Niedziela, 22 kwietnia 2012, godz. 12:30
Warta Poznańwarta
1 : 0
Ruch RadzionkówRuch Radzionków
14:22

Warta wygrywa 1:0, dzięki czemu oddala się nieco od strefy spadkowej, wyprzedzając w tabeli dzisiejszego rywala. Za uwagę dziękuje Wojciech Maćczak. Jednocześnie zapraszam na kolejne relacje LIVE w Ekstraklasa.net!

93'

Koniec meczu!

90'

Cztery minuty dłużej pograją gracze Warty i Ruchu.

88'

Foszmańczyk ucierpiał w starciu z Rockim, potrzebna jest pomoc masażystów.

86'

Żółtą kartką ukarany Łukasz Grzeszczyk.

85'

Było blisko gola dla gości! Radliński wyszedł z bramki, a Cisse zdecydował się na strzał z ostrego kąta obok golkipera gospodarzy. Na szczęście dla Warty piłka ominęła również bramkę.

84'

Była okazja dla Ruchu, ale Cisse był na spalonym.

83'

Z rzutu wolnego dośrodkowywał Danielewicz. Zakotłowało się przez chwilę w polu karnym Warty, ale ostatecznie sytuację wyjaśnił Grzegorz Bartczak.

82'

Ngamayama faulował Kowalskiego, będzie okazja dla Ruchu z rzutu wolnego.

79'

Z rzutu wolnego dośrodkowywał Rocki, piłkę spokojnie złapał Radliński.

77'

W starciu na boisku ucierpiał Sobieraj, ale zawodnik Warty podnosi się bez pomocy masażystów.

76'

Mogła być niezła okazja dla Warty, ale Klatt w polu karnym Ruchu stracił piłkę na rzecz Mroza.

73'

Ta sytuacja w pełni oddaje obraz gry w drugiej połowie. Bezładna kopanina, dużo ostrej gry, za to mało sytuacji podbramkowych.

72'

Żółtą kartką za faul ukarany został Reiss. Zawodnik Warty leżąc na boisku próbował walczyć o piłkę, a przy okazji porządnie skopał rywali.

69'

Zmiana w zespole Warty: Rafał Kosznik wchodzi w miejsce Adama Mójty.

66'

Sobieraj decyduje się na zagranie do własnego bramkarza, a z trybun słychać gwizdy. Gra Warty w drugiej połowie wyraźnie nie podoba się kibicom.

65'

Żółtą kartką za faul ukarany został Bartosz Kopacz.

62'

Druga połowa meczu zdecydowanie mniej ciekawa niż pierwsza część spotkania.

59'

Kolejna zmiana w Warcie, Marcin Klatt melduje się na boisku w miejsce Piotra Giela.

55'

Łukasz Grzeszczyk zmienia Marciniaka.

51'

Faul w araku popełnił Foszmańczyk, przez co sędzia przerwał nieźle zapowiadającą się akcję Warty.

48'

Początek drugiej połowy dość wyrównany, gra toczy się głównie w środku pola.

46'

… a w miejsce Marcina Dziewulskiego wszedł Krzysztof Danielewicz.

46'

Na dwie zmiany w przerwie zdecydował się trener Artur Skowronek: Idrissa Cisse zastąpił Łukasza Tumicza…

46'

Początek drugiej połowy.

13:30

A jeżeli już wymieniamy zawodników z bogatą przeszłością w Esktraklasie, którzy grają w dzisiejszym meczu, to do dwójki Reiss-Rocki trzeba dodać jeszcze Mariusza Muszalika. Co prawda zawodnik ten jest sporo młodszy od wymienionych wcześniej (33 lata), ale w Ekstraklasie zdążył rozegrać już 311 spotkań. Łączny dorobek tej trójki wynosi więc 921 meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

13:27

Do przerwy zespołem lepszym była Warta, która zasłużenie prowadzi 1:0. Bramka dla gospodarzy padła po wspaniałej akcji Piotra Reissa, który na razie prezentuje się lepiej niż drugi doświadczony napastnik, a więc Piotr Rocki. Zobaczymy, czy tak samo będzie w drugiej połowie.

45'

Koniec pierwszej połowy.

45'

O jedną minutę została przedłużona pierwsza część meczu.

44'

Za faul na Marciniaku żółtą kartkę obejrzał Rocki.

43'

Na połowie Ruchu faulowany był Reiss, ale gwizdek sędziego milczy.

41'

Zbliża się do końca pierwsza połowa spotkania. W ostatnich minutach ożywili się goście i próbują jeszcze przed przerwą doprowadzić do wyrównania.

38'

Po zagraniu Dziewulskiego w polu karnym Warty przedzierał się Tumicz, ale stracił piłkę na rzecz obrońców gospodarzy. Mogła być niezła okazja dla Ruchu.

36'

gch - na trybunie gości znajduje się dokładnie 10 osób.

35'

W starciu na boisku ucierpiał Foszmańczyk, zawodnik Warty po chwili przerwy wraca do gry.

34'

Dośrodkowanie Mójty z lewej strony i piłkę łapie Kiełpin.

32'

Powinno być 2:0! Reiss zagrał do stojącego w polu karnym Marciniaka, ten z kolej podał do Foszmańczyka, a pomocnik Warty spudłował w idealnej sytuacji!

31'

Reiss dobrze zauważył niepilnowanego w polu karnym Mójtę, ten starał się odegrać do Bereszyńskiego, ale piłka po drodze odbiła się od obrońców Ruchu i nie dotarła do zawodnika Warty.

30'

Akcja gości, Dziesulski zagrał do Tumicza, ten ograł Sobieraja i rozpoczął rajd prawą stroną, zakończony zablokowanym dośrodkowaniem.

28'

Wspaniały kontratak graczy Warty, a konkretnie Piotra Reissa, który wypracował tą bramkę. Wyprowadzając piłkę z własnej połowy ograł Dziewulskiego, następnie obsłużył dokładnym prostopadłym podaniem Bereszyńskiego, a ten strzałem w długi słupek nie dał Kiełpinowi szans na obronę. "Zieloni" prowadzą 1:0!

26'

GOOOL!!! Bartosz Bereszyński!!! Majstersztyk w wykonaniu Warty!

25'

Rocki wypuścił lewą stroną Sebastiana Radzio, a jego dośrodkowanie zablokował Bartczak.

24'

Po dośrodkowaniu Rockiego z rzuto wolnego piłka mija bramkę Radlińskiego.

22'

Zagranie Reissa do Giela przerywa Kopacz. Jak na razie 20-letni środkowy obrońca Ruchu bardzo dobrze radzi sobie z rywalami.

20'

Z rzutu wolnego dośrodkowywał Mójta, piłka trafiła do stojącego w narożniku pola karnego Reissa, a ten strzelał niecelnie.

18'

Po dośrodkowaniu Foszmańczyka piłkę z własnego pola karnego wybija Kopacz.

15'

Z rzutu wolnego Piotr Reiss trafia w mur, później jeszcze dośrodkował piłkę na głowę Ngamayamy, ale jego strzał mija bramkę Ruchu.

12'

Na razie lekką przewagę ma Warta, ale "Zieloni" nie potrafią skutecznie zagrozić bramce Seweryna Kiełpina.

10'

Z trzydziestu metrów uderzał Sobieraj, piłka ląduje w rękach Kiełpina. Uderzenie w środek bramki nie mogło zaskoczyć golkipera "Cidrów".

9'

Ngamayama próbował wypuścić Bereszyńskiego lewą stroną, ale zagrał zbyt mocno i młody zawodnik Warty nie zdążył dojść do piłki.

8'

Kompletnie niecelne uderzenie Bartczaka z około 20 metrów.

7'

Zbyt mocne zagranie Ngamayamy do Mójty, piłka wychodzi w aut.

6'

Rajd Rockiego prawą stroną w porę zatrzymał Grzegorz Bartczak.

5'

Widać rozgrywanie meczu w niedzielę o 12:30 nie jest dobrym pomysłem, bo poznański stadion jest dzisiaj prawie pusty. Garstka 300-400 widzów jak na możliwości tego obiektu to naprawdę marna ilość.

4'

Dośrodkowanie Reissa z rzutu wolnego i piłka ląduje w rękach Kiełpina.

3'

Giel stracił piłkę w środku pola na rzecz Kopacza. Szkoda, że nie zdecydował się wcześniej na odegranie do wychodzącego prawą stroną Reissa, bo była niezła szansa na dobrą akcję gospodarzy.

2'

Czeka nas dzisiaj ciekawy pojedynek doświadczonych zawodników. Niemal 40-letni Piotr Reiss i o 2 lata młodszy Piotr Rocki łącznie rozegrali ponad 600 spotkań i strzelili ponad 150 bramek w Ekstraklasie. Który dziś poprowadzi swój zespół do zwycięstwa?

1'

Początek meczu!

12:28

Oba zespoły wychodzą na murawę, za chwilę zaczynamy.

12:28

Jeżeli mówimy o kontuzjach w drużynie gospodarzy, to dodajmy również że w dzisiejszym meczu "Zieloni" zagrają bez swojego kapitana. Tomasz Magdziarz w meczu w Grudziądzu złamał nos, obecnie jest już po operacji i z trybun będzie obserwował dzisiejsze spotkanie.

12:26

Sporym problemem Warty przed dzisiejszym meczem są kontuzje w obronie, z powodu urazów zagrać nie mogą Przemysław Otuszewski i Łukasz Jasiński. Pierwszego na lewej obronie zastąpi Adam Mójta, a drugiego na środku przesunięty z pomocy Maciej Mysiak.

12:24

Ławka rezerwowych Ruchu: Baran, Cieluch, Cisse, Danielewicz, Łopuch, Trzcionka, Wrzesień.

12:23

Ławka rezerwowych Warty: Słowik, Wichtowski, Kosznik, Grzeszczyk, Klatt, Jakóbowski, Piceluk.

12:20

Przed meczem zapraszamy do przeczytania naszej zapowiedzi, któ╬rą można znaleźć TUTAJ.

12:13

Nieco lepiej wygląda sytuacja zespołu z Radzionkowa, który ma na koncie dwa punkty więcej niż Warta. W poprzedniej kolejce "Cidry" sprawiły niespodziankę, remisując 1:1 z Pogonią Szczecin. Czy dzisiaj również uda im się zdobyć punkty? Przekonamy się za nieco ponad dwie godziny.

12:09

Po porażce z Olimpią w Grudziądzu mocno skomplikowała się sytuacja poznańskiej drużyny w tabeli pierwszej ligi. Podopieczni Jarosława Araszkiewicza mają zaledwie trzypunktową przewagę nad strefą spadkową, która, w wypadku porażki w dzisiejszym spotkaniu przy jednoczesnym zwycięstwie Dolcanu Ząbki, może stopnieć do dwóch oczek.

12:05

Dwadzieścia pięć minut pozostało do rozpoczęcia dzisiejszego spotkania. Piłkarze obu drużyn rozgrzewają się na murawie, a trybuny - póki co - świecą pustkami.