10:20

95'

Sensacja w Ząbkach! Dolcan pewnie i zasłużenie pokonał faworyzowaną Cracovię! Szybkie kontry okazały się panaceum na pozycyjną grę Pasów. Ma o czym myśleć Wojciech Stawowy.

92'

Zbyt słabe uderzenie Jakubia po kontrze, broni Pilarz! Znakomita kontra! Po chwile jeszcze jeden strzał, tym razem Jaronia. Raz jeszcze broni Pilarz.

91'

Słupek po uderzeniu Dudzica! Podawał Puzigaca.

90'

Piotr Klepczarek ukarany za opóźnianie gry.

89'

Ostatnia zmiana w meczu. W miejsce Chwastka, do gry melduje się Damian Jaroń.

87'

Skurcze łapią Piątkowskiego, który sporo się dzisiaj nabiegał.

85'

Raz jeszcze brawa od kibiców gospodarzy dla Leszczyńskiego, który wyłapał dośrodkowanie w pole karne.

84'

Bardzo niecelne uderzenie Bernhardta, któremu zeszła piłka.

83'

Na spalonym w polu karnym złapany Bernhardt. Nie spieszy się ze wznowieniem gry Leszczyński.

82'

Sporo fauli i stałych fragmentów w ostatnich minutach.

79'

Leszczyński bez większych problemów wyłapał strzał Kosanovicia.

77'

Boisko opuszcza Zjawiński, w jego miejsce Piotr Balzer. Defensywna zmiana u gospodarzy, którzy zamierzają bronić korzystnego wyniku.

75'

Niesamowite! Najpierw fantastycznie Leszczyński wybił strzał Zejdlera, po chwili raz jeszcze zatrzymał uderzenie w światło bramki! Tym razem Stebleckiego. Jak się nie wykorzystuje takich sytuacji, nie można myśleć nawet o zdobyciu punktu.

72'

W pole karne wrzuca Puzigaca, ale łapie dośrodkowanie Leszczyński.

71'

Uderzenie Osolińskiego, ale broni to płaskie uderzenie Pilarz.

70'

Dośrodkowanie Jakubika z prawej strony, ale obrońcy Cracovii dobrze odczytali to zagranie.

69'

Cracovia obecnie ponownie jest w szoku. Za ciosem próbuje iść Dolcan, który wcale nie rezygnuje z ataków.

67'

Wojciech Stawowy już nie jest zły. Jest wściekły.

67'

Piątkowski dostał podanie od Zjawińskiego i uderzenie w prawy dolny róg wpadło do sieci. Wściekły Pilarz na Marciniaka, który nie upilnował zawodnika Dolcanu.

66'

GOOOOOOOOOOOL!! Mateusz Piątkowski na 3:1!

64'

Już trzecia zmiana w zespole Stawowego. Sebastian Steblecki za Szeligę.

62'

Milos Kosanović z rzutu wolnego, obija piłkę przed siebie Leszczyński. Gracze Dolcanu mogą złapać głęboki oddech.

60'

Pierwsza zmiana w zespole gospodarzy. Plac gry opuszcza Świerblewski, zastępuje go Damian Jakubik.

59'

Broni na raty Leszczyński niesygnalizowane uderzenie Roka Strausa.

57'

Otrząsnął się Dolcan, który od kilku minut regularnie zapuszcza się na połowę Cracovii.

55'

Kolejna udana interwencja Leszczyńskiego, który pewnie wychwycił dośrodkowanie w polu karnym.

54'

Coraz większy napór Cracovii. Bryluje szczególnie Niemiec Bernhardt, którego gra może się podobać.

52'

Fantastyczna sytuacja dla Cracovii! Bernhardt przejął piłkę po zagraniu od Dudzica, ale obronił Leszczyński!

50'

Okazja dla Cracovii do kontry, ale powstrzymana faulem w środku pola.

47'

Osoliński minął Żytkę tuż przed polem karnym, będzie kartka dla obrońcy Pasów.

46'

Drugą połowę rozpoczęli gospodarze.

13:14

Na trybunach jest także grupka kibiców Cracovii.

45'

Koniec pierwszej połowy w Ząbkach. Na początku nic nie zapowiadało emocji, ale spotkanie nam się niespodziewanie rozkręciło. Czy Dolcan sensacyjnie utrzyma prowadzenie nad Cracovią?

45'

Dużo szczęścia ma Dolcan, bowiem wydaje się, że bramkarz Leszczyński spokojnie mógł obejrzeć za faul w polu karnym czerwoną kartkę.

45'

Kolejna zmiana w zespole gości. Schodzi Struna, w jego miejsce Bojan Puzigaca.

45'

GOOOOOOOOOL! Żytko pewnie wykonuje rzut karny! Cracovia nawiązuje kontakt!

45'

Rzut karny dla Cracovii! Wychodził z bramki bramkarz Dolcanu, który wykosił w polu karnym Dudzica.

42'

Wyskoczył najwyżej Rafał Grzelak do piłki wrzuconej przez Bernhardta i wybił piłkę.

41'

Boljević nie może kontynuować gry. W jego miejsce Bartłomiej Dudzic.

39'

Ukarany kartonikiem Marcin Hirsz, który ostro potraktował Boljevicia. Potrzebna będzie dodatkowo pomoc służb medycznych. Przy okazji zawodnicy uzupełniają płyny.

38'

Nieco strzał rozpaczy Vladimira Boljevicia, który przepadł w gąszczu nóg.

37'

W ostatniej chwili zablokowany Piątkowski. Co się dzieje z Cracovią? Gracze z Krakowa zupełnie sparaliżowani.

36'

Wzorowy kontratak miejscowych, wpadł w pole karne Koziora i podwyższył prowadzenie Dolcanu.

35'

GOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Już 2:0! Fantastyczne uderzenie Koziary!

32'

Zza pola karnego próbował Sławomir Szeliga, ale zbyt lekko by zaskoczyć Rafała Leszczyńskiego.

30'

Pada w polu karnym Świerblewski, poderwali się kibice Dolcanu, ale arbiter nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki.

29'

Trzecia próba kontrataku Dolcanu przyniosła skutek. Zjawiński popędził na bramkę Cracovii i mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi.

28'

GOOOOOOOOL!!! Dariusz Zjawiński 1:0!

26'

Była dobra okazja dla gospodarzy. Minął Pilarza szybki Piątkowski, starał się jeszcze oddać, strzał, lecz uczynił to zbyt lekko.

25'

Szymon Matuszek leży na boisku nadepnięty przez jednego z graczy Pasów. Zaczynamy od rzutu sędziowskiego.

21'

Cracovia nie może poważniej zagrozić gospodarzom. Po 20 minutach, nawet przez moment nie zapachniało nam golem w Ząbkach.

19'

Ni to dośrodkowanie, ni to strzał Świerblewskiego. A było groźnie, piłka przeszła centymetry nad poprzeczką.

18'

W 10. minucie ruszyli z dopingiem kibice Dolcanu, których na trybunach jest na oko 400.

16'

Cracovia w dalszym ciągu dłużej utrzymuje się przy piłce, Dolcan próbuje prostymi sposobami przedostawać pod pole karny przeciwnika.

14'

Atak Edgara Bernhardta powstrzymany w środku pola.

12'

Doczekaliśmy się pierwszego celnego strzału na bramkę w tym meczu. Świerblewski tym razem trafił w światło bramki, ale bez problemu interweniował Pilarz.

12'

Właśnie, tylko na kogo Cracovia powinna uważać? Przecież Maciej Tataj niespodziewanie znalazł się na ławce rezerwowych.

11'

Goście starają się zdominować rywala. Tym razem gracze Cracovii nie grają tak wysoko ustawioną linią defensywną, jak w poprzednich meczach. Widać, że trener nakazał być czujnym w tyłach.

8'

Damian Świerblewski próbował uderzenia po rzucie rożnym, ale piłka powędrowała na... ulicę za stadionem.

6'

Dynamiczny Robert Chwastek minął Andraża Strunę, ale asekurował go Żytko. Cracovia stara się uspokoić grę. Podopieczni Wojciecha Stawowego wymieniają podania w ataku pozycyjnym.

4'

Gospodarze próbują długich, szybkich zagrać do przodu. Teraz piłka została posłana w kierunku Dariusza Zjawińskiego.

2'

Przejął futbolówkę Mateusz Piątkowski i popędził na połowę Pasów, ale w ostatniej chwili powstrzymał go Mateusz Żytko.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego Szymona Lizaka z Poznania. Gramy!

12:05

Rozgrzewka piłkarzy już za nami. Zaczynamy za 10 minut.

11:56

Rezerwowi Cracovia: Marcin Skrzeszewski, Krzysztof Danielewicz, Krzysztof Nykiel, Bojan Puzigaca, Sebastian Steblecki, Bruno Żołądź, Bartłomiej Dudzic.

11:55

Rezerwowi Dolcan Ząbki: Maciej Humerski, Maciej Tataj, Piotr Bazler, Tomasz Ciesielski, Damian Jakubik, Damian Jaroń, Rafał Wiśniowski.

11:54

Na murawie trwa rozgrzewka obu zespołów. Dolcan Ząbki

11:53

W Ząbkach słonecznie, ale nie tak upalnie jak 2 tygodnie temu. Pogoda idealna do gry w piłkę. Trybuny powoli zapełniają się kibicami, większość fanów nadal stoi jednak przed bramami. Na obiekcie na razie ok. 200 miejscowych.

11:52

W odmiennych nastrojach są zawodnicy "Pasów". W środę udało się wygrać z Arką Gdynia rzutem na taśmę, mimo że od 25. minuty grali z przewagą jednego zawodnika po tym jak Krzysztof Sobieraj został ukarany czerwoną kartką. Cracovia, która w tabeli jest trzecia, ma tyle samo punktów co drugi Zawisza Bydgoszcz (10) i traci dwa punkty do lidera, Floty Świnoujście. Zawodnicy krakowskiego zespołu będą chcieli odnieść czwarte zwycięstwo z rzędu. W Ząbkach będzie o to bardzo trudno.

11:47

Po tym i ostatnim meczu ligowym z Wartą Poznań piłkarze Roberta Podolińskiego mogą pluć sobie w brodę. Zamiast kompletu punktów zdobyli 2 "oczka", ponieważ nie udało im się dowieźć wygranej do końca. Szczególnie bolesna strata dwóch punktów miała miejsce w Grodzisku Wielkopolskim (tam mecz z Wartą), gdzie w doliczonym czasie gry Krzysztof Bartoszak doprowadził do remisu (2:2). To już trzeci z rzędu remis z rzędu (wcześniej bezbramkowy na wyjeździe w Grudziądzu z Olimpią). Czy ta passa skończy się w niedzielę zdobyciem kompletu punktów?

11:43

To nie pierwszy mecz Dolcanu w tym sezonie w porze zbliżonej do tej rodem z westernu. 19 sierpnia, przy rekordowej frekwencji (wg rzecznika prasowego klubu ok. 1700 osób) ŁKS zdołał wyrwać punkt. We znaki obu drużynom dawała się wysoka temperatura, co było wyraźnie widać w drugiej połowie. Mocno zmęczeni zawodnicy co chwilę padali na murawę.