Wisła KrakówWisła Kraków
1 : 3
Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
94'

Koniec meczu. Po ciekawym spotkaniu Górnik pokonał Wisłę 3:1. Brawa należą się obu zespołom, ale to zabrzanie byli dzisiaj o dwa gole lepsi. Takich meczów w Ekstraklasie chcemy oglądać więcej!

94'

Jeszcze wrzutka w pole karne, ale Sikorski zagrał ręką.

93'

Z dystansu uderzył Szewczyk, Skorupski sparował piłkę, ta trafiła do Sikorskiego który dobił ją do bramki, ale był na spalonym. Gol nie może być uznany.

92'

Zmiana w Górniku. Za Nakoulmę wchodzi Konrad Nowak.

90'

Nakoulma w pojedynku szybkościowym z Chavezem, faulował obrońcę Wisły. Co ciekawe, Chavez nie odstawał szybkościowo.

90'

Cztery minuty doliczone.

88'

Wisła atakuje do końca, ale tym razem Melikson, po ładnym rozegraniu piłki z Chrapkiem, złapany na spalonym.

87'

Garguła krótko rozegrał rzut wolny przed polem karnym Górnika, zagrał do Meliksona, który uderzył z dystansu, ale tuż obok słupka bramki Skorupskiego.

83'

Wisła próbuje wykorzystać grę w przewadze. Chrapek przedarł się prawą stroną i wrzucił w pole karne, ale obrońcy wybili piłkę.

83'

No i Milik pokazał, że to nie jego dzień. Od tyłu skosił Szewczyka i obejrzał czerwoną kartkę.

81'

Kolejna akcja Górnika, ale Chavez powstrzymał tym razem Nakoulma.

80'

Po kolejnym kontrataku Milik zaplątał się z piłką i ją stracił. Gdyby nie zdobyty gol, nie mógłby zaliczyć swojego występu do udanych.

78'

Melikson z prawej strony wrzucał piłkę w rzutu wolnego, ale zrobił to za słabo, by stworzyć zagrożenie.

76'

Wisła jeszcze próbuje! Teraz bohaterem Górnika Skoruspki, który dwoił się i troił, ale zatrzymał atak gospodarzy.

72'

Zmiana w WIśle. Szewczyk za Jaliensa.

70'

Jak można nie trafić takiej piłki? Nakoulma idealnie wyłożył piłkę Milikowi, który uderzył obok bramki w idealnej, 200% sytuacji. Młody zawodnik Górnika wyraźnie nie wytrzymał presji.

67'

Górnik ciągle w ataku, ale tym razem defensywa Wisły wyszła obronną ręką z opresji.

65'

Zmiana w Wiśle, Chrapek za Sobolewskiego.

64'

Zółta kartka dla Burligi, który nie zagra w kolejnym meczu.

63'

Akcję zaczął Nakoulma, który mógł odgrywać do Milika, jednak za długo zwlekał i musiał inaczej rozegrać akcję. Piłka trafiła do Magiery, który z lewej strony wyszedł naprzeciw Pareiki i zagrał podcinką. Piłki nie tknął Nakoulma, ale Milik na długim słupku ślizgiem zamknął akcję.

63'

Dobra odpowiedź Górnika! Akcję gości zamyka ślizgiem Milik!

60'

Kontaktowa bramka dla Wisły! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła do Chaveza, który dostawił nogę na linii bramkowej i wpakował piłkę do bramki

59'

Z rzutu rożnego dośrodkował Magiera, piłkę trącił Milik, ale minęła bramkę.

58'

Na strzał zdecydował się Nakoulma, ale niecelnie.

57'

No i nie będzie miał kolejnej okazji Boguski, w jego miejsce Quioto

56'

Nie ma dzisiaj szczęścia Boguski! Melikson dobrze dograł do kolegi z zespołu, ale jego strzał na raty wybronił Skorupski. Brawa dla bramkarza Górnika.

53'

Defensywna zmiana w Górniku. Łukasiewicz w miejsce Oziębały. Trener Nawałka woli zagrać nieco asekuracyjnie, ale trudno mu się dziwić.

51'

Żółta kartka dla Nakoulmy.

51'

Trzy z rzędu rzuty rożne dla Górnika i do trzech razy sztuka! Nakoulma dostał piłkę w narożniku, wszedł w pole karne mijając dwóch Wiślaków, wyłożył idealnie Mączyńskiemu, a ten uderzył na bramkę i wpakował piłkę do siatki! 2:0 dla Górnika!

49'

Olkowski wywalczył rzut rożny dla Górnika, dośrodkowując z prawej strony w pole karne.

48'

Ależ okazja Wisły! Garguła pognał prawą stroną i w polu karnym wyłożył piłkę idealnie Boguskiemu. Niestety ten uderzył po ziemi prosto w środek bramki, gdzie złapał piłkę Skorupski.

47'

Żółta kartka dla Przybylskiego.

46'

Początek drugiej połowy.

46'

W przerwie zmiana w Górniku. Iwana zmienia Milik.

46'

Koniec pierwszej połowy. Na razie Górnik prowadzi 1:0. Na pewno nie była to nudna połowa. Wisła stara się odrobić straty i w drugiej połowie może być ciekawie. Pozytywem jest występ Daniela Sikorskiego, który dzisiaj rozgrywa chyba najlepszy mecz w tym sezonie.

45'

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

45'

Jaliens faulował wychodzącego z kontrą Przybylskiego i ukarany żółtą kartką. To jego czwarta, więc dla niego to ostatni mecz tej rudny.

45'

Garguła wrzucił w pole karne z kornera, ale pewnie wypiąstkował Skorupski.

44'

Melikson technicznie z rzutu wolnego, obił mur i rzut rożny.

43'

Żółta kartka dla Iwana za faul na Sobolewskim tuż przed polem karnym, na wprost bramki. Dobra okazja dla Wisły.

43'

Wisła jest dzisiaj zdecydowanie stroną przeważającą, ale Górnik broni się po szybko objętym prowadzeniu. Wydaje się, że gdyby wynik był bezbramkowy, mecz były bardziej wyrównany.

42'

Ależ okazję zmarnowała Wisła! Sobolewski ładnie wymanewrował obrońców przed polem karnym i zamiast uderzać, odegrał do Boguskiego! Ten w dogodnej sytuacji uderzył po ziemi, ale obronił Skorupski. Wydaje się jednak, że Wiślak był na spalonym, chociaż sędzia tego nie odgwizdał.

40'

Wilk zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale zrobił to bardzo niecelnie.

38'

Wilk dograł piłkę w pole karne do Sikorskiego, ten obrócił się w miejscu i od razu uderzył, ale prosto w środek bramki, gdzie był Skorupski!

37'

Próba ataku Górnika, ale Oziębała złapany na spalonym.

35'

Bunoza ładnie się przedostał pod pole karne i wrzucił górną piłkę, ale Sikorski do niej nie sięgnął.

34'

Kolejna akcja Wisły, tym razem Boguski prawą stroną wrzucał piłkę, ale wybronili tę sytuację piłkarze gości.

33'

Rzut wolny dla Górnika i teraz Wisła miała trochę szczęścia. Piłkę z pola karnego wykopał Bunoza. Mecz może się podobać.

32'

Mecz toczy się w szybkim tempie. Wisła próbuje stwarzać kolejne okazje, ale to Górnik ma więcej szczęścia i udaje mu się wyjść cało z opresji.

30'

Trochę chaosu przed polem karnym Górnika. Piłkarze Wisły szukali sobie miejsca do oddania strzału, ale każda próba była blokowana.

27'

Atakuje Wisła, najpierw nikt nie zamknął strzałem dośrodkowania Garguły, po chwili wrzucał w pole karne Boguski, ale wyłapał piłkę Skorupski.

26'

Tym razem po wrzutce z rzutu rożnego bez problemu chwyta piłkę Pareiko.

23'

Przed chwilą groźnie atakował Sikorski. Nielubiany przez kibiców w Krakowie piłkarz dzisiaj prezentuje się całkiem dobrze.

21'

W ataku od kilku ładnych minut Wiślacy. Na razie jednak bez efektu

20'

Garguła huknął ze stałego fragmentu, ale prosto w mur Górnika.

19'

Mączyński sfaulował Boguskiego przed polem karnym, Okazja dla Wisły z rzutu wolnego.

18'

Skorupski sparował nieprzyjemny strzał Meliksona na rzut rożny. Po kornerze bramkarz Górnika był faulowany i sędzia przerwał grę.

17'

Z czwartego już kornera dla Górnika tym razem nic nie wyszło.

16'

Rzut rożny po akcji Gancarczyka lewą stroną.

15'

Boguski próbował górną piłką zagrać w pole karne, ale wysoki Szeweluchin zatrzymał jego podanie.

13'

Magiera krótko rozegrał rzut rożny z Gancarczykiem, wbiegł w pole karne, ale przekombinował i nie zdołał oddać strzału ani dośrodkować.

12'

Melikson wypuścił długą piłką Gargułę lewą stroną, ale takimi zagraniami nic nie wskórają.

9'

Górnik od początku stara się atakować i kontrolować grę. Wisła miała swoje próby, ale Sikorski przegrał pojedynek ze Skorupskim, tuż przed bramką dla Górnika.

7'

Po rzucie rożnym Pareiko ręką przerzucił piłkę wzdłuż bramki, wprost pod nogi obrońcy Górnika, który nie miał problemu z wpakowaniem jej do bramki!

7'

Rzut rożny dla Górnika, błąd Pareiki i gol Dancha!

5'

Zamieszanie w polu karnym Wisły, nieporozumienie między Pareiko a Burligą, jednak bez konsekwencji.

2'

Pierwsza akcja dla Wisły. Daniel Sikorski ładnym zwodem minął obrońce, ale zagrał niecelnie.

18:01

Pierwszy gwizdek sędziego Marciniaka. Zaczyna Wisła.

17:59

Piłkarze Wisły i Górnika wychodzą z tunelu na murawę w eskorcie dzieci ubranych w czapki Mikołaja. Kibice z szalikami w górze dumnie odśpiewują hymn "Białej Gwiazdy".

17:53

Zawodnicy udali się kilka chwil temu do szatni na ostatnie wskazówki od trenerów. Za kilka minut początek spotkania.

17:49

Sędzią dzisiejszego meczu jest Szymon Marciniak z Płocka. Na linii asystują mu Paweł Sokolnicki i Krzysztof Nejman.

17:47

Na trybunie E na dzisiejszym meczu pojawiło się sporo dzieci z różnych rejonów Polski. Na Reymonta goszczą dzieci między innymi ze Starego Sącza, Tylmanowej, Tarnowa, Rzeszowa.

17:41

W związku z zapowiadanym protestem stadion świeci pustkami. Większość kibiców zamiast na trybuny, zjawiło się przed stadionem, aby wspólnie oglądnąć spotkanie na telebimie.

17:28

Piłkarze obydwu drużyn są już na murawie. Trwa rozgrzewka. Za niespełna 30 minut pierwszy gwizdek sędziego Marcniaka.

17:16

Rezerwowi Górnika: Witkowski, Łukasiewicz, Bębenek, K.Nowak, Wodecki, Łuczak, Milik

17:15

Rezerwowi Wisły: Miśkiewicz, Chrapek, Jovanović, Quioto, Czekaj, Szewczyk, Frederiksen

17:07

Witamy w relacji na żywo ze spotkania Wisły Kraków z Górnikiem Zabrze. Już za niecałą godzinę pierwszy gwizdek Szymona Marciniaka.