Olimpia GrudziądzOlimpia Grudziądz
2 : 1
wartaWarta Poznań
18:55

Warta, która miała, wydawałoby się komfortową przewagę nad strefą spadkową musi coraz bardziej spoglądać za plecy. W tej chwili została wyprzedzona w tabeli przez Olimpię, która zrównała się z nią punktami, ale ma korzystniejszy bilans meczów bezpośrednich (po 2:1 dla Olimpii w obu). Przewaga nad strefą spadkową zespołów z Poznania i Grudziądza wynosi obecnie pięć punktów.

93'

Tak jest, Warta nie miała już kolejnej okazji i sędzia kończy mecz!

92'

A jednak bramka kontaktowa dla Warty! Strzelcem Piceluk. Na wyrównanie już jednak chyba za późno.

90'

Trzy minuty doliczone. Już nic nie jest w stanie odebrać Olimpii zwycięstwa.

86'

Siły wyrównane i Olimpia próbuje podwyższyć rezultat. Z rzutu wolnego Kryszak jednak prosto w mur.

84'

Ruszkul zmienia bohatera Olimpii! Żegnany brawami z boiska schodzi Cieśliński, który rozegrał dobry mecz. Ostatnia zmiana w spotkaniu.

80'

A tymczasem siły się wyrównały! Bartczak faulował Dąbrowskiego i zobaczył drugie żółtko!

80'

Właśnie dowiedzieliśmy się, że przebywający w szpitalu Tomasz Magdziarz odzyskał przytomność, którą stracił po starciu na boisku. Na razie nie wiadomo, czy jego uraz jest poważny.

79'

Jeszcze akta Warty, ale dobra interwencja defensorów gospodarzy, którzy powstrzymali szarżującego Bereszyńskiego.

75'

Żółtą kartką za niesportowe zachowanie ukarany Kłus.

74'

Olimpia już nie kombinuje. Zmasowana obrona i długie podania do Cieślińskiego wydają się być jednak dobrą taktyką na utrzymanie korzystnego rezultatu. Warta jest bezradna.

72'

Warta w końcówce meczu przeważa, ale niewiele z tego wynika. Olimpia dobrze broni się w "10".

68'

Wróbel popisał się dobrą interwencją, broniąc strzał Reissa.

65'

Z rzutu wolnego uderzył Kryszak i piłka tylko minimalnie minęła bramkę.

64'

Dobrą zmianę dał Cieciura, bo Olimpia mimo osłabienia wyszła z groźnym atakiem. Cieciurę faulował Sobieraj za co obejrzał żółtą kartkę.

62'

Druga zmiana w Olimpii. Cieciura za Grischoka.

60'

Coraz śmielsze ataki gości. Po wrzutce głową uderzał Mysiak, ale na posterunku był Wróbel.

57'

Piceluk z kolei zastępuje Jasińskiego.

57'

Ofensywna zmiana w Warcie. Na boisku melduje się Reiss, który zmienia Grzeszczyka.

56'

Warta próbuje szans ze stałych fragmentów. Teraz po rzucie rożnym dla gości nie było jednak zagrożenia.

52'

Po zagraniu Mysiaka niepewnie interweniował Staniek, ale czujność zachował Wróbel i wyłapał piłkę.

50'

Na razie nie udało się nam ustalić, jaki jest stan Tomasza Magdziarza. Został odwieziony do szpitala karetką na sygnale jeszcze w czasie przerwy.

49'

Dobra okazja Grischoka, ale jego uderzenie przeszło tuż nad poprzeczką.

48'

Rzut karny został podyktowany za zagranie ręką w polu karnym.

48'

Cieśliński pewnie wykonała jedenastkę. Strzelił w lewy róg, a bramkarz rzucił się w prawy.

48'

Rzut karny dla Olimpii! Będzie okazja na do podwyższenia rezultatu!

46'

Na drugą połowę nie wybiegł Dziedzic. W jego miejsce Kryszak.

46'

Początek drugiej połowy.

47'

Koniec pierwszej połowy.

45'

Dwie minuty dłużej potrwa pierwsza połowa. Wydaje się nam, że przerw było więcej.

45'

W miejsce Magdziarza, który opatrywany jest w karetce, wchodzi Jakóbowski.

44'

Magdziarz znoszony z boiska na noszach bo brutalnej interwencji Białka! Kapitan Warty krwawi na twarzy. Białek ukarany czerwoną kartką.

38'

Warta zaczyna przejmować inicjatywę i stara się odrobić straty.

37'

Próba Warty, ale uderzenie Artura Maricniaka minęło bramkę Wróbla.

35'

Olimpia teraz stara się zdominować mecz i ma teraz przewagę. Na razie jednak nie ma kolejnych bramek.

33'

Dziedzic z piłką w polu karnym, chciał dośrodkować, ale za mocno uderzył piłkę i ta minęła wszystkich w polu karnym.

32'

Warta miała dwa rzuty rożne, ale pierwszy raz piłkę wybili obrońcy a drugą wrzutkę wyłapał Wróbel.

29'

Cieśliński dostał piłkę na prawej stronie, wbiegł z nią w pole karne i chciał dograć do Dziedzica, ale po rykoszecie od obrońcy Warty piłka wpadła do bramki,

29'

Goooool! Adam Cieśliński wyprowadza Olimpię na prowadzenie!

25'

Na razie na boisku bardzo dużo fauli. Sędzia skrupulatnie wszystkie odgwizduje. Więcej na korzyść Warty.

23'

Kolejne niecelne uderzenie z dystansu. Tym razem kapitan Warty, Tomasz Magdziarz z rzutu wolnego.

21'

Okazja dla Olimpii. Z rzutu wolnego piłkę wrzucał Grischok, dopadł do niej przed polem karnym Frańczak, ale uderzył bardzo niecelnie.

19'

Nerwowo robi się na boisku. Przed chwilą po jednym z fauli doszło do małych przepychanek, ale obyło się bez kartek.

18'

Frańczak próbował ograć obrońców Warty w polu karnym, z jednym sobie poradził, drugi już go zatrzymał.

14'

Po faulu na Dziedzicu Olimpia wykonywała rzut wolny. Wrzutka w pole karne gości bez efektu, takie zagrania pozytywnego efektu przynieść raczej nie mogą.

12'

Warta próbuje teraz atakować, ale wszystko najczęściej kończy się przed polem karnym gospodarzy. Sporo niedokładności w grze obu zespołów. Spotkanie na razie nie porywa.

10'

Rzut wolny dla Warty z 25 metrów. Wykonał Grzeszczyk, ale obrońcy wybili piłkę.

8'

Ucierpiał w starciu Bereszyński. Nie wydaje się jednak, że to coś poważnego.

7'

Próby ataków skrzydłami w wykonaniu Olimpii na razie nie przynoszą efektów. Aktywni starają się być Cieśliński i Kłus.

4'

Pierwszy rzut rożny dla Warty. Bez efektu.

3'

Gra toczy się głównie w środku pola, oba zespoły nie forsują tempa. To typowy mecz ligowych średniaków, dlatego nie spodziewamy się dziś fajerwerków.

1'

Początek spotkania!

17:00

Goście grają dziś w różowych koszulkach, Olimpia w zielono-białe pasy.

16:59

Piłkarze obu zespołów już na boisku. Za moment początek spotkania.

16:56

Dzisiejszemu spotkaniu towarzyszy zbiórka pieniędzy dla chorej na raka Izabeli Partyki.

16:55

Znamy już składy obu zespołów. Na rezerwie Olimpii Mateusz Zaniewski, Jarosław Ratajczak, Hubert Kościukiewicz, Jakub Cieciura, Mariusz Kryszak, Piotr Ruszkul i Przemysław Sulej. Rezerwowymi Warty są dzisiaj Łukasz Radliński, Rafał Kosznik, Piotr Reiss, Michał Ciarkowski, Alain Ngamayama, Michał Jakóbowski i Paweł Piceluk.

16:50

Zespoły już rozgrzewają się na murawie, za dziesięć minut początek spotkania.

16:49

Witamy w relacji ze spotkania Olimpii Grudziądz z Wartą Poznań. Dla obu zespołów dzisiejszy mecz ma spore znaczenie w walce o spokojne utrzymanie. Kto będzie dziś bliżej tego celu?