Niedziela, 29 kwietnia 2012, godz. 16:00
1. połowa2 : 1
94'

Koniec spotkania! Polonia zdobywa ważne trzy punkty!

94'

Będzie okazja dla Polonii. Rzut wolny pośredni pod bramką Kolejarza. Cały zespół Kolejarza w bramce. Paulista uderzył i gol! Nieprawdopodobne! Dobijał Trytko i Polonia wygrywa 3:2!

93'

Sobański broni jeszcze uderzenie Hermesa.

91'

I Białkowski zmieniony przez Szkatułę.

90'

Dobra akcja Polonii, głową uderzał Białkowski, ale nie ma bramki.

90'

Aż cztery minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

88'

Kowalczyk próbował wyjść z kontrą, ale Baran łatwo odebrał mu piłkę.

87'

Niewiele zabrakło teraz Wojtków, by zadecydować o losach spotkania! Uderzył dobrze, jednak zabrakło kilku centymetrów.

84'

Walęciak dobrą interwencją uprzedził Trytkę i zażegnał niebezpieczeństwo pod własną bramką.

83'

Sobański uprzedził szarżującego Trytkę w walce o piłkę.

82'

Kontra Kolejarza powstrzymana przez obrońców gości.

81'

Rzut rożny dla Polonii. Wrzutka Paulisty, Hermes próbował uderzać, ale zablokowany.

81'

Za Kobylika wszedł Trytko.

80'

Kolejna zmiana w Kolejarzu. Wolańskiego zastępuje Gryźlak.

80'

Paulista fauluje Nitkiewicza, jednak bez kartki.

79'

Maliszewski zmienia Mąkę.

76'

Wolański uderzał na bramkę, ale tylko rzut rożny. Wrzutka w pole karne, ale wyjaśnia Wilczyński.

74'

Grupa kibiców Polonii dopinguje swój zespół, który stara się stwarzać kolejne okazje, ale na razie nie potrafi po raz kolejny pokonań Sobańskiego.

71'

I znowu chwila przerwy na uzupełnienie płynów.

70'

Żółta kartka dla Paulisty za próbę wymuszenia jedenastki.

69'

Bocian zmienia Stefanika.

67'

Widać, że Polonii bardziej zależy na zwycięstwie, bo cały czas forsuje tempo i gra pressingiem. Czy wytrzyma do końca?

65'

Szybko wyprowadzona akcja Polonii, jednak poślizgnął się Mąka i z sytuacji 3 na 3 nic nie wyszło.

63'

Mąka zdołał oddać strzał z woleja, ale po raz kolejny świetnie obronił Sobański. To jemu Kolejarz zawdzięcza, że na razie nie przegrywa.

61'

Po rajdzie Wilczyńskiego i próbie dośrodkowania piłkę wyłapał Sobański.

60'

Boisko opuszcza Gajtkowski, w jego miejsce Nitkiewicz.

59'

Dobra akcja Kolejarza, ale Wolański niedokładnie zagrał piłkę do Kowalczyka i ten nie zdołał zamknąć akcji.

58'

Uderzał teraz Kobylik, ale piłka minęła minimalnie bramkę Sobańskiego.

56'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z lewej strony Mąki piłkę głową umieścił w bramce Baran. Zasłużone wyrównanie Polonii.

55'

Remis! Wyrównującą bramkę zdobył Baran!

53'

Gajtkowski ukarany żółtą kartką za dyskusję z sędzią.

51'

Strzał Kowalczyka na raty broni Cabaj!

50'

Tym razem na spalonym złapany Gajtkowski.

50'

Bardzo niedokładne dośrodkowanie Kobylika w pole karne Kolejarza i od bramki Sobański.

48'

Dobra piłka do Kowalczyka, ale tym razem napastnik Kolejarza na spalonym.

47'

Kobylik zagrał w pole karne, ale od bramki zacznie Sobański.

46'

Początek drugiej połowy.

16:50

W pierwszej połowie Kolejarz oddał 5 strzałów, w tym 3 celne, Polonia odpowiednio 8i 4. W rzutach rożnych przeważają goście 2 do 4, w spalonych był remis 1-1. Mecz, mimo wysokiej temperatury, rozgrywany jest w szybkim tempie. Spotkanie jak na pierwszą ligę jest dosyć ciekawe, zarówno z jednej jak i drugiej strony, oba zespoły starają się atakować. Z pewnością jest to jedno z ciekawszych spotkań w tej rundzie jakie oglądamy w Stróżach. Miejmy nadzieje, że wysoka temperatura to spowoduje spadku tempa i poziomu gry po przerwie.

47'

I koniec pierwszej połowy. Na razie Kolejarz prowadzi 2:1, jednak walcząca o utrzymanie Polonia jeszcze na pewno będzie coś miała do powiedzenia.

47'

Jeszcze okazja Paulisty. Po rykoszecie piłkę łapie jednak Sobański.

45'

Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

45'

Dobra, prostopadła piłka do Kowalczyka, jednak ten jej nie opanował.

43'

Przywilej korzyści po faulu na Rupie. Sędzia po chwili wraca jednak do tej sytuacji i żółtą kartką ukarany Baran.

41'

Mąka zdecydował się na strzał, uderzył jednak wyraźnie obok bramki.

39'

Na strzał z dystansu zdecydował się jeszcze Hermes, ale po raz kolejny dobrze Sobański.

37'

Na strzał zdecydował się Wilczyński, ale bardzo niecelnie, daleko od bramki Sobańskiego.

36'

Uderzał głową Rupa, jednak piłka minimalnie minęła bramkę Cabaja. Dobra okazja Kolejarza.

35'

Pressingiem gra teraz Polonia, stara się przycisnąć gospodarzy i odrobić straty.

33'

Dwa rzuty rożne dla Polonii. Po drugim bliski pokonania własnego bramkarza był Witold Cichy.

30'

Prostopadle do Paulisty zagrał Mąka, ten przyjął na klatkę piersiową, wyszedł sam na sam i uderzył pod interweniującym Sobańskim

30'

Jean Paulista i jest 2:1!

28'

Kolejna dobra interwencja Sobańskiego. Poloniści próbują, ale dobrze dysponowany jest bramkarz Kolejarza.

26'

Dobry strzał Mąki, ale na posterunku Sobański!

23'

Chwila przerwy zarządzona przez sędziego na uzupełnienie płynów. Żar leje się z nieba, widać że piłkarzom gra się ciężko.

22'

Kolejarz spokojnie rozgrywa teraz atak pozycyjny, niespecjalnie się spiesząc. Polonia wydaje się być bezradna.

19'

Kolejarz Stróże staje się coraz bardziej poważnym graczem w walce o awans do Ekstraklasy. To byłaby dopiero niespodzianka. Natomiast Polonia Bytom jest coraz bliżej spadku.

17'

Kowalczyk oddał dobry strzał, ale po rykoszecie piłka wyszła na rzut rożny.

16'

Piłka odbiła się na nierównej murawie przed bramkarzem Polonii i zmyliła Cabaja.

16'

Rzut wolny z około 30 metrów. Kowalczyk uderzył po ziemi, błąd Cabaja i Kolejarz prowadzi 2:0!

15'

Żółta kartka dla Tanżyny, za faul na Kowalczyku.

15'

Za nami kwadrans gry. Na razie spotkanie dosyć wyrównane, chociaż po stracie bramki więcej z gry ma chyba jednak Polonia. Na razie nie potrafi jednak tego wykorzystać.

11'

Niane stracił piłkę, jednak po chwili dobrym wślizgiem odzyskał ją spod nóg Jeana Paulisty.

10'

Poloniści domagali się bramki, po tym jak w polu karnym padł Mąka. Faulu jednak nie było.

9'

Rzut rożny dla Polonii. Nie było jednak zagrożenia.

8'

Strzał na bramkę Kolejarza oddał Hermes, ale po raz kolejny pewnie broni Sobański.

7'

Mąka prostopadle do Paulisty, ten zagrał do Mąki, który minął się z piłką. Z kontrą wyszedł Kolejarz, ale w sytuacji 2 na 2 Gajtkowski źle zagrał i z akcji nic nie wyszło.

6'

Kowalczyk uninknął spalonego i wpadł w pole karne, ale jego próba odegrania piłki zablokowana.

5'

Jean Paulista uderzył z dystansu, ale prosto w bramkarza. Nie miał problemów Sobański.

4'

Przebojowo przedarł się młodzieżowiec Dawid Rupa, dograł wzdłuż pola karnego do Gajtkowskiego na szósty, a ten nie miał problemów z pokonaniem Cabaja uderzeniem po długim rogu!

3'

Goooool! Gajtkowski wyprowadza Kolejarza na prowadzenie!

2'

Mąka uderzył po ziemi, ale piłka minęła obok bramki. Zacznie Sobański.

2'

Mąka faulowany 30 metrów przed bramką Kolejarza przez Niane.

1'

Początek spotkania.

15:58

Kolejarz zagra dzisiaj na bordowo-granatowo, Polonia najprawdopodobniej w białych strojach. Piłkarze zaraz powinni wyjść na boisko.

15:57

Kibice Polonii Bytom weszli już na sektor. Jest ich około 40.

15:49

Znamy już składy obu zespołów. Na rezerwie Kolejarza: Zarychta, Bocian, Gryźlak, Kantor, Nitkiewicz, Szufryn i Zawadzki. Rezerwowymi Polonii są dzisiaj: Szkatuła, Balaż, Gamla, Trytko, Dubra, Maliszewski i Płókarz.

15:45

Na trybunach pojawia się coraz więcej kibiców, dzisiaj spodziewane jest około 500 osób. Przed chwilą podjechał autokar z kibicami Polonii, ale nie wiadomo jeszcze czy zostaną wpuszczeni, tak jak to było niedawno z fanami GKS Katowice. Miejmy nadzieję, że tym razem nie będzie z tym problemu.

15:43

Dzisiaj w Stróżach piękna, słoneczna pogoda. Około 25 stopni Celsjusza, ale wieje lekki wiaterek, który nieco schładza w ten gorący dzień. Warunki do gry są więc dobre, choć ostro świecące słońce będzie przeszkadzać grającemu pod nie zespołowi, zwłaszcza bramkarzowi.