Koniec meczu. Sandecja wygrywa w derbach Małopolski.

Kosiorowski umiejętnie przetrzymał piłkę w strefie obronnej gospodarzy.

Zólta kartka dla Szeligi za zbyt agresywny odbiór piłki.

92'

Ostatnia zmiana w ekipie gości. Zmęczonego Wiśniewskiego zmienia Leśniak.

90'

Ceglarz ładnie uciekł Petranowi i z dwudziestu metrów próbował pokonać Cabaja. Bramkarz gości pewnie złapał piłkę.

89'

Kolejna centra w pole karne Sandecji i ponownie w powietrzu dominują gracze gości.

88'

Czerwiński nieudanie wprowadza piłkę do gry i ta ląduje w rękach Cabaja.

85'

Ceglarz ukarany żółtą kartką za brzydki faul na Kowalskim.

84'

Pleva uderza z trzydziestu metrów. Piłkę nie bez problemów sparował Cabaj na rzut rożny.

83'

Biskup centruje z rzutu rożnego. Najpierw strzał Nalepy blokują obrońcy gości, a poprawka Czerwińskiego ląduje za linią boczną.

80'

Za niesportowe zachowanie Marcin Kowalski ukarany żółtą kartka.

79'

Zmiana w ekipie Dumy Nowego Sącza. Za kapitana Aleksandra wchodzi Piotr Kosiorowski.

79'

Rzut wolny dla Sandecji z około trzydziestu metrów. Do piłki podchodzi Burkhardt i potężnie strzela w kierunku bramki Nowaka. Piłka nieznacznie mija lewe okienko.

77'

Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy. Za Lipeckiego wchodzi Ceglarz.

77'

Lipecki zagrywa miękko do Sobczaka, jednak podanie efektownie przecina Mateusz Kowalski.

76'

Termalica cały czas w natarciu, jednak jej ataki to klasyczny przykład próby zburzenia muru za pomocą głowy. Sandecja skutecznie neutralizuje największe atuty gospodarzy.

70'

Tymczasem kłopoty techniczne ma... sędzia Marcin Szrek. Chwilowa przerwa w meczu.

69'

Zderzenie Makucha z Sobczakiem w polu karnym Sandecji. Ofiar brak, za to jest rzut rożny.

Stały fragment gry rozegrany fatalnie...

68'

"Ku... graj piłką" - rzucił ktoś z ławki rezerwowych Sandecji i miał rację, bo Wojciech Mróz miał szansę wyprowadzić kontratak zespołu, a zamiast tego wdał się w drybling i stracił piłkę.

63'

Zmiana także w Sandecji. Słabo grający Szczepański schodzi, w jego miejsce Bartosz Szeliga.

62'

Z boiska schodzi Damian Piotrowski, który w pierwszej połowie przeprowadził kilka dobrych akcji, ale wiele piłek też łatwo tracił. W jego miejsce Jakub Biskup, który z pewnością ma umiejętności by odwrócić losy tego meczu.

62'

Pierwszy poważny błąd w tym meczu Mateusza Kowalskiego. Nie zdążył z interwencją na prawej stronie boiska, sfaulował i jest żółta kartka.

60'

Do ataków rzuciła się od razu Termalica. "Słoników" poderwać chce Dariusz Pawlusiński, który dwa razy dobrze dośrodkowywał z prawej strony boiska, ale w polu karnym bezbłędnie grają dziś stoperzy Sandecji.

59'

Miejsce Skołorzyńskiego w obronie zajmuje Dalibor Pleva.

58'

Szybko reaguje Kazimierz Moskal. W miejsce Skołorzyńskiego pojawia się były piłkarz Olimpii Elbląg Krzysztof Kaczmarczyk.

58'

Niespodzianka w Niecieczy. Skazywana na porażkę Sandecja dobrze rozpoczęła drugą połowę i szybko strzeliła gola. Skrytykowaliśmy przed chwilą Burkhardta, ale okazało się, że potrafi on celnie uderzyć na bramkę rywala.

56'

Świetnie wyprowadzony kontratak przez gości. Burkhardt pociągnął z piłką kilkadziesiąt metrów, zagrał na klepkę do Aleksandra, który wyłożył mu piłkę na strzał. Bury bez zastanowienia huknął w środek bramki i gol! Sebastian Nowak nie zachował się w tej sytuacji najlepiej.

55'

Filip Burkhardt! Piękny gol dla Sandecji!

52'

Sebastian Nowak już drugi raz w drugiej połowie wybija piłkę prosto pod nogi piłkarzy Sandecji... Nie potrafią tego wykorzystać goście.

52'

Filip Burkhardt ma dziś mocno rozregulowany celownik. Próba dośrodkowania z 40 metrów ląduje sobie swobodnie za linią końcową boiska...

49'

Lepiej zaczęli drugą połowę goście. Kazimierz Moskal nie może być zadowolony z postawy swojego zespołu. Moskal

49'

Aleksander świetnie wygarnął piłkę spod nóg obrońcy i dograł na prawo do Makucha. Ten zwiódł obrońcę, wszedł w pole karne i dobrze uderzył w długi róg bramki. Mało brakło!

46'

Na razie bez zmian w obu zespołach.

46'

Gwizdek Marcina Szreka. Zaczynają piłkarze Sandecji.

17:51

Obie drużyny są już na boisku. Czekamy na lepszą grę w drugiej części gry.

17:41

Liczby mówią same za siebie. To nie jest porywający mecz. Piłkarzom z pewnością nie ułatwia aura - boiska jest mokre i grząskie. Tylko kto zabrania włożyć im dłuższe korki? Może lepiej, że lanki mają niektórzy piłkarze Sandecji... goście popełnili w tym meczu już 18 fauli. Przerywają "kosą" niemal każdą szybką akcję Termalici. Jedyną godną uwagi akcję zmarnował w pierwszej połowie Szymon Sobczak.

17:39

Statystyka 1 połowy: Strzały: 5-2 Celne: 1-0 Faule: 11-18

46'

Koniec pierwszej połowy! Niestety bez bramek w Niecieczy.

46'

Sebastian Szczepański doczekał się żółtej kartki w ostatniej minucie pierwszej połowy. To był kolejny taktyczny faul gości.

46'

Fatalnie Filip Burkhardt! Jak można tak dośrodkować z rzutu wolnego z 35 metrów? Piłka nawet nie doleciała do pola karnego Termalici...

45'

2 minuty doliczył sędzia do pierwszej połowy.

45'

Drugi strzał piłkarzy gości i drugi (bardzo) niecelny. Główkował z nieprzygotowanej pozycji Aleksander.

42'

Kowalski z impetem wpadł na Pawlusińskiego, czym powalił go na ziemię. Nie przebierają w środkach zawodnicy z Nowego Sącza, kiedy trzeba przerwać szybką akcję "Słoników".

40'

Najlepsza okazja dla Termalici w tym meczu! Szymon Sobczak był niemal sam przed bramką Cabaja, ale jego strzał z lewej nogi minął o metr słupek bramki gości. Świetnie podawał w tej sytuacji Damian Piotrowski, który w tej akcji pojawił się w środku pola.

39'

Uaktywnili się kibice gości, którzy szczelnie wypełnili dziś trybunę dla gości w Niecieczy.

36'

Ładna akcja Damiana Skołorzyńskiego i odważne zakończenie. Musiał schodzić do środka piłkarz "Słoników" i w końcu zdecydował się na strzał z ok. 25 metrów. KIlka metrów nad bramką.

34'

Ależ petarda Dariusza Pawlusińskiego! Z 40 metrów z rzutu wolnego przymierzył pomocnik gospodarzy i pomylił się naprawdę niewiele.

32'

Na boisku faul za faulem. Sebastian Szczepański tnie teraz rywala równo z trawą. Upiekło mu się, kartki nie ma.

30'

Mało płynna jest gra w Niecieczy. Akcje co chwila przerywa gwizdek sędziego, a piłkarze często mają problem z utrzymaniem się na ziemi. Murawa jest bardzo grząska. Lekka przewaga Termalici, Sandecja stara się kontratakować.

28'

Peter Petran stracił piłkę na polu karnym rywali i musiał przerwać kontrę Termalici faulem taktycznym. Żółta kartka.

27'

Poniosła fantazja Szymona Sobczaka, który chciał przewrotką strzelić gola. W piłkę nie trafił, za to butem uderzył w twarz Kowalskiego. Na szczęście nic się nie stało.

25'

Kolejny rzut wolny Termalici, tym razem z drugiej strony boiska. Pawlusiński chyba strzelał na bramkę Cabaja, ale tez wybił piłkę.

24'

Efektownie przyjął piłkę na lewym skrzydle Wiśniewski, zwiódł obrońcę, ale niedokładnie podał do Aleksandra, który czekał na piłkę przed polem karnym.

23'

Stały fragment gry. Rzut wolny z 35 metrów z prawej strony boiska. Mocne dośrodkowanie Pawlusińskiego, ale wprost w ręce swojego byłego kolegi z Cracovii - Marcina Cabaja.

21'

Fantastyczna akcja Burkhardta, który pomknął z piłką dobre 30 metrów. Pomocnik gości miał świetny pomysł, posłania prostopadłej piłki za plecy obrońców, ale dobrze zachowali się w tej sytuacji obrońcy.

20'

Sandecja miała szanse na kontratak, ale Burkhardt niedokładnie podał do Aleksandra.

19'

Dynamiczna akcja Karola Piątka prawą stroną boiska i rzut rożny. Dobrze rozegrany stały fragment gry kończy się jednak fatalnym strzałem.

17'

Rajd Szymona Sobczaka środkiem boiska troszkę na wiwat. Nie miała szans piłkarz Termalici w starciu z 4 obrońcami i w końcu faulował w ofensywie.

16'

Na spalonym Arkadiusz Aleksander.

15'

Termalika próbuje uspokoić grę w strefie środkowej. Trójka Lipecki, Pleva i Horvath próbuje uzyskać przewagę w środkowej strefie boiska.

10'

Sporo gry w strefie środkowej, ale akcji bramkowych jak na lekarstwo.

7'

Próba uderzenia z woleja Szymury, ale obrońca Sandecji nie trafił w piłkę.

4'

Burkhardt źle dośrodkowuje piłkę z rzutu wolnego. Piłkę wybijają obrońcy gospodarzy.

3'

Najbardziej w tej sytuacji ucierpiał faulujący. Prawy obrońca Termaliki opuszcza boisko na noszach.

2'

Piątek fauluje Wiśniewskiego na wysokości pola karnego. Rzut wolny dla Sandecji.

1'

Rozpoczynamy sezon ligowy w Niecieczy!

16:34

Dzisiejszy mecz to inauguracja kampanii ligowej w wykonaniu Termaliki. Pierwotnie w pierwszej kolejce Słoniki miały grać z Ruchem Radzionków. Wskutek problemów finansowych Cidry wycofały się z rozgrywek, a ich miejsce zajęła Polonia Bytom. Zaległy mecz rozegrany zostanie 22 sierpnia.

16:28

Rezerwowi obydwu ekip: Termalica: Budka, Ceglarz, Drozdowicz, Rybski, Biskup, Kaczmarczyk, Pawłowski Sandecja: Zwoliński, Wilczyński, Leśniak, Młynarczyk, Szeliga, Kosiorowski, Zinyak

16:26

Trener Araszkiewicz po kompromitującej porażce z Zawiszą nie dokonał trzęsienia ziemi i w pierwszej jedenastce dokonał tylko jednej zmiany. Miejsce Wojciecha Wilczyńskiego na boku obrony zajął Makuch.

16:23

W porównaniu do pucharowego meczu z Bełchatowem w składzie Termaliki obserwujemy trzy zmiany. Kontuzjowanego Jareckiego na lewej obronie zastąpi Skołorzyński, w miejsce Biskupa na skrzydle wystąpi Piotrowski, a centralną cześć boiska ma wzmocnić Lipecki, który zagra kosztem znacznie bardziej ofensywnie usposobionego Rybskiego.