Piast GliwicePiast Gliwice
2 : 0
Kolejarz StróżeKolejarz Stróże
20:56

Mimo wszystko nie było to porywające spotkanie, ale Piast Gliwice zgodnie z planem wywalczył kolejne cenne 3 punkty i awans do Ekstraklasy "zbliża się wielkimi krokami". Za wspólne 90 minut dziękuje Paruyr Tovmasyan i zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net!

90'

KONIEC SPOTKANIA! PIAST PO RAZ KOLEJNY UTRZYMUJE SIĘ NA FOTELU LIDERA!

90'

Zganiacz stał za blisko zawodnika Kolejarza podczas wykonaniu rzutu wolnego, za co otrzymuje żółtą kartkę.

90'

Piast w ostatnich minutach wyraźnie myślami przy następnym spotkaniu.

90'

Prawdopodobnie ostatnia groźna akcja gości, ale bardzo źle podawał Kowalczyk do Niane.

90'

Tomas Docekal zastępuje oklaskiwanego Wojciecha Kędziorę.

89'

Po raz kolejny Kolejarz całym zespołem na własnej połowie.

88'

Faul w ataku Kędziory.

87'

Cicman mógł się znaleźć w sytuacji sam na sam z Sobańskim, ale nie udało mu się minąć obrońcę w polu karnym.

86'

Cichy wybiciem piłki w aut przerywa akcję Cicmana.

85'

Gospodarze zadowoleni z dwubramkowego prowadzenia nie forsują tempa.

84'

Na ostatnie minuty Niane został przesunięty do ataku.

83'

Dzięki bramce Wojciech Kędziora zrównuje się z Aleksandrem w klasyfikacji najlepszych strzelców.

82'

Ładny strzał Podgórskiego z 20 metrów, ale piłka wpadła wprost w ręce Sobańskiego.

81'

Piast spokojnie rozgrywa piłkę i od czasu do czasu decyduje się na kontrataki.

80'

Świetna akcja Cicmana, bez problemu minął obrońce w polu karnym, ale strzał z 12 metrów był minimalnie niecelny.

79'

Na trybunach rozlega się okrzyk: "mamy lidera".

20:39

piast radość po golu na 2:0

78'

Świątek od razu po wejściu był faulowany.

77'

Świątek zastępuje strzelca pierwszej bramki.

76'

GOOOOL! WOJCIECH KĘDZIORA ZNALAZŁ SIĘ SAM W POLU KARNYM I PŁASKIM STRZAŁEM Z 10 METRÓW PODWYŻSZA PROWADZENIE!

75'

Do końca spotkania pozostał kwadrans i wszystko wskazuje na to, że Piast nie odda prowadzenia.

74'

Strzał Niane z 18 metrów, ale tak samo jak pozostali koledzy z zespołu - czarnoskóry zawodnik także niecelnie.

20:35

piast Kolejarz często broni się w swoim polu karnym

73'

Kowalczyk z prawego skrzydła zdecydował się na egoistyczna wersję rozegrania tej akcji i oddał fatalny strzał obok bramki.

72'

O dziwo goście wykorzystali już komplet zmian, a Marcin Brosz nie dokonał ani jednej.

71'

Gospodarze cały czas prowadzą grę.

70'

Dośrodkowanie Bodziocha zablokowane przez obrońców.

69'

Ruben Jurado zwijał się z bólu, ale już może kontynuować grę.

68'

Walęciak otrzymuje czerwoną kartkę za brutalny faul na Rubenie Jurado.

67'

Kąśliwe uderzenie Podgórskiego z rzutu wolnego z 30 metrów i piłka poszybowała minimalnie obok słupka.

67'

Wolański wchodzi za Chrapka.

66'

Cebula wchodzi za Gajtkowskiego.

65'

Strzelec, póki co jedynej bramki - Ruben Jurado zwija się z bólu.

64'

Gajtkowski uderzał z 17 metrów, ale trafił wprost w Krzyckiego.

63'

Tomasz Podgórski oddał bardzo dobry strzał z 25 metrów, Sobański był zmuszony piąstkować piłkę przed siebie.

62'

Faulowany Cicman.

61'

Matras wbiegł w pole karne gości, ale w ostatniej chwili Niane wybił mu piłkę z pod nóg i mało brakowało, by pokonał własnego bramkarza.

20:22

piast Sobański na kolanach, piłka w siatce

60'

Asystę zalicza Cicman.

59'

GOOOOOOOOOL! RUBEN JURADO PRZYJĄŁ PIŁKĘ KLATKĄ PIERSIOWĄ I KAPITALNYM STRZAŁEM Z 13 METRÓW POKONUJE SOBAŃSKIEGO!

58'

Piast natomiast gra tak jakby był pewny, że bramka padnie.

57'

Po 12 minutach gry drugiej połowy goście niemalże nie opuszczają swoją połowę.

56'

Po dośrodkowaniu Podgórskiego głową uderzał Krzycki, ale był odwrócony do bramki, dlatego nie zdołał uderzyć celnie.

55'

Gryźlak zastępuje Nitkiewicza.

54'

Cichy fauluje Rubena i otrzymuje żółtą kartkę.

54'

Kowalczyk faulowany przy linii bocznej,

53'

Próba uderzenia na bramkę z półwoleja przez Kędziorę została zablokowana.

52'

Na trybunach 4 196 kibiców.

51'

Bardzo groźnie uderzał Podgórski z rzutu wolnego i Sobański kolejną kapitalną interwencją zażegnał niebezpieczeństwo.

50'

Bodzioch przechwycił piłkę przed polem karnym, ale chwilę po tym został sfaulowany.

49'

Dariusz Dudek "wyrzucony" na trybuny za kłótnie z sędzią,

48'

Wspaniały strzał Rubena z 20 metrów, ale w ostatniej chwili Sobański kapitalną interwencją wybił piłkę na rzut rożny.

47'

Po dośrodkowaniu Cicmana mogło być groźnie, ale skończyło się tylko na zamieszaniu w polu karnym.

46'

Po dośrodkowaniu Podgórskiego z rzutu rożnego Sobański piąstkował piłkę.

46'

Druga połowa rozpoczęta, miejmy nadzieję, że będzie ciekawsza od pierwszej.

19:58

piast Przed kibicami prezentuje się starsza grupa z Fabryki Tańca Gliwice

19:54

piastFabryka Tańca z Gliwic

19:52

W pierwszej połowie za dużo emocji nie było, więc dzieci z "Fabryki Tańca" próbują rozgrzać atmosferę na Stadionie Miejskim w Gliwicach.

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Mogła być z tego ładna akcja, ale na 17 metrze Ruben Jurado pomagał sobie ręką.

19:49

piast Gajtkowski zwija sie z bólu

44'

Gajtkowski centrował z rzutu wolnego, ale zbyt słabo i Wojciech Kędziora bez problemu wybija piłkę głową z pola karnego.

43'

Po dośrodkowaniu Podgórskiego z rzutu rożnego na spalonym był Ruben Jurado.

42'

Cicman zagrywał z prawej strony, ni to strzał ni podanie i w ostatniej chwili Sobański wybił piłkę na rzut rożny. Mogła z tego być ładna bramka.

41'

Ładna akcja gliwiczan lewym skrzydłem, ale Kędziora był na spalonym.

40'

Prostopadłe podanie Alvaro Jurado, ale żaden z partnerów nie doszedł do tego podania.

39'

Matras uderzał z narożnika pola karnego, ale bez problemu chwyta piłkę Sobański.

38'

Po ładnym rajdzie Maciej Kowalczyk płaskim strzałem z 17 metrów chciał pokonać Szmatułę, ale za słabo uderzył.

37'

Groźne dośrodkowanie Basty, ale chwyta piłkę Szmatuła.

36'

Drugi groźny strzał, tym razem Ruben z 16 metrów i tym razem również niecelnie.

35'

Kędziora przewraca się w polu karnym i może się cieszyć, że nie otrzymał żółtej kartki za symulację.

34'

Matras wrzucał piłkę z autu w pole karne, Kędziora podawał klatką piersiową, ale jeden z obrońców wybił piłkę.

33'

Matras przewraca się przy linii końcowej, ale arbiter nie reaguje.

32'

Klepczyński skutecznie blokował Kowalczyka i od bramki zacznie Szmatuła.

31'

Po dwóch kwadransach trzeba przyznać, że jest to jeden z najnudniejszych spotkań na zmodernizowanym stadionie Piasta.

30'

Dośrodkowanie Podgórskiego z prawego skrzydła tym razem, po raz kolejny skuteczna interwencja obrońców Kolejarza.

29'

Pierwszy groźny strzał - Cicman uderzał z 25 metrów, ale tuż obok bramki.

19:33

piast Dużo walki przy Okrzei

28'

Dośrodkowanie Podgórskiego z rzutu rożnego, ale jeden z obrońców wybił piłkę głową.

27'

Podopieczni Marcina Brosza przesadzili z podaniami tuż przed polem karnym, zamiast uderzyć na bramkę Sobańskiego.

27'

Faulowany Chrapek w środkowej strefie boiska.

26'

Podgórski zagrywał prostopadłe w kierunku Cicmana, ale Sobański był szybszy i pewnie złapał piłkę.

25'

Tomasz Podgórski został wyraźnie "nabity" w rękę, ale mimo to sędzia odgwizdał zagranie ręką.

24'

Nitkiewicz może już kontynuować grę, nie potrzeba zmiany.

23'

Nitkiewicz leży na boisku, będzie potrzebował interwencji lekarza.

22'

Po ponad 20 minutach gry cały czas bez groźnych strzałów.

21'

Dośrodkowanie Stefanika z rzutu wolnego, ale jeden z obrońców Piasta wybił piłkę głową.

20'

Faulował Ruben Jurado.

19'

Podgórski nie ma dzisiaj zbyt dobrego dnia, bardzo słabo wykonuje stałe fragmenty gry, tym razem także jego wrzutka zablokowana.

19'

Ławka rezerwowych Piasta :Korbecki, Pietrzak, Lisowski, Docekal, Murawski, Światek, Nalepa

18'

Gajtkowski fauluje Alvaro i otrzymuje żółtą kartkę.

18'

Rezerwowi gości:Zarychta,Szufryn,Cebula,Bocian,Gryźlak,Rupa,Kantor

17'

Zawodnicy Kolejarza raczej czekają na możliwość do zaatakowania z kontry.

16'

Od kilku minut gospodarze rozgrywają akcje głównie na połowie rywala, ale żadnego pożytku z tego nie ma.

15'

Dośrodkowanie Rubena Jurado z prawej strony zostało zablokowane.

14'

Atak pozycyjny w wykonaniu zawodników Piasta kończy się po faulu Alvaro Jurado.

13'

Faul w ataku, faulowanym był Matras.

12'

Ładnie zapowiadająca się akcja prawą stroną, ale Jurado w ostatniej chwili został zablokowany.

11'

Prostopadłe podanie Alvaro w pole karne, Ruben "przedłużył" jeszcze piłkę, ale wprost w ręce Sobańskiego.

10'

Dośrodkowanie Podgórskiego z rzutu wolnego i po raz kolejny bardzo słaba centra w wykonaniu kapitana.

9'

Basta fauluje przy linii bocznej Podgórskiego.

8'

Fatalne dośrodkowanie Gajtkowskiego, jeszcze Nitkiewicz mógł oddać strzał, ale był na spalonym.

7'

Faulowany Nitkiewicz.

6'

Rzut wolny wykonywał Podgórski, ale jego strzał został zablokowany. Po chwili w polu karnym przewracał się Ruben Jurado, ale sędzia nawet nie drgnął.