1 : 2
ŁKS ŁódźŁKS Łódź
1. połowa0 : 2
94'

Koniec spotkania! W meczu dwóch drużyn, które walczą o stabilizację finansową i organizacyjną górą ŁKS, który wygrywa 2:1. Katowiczanie nie potrafili wykorzystać wielu szans, jakie mieli w tym spotkaniu i rozpoczynają sezon od niespodziewanej porażki.

93'

Kartka dla Barsukou.

93'

Ależ zamieszanie pod bramką ŁKS-u piłka odbijała się od zawodników, jednak katowiczanie nie potrafili umieścić jej w siatce.

92'

Ależ szansa GKS-u w doliczonym czasie gry. W idealnej sytuacji w polu karnym po wrzutce Farkasa znalazł się Wołkowicz. Kapitalną interwencją popisuje się Wyparło.

90'

4 minuty doliczone.

89'

Po fatalnym błędzie Sabeli, piłkę ratuje Farkas.

88'

Kolejny strzał Pitrego zostaje obroniony przez golkipera ŁKS-u.

84'

Bardzo groźna akcja GKS-u! Piłka po dośrodkowaniu z lewej flanki ląduje na głowie Goncerza i przelatuje centymetry obok prawego słupka bramki strzeżonej przez Bogusława Wyparłę.

83'

Piłka po strzale Kuklisa głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przelatuje nad bramką.

83'

Groźnie zrobiło się pod bramką katowiczan. Ofiarny wślizg Kruczka ratuje drużynę GKS-u.

81'

Strzał Pitrego z 20 metrów broni Wyparło.

81'

Coraz większe zniecierpliwienie kibiców. Katowiczanie rażą niedokładnością.

79'

Widać coraz większe zmęczenie na twarzach łódzkich zawodników. GKS ma teraz ogromną przewagę w posiadaniu piłki.

78'

Pierwsza zmiana w drużynie GKS-u Katowice. Arkadiusz Kowalczyk wchodzi za Marcina Pietronia.

77'

Strzał Golańskiego z 20 metrów. Broni Sabela.

75'

Ostatnia zmiana w ŁKS-ie. Za Sarafińskiego wszedł Golański.

74'

Głośny doping na popularnej "Żylecie". Obawiano się przed tym meczem o zachowanie fanów gospodarzy. Ci jednak pokazują, w jaki sposób powinno się dopingować swój ukochany klub.

73'

Coraz bardziej widoczna przewaga graczy z Katowic. Za wszelką cenę chcą zmienić niekorzystny dla nich rezultat.

70'

Żółty kartonik dla Sarafińskiego.

69'

Powtórka z rozrywki. Pitry znalazł się w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem. Sędzia znów uznał, iż gracz GKS-u był na spalonym.

68'

Po podaniu Goncerza na czystą pozycję wychodził Pietroń. Był jednak na spalonym.

67'

Pierwszy kontakt z piłką Stąporskiego . Jego strzał z lewej nogi jest jednak bardzo niecelny.

65'

Druga zmiana w ŁKS-ie. Schodzi Kaczmarek, na jego miejsce Pawlak.

64'

Zmiana w drużynie łódzkiej. Stąporski za Więzika.

63'

Kolejne krótkie rozegranie rzutu rożnego. Po strzale Pietronia bramkarz ŁKS-u wybija lecącą w okienko piłkę poza pole karne

60'

Groźnie pod bramką ŁKS-u. Strzał Pietronia z trudem obroniony przez Wyparłę, dobitka Farkasa nad Bramką.

59'

Rzut rożny dla łodzian.

59'

Chwila oddechu dla graczy. Piłka ląduje na aucie. Grę wznawia ŁKS.

56'

Piłka po dośrodkowaniu Napierały z rzutu wolnego ląduje w rękawicach bramkarskich Wyparły.

55'

Coraz więcej akcji ofensywnych w wykonaniu katowiczan. Widać, że nadal tkwi w nich wola walki i wiara w wygranie tego meczu.

55'

Kibice GKS-u głośno dopingują swoją drużynę. Raz za razem słychać gromkie "Gieksa gol!".

51'

Po kapitalnej wrzutce Farkasa pięknym uderzeniem z woleja popisuje się Przemysław Pitry. Piłka ląduje w siatce obok Wyparły.

50'

Gol dla Gieksy! Pitry!

48'

Po groźnym dośrodkowaniu z prawej strony boiska, piłkę na rzut rożny wybija Kamiński.

47'

Słychać nieśmiałe okrzyki zachęcające graczy z Katowic do walki.

46'

Druga połowa rozpoczęta. Obie drużyny rozpoczynają ją bez zmian.

18:05

Na murawie pojawiają się już zawodnicy obu drużyn. Słychać gwizdy dochodzące z trybun.

18:00

Sympatycy GKS-u Katowice ciągle nie mogą uwierzyć w to, co się stało w pierwszych 45 minutach spotkania.

17:56

Pierwsza połowa w spotkaniu klubów zmagającymi się z poważnymi problemami finansowymi i organizacyjnymi kończy się wynikiem 2:0 dla ŁKS-u. Można to uznać za swego rodzaju niespodziankę, gdyż to GKS był uznawany za faworyta w tym meczu. Jedenastka łodzian, zmontowana naprędce przed rozpoczęciem sezonu, prezentuje się jednak zaskakująco dobrze. Wydaje się, iż zespół gości pewnie zmierza po 3 punkty.

46'

Ostatni gwizdek arbitra w pierwszej części spotkania.

45'

Dośrodkowanie Kruczka z wolnego bez problemów wyłapuje Wyparło.

44'

Bardzo groźna akcja Gieksy! Strzał Wołkowicza ociera się o słupek i wychodzi w pole.

44'

Zablokowany strzał Kaczmarka. Piłka trafia do Barsukou. Jego strzał z 18 metrów nieznacznie mija prawy słupek bramki Gieksy.

42'

Kapitalny drybling Goncerza zakończony wybiciem piłki na rzut rożny

40'

Żółta kartka dla Gieragi za faul na połowie katowiczan.

38'

Kolejna akcja ŁKS-u . Na szczęście dla graczy gospodarzy nikt nie był w stanie zamknąć akcji po dośrodkowaniu Sasina. Sabela bez problemów łapie piłkę .

35'

Konsternacja na trybunach. Nikt nie spodziewał się, że po nieco ponad pół godzinie gospodarze będą przegrywali 0-2.

33'

Kamiński nie strzelił rzutu karnego! Strzelił lekko i bardzo blisko środka bramki. Bardzo dobra obrona Wyparły.

33'

Rzut karny dla Gieksy!

29'

Dogranie Kaczmarka z lewej strony boiska. Piłka trafia do Sasina, który po minięciu jednego z graczy GKS-u trafia do siatki. Wołkowicz próbował wybijać piłkę, jednak ta przekroczyła już linię bramkową.

29'

Gol! 2-0 dla ŁKS-u. Sasin!

29'

Po początkowej przewadze katowiczan, to ŁKS teraz przejął inicjatywę i raz po raz gości pod bramką Witolda Sabeli.

26'

Strzał z 25 metrów Pawła Sasina. Pewnie broni Sabela.

24'

Gol samobójczy dla ŁKS-u Zejście do linii końcowej Więzika, wrzutka przed bramkę katowiczan i fatalną interwencją "popisuje się" Farkas. 1-0 dla ŁKS-u.

22'

Kruczek próbował zagrać prostopadle ponad głowami obrońców ŁKs-u do Goncerza. Niewiele brakowało,by piłka trafiła do zawodnika GKS-u.

20'

Głośny doping kibiców GKS-u na popularnym Blaszoku.

20'

Próba dalekiego wyrzutu z autu Gieragi. Obrońcy GKS-u wybijają piłkę.

17'

Faulowany Kamiński. Od rzutu wolnego z własnej połowy "Gieksa".

16'

Ryzykowne podanie głową do Wyparły, popularny "Bodzio" nie ma jednak problemów ze złapaniem piłki.

12'

Groźne dośrodkowanie Kaczmarka. Jeden z zawodników ŁKS-u znajdował się jednak na pozycji spalonej.

12'

Żółtą kartką za faul w środkowej strefie boiska ukarany zostaje Napierała.

11'

Piłka po akcji ŁKS-u wychodzi poza linię bramkową. Od bramki Sabela.

9'

Kolejna groźna akcja Gieksy. Dogrywa Goncerz, strzela Pitry. Broni Wyparło.

7'

Po dośrodkowaniu Wołkowicza strzał głową Pietronia. Bramkarz ŁKS-u paruje na rzut rożny.

5'

Póki co optyczną przewagę posiadają gospodarze. Częściej są przy piłce, starają się rozegrać atak pozycyjny.

3'

GKS występuje w żółtych koszulkach i czarnych spodenkach. Piłkarze z Łodzi mają na sobie biało-czerwone stroje.

1'

ŁKS rozpoczął od środka! Spotkanie rozpoczęte.

17:02

Główni aktorzy dzisiejszego starcia już na boisku. Za chwilę pierwszy gwizdek arbitra

16:53

Zawodnicy skończyli rozgrzewkę. Spotkanie, które sędziował będzie Grzegorz Jabłoński, rozpocznie się za około 10 minut.

16:49

Stadion powoli zapełnia się kibicami. Spora grupa fanów znajduje się jeszcze w kolejkach przed bramami wejściowymi.

16:44

Ławki rezerwowych:

GKS Katowice: Maciej Wierzbicki, Bartłomiej Kędzierski, Dariusz Zapotoczny, Damian Kaciczak, Kamil Thiel, Tomasz Steleblak, Arkadiusz Kowalczyk.

ŁKS Łódź: Karol Domżał, Daniel Brud, Artur Golański, Michał Osiński, Damian Pawlak, Mateusz Stąporski, Jarosław Szyc.

16:42

Znane są pierwsze "jedenastki" obu zespołów.

GKS Katowice: Witold Sabela, Adrian Napierała (C), Kamil Cholerzyński, Grzegorz Goncerz, Dominik Kruczek, Marcin Pietroń, Krzysztof Wołkowicz, Bartosz Sobotka, Michal Farkas, Mateusz Kamiński, Przemysław Pitry.

ŁKS Łódź: Bogusław Wyparło, Konrad Kaczmarek, Mikalai Barsukou, Artur Gieraga, Daniel Cyzio, Paweł Kaczmarek, Paweł Sasin, Dawid Sarafiński, Michał Żółtkowski, Jakub Więzik, Jacek Kuklis.

16:22

Pierwsi na boisku na przedmeczowej rozgrzewce zameldowali się łodzianie. 5 minut później dołączyli do nich gracze katowickiego GKS-u.