GKS KatowiceGKS Katowice
2 : 0
Kolejarz StróżeKolejarz Stróże
19:52

GKS Katowice wygrał z Kolejarzem Stróże 2-0. Przez cały mecz był drużyną lepszą i w pełni zasłużenie zgarnął 3 cenne punkty. Drużyna przyjezdnych nie przypominała tej, która w zeszłym sezonie na obcych stadionach odniosła 10 zwycięstw i przed kolejnym meczem jej piłkarze będą musieli odbyć ze sobą poważną rozmowę, która uchroni ich przed kolejnym tak słabym meczem. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Michał Kopciński.

96'

Zabrzmiał ostatni gwizdek arbitra.

93'

Zawodnicy obu drużyn chyba czekają już na ostatni gwizdek arbitra.

90'

Sędzia doliczył 6 minut.

88'

Groźne, prostopadłe podanie do Gajtkowskiego, który został jednak uprzedzony przez bramkarza gospodarzy. Sabela wybił piłkę na aut.

86'

Rafał Kujawa znalazł się w dobrej sytuacji w polu karnym. Jego strzał z lewej nogi broni jednak Konrad Forenc.

86'

Od kilku minut na boisku nie dzieje się nic ciekawego. Miejmy nadzieję, że główni aktorzy dzisiejszego spotkania zaprezentują jeszcze kilka ciekawych akcji.

84'

Zmiana w drużynie GieKSy. Schodzi Wołkowicz, na jego miejsce kolejny debiutant- młody Alan Czerwiński.

83'

Bardzo niecelne uderzenie wprowadzonego chwilę wcześniej Gryźlaka.

80'

Ostatnia zmiana w drużynie gości. Michał Gryźlak zastępuje Adama Giesę.

79'

Po zdobyciu drugiej bramki tempo gry katowiczan wyraźnie spadło. Wyraźnie są zadowoleni z wyniku 2-0.

76'

Żółta kartka dla Wołkowicza.

76'

Przemysław Pitry ma wyraźną chęć na skompletowanie hat-tricka. Tym razem jego uderzenie z 30 metrów niecelne.

75'

Mogło być 3-0. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bardzo bliski szczęścia był Cholerzyński.

74'

Kolejna zmiana w drużynie z górnego Śląska. Schodzi Rakels, wchodzi nowy zawodnik GKS-u Rafał Kujawa.

73'

Gospodarze panują nad sytuacją na boisku. Kolejarz nie jest w stanie zagrozić bramce rywali.

70'

Pierwsza zmiana w drużynie z Katowic.Fonfara schodzi, za niego na boisku Kruczek.

68'

a

68'

Przemysław Pitry faulowany na środku boiska. GKS rozpocznie grę od rzutu wolnego.

67'

Drużyna z Katowic była zdecydowanie lepszą podczas gry 11 na 11. Teraz, mając na przeciw siebie osłabionego rywala, nie powinna mieć problemu z utrzymaniem korzystnego wyniku

63'

Gol!Pitry strzela karnego! 2-0 dla GKS-u.

63'

Szufryn faulował wychodzącego na czystą pozycję napastnika GKS-u. Słuszna decyzja arbitra.

63'

Czerwona kartka dla Szufryna i rzut karny dla Gieksy!

62'

Gra została wznowiona.

61'

aa

61'

Spiker prosi o przerwanie "pokazu" kibiców. Wydarzenie to może mieć przykre skutki w kolejnych meczach rozgrywanych na własnym stadionie.

58'

Będziemy mieli kilka minut przerwy. Kibice zgromadzeni na "Blaszoku" rzucili na boisko serpentyny i, przy akompaniamencie środków pirotechnicznych, rozpoczęli głośny doping.

57'

Kolejna zmiana w drużynie Kolejarza. Za Nitkiewicza wchodzi Pietrzak.

57'

Gwizdy na trybunach. Maciej Kowalczyk starał się wymusić rzut karny. Sędzia nie reaguje.

55'

Faul na 30 metrze przed bramką Sabeli. Rzut wolny dla gości.

53'

Żółty kartonik dla Cichego.

52'

Raz za razem zawodnicy Kolejarza starają się uruchomić w ataku Krzysztofa Gajtkowskiego. Póki co defensywa GKS-u skutecznie uniemożliwia jednak takie podania.

50'

Próba dośrodkowania Chwalibogowskiego z lewej strony boiska nieudana.

48'

Póki co przy piłce goście. Starają się oni spokojnie rozgrywać piłkę w ataku pozycyjnym.

46'

W przerwie doszło do jednej zmiany w drużynie ze Stróż. W miejsce Wolańskiego na boisku zameldował się Gajtkowski.

46'

aa

46'

Druga połowa rozpoczęta.

19:00

Obie drużyny wróciły na murawę po 15-minutowej przerwie.

18:53

Na murawie trwa seria rzutów karnych (tym razem z 5 metrów) wykonywanych przez dzieci z podstawówki. Ich strzały stara się obronić rezerwowy bramkarz katowiczan- Maciej Wierzbicki.

18:50

Po pierwszych 45 minutach GKS Katowice zasłużenie prowadzi z Kolejarzem Stróże 1:0. Gospodarze są póki co drużyną zdecydowanie lepszą, raz za razem zagrażającą bramce Konrada Forenca- jedna z sytuacji podbramkowych zakończyła się zdobyciem bramki przez Przemysława Pitrego. Przyjezdni tak naprawdę tylko kilkukrotnie gościli pod bramką pewnie dziś interweniującego Sabeli i jeśli chcą oni dzisiaj zdobyć jakiekolwiek punkty, muszą zagrać w drugiej połowie zdecydowanie lepiej.

46'

Ostatni gwizdek Tomasza Kwiatkowskiego wieszczący koniec pierwszej połowy.

45'

Kamiński wybija piłkę poza linię końcową boiska. Kolejny korner dla przyjezdnych.

44'

Strzał z dystansu Wolańskiego broni pewnie Sabela.

43'

Bardzo dobre podanie do wychodzącego na czystą pozycję Kowalczyka. Napastnik Kolejarza zostaje jednak skutecznie powstrzymany przez defensywę rywala.

41'

Po przejęciu piłki w środkowej strefie boiska szybką kontrę przeprowadzali zawodnicy ze Śląska- akcja została jednak skutecznie przerwana.

39'

Kolejarz próbuje przedrzeć się pod bramę katowiczan- starania te są jednak póki co nieskuteczne.

36'

Goście chcieli bardzo szybko odpowiedzieć. Bliski zdobycia bramki Kamil Nitkiewicz- bardzo dobrą interwencją popisuje się jednak Sabela.

36'

Bardzo dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego Chwalibogowskiego. Piłka spada na głowę Pitrego, który pewnym uderzeniem umieszcza piłkę w siatce.

35'

a

35'

Gol! 1-0 dla GieKSy Przemysław Pitry!

32'

Zawodnicy ze Stróży próbują dojść do głosu po długim okresie przewagi GieKSy. Mają rzut rożny.

30'

Bardzo mocne uderzenie z lewej nogi Pitrego. Piłkę z dużym trudem na rzut rożny ekspediuje bramkarz gości.

28'

Fantastyczne prostopadłe podanie Pitrego do Rakelsa. Łotysz przegrywa sytuację sam na sam z Forencem, który broni strzał z lewej nogi napastnika gospodarzy.

26'

Ostatnie kilka minut to dominacja katowiczan, którzy za wszelką cenę chcą strzelić bramkę.

25'

Piłka po uderzeniu Wołkowicza wybita przez bramkarza na rzut rożny. Chwilę później groźnie po wykonaniu korneru, stróżanie z trudem oddalają niebezpieczeństwo.

23'

aa

21'

Bardzo groźne uderzenie z lewej nogi Chwalibogowskiego! Piłka minimalnie mija spojenie słupka z poprzeczką bramki Kolejarza.

20'

Próba wejścia po końcowej linii w pole karne Kowalczyka. Jeden z zawodników GKS-u umiejętnie wypycha napastnika gości poza plac gry, dzięki czemu od bramki rozpoczyna golkiper gospodarzy.

18'

Strzał Kowalczyka z 16 minuty jest pierwszym strzałem celnym, który nie znalazł drogi do siatki w tym sezonie. W dotychczasowych spotkaniach zdobył 5 bramek po 5 celnych strzałach na bramkę.

16'

Bardzo dobre uderzenie z dalszej odległości Macieja Kowalczyka z najwyższym trudem na rzut rożny wybija Witold Sabela.

15'

Piłka po uderzeniu Fonfary z dystansu odbiją się od jednego z rywali i wychodzi na korner.

14'

Nieudana próba prostopadłego podania Pitrego. Piłka ląduje w rękach Forenca.

12'

Żółta kartka dla Przemysłąwa Pitrego, który ofiarnym wślizgiem próbował uratować zbyt daleko wypuszczoną przez siebie piłkę. Trafił jednak w nogi jednego z zawodników gości.

11'

Dobre uderzenie z dystansu Stefanika. Sabela nie ma jednak problemów ze złapaniem piłki.

11'

Warto zaznaczyć, że dzisiejszy mecz z Kolejarzem jest pierwszym, na którym kibice zasiedli na wyremontowanym Blaszoku. Klub pomalował na nowo daszek oraz zamontował krzesełka w kolorze żółtym i zielonym.

9'

Chwila przerwy w spotkaniu. Janusz Wolański w asyście fizjoterapeutów siedzi na murawie.

9'

a

7'

Bardzo dobre prostopadłe do Rakelsa, który przewraca się w polu karnym. Gwizdek sędziego jednak milczy.

5'

Pierwsza próba strzału z dystansu w wykonaniu gospodarzy. Uderzenie z 25 metrów Pitrego jednak bardzo niecelne.

4'

Póki co obie drużyny spokojnie rozgrywają piłkę w środkowej strefie boiska.

4'

Kibice GieKSy wspierają piłkarzy głośnym dopingiem. Mają oni dziś okazję po raz pierwszy kibicować swojemu zespołowi na świeżo wyremontowanym "Blaszoku".

2'

Pierwsza próba ataku GKS-u przerwana przez obrońców Kolejarza.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra. Kolejarz rozpoczyna od środka.

17:58

a

17:58

GKS Katowice zagra dziś w żółto-czarnych strojach z napisem "Żyjmy Gieksą". Kolejarz Stróże w jednolitych, białych strojach.

17:57

Główni aktorzy dzisiejszego widowiska są już na murawie.

17:54

Obie drużyny zeszły już z boiska, by już za chwilę ponownie pojawić się na nim wraz z sędzią dzisiejszego spotkania.

17:47

GKS-Kolejarz rozgrzewka

17:46

Spore grupy kibiców zmierzają na stadion . Nie należy się jednak spodziewać powalającej frekwencji. Mecz obejrzy zapewne około 1500 kibiców.

17:45

aa

17:44

Ławki rezerwowych: GKS Wierzbicki,Kruczek, Kaciczak, Pietroń, Czerwiński, Kujawa, Kowalczyk Kolejarz Lisak, Pietrzak, Arłukowicz, Michalik, Bocian, Gajtkowski, Gryźlak

17:38

Znamy już skład Kolejarza Stróże- za chwile wprowadzona zostanie również pierwsza "jedenastka" GieKSy

17:33

Przed tym spotkaniem GKS zajmuje 16.miejsce w tabeli z 2 punktami na koncie. Kolejarz jest szósty- do tej pory drużyna ze Stróży zdobyła 6 "oczek"

17:24

Po chwili dołączyli do nich katowiczanie.

17:23

Na boisku znajdują się już zawodnicy drużyny gości, którzy rozpoczęli przedmeczową rozgrzewkę.

17:21

Pogoda w Katowicach zgoła inna, niż podczas ostatnich meczów. Niebo zachmurzone, na szczęście jednak już nie pada.

17:18

Już za niecałe 45 minut rozpocznie się mecz 5. kolejki I ligi, w którym GKS Katowice podejmie na własnym stadionie Kolejarza Stróże. Na relację z tego spotkania zaprasza Michał Kopciński.