Dolcan ZąbkiDolcan Ząbki
1 : 4
Kolejarz StróżeKolejarz Stróże
92'

Koniec spotkania. Dolcan zasłużenie prowadził po pierwszej połowie, ale na początku drugiej części Kolejarz zdobył 4 gole w 10 minut i komplet punktów wędruje do Stróż.

90'

Sędzia doliczył 2 minuty.

89'

Ostatni podryw gospodarzy - Zajwiński przycelował w boczną siatkę.

86'

Rezultat jest już przesądzony, niewiele ciekawego dzieje się na murawie.

83'

Damian Michalik zastępuje bohatera tego pojedynku - Kowalczyka.

82'

Kartonikiem ukarany Stefanik.

81'

Niektórzy kibice powoli zaczęli opuszczać trybuny w Ząbkach.

79'

Forenc spokojnie łapie piłkę po lekkim strzale jednego z zawodników gospodarzy. Była to jedna z nielicznych prób Dolcanu po przerwie.

78'

Nieudana centra Gryźlaka z prawej strony, od bramki rozpocznie Leszczyński.

76'

Za mocne podanie na lewą stronę do Pietrzaka.

73'

Obrona Dolcanu została daleko w tyle po rajdzie Giesy, ale uderzenie byłego zawodnika Ruchu Radzionków przeszło obok słupka.

72'

Gra uspokoiła się po kanonadzie, Kolejarz spokojnie czeka na okazje do kontrataków.

70'

...a także Rafał Wiśniowski zastępuje Chwastka.

70'

Podwójna zmiana w zespole gospodarzy. Za Tataja melduje się na placu Marcin Stańczyk...

68'

Dawid Szufryn ukarany żółtą kartką za zagranie ręką.

66'

Aktywny po przerwie Nitkiewicz zastąpiony przez Rafała Pietrzaka.

65'

Nitkiewicz otrzymał dobre podanie w polu karnym, ale jego strzał pozostawił już wiele do życzenia.

62'

Zmiana w Dolcanie. Mateusz Piątkowski zastępuje Bazlera.

61'

Ewidentne, już drugie po rząd, zagranie ręką w polu karnym Kolejarza. Wydaje się, że powinien być rzut karny dla gospodarzy, gwizdek sędziego milczy.

60'

Fenomenalnie dysponowany Kowalczyk wykorzystał płaskie podanie z lewej strony od Nitkiewicza.

60'

GOOOOOOOL!! Kowalczyk show! 4:1!

58'

W odpowiedzi próbował uderzenia Piesio, ale piłka po rękach Forenca wyszła na rzut rożny.

57'

Niesamowity przebieg ma spotkanie w Ząbkach po przerwie.

56'

Kowalczyk zdecydował się na uderzenie z linii pola karnego, piłka po rykoszecie wpadła za kołnierz bezradnego Leszczyńskiego.

55'

GOOOOOOOOOOOOOL!!! Niesamowite! 3:1 dla Kolejarza! Jeszcze raz Kowalczyk.

53'

GOOOOOOOOOOOOOOOL!! Już 2:1 dla Kolejarza! Nitkiewicz po rykoszecie wpakował piłkę do siatki!

50'

GOOOOOOOOOOOOL! Kowalczyk pewnie z 11 metrów! Mamy remis!

49'

Rzut karny dla Kolejarza!

46'

Jedna zmiana w Kolejarzu: za Pieczarę wszedł Adam Giesa.

46'

Początek drugiej połowy.

45'

Koniec pierwszej połowy spotkania. Jak na razie Dolcan zasłużenie prowadzi z Kolejarzem 1:0.

44'

Zablokowany Zjawiński, który przymierzał się do uderzenia, po chwili bardzo niecelnie strzelał Piesio.

43'

Strzał z przewrotki (?) Chwastka niemal z połowy boiska, który wzbudził aplauz i śmiech publiczności.

41'

Bardzo dobre dośrodkowanie w pole karne Kolejarza w wykonaniu Świerblewskiego, ale żaden z jego kolegów nie nadążył za akcją.

38'

Raz jeszcze Forenc ratuje Kolejarza, uprzedzając dalekim wyjściem Tataja.

37'

Ucierpiał w starciu w środku pola Nitkiewicz, który na chwilę musiał opuścić murawę.

36'

Stało się, gospodarze objęli zasłużone prowadzenie. Tataj z bliskiej odległości, przy udziale słupka, wykończył dośrodkowanie z lewej strony Chwastka.

35'

GOOOOOOOOOOL!! Tataj 1:0!

33'

Zablokowana próba dośrodkowania Chwastka, będzie rzut rożny dla Dolcanu.

31'

Gra jest wyrównana, ale to gospodarze oddali zdecydowanie więcej celnych strzałów. Maciej Kowalczyk jest jak na razie bardzo dobrze pilnowany, tym samym stróżanie nie są w stanie rozwinąć skrzydeł.

28'

Mocno główka Tataja w światło bramki, ale Forenc bardzo dobrą paradą ratuje Kolejarza!

27'

A jednak arbiter ma je w kieszonce, gdzieś głęboko schowane. Pierwszy kartonik w dzisiejszym meczu dla Grzegorza Arłukowicza.

26'

Faulowany na prawej flance Damian Świerblewski, sędzia chyba zapomniał kartek.

24'

Hirsz ucierpiał w starciu z Pieczarą, potrzebna jest pomoc medyczna.

23'

Dośrodkowanie w pole karne Chwastka, ale piłkę zbyt długo przyjmował Zjawiński i poradzili sobie obrońcy.

21'

Piesio padł po starciu z Szufrynem, sędzia nie zareagował.

20'

Michał Gryźlak zbyt mocno dośrodkowuje z prawej strony.

18'

Jeszcze jeden rzut wolny dla podopiecznych Podolińskiego. Z kontrą popędził Kowalczyk, ale został powstrzymany przez Tomasza Ciesielskiego.

17'

Wzrósł w ostatnich minutach napór Dolcanu, poderwali się także kibice, którzy żywo dopingują swoich ulubieńców.

16'

Uderzenie Tataj nie zmusiło do wysiłku Forenca, ale była to kolejna warta odnotowania próba gospodarzy.

14'

Tym razem bramkarz Kolejarza sparował uderzenie Piesia na rzut rożny. Po chwili jeszcze jedna interwencja Forenca i kolejny korner dla Dolcanu.

13'

Grzegorz Piesio dostrzegł wysuniętego Forenca i zdecydował się na próbę loba z 25 metrów. Zabrakło niewiele, bo piłka spadła tuż nad poprzeczką. To mogła być bramka kolejki!

11'

Jeśli chodzi o atmosferę i dźwięki jako dochodzą z obiektu, to najbardziej pokrzykuje... Robert Podoliński. Kibice w Ząbkach spokojnie oglądają to widowisko.

9'

Jak na razie oglądamy szarpaną grę oraz dużo chaosu w poczynaniach obu zespołów. Piłkarze potrafią wymienić między sobą maksymalnie 5 podań.

7'

Pierwsza groźna sytuacja! Rafał Leszczyński poradził sobie z uderzenie sprzed pola karnego autorstwa Kowalczyka.

5'

Piłkę w trybuny posłał Marcin Hirsz i... mieliśmy przerwę w grze, bo zapasowej futbolówki próżno szukać.

3'

Maciej Kowalczyk zatrzymany w środku pola na granicy przepisów, ale arbiter nakazał grać dalej.

2'

Niemal od razu po wznowieniu długa piłka w kierunki Dariusza Zjawińskiego, ale górą obrońca Kolejarza.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego Rafała Rokosza, zaczynamy.

15:51

Rezerwowi Kolejarz: Marcin Zarychta, Rafał Pietrzak, Adam Giesa, Damian Michalik, Krzysztof Gajtkowski.

15:50

Rezerwowi Dolcan: Maciej Humerski, Mateusz Piątkowski, Marcin Stańczyk, Damian Jakubik, Damian Jaroń, Rafał Wiśniowski, Emil Wrażeń.

15:47

Jeśli chodzi o warunki pogodowe, to ciepło nie jest. Dodatkowo jest silny wiatr, nadciągnęły także ciemne chmury.

15:44

Na murawie trwa rozgrzewka obu zespołów. Frekwencja w Ząbkach tradycyjnie nie jest zabójcza, na trybunach zasiada ok. 80 fanów. Sporo kibiców jeszcze czeka przed stadionie, nie widać póki co fanatyków Kolejarza.

15:38

Dotychczasowy bilans bezpośrednich spotkań jest bardzo korzystny dla Kolejarza. Z czterech spotkań wygrał trzy. W sezonie 2011/12 wygrał w Ząbkach 2:1, a u siebie 2:0. Sezon wcześniej był bezbramkowy remis (w Ząbkach) i wygrana 1:0 na własnym boisku. W najbliższą sobotę będzie doskonała okazja, by pokonać przeciwnika i poprawić nieco statystyki.

15:35

Z kolei stróżanie zapewnili swoim kibicom prawdziwe emocje. Do przerwy przegrywali ze Stomilem 0:2, by ostatecznie doprowadzić do remisu. To czwarty podział punktów podopiecznych Przemysława Czecherza.

15:32

W poprzedniej kolejce Dolcan zaznał pierwszej porażki, w Łęcznej z Bogdanką (1:2). Po niespełna 20 minutach przegrywał po golach Irie i Szałachowskiego. Mecz mógłby potoczyć się zupełnie inaczej, gdyby chociaż jedna z tych drużyn wykorzystała... rzut karny. Najpierw z „jedenastki” przestrzelił Nikitović. Dwie minuty później kontaktowego gola dla Dolcanu strzelił Zjawiński. Na początku drugiej połowy Chwastek również nie wykorzystał rzutu karnego. W tym meczu bardzo „aktywny” był... sędzia Jabłoński, który pokazał aż 10 żółtych kartek, w tym siedem dla gospodarzy.

15:31

Witamy ze stadionu w Ząbkach, gdzie miejscowy Dolcan zmierzy się z Kolejarzem Stróże. Zapraszamy na relację live.