbuje wedrzeć się w pole karne rywala. Nowacki mógł inaczej rozwiązać kolejną akcje Miedzi a próbował dość efektownie. Nadal remis 0:0.

51'

Przy piłce wciąż utrzymują sie goście ale ich ataki już zdecydowanie spokojniejsze i wolniejsze. Dużo lepiej prezentuje się także GKS, który dłuższymi fragmentami potrafi utrzymać sie przy piłce. Co nie udawało się w pierwszej połowie.

49'

Jakby spokojniej zaczęła się ta część gry. A na trybunie prasowej trwają spekulacje czy na trybunach jest 150 osób czy też 200 ?

49'

I już rozpoczęło się nękanie tyskiej defensywy. Zakrzewski uprzedzony przez Kopczyka i gra przenosi sie pod pole karne Ptaka.

47'

W przerwie na trybunach zauważyliśmy wiele ciekawych osób. Wśród kibiców m.in. nowa gwiazda MMA Jacek Wiśniewski oraz trener Legii Warszawa Jerzy Urban.

17:04

Rozpoczęliśmy drugą połowę.

17:04

Oba zespołu powróciły już na boisko. W przerwie bez żadnych zmian. Za moment goście rozpoczną drugą połowę.

17:03

Nie można skazywać na porażkę jednak tyskiego zespołu. Mądrze broni się wyczekując swoich okazji w kontratakach, co na tak dobrze dysponowanych rywali może okazać sie jedyną słuszną taktyką.

17:03

Miażdżąca przewaga gości nie została jeszcze udokumentowana zdobyciem gola. Wydaje sie jednak, że wisi on w powietrzu i w drugiej połowie jakieś zobaczymy.

46'

Piłkę piąstkuje Misztal z dala od własnej bramki, a sędzia kończy pierwszą połowę. Wracamy za 15. minut.

46'

W ostatniej minucie pierwszej połowy będzie rzut rożny dla Miedzi Legnica.

46'

Kolejny strzał w rękach Misztala. Nie potrafią zaskoczyć bramkarza GKS tak marnymi strzałami goście.

46'

Sędzia dolicza do pierwszej połowy spotkania 1. minutę.

43'

Bogusław Baniak zwraca uwagę, ze to końcówka pierwszej połowy. Wymaga od swoich zawodników jeszcze kilku minut wzmożonego wysiłku.

42'

Agresywna gra o każdą piłkę, dużo fauli, gwizdków sędziego i przerw w grze. Tak wyglądają ostatnie minuty spotkania.

40'

Dobrze w tyskiej bramce spisuje się Misztal. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wybija na kolejny korner.

39'

Faul Babiarza na Łuszkiewiczu, zdziwiony taką decyzją pomocnik GKSu.

35'

Woźniczka nie atakowany przez nikogo poślizgnął się. Murawa jest bardzo śliska a nie mamy strzałów z daleka, może to jest tą receptą na zdobycie gola?

34'

Miażdżąca przewaga Miedzi nie przekłada się na celne strzały i klarowne sytuacja a tych jak na lekarstwo. Wciąż czekamy na sytuację warte odnotowania.

33'

Tyszanie ograniczają sie do wybijania piłki z własnej połowy...

31'

Strzał Łobodzińskiego z dalszej odległości marnej jakości wywołał uśmiech na jego twarzy, nie o to z pewnością mu chodziło.

31'

Niestety nie jesteśmy w stanie dokładnie określić procentowo posiadania piłki ale zdecydowanie przeważa Miedź. Powiedzmy, że jest to 75% do 25% ...

28'

Nie znajdują sposobu na złamanie tyskiej defensywy goście. Dobrze dziś niemal każdy zawodnik w obronie, a wszystko to kosztem ataku.

24'

Łukaszewicz zbyt kombinacyjnie w polu karnym i piłka wychodzi poza boisko. Nie ustają ataki gości.

22'

Bardzo dobre dośrodkowanie Madejskiego nie trafia na głowę żadnego z kolegów.

18'

Mądrze wypychają grę z dala od własnego pola karnego tyszanie broniąc się niemal całą drużyną.

16'

Bramkarz gospodarzy faulowany przy walce powietrznej. Rozpocznie z 5. metrów. Gra uspokoiła sie a do głosu zaczynają coraz odważniej dochodzić piłkarze z Tychów.

14'

Techniczny strzał ociera się o dobrze ustawiony mur, mamy rzut rożny.

13'

Rzut wolny z 21. metrów do bramki Ptaka. Piłke na wprost jego bramki ustawił Rocki.

13'

Pierwsza żółta kartka w meczu dla Woźniczki.

12'

Ładna kombinacyjna akcja GKS Tychy. Kilka podań z pierwszej piłki i kompletenie zagubiona obrona Miedzi. Do piłki nie doszedł jednak Mańka.

11'

Śliska murawa sprawia, że piłka znacznie przyśpiesza przy podaniach. Mamy w Jaworznie bardzo szybki mecz z przewagą gości.

10'

Kopczyk wślizgiem na rzut rożny przecina bardzo dobrą piłkę. Pierwszy stały fragment dla Miedzi.

8'

Szybka akcja gospodarzy i niewiele brakło aby Folc zakończył ją golem. Ciekawe pierwsze minuty spotkania!

6'

Błąd Mańki przed własnym polem karnym, nie spodziewał się takiej niespodzianki jeden z graczy gości i oddał zbyt szybko strzał na bramkę. Bez problemu po raz kolejny bramkarz GKSu.

5'

Rozpędza sie Miedź Legnica, tyszanie wydają sie być nieco zszokowani takim obrazem gry.

5'

Kolejna dobra interwencja Misztala, wyłapuje słaby strzał rywala.

4'

Wołczek dziś w specjalnej masce na twarzy. Wszystko za sprawą kontuzji jaką odniósł w ostatnim spotkaniu. Były zawodnik Śląska Wrocław ma złamany nos.

3'

Dobre przejęcie Kupczaka rozpoczyna atak GKSu.

1'

Pierwsi do ataków ruszyli odważniej goście. I już w pierwszych minutach Misztal wykazał się dobra interwencją łapiąc dośrodkowanie ze skrzydła. Co prawda na raty ale skutecznie,

16:02

Pierwszy gwizdek sędziego. Mecz rozpoczęli gospodarze.

16:00

Sędzia główny wyprowadza obie 11. na płytę główną boiska. Za moment zaczynamy.

15:55

GKS Tychy jak i Miedź Legnica powstały w tym samym 1971 roku. Dziś jednak zupełnie inne priorytety mają w obu klubach. Tyszan czeka walka o utrzymanie, a legniczan walka o awans. Zapowiedź tego ciekawie zapowiadającego spotkania przeczytacie tutaj.

15:52

Niespodzianką w pierwszym składzie GKS Tychy jest obecność Wawocznego. Jest to debiut młodego zawodnika w pierwszej jedenastce. Miedź Legnica rozpocznie mecz z Wołczkiem w składzie co do ostatniej chwili było bardzo niepewne.

15:51

Deszczowa pogoda utrzymuje się dziś niemal w całym kraju, nie inaczej jest także w Jaworznie. Obecnie warunki nieco poprawiają się za 10. minut pierwszy gwizdek sędziego.

15:45

Ławka rezerwowych Miedzi: Andrzej Bledzewski, Kamil Hempel, Jakub Grzegorzewski, Alexandre de Souza Alves Lima, Daniel Tanżyna, Damian Lenkiewicz i Mariusz Mowlik.

15:42

Ławka rezerwowych GKS Tychy: Marek Igaz, Ivica Žunić, Mateusz Bukowiec, Jakub Bąk, Krzysztof Bizacki, Łukasz Tumicz i Dawid Jarka.