Warta Poznańwarta
2 : 2
CracoviaCracovia
17:54

Patrząc na przebieg meczu, bardziej zadowolona z rezultatu spotkania może być Cracovia, jednak piłkarze Pasów momentami mieli sporą przewagę i przy odrobinie większej ilości szczęścia mogli spokojnie wygrać spotkanie.

93'

Koniec spotkania! Po emocjonującej końcówce Warta zremisowała z Cracovią 2:2.

90'

I jeszcze zerwała się Warta! Ależ okazja, piękny strzał Pawłowskiego tuż obok słupka po ładnej akcji Zielonych. Emocjonująco zrobiło się w końcówce meczu!

90'

Zejdler na 2:2! A jednak!

90'

Jeszcze trzy minuty nadziei Cracovii!

88'

Cracovia próbuje się jeszcze rzucić do desperackich ataków w ostatnich minutach meczu, ale teraz o sukces będzie już niezmiernie trudno. Warta zrobi wszystko by utrzymać rezultat.

87'

Nic na to nie zapowiadało! Warta wymieniła kilka podań, Ngamayama dostał piłkę, minął obrońcę w polu karnym, zmylił bramkarza i zdobył bramkę! Warta 2 Cracovia 1!

86'

Ngamaya wyprowadza Wartę na prowadzenie!

83'

Zarysowała się teraz wyraźna przewaga Cracovii, która mocno przydusiła gospodarzy. Teraz z pięciu metrów strzał próbował oddać jeden z zawodników Pasów, ale w ostatniej chwili został powstrzymany.

82'

Zejdler groźnie uderzył z prawej stronie, ale Radliński z trudem obronił i wybił na rzut rożny. Po kornerze kolejny strzał Zejdler, ale bez efektu.

80'

Gra jest teraz dosyć szarpana, przerywana faulami, głównie gospodarzy. Cracovia jednak nie potrafi wykorzystać przewagi, którą sobie wypracowuje.

79'

Po wyrównaniu Cracovia wyraźnie przycisnęła Wartę, która ma teraz sporo problemów. Zieloni dosyć desperacko muszą się bronić.

79'

Trojanowski zmienił Giela.

75'

Ngamayama wchodzi w miejsce Trochima.

72'

Jest gol dla Cracovii! Durdzic pięknie uderzył z główki. Radliński nie miał szans.

70'

Gra się zaostrzyła, sporo fauli. Giel wyszedł niemal sam na sam z bramkarzem, ale zderzył się z nim i zmarnował okazję. Rysuje się teraz spora przewaga... Warty!

64'

Swoją obecność na boisku zaznaczył Suworow, ale uderzenie reprezentanta Mołdawii pozostawiało wiele do życzenia.

62'

I zmiana w Warcie. Pawłowski za Bartoszaka.

61'

Ostatnia zmiana w Cracovia. Steblecki za Bernhardt

59'

Szeliga faulował Giela w środku pola. Zwija się zawodnik Warty. Potrzebna interwencja służb medycznych. Giel opuszcza na chwlę boisko.

56'

Rzut wolny dla Warty ze sporej odległości, ale piłka wybita przez obrońców.

53'

Cracovia stara się budować ataki, ale na razie jej to nie wychodzi. Nie ma ani strzałów na bramkę, ani groźnych sytuacji, za to sporo gry w środku pola.

47'

Od początku zaatakowała Cracovia, ale tym razem nie udało się jej wykończyć.

46'

Początek drugiej połowy.

46'

... a Dąbrowski w miejsce Puzigacy.

46'

Podwójna zmiana w Cracovii. Suworow w miejsce Budzińskiego...

45'

Koniec pierwszej części. Jak na razie Warta prowadzi z Cracovią 1:0.

44'

Na trybunach w Ogródku zasiada dzisiaj sporo VIP-ów, m.in. Mariusz Rumak, Piotr Reiss, Czesław Michniewicz.

42'

Wyrównała się gra. Trwa walka w środku, ale bez sytuacji pod obiema bramkami.

40'

A tymczasem psuje nam się pogoda nad Poznanie. Nadciągnęły czarne chmury, wyraźnie zapowiada się na deszcz.

38'

Żółta kartka dla Zejdlera.

38'

Przekombinowali teraz w polu karnym rywala zawodnicy Warty. Niepotrzebnie szukali kolejnego podania. Wyraźnie wiatr w żagle złapali teraz podopieczni Czesława Owczarka.

36'

W ostatniej chwili interwencja Zejdlera ratuje gości. Dośrodkowywał w pole karny oczywiście najaktywniejszy Trochim.

34'

Zażarty, zacięty pojedynek oglądamy przy Drodze Dębińskiej. Żaden z zawodników nie odstawia nogi. A pierwszą żółtą kartką w meczu ukarany Marcin Budziński.

31'

Bardzo ładna akcja warciarzy, którą starał się wykończyć Trochim. Strzał jednak o centymetry minął bramkę Cracovii. Krzysztof Pilarz nie miałby nic do powiedzenia.

29'

Gospodarze starali się odpowiedź kontrą, ale Trochim uderzył na wiwat. Chyba na to jeszcze zbyt wcześnie.

28'

Fantastyczna parada Łukasza Radlińskiego, który efektownie zatrzymał groźne uderzenie Sławomira Szeligi.

25'

Można powiedzieć, że coraz bardziej zaczyna pachnieć wyrównującym golem. Wzrasta napór Cracovii.

23'

Kibiców Warty na stadionie śmiało można określić "Januszami". Poderwali się tylko po zdobytej bramce, nie ustaje z kolei głośny doping sympatyków Cracovii.

21'

Obraz meczu nie zmienia się. Zieloni praktycznie całą drużyną na własnej połowie, Cracovia buduje kolejne akcje w ofensywie.

18'

Marazm na boisku starał się przerwać Michał Jakóbowski, ale nie udało się miejscowym podwyższyć prowadzenia.

16'

Aktywny jest Trochim, wyraźnie pobudzony przez strzelonego gola. Piłkarz Warty stara się szukać kolegów, chętni podchodzi też do stałych fragmentów.

13'

Warciarze nieco cofnięci, czekają na wyprowadzenie kontry. Atak pozycyjny stara się konstruować Cracovia, która zaskoczyła szybko stracona bramka.

10'

Po emocjach w pierwszych minutach, tempo wyraźnie spadło. Gra toczy się w środku pola, dużo przepychanek i niedokładności.

7'

Trochim dostał dobre dośrodkowanie z prawej strony i uderzył bez zastanowienia. Piękny gol!

6'

Wojciech Trochim strzela bramkę! 1:0!

5'

Głośno dziś w Ogródku, bo do Poznania zjechało się kilkunastu (może kilkudziesięciu) fanów Cracovii. Wspierani przez przyjaciół z Lecha tworzą niemal 100-osobową grupę, która głośno wspiera "Pasy". Doping ze strony Warty miał być, no ale na razie go nie słychać...

4'

W pierwszych minutach bardziej aktywni są goście, którzy starają się szybko wyjść na prowadzenie.

2'

Od razu próbowali zaskoczyć Zielonych piłkarze Cracovii, a konkretnie Łukasz Zejdler, który popisał się niecelnym strzałem.

2'

Mecz opóźnił się kilka minut, bo prezes Warty Poznań Izabela Łukomska-Pyżalska odbierała pamiątkową tabliczkę od reprezentanta PZPN z okazji 100-leci istnienia klubu.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego, rozpoczęli gospodarze.

15:51

Na stadionie będzie chyba komplet kibiców, wygląda na to, że wszystkie bilety zostały wyprzedane. Pogoda ładna, chociaż jest nieco wietrznie.

15:48

Rezerwowi Cracovia: Alexandru Suvorov, Marcin Skrzeszewski, Milos Kosanović, Vladimir Boljević, Krzysztof Danielewicz, Damian Dąbrowski, Sebastian Steblecki.

15:45

Rezerwowi Warta: Adrian Lis, Adrian Laskowski, Adrian Bartkowiak, Adam Mójta, Bartłomiej Pawłowski, Marcin Trojanowski, Alain Nbamayama.

15:33

Nieco słabiej radzi sobie w tym sezonie Warta. Dwa zwycięstwa, tyle samo remisów i porażek lokują podopiecznych Czesława Owczarka w środku ligowej tabeli. W ostatnim meczu „Zieloni” bardzo pechowo przegrali w Grudziądzu – mimo że przez całą pierwszą połowę mieli wyraźną przewagę, nie zdołali jej udokumentować. Ostatecznie mecz z Olimpią zakończył się porażką 2:4, a na domiar złego poznaniacy stracili swojego kapitana. Tomasz Magdziarz tuż przed końcem pierwszej połowy tamtego meczu ukarany został czerwoną kartką i z tego powodu zabraknie go podczas piątkowego pojedynku.

15:30

Tak się złożyło, że pierwszy ligowy mecz w odnowionym „Ogródku” będzie od razu spotkaniem hitowym. Cracovia to nie tylko klub o bogatej historii, to przede wszystkim spadkowicz z Ekstraklasy, który w tej chwili robi wszystko, by po sezonie banicji powrócić na najwyższy szczebel rozgrywkowy. I na razie podopiecznym Wojciecha Stawowego wychodzi to całkiem nieźle. W sześciu meczach zdobyli trzynaście punktów i zajmują trzecie miejsce, tracąc trzy oczka do bydgoskiego Zawiszy oraz pięć do rewelacyjnego lidera, Floty Świnoujście. Dotychczas krakowianie bardzo dobrze radzą sobie na własnym boisku (komplet zwycięstw w trzech meczach), nieco słabiej wygląda ich postawa na wyjazdach (zwycięstwo, remis i porażka).

15:26

Witamy w relacji na żywo z odnowionego obiektu przy Drodze Dębińskiej w Poznaniu, gdzie miejscowa Warta zmierzy się z Cracovią.