Poniedziałek, 3 grudnia 2012, godz. 18:30
Piast GliwicePiast Gliwice
1 : 1
Polonia WarszawaPolonia Warszawa
20:32

Mimo słabszej gry przez większość spotkania gospodarze świetną końcówką bardzo dobrze pożegnali się ze swoimi kibicami na własnym stadionie. Jeśli chodzi o drużynę gości, to Piotr Stokowiec po meczu musi przypomnieć, że w piłce nożnej nie gra się 70 minut. Za wspólne 90 minut dziękuje Paruyr Tovmasyan i zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net!

20:29

Po spotkaniu najwierniejsi fani Piasta zaśpiewali jeszcze "sto lat" dla Dariusza Treli, który pojutrze obchodzi urodziny.

90'

Paweł Pskit kończy spotkanie. Piast Gliwice po raz pierwszy w tym sezonie dzieli się punktami.

90'

Krzycki mógł wyprowadzić swój zespół na prowadzenie, ale z 10 metrów uderzył minimalnie obok lewego słupka.

90'

Jeszcze Szymanek pojawił się za Gołębiewskiego.

90'

Adam Kokoszka praktycznie wskoczył jedną nogą na bark Docekala, po czym doszło do przepychanek przy linii bocznej. Obrońca Polonii został ukarany czerwoną kartką.

88'

GOOOOOOOOOL! RUBEN JURADO DOPROWADZA DO REMISU TECHNICZNYM STRZAŁEM Z 10 METRÓW. ASYSTĘ ZALICZA OLEKSY, KTÓRY DOŚRODKOWAŁ Z LEWEJ STRONY.

87'

Najpierw z rzutu wolnego uderzał Podgórski, ale świetną interwencją popisał sie Przyrowski. Po chwili z dystansu próbował Bzdęga - ale niecelnie.

87'

Hołota faulował Docekala na 17 metrze i dostał za to żółtą kartkę.

85'

Wszołek wybiciem głową pewnie blokuje dosrodkowanie Podgóskiego z rzutu rożnego.

83'

Strzał z 20 metrów oddał Bzdęga i niewiele brakowało, by futbolówka trafiła do bramki przy spojeniu słupka z poprzeczką.

82'

Marcin Brosz dokonuje ofensywną zmianę - Docekal wchodzi za Matrasa.

79'

W drugiej połowie roi się od fauli - tym razem faulującym był Zganiacz.

77'

Faul taktyczny Oleksego na Gołębiewskim za co boczny obrońca Piasta Gliwica ujrzał żółtą kartkę.

76'

Todorovvski został ukarany żółą kartką.

76'

Przybecki pojawia się w miejsce Brzyskiego.

74'

Po dośrodkowaniu Podgórskiego z rzutu rożnego piłkę głową strącił Kędziora, ale nie trafiła ona do żadnego z jego partnerów. ostatecznie przechwycił futbolówkę przy linii bocznej Zbozień, ale centrował wprost w ręce Przyrowskiego.

73'

Z taką grą Piast nie ma żadnych szans doprowadzić przynajmniej do remisu...

71'

Po wycofaniu piłki przez Kędziorę sprzed pola karnego uderzał Zganiacz i trafił w jednego z obrońców.

70'

Piast Gliwice - Polonia Warszawa

68'

Tym razem autorem niecelnego strzału z dystansu był Tomasz Hołota.

68'

Piast w ostatnim czasie ma ogromne problemy z wyjściem z własnej połowy.

66'

W środku pola Piatek faulował Bzdęgę.

64'

I kolejna zmiana - tym razem Wszołek wchodzi za Adama Pazio.

64'

Po dośrodkowaniu Podgórskiego z rzutu wolnego piłka trafiła do niepilnowanego Kędziory który już przy linii końcowej dośrodkował do Rubena, świetnia jednak zachował się Przyrowski i w ostatniej chwili złapał piłkę w ręce.

62'

Kokoszka fauluje Jurado i otrzymuje za to żółtą kartkę.

60'

Trudne chwile przeżywa Paweł Pskit, najpierw zapomniał o "przywileju korzyści", by po chwili odgwizdać faul Kędziory w sytuacji, kiedy napastnik Piasta sam był faulowany.

58'

Strzał Todorovskiego z narożnika pola karnego pewnie broni Trela.

56'

Bzdęga dokończy spotkanie zmiat Izvolta.

54'

Matej Izvolt także ukarany kartonikiem.

53'

Z rzutu wolnego z 26 metrów Podgórski trafił wprost w mur.

52'

Tuż przed polem karnym faulowany był Kędziora.

51'

Bardzo dobry strzał Brzyskiego z rzutu wolnego z 25 metrów, ale pewnie broni Trela.

50'

Jan Polak otrzymuje żółtą kartkę.

49'

Dla zawodników Marcina Brosza druga połowa nie mogła gorzej się rozpoczęć...

47'

GOOOOOOOOOL! Po dośrodkowaniu Brzyskiego Włademir Dwaliszwili pokonuje Trelę strzałem w środek bramki.

46'

Druga połowa rozpoczęta przez gliwiczan!

19:32

Ponadto w Gliwicach zawitał także szkoleniowiec reprezentacji Polski - Waldemar Fornalik wraz ze swoim asystentem.

19:22

Jeśli chodzi o sytuację na trybunach, to gości wspiera kilkunastuosobowa grupa fanów. Do gospodarzy dołączyli z kolei sympatycy Bate Borysowa, z którymi od pewnego czasu kibice Piasta się przyjaźnią.

45'

Paweł Pskit zagwizdał po raz ostatni w pierwszej połowie.

45'

Z 18 metrów Dwaliszwili zdecydował się na strzał, ale uderzył kilka metrów obok bramki.

45'

Zbozień dośrodkował z prawej strony i choć wydawało się, że ta piłka szybowała godzinami, to i tak Przyrowski nie zdołał złapać tej piłki. Błąd bramkarza Polonii nie wykorzystał jednak Jurado, któy zbyt późno się zorientował.

42'

W przeciągu kilkunastu sekund - najpierw z dystansu niecelnie uderzał Cotra, po chwili Dwaliszwili strzelił tuż obok prawego słupka z 10 metrów.

40'

Piast Gliwice - Polonia Warszawa</p><p>

39'

Bardzo źle złożył się do strzału Kedziora z ostrego kąta i piłka poszybowała daleko od bramki.

38'

Z drugiej strony dośrodkował Brzyski z rzutu rożnego ale w tej sytuacji najwyżej wyskoczył Polak i zażegnał niebezpieczeństwo wybiciem głową.

37'

Dośrodkowanie Podgórskiego z rzutu rożnego zostało zablokowane, po czym do piłki dopadł Zbozień i także trafił w jednego z obronców.

36'

Wysoko z bramki wyszedł Przyrowski i opłaciło się to golkiperowi gości, bo zablokował prostopadłe podanie do wysuniętego Kędziory.

33'

Żółtą kartką za faul ukarany Adam Pazio.

32'

Strzał Brzyskiego z narożnika pola karnego blokował Zbozień.

30'

Polak zastąpił kontuzjowanego Cuerdę.

27'

Dośrodkowanie Podgórskiego z rzutu wolnego na głowę Matrasa. Obrońca Piasta uderzył jednak bardzo lekko, dlatego też Przyrowski bez problemów obronił ten strzał.

25'

Fernando Cuerda przy wybiciu piłki głową po raz kolejny ucierpiał i ponownie lekarze musz interweniować.

23'

Izvolt odebrał piłkę Piątkowi, ale wcześniej faulował pomocnika Polonii w środku pola.

21'

Z rzutu rożnego Podgórski podał do podbiegającego Izvolta, który po przyjęciu piłki niecelnie dośrodkował w pole karne.

20'

Dośrodkowanie Rubena z prawej strony zostało zablokowane.

18'

Zbozień faulował Brzyskiego. Sam poszkodowany zdecydował się wykonać rzut wolny, ale piłka trafiła wprost w ręce Treli.

17'

Strzał Zganiacza z 20 metrów zapowiadał się ciekawie, ale zabrakło kilku metrów by trafił do bramki Przyrowskiego.

15'

Kwadrans już za nami i po raz kolejny gliwiczanie nie zanotowali trafienia w tym czasie.

13'

11'

Pechowy Fernando Cuerda opatrywany przy linii końcowej.

10'

Po dośrodkowaniu Brzyskiego uderzał Dwaliszwili i trafił w Krzyckiego, dobijał jeszcze Hołota, ale piłka poszybowała nad poprzeczką.

8'

Na spalonym był Brzyski.

7'

Prostopadłe podanie Podgórskiego nie trafiło do żadnego z jego partnerów.

6'

Bardzo źle goście rozpoczęli spotkanie.

5'

Kolejny rzut wolny, tym razem przy linii bocznej dośrodkował Podgórski i ponownie obrońcy gości byli skuteczniejsi.

4'

Fatalny kiks Baszczyńskiego na Jurado, po czym były zawodnik Wisły faulował Jurado. Do piłki podszedł Izvolt, ale jego dośrodkowanie było zablokowane.

3'

Przy linii środkowej Brzyski faulował Matrasa.

2'

Dwaliszwili minął bramkarza Piasta, ale był wcześniej na spalonym.

1'

Zaczynamy!

18:28

Po blamażu w Kielcach podopieczni Marcina Brosza z pewnością zrobią wszystko, by w ostatnim meczu u siebie pokazać się z jak najlepszej strony. Goście z kolei po porażce na własnym terenie z Zagłębiem także nie powinni mieć zbyt dobrych humorów.

18:22

Jeśli chodzi o tabelę, goście z Warszawy znajdują się na 4. miejscu z 24 punktami. Gliwiczanie natomiast, zajmują o 6 miejsc niżej, z dorobkiem punktowym o tyle samo niższym.

18:18

Rezerwowi Polonia: Mariusz Pawełek, Wojciech Szymanek, Mateusz Gliński, Siergiej Goliatkin, Mateusz Michalski, Miłosz Przybecki, Paweł Wszołek.

18:17

Rezerwowi Piast: Jakub Szmatuła, Jan Buryan, Jan Polak, Tomasz Bzdęga, Artis Lazdins, Radosław Murawski, Tomas Docekal.

18:16

Już za 15 minut rozpocznie się rywalizacja Piasta Gliwice z Polonią Warszawa w ramach 14. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Na relację ze Stadionu Miejskiego w Gliwicach serdecznie zaprasza Paruyr Tovmasyan.