Warta Poznańwarta
2 : 2
Dolcan ZąbkiDolcan Ząbki
93'

Niesamowita końcówka meczu w Grodzisku! Warta może jednocześnie śmiać się płakać. Gospodarze atakowali przez cały mecz i stworzyli zdecydowanie więcej okazji do zdobycia gola, ale skutecznością zaimponował Dolcan. Zieloni grali jednak do końca i w doliczonym czasie gry Krzysztof Bartoszak główką z najbliższej odległości wepchnął piłkę do bramki.

92'

Koniec meczu!

90'

Gooool dla Warty! Krzysztof Bartoszak daje Warcie remis!

89'

Krzysztof Bartoszak pudłuje z 16 metrów! To mogła być piłka meczowa!

87'

Niezły strzał Macieja Mysiaka z woleja, ale niecelny. Warta jeszcze stara się atakować.

84'

Piotr Gmiel zmienia Alaina Ngamayamę.

81'

Niesamowity obrót sprawy w Grodzisku! Dolcan jest w drugiej połowie zabójczo skuteczny. Warta atakowała niemal cały mecz, ale przegrywa 1:2.

81'

Mateusz Piątkowski wyprowadza Dolcan na prowadzenie!

78'

Ostatnia zmiana w Dolcanie. Marcin Stańczyk wchodzi za Bazlera.

74'

Artur Marciniak ukarany żółtą kartką.

72'

Już w pierwszej akcji Bartoszak dobrze uderzył na bramkę z dystansu. Leszczyński z trudem, ale jednak obronił.

70'

I doczekał się zmiany strzelec gola dla Warty. W miejsce Pawłowskiego Krzysztof Bartoszak.

68'

Bartłomiej Pawłowski mógł, a raczej powinien był strzelić drugą bramkę! W sytuacji sam na sam strzelił jednak fatalnie.

66'

Damian Świerblewski zmienia Damiana Jaronia. Dolcan chyba jeszcze wierzy w zwycięstwo.

65'

Piękny strzał Osolińskiego zza pola karnego. Gospodarze są w szoku, bo nic nie zapowiadało tej bramki. Tymczasem piłkarz gości trafił idealnie, a Radliński nie miał żadnych szans!

65'

GOOOL dla Dolcanu! Bartosz Osoliński!

62'

Pierwsza zmiana w Warcie. Marcina Trojanowskiego, który dobrze prezentował się przed przerwą zmienia Michał Jakóbowski.

61'

Zmiana w ekipie gości. Zagrożny ewentualną drugą żółtą kartką Matuszek schodzi z boiska. W jego miejsce Patryk Koziara.

60'

Warta nabrała wiatru w żagle, tak jak to było w pierwszej połowie, kiedy potrafiła zepchnąć rywali do defensywy.

56'

Wreszcie osiągnęli swój cel Zieloni. Trochim dobrze obsłużył Pawłowskiego prostopadłym podaniem, a wypożyczony z Jagiellonii napastnik nie miał problemów z pokonaniem Leszczyńskiego. To już trzeci gol tego piłkarza w tym sezonie.

56'

Bartłomiej Pawłowski! 1:0 dla Warty!

49'

Przez chwilę wydawało się, że Trochim nie będzie mógł dalej kontynuować gry, ale ostatecznie wraca na boisko.

47'

Szymon Matuszek ostro potraktował w powietrzu Trochima. Żółta kartka.

46'

Zaczynamy drugą połowę.

16:49

Dobrze grała Warta Poznań w pierwszej połowie, ale zabrakło wykończenia akcji. Wyróżniali się szczególnie Marcin Trojanowski i Bartłomiej Pawłowski oraz oczywiście kapitan Tomasz Magdziarz. Dolcan rzadko wychodził z kontratakami i właściwie nie zagroził bramce Radlińskiego.

45'

Koniec pierwszej połowy.

41'

Magdziarz dobrze zagrał w pole karne, Kosznik na wślizgu chciał wbić tą piłkę do bramki, ale na posterunku był bramkarz.

39'

Jęk zawodu na trybunach, wszyscy myśleli, że to już gol! Piękna akcja na lewym skrzydle Pawłowskiego, który strzelił w boczną siatkę! Warta coraz bliżej gola.

37'

Marciniak przerwał akcję gości i podał do Trochima. Ten strzelił pięknie prosto w w okienko Leszczyńskiego! Bramkarz gości broni!

35'

Jedna z nielicznych kontr Dolcanu zepsuta. Faulował piłkarz gości w ofensywie.

34'

Trojanowski dobrze dośrodkował w pole karne, Magdiarza w idealnej sytuacji trafia głową prosto w ręce bramkarza.

28'

Po wrzutce Trochima piłkę wybili obrońcy. Warta rozegrała jeszcze akcję po wrzutce z autu, ostatecznie strzelał na bramkę Alain Ngamayama, ale niecelnie.

27'

Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Rafał Grzelak ukarany za kolejny faul na Magdziarzu. I znów będzie groźnie pod bramką gości.

25'

Strzał Piotra Bazlera kończy akcję Dolcanu i musiał się napracować przy tej sytuacji Łukasz Radliński.

22'

Przez dobre dwie minuty nie schodzili z połowy rywali piłkarze gospodarzy. Gola jednak nie udało się strzelić.

20'

Faul na "Madzim" 10 metrów od bramki Dolcanu. Marcin Trojanowski pięknie uderzył na bramkę Leszczyńskiego, który z największym trudem obronił ten strzał!

14'

Akcja teraz z drugiej strony boiska. Podanie w pole karne Dolcanu, do piłki dochodził Trochim, ale świetnie uprzedził go Rafał Leszczyński, który wyszedł odważnie i wybił piłkę na aut.

12'

Pierwsza akcja Dolcanu Ząbki. Damian Jakubik zagrywał w pole bramkowe Warty, ale tam na spalonym złapany Maciej Tataj. Było bardzo groźnie.

7'

Pierwsze dośrodkowanie z akcji Zielonych. Tomasz Magdziarz zagrywał z prawej strony, ale piłkę z pola karnego wybili obrońcy.

6'

Warta stara się stworzyć przewagę w środku pola. Na razie akcje gospodarzy kończą się jednak przed polem karnym ząbczan.

4'

Na stadion dojechało troszkę kibiców z Poznania. Jedna trybuna jest zapełniona niemal w całości. Zrobiło się "zielono" :)

3'

Pierwsza akcja poznaniaków. Faulowany Wojciech Trochim. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Tomasz Magdziarz. Pierwsza wrzutka została wybita, powtórka również wylądowała na głowie obrońcy Dolcanu.

1'

Zaczynamy mecz.

1'

Piłkarze są już na murawie. Warta w zielonych koszulkach i białych spodenkach, a Dolcan w białych koszulkach i niebieskich spodenkach.

15:48

Co ciekawe wyżej w tabeli jest Dolcan, który w zeszłym sezonie do ostatniej chwili bronił się przed spadkiem z ligi. Ząbczanie mają 5 punktów i zajmują piątą pozycję w tabeli. Też wygrali ze Stomilem w Olsztynie, a później zanotowali dwa remisy (z Olimpią i ŁKS).

15:46

Warta po trzech wyjazdowych meczach jest na 9. miejscu w tabeli. Forma poznaniaków rosła - od porażki z Arką w Gdyni, aż do zwycięstwa ze Stomilem w Olsztynie.

15:44

W Poznaniu pustynne słońce. Jest bardzo gorąco, murawa w Grodzisku przygotowana jest perfekcyjnie. Brakuje tylko kibiców, których na trybunach jest garstka.

15:44

Ławka rezerwowych Dolcanu: Maciej Humerski, Marcin Hirsz, Tomasz Ciesielski, Patryk Koziarski, Rafał Wiśniowski, Damian Świerblewski, Marcin Stańczyk.

15:42

Ławka rezerwowych Warty: Adrian Lis, Piotr Giel, Adrian Bartkowiak Adam Mójta, Michał Płotka, Krzysztof Bartoszak, Michał Jakóbowski.

15:41

Znamy już składy obu zespołów, które od kilku minut już się rozgrzewają. Za chwilę podamy ławki rezerwowych!