Pogoń SzczecinPogoń Szczecin
1 : 0
GKS KatowiceGKS Katowice
93'

Koniec! Pogoń wygrywa z GKS Katowice 1:0 i ciągle liczy się w walce o awans. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, lecz drugą odsłonę zdecydowanie zdominowali gospodarze. Za śledzenie relacji z tego ciekawego spotkania dziękuje Szymon Tomaszewski

91'

Szybki kontratak Pogoni lecz strzał Donalda wybronił Gorczyca

90'

3 minuty doliczył sędzia

89'

GKS jeszcze nie zamierza odpuszczać. Goście wywalczyli rzut rożny po którym mało brakowało a mielibyśmy wyrównanie. Z piłką minął się Fabiniak, lecz nie było nikogo z Katowic na długim słupku i piłka opuściła boisko

87'

Bolesny skurcz Pietrzuszki

86'

Dogranie Ławy do Kolendowicza najwyższych lotów. Szybki Pomocnik nie miał problemu by wyprzedzić obrońcę. Dośrodkowanie jednak wybite przez obronę gości

86'

Po raz kolejny Portowcy długo utrzymują się przy piłce na połowie rywala

82'

Kolendowicz w doskonałej sytuacji, lecz arbiter odgwizdał pozycję spaloną

81'

Doskonale przepchał się na prawym skrzydle Akahoshi. Dośrodkowanie Japończyka wybite piętką przez obrońcę

80'

Pogoń okupuje połowę Katowiczan

79'

Ładna akcja Kolendowicza z Djousse. Kameruńczyk nie nadążył jednak za szybką wymianą piłek

77'

Łatwa strata Ławy. Sfrustrowany zawodnik próbował odzyskać piłkę lecz uczynił to nieprzepisowo

75'

Dośrodkowanie wolejem Przemysława Pitry pewnie wyłapał Fabiniak

74'

Chwalibogowski za Cholerzyńskiego

73'

Doskonała sytuacja Djousse! Piłkę na dobieg do Kolendowicza zagrał Edi. Szybki pomocnik Portowców dośrodkował z pierwszej piłki do Donalda, który również z pierwszej piłki strzelił ponad bramką.

72'

Odrobinę zbyt mocne podanie Ediego do Kolendowicza i piłka poza boiskiem

69'

Pogoń trochę zbyt długo rozgrywała piłkę przed polem karnym gości. Piłkę stracił Ława, a Gieksa próbowała wyjść z szybkim kontratakiem przerwanym przez faul Pietruszki

67'

Tym razem prawą stroną Portowcy. Frączczak wywalczył rzut rożny dla Pogoni

65'

Tym razem koronkowa akcja Gieksy. Strzał głową Zachary ponad bramką

64'

Pogoń naciera! Znowu Szybko Kolendowicz tym razem nieprzepisowo zatrzymywany przez Tomasza Rzepkę

64'

Edi próbował przelobować Gorczyce, lecz ten wyciągnął się jak struna i wybronił strzał

63'

Djousse za żegnanego oklaskami Sotirovica

63'

Obrońcy GKS-u nie radzą sobie z Kolendowiczem, który stwarza bardzo dużo zagrożenia na lewej stronie boiska. Dobra zmiana Tarasiewicza

61'

Portowcy grają bardzo walecznie i długo utrzymują się przy piłce. Podoba się to kibicom na stadionie

61'

Rzut wolny dla gości z 25. metra od brami Fabiniaka. Strzał piłkarza GKS-u pewnie broni golkiper Portowców

59'

Kolendowicz niesamowitym balansem ciała uwolnił się spod opieki obrońcy i pognał lewą stroną. Zablokowane dośrodkowanie pomocnika i piłka wyszła na rzut rożny.

56'

Uskrzydlona Pogoń atakuje! Dobre podanie na wychodzącego Vuka. Ten zabrał się z piłką pod pole karne lecz przegrał pojedynek z obrońcą

54'

Dobre dośrodkowanie Ediego na bramkę próbował zamienić Noll, lecz był na pozycji spalonej.

54'

Sotirovic faulowany w okolicach narożnika pola karnego.

53'

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak skończyła pierwsza. Szybka wymiana ciosów z obu stron zakończyła się bramką dla gospodarzy!

52'

Gol dla Pogoni! Po szybkim kontrataku piłkę na 16 metrze dostał Frączczak, który płaskim strzałem pokonał Gorczycę!

50'

Trzeci już rzut rożny dla Gieksy

49'

Przy piłce dłużej utrzymywali się goście. Po wymianie kilkunastu piłek udało się im wywalczyć rzut rożny

48'

Doskonały przechwyt Wojciecha Golli, który wpadł w pole karne i wyłożył piłkę na piąty metr. Obrońcy ratowali się wybiciem na aut bramkowy.

47'

Pierwsza akcja Kolendowicza. Centra byłego piłkarza Zagłębia wylądowała w rękach Gorczycy

45'

Rozpoczęli gospodarze

18:05

Kolendowicz za Rogalskiego

18:03

Oba zespoły już na murawie. Na boisku pojawi się w drugiej połowie Robert Kolendowicz

45'

Koniec pierwszej części meczu! Oglądamy wyrównany, ciekawy mecz walki, w którym oba zespoły postawiły na otwartą grę i szybką wymianę ciosów. Żadna z drużyn nie zamierza tu odpuścić i miejmy nadzieję, że tak samo będzie w drugiej odsłonie spotkania.

45'

Kibice Pogoni prezentują efektowną oprawę meczową z użyciem fajerwerków.

43'

Na boisku leży Maks Rogalski, a w międzyczasie na spalonym Sotirovic

40'

Tym razem w ataku Gieksa! Po szybkiej akcji lewą stroną źle piłkę wybił Fabiniak. Strzał z okolic jedenastego metra trafił w interweniujących obrońców.

39'

Doskonały strzał Japończyka w barwach Pogoni! Popularny Aka uderzył bardzo mocno z trzydziestego metra lecz piłka odbiła się od poprzeczki!

37'

Mocne dośrodkowanie Ediego wypiąstkowane przez Gorczycę i z kontrą wyszli goście. Po szybkiej akcji Patryk Stefański za mocno dośrodkował piłkę czym zmarnował dogodną sytuację.

36'

Najlepsza sytuacja w tej połowie dla Pogoni. Idealne podanie na dobieg do Vuka zagrał Edi. Serb w sytuacji sam na sam nieczysto trafił w piłkę.

34'

Mateusz Zachara w dziecinny sposób ograł doświadczonego Bartosza Ławę

32'

Akahoshi z Ławą bardzo płynnie zamieniają się stronami

30'

Rzut rożny dla Pogoni po rajdzie lewym skrzydłem wywalczył Sotirovic

29'

Strzał Pietruszki rykoszetem odbił się od obrońców przez co piłka wytraciła impet. Gorczyca bez problemów obronił to uderzenie.

28'

Na spalonym złapany Bartosz Ława

27'

Doskonała sytuacja dla przyjezdnych! Po rzucie rożnym strzał głową oddał Stefański, lecz piłka trafiła w słupek!

26'

Zarówno Pogoń jak i GKS nie zamierzają okopywać się na własnej połowie. Obie drużyny odważnie atakują przeciwnika dzięki czemu oglądamy ciekawy futbol.

24'

Rzut rożny dla Pogoni. Po krótkim rozegraniu Akahoshi zbyt mocno podkręcił piłkę, która wyszła na aut bramkowy

23'

Całkiem przyjemne spotkanie. Tym razem Pogoń z szybkim kontratakiem przedostała się pod bramkę gości. Z piłką minął się jednak Akahoshi, a Edi strzelił obok bramki.

22'

Rzut rożny dla GKS-u bez zagrożenia dla bramki Fabiniaka

21'

Ładnie rozgrywają piłkę Katowiczanie skutecznie przemieszczając się pod pole karne Pogoni

19'

Bardzo słaby strzał Akahoshiego z dużej odległości. Bez zagrożenia dla Gorczycy

17'

Akahoshi przepchnął się z piłką w pole karne katowiczan i wyłożył piłkę Vukowi, lecz strzał serbskiego napastnika minął bramkę gości.

16'

Kolejna doskonała okazja gości. Po zamieszaniu w polu karnym strzał Przemysława Pitry wybronił Fabiniak

15'

Z olbrzymią prędkością w pole karne wpadł Frączczak, lecz obrońcy udało się wybić piłkę spod nóg piłkarza Pogoni.

12'

Noll za Radlera

13'

Ładne uderzenie Ediego sprzed pola karnego. Mocne uderzenie trafiło jednak prosto w ręce Gorczycy

12'

Groźny kontratak Gieksy po błędzie Wojtka Golli lecz strzał Stefańskiego wybronił Fabiniak

11'

Kontuzjowany Radler. Do zmiany gotowy Noll

10'

Rzut wolny dla Gieksy z trzydziestego metra

10'

Przemysław Pitry zwija się z bólu w okolicach lini bocznej boiska.

7'

Kontratak piłkarzy GKSu rozbity przez Adama Frączczaka

6'

Strzał Chmiela prosto w mur

5'

Mekeil Williams podawał do Fabiniaka, a ten złapał piłkę w ręce. Rzut wolny pośredni z narożnika pola karnego

3'

Dobra prostopadła piłka na lewe skrzydło do Vuka Sotirovica, lecz dośrodkowanie serbskiego napastnika wybite przez obronę

2'

Na boisku typowe badanie przeciwnika. Portowcy rozgrywają piłkę w środku pola

1'

Rozpoczęli goście

16:59

Na stadion w Szczecinie wrócił gorący doping kibiców. Miejmy nadzieję, że atmosfera utrzyma się przez całe spotkanie. Obie jedenastki są już na murawie

16:56

Około dwustu kibiców GKS-u Katowice jest już w drodze na stadion imienia Floriana Krygiera

16:54

Po raz kolejny trener Tarasiewicz zaskoczył wszystkich ustawieniem zespołu. Wygląda na to, że taktyką byłego szkoleniowca Śląska Wrocław, jest zaskoczenie przeciwnika. Na skrzydłach zagrają środkowi pomocnicy: Ława i Akahoshi, a w środku pola wystąpi nominalny prawy pomocnik/obrońca Maksymilian Rogalski.

16:49

W drużynie gości z powodu kontuzji nie zagrają Denis Rakles i Piotr Gierczak. Za otrzymanie dziesiątej żółtej kartki w sezonie pauzuje Tomasz Hołota

16:46

W zespole ze Szczecina z powodu urazu nie zagra Brazylijczyk Hernani. Za żółte kartki pauzuje natomiast Mateusz Szałek

16:45

GKS: Gorczyca, Rzepka, Napierała, Kowalczyk(k), Sobotka(m), Stefański, Beliancin, Cholerzyńki, Chmiel, Zachara, Pitry. Rezerwa: Sabela, Farkas, Chwalibogowski, Szymura, Pietroń, Kamiński, Wołkowicz

16:41

Pogoń: Fabiniak, Radler, Andradina, Pietruszka, Frączczak, Golla(m), Rogalski, Ława(k), Williams, Akahoshi, Sotirovic. W rezerwie: Janukiewicz, Djousse, Hricko, Budka, Kolendowicz, Zwoliński(m), Noll

16:40

Witamy z chłodnego Szczecina. W dzisiejszym meczu spotkają się dwie walczące o zupełnie różne cele drużyny. GKS Katowice po zwycięskim meczu z Polonią Bytom są bliscy utrzymania w pierwszej lidze. Z kolei Pogoń po wyjazdowej wygranej z Bogdanką nie odpuszczają walki o awans.