Flota ŚwinoujścieFlota Świnoujście
0 : 0
Polonia BytomPolonia Bytom
93'

Koniec meczu! Flota notuje największy kryzys, od kiedy grają na zapleczu Ekstraklasy. Następny mecz "Wyspiarzy" z Pogonią, a Polonii z Dolcanem Ząbki, który zremisował 1:1 z Arką.

91'

Strzał Ostalczyka, lecz nie trafił czysto w piłkę. Około 13 metra od bramki Cabaja.

90'

Druga połowa potrwa o 3 minuty dłużej. Może coś ciekawego wydarzy się przez ten czas.

87'

Starcie Ostalczyka z Cabajem. Bramkarz Polonii leży na boisku. Będzie potrzebna interwencja medycznych.

86'

Kibice Polonii, mimo takiej odległości i niewejścia na stadion, głośno dopingują swój klub! Wspaniała postawa!

85'

Podanie Fryca do Śpiączki, które ominęło Maliszewskiego, ale były napastnik Groma Wolsztyn złapany na pozycji spalonej.

79'

Śpiączka za Arifovica. Już obie ekipy wykorzystał komplet zmian.

78'

Przewinienie Fryca na Szkatule po lewej stronie boiska. Stały fragment wykonał Paulista, ale piłkę w trybuny wybił Arifovic.

77'

Na trybunach - tragedia! Kiedyś jeden człowiek powiedział, że "na stypie jest już weselej". Podzielamy tę opinię.

73'

Ostatnia roszada u Polonii. Szkatuła zmieni Białkowskiego.

72'

Mąka wyszedł sam na sam, ale Melon odbił to z najwyższym trudem! Wreszcie jesteśmy świadkami ciekawych wydarzeń!

71'

Kolejne dobre uderzenie Mąki z wolnego, lecz piłka minęła kilka metrów prawy słupek.

70'

Coś niesamowitego! Cabaj niepotrzebnie wyszedł z własnego pola karnego, minął go Solomon. Był dwa metry od bramki, a przed nim sami obrońcy. Zamiast kończyć, podał do Nnamaniego, który trafił w Kulpakę!

69'

Mąka z rzutu wolnego po faul obrońcy Floty. Kapitan bytomian uderzył, ile sił w nogach, ale Melon złapał tę piłkę!

67'

Kartka dla Białkowskiego za faul. Niczym ten zawodnik dotychczas szczególnie się nie wyróżnił.

66'

Bomba Fryca z ostrego kąta z około 18 metra, ale pewnie interweniował Cabaj.

64'

Za Kobylika Maliszewski.

63'

Nnamani za Bodzionego.

63'

Ależ wyciągnął piłkę Cabaj! Głęboka wyrzucenie z autu Fryca jak Tomasza Hajty do Ostalczyka. Ostalczyk minął Kobylika i uderzył z trzech metrów, ale Cabaj zachował dużą klasę przy tej interwencji.

61'

Za zmęczonego Wojtkowa wejdzie Trytko.

60'

Kolejne wejście Solomona, już "zanurkował", ale wcześniej Kobylik wybił mu piłkę spod nóg. Róg dla gospodarzy, ale jeden z rosłych piłkarzy Floty faulował w ataku.

57'

Doskonały pressing Solomona, który wyłuskał piłkę od Kulpaki, ale Kameruńczyka powstrzymał Kobylik.

55'

Niewpuszczony kibic na stadion krzyczał "Polonia". A ci na obiekcie milczeli.

55'

Przewinienie bohatera ostatniej akcji w ofensywie.

54'

Niecelny strzał Arifovica z około 18 metrów. Bośniak nie miał lepszego rozwiązania do wyboru, bowiem nikt nie włączył się do akcji.

54'

Goście powoli przejmują inicjatywę. Dłużej utrzymują się przy piłce. Sprawiają o wiele lepsze wrażenie niż w pierwszej połowie.

52'

Pierwszy rzut rożny dla Polonii Bytom. Jego wykonawcą okazał się Daniel Mąką, który krótko rozegrał do Paulisty, ale dośrodkowego byłego Wiślaka było za lekkie.

49'

Pierwsza kartka w tym meczu. Kartonikiem o kolorze żółtym został ukarany Arifović przez wejście w Hermesa. Brazyljczyk aż zawył z bólu.

47'

Za walecznego Jasińskiego przed początkiem drugiej połowy zameldował się Solomon Mawo.

46'

Zaczynamy! Polonia bez zmian.

46'

Koniec pierwszej połowy. Na razie spotkanie nie zachwyca. Zobaczymy, jak będzie w drugiej części.

45'

Doliczono jedną minutę.

44'

Liczba widzów, których jest około 300, jest adekwatna do poziomu gry obydwu ekip. Ciekawostka - kopią piłką z Ligi Mistrzów.

41'

Kulpaka ucierpiał w jednym ze starć. Potrzebna była interwencja lekarza, ale chyba będzie w stanie kontynuować grę.

38'

Chyba trzecia akcja bytomian w tym meczu. Wilczyński zacentrował, lecz Fryc odkrył, w którą stronę chce zagrać.

37'

Rajd Patryka Fryca, który dobrze dostrzegł wolnego Arifovica, ale w jego zamiarach połapał się Kobylik.

35'

Faul w ataku Wojtkowa w okolicach lewego narożnika.

34'

Fryc przejmuje i posyła daleką futbolówkę na dobieg w kierunku Arifovica. Bośniak nie zdążył. Górą Wilczyński.

33'

Pojedynek bark w bark Jasińskiego i Paulisty, przez co obaj leżeli na murawie, ale sędzia Chmiel pozostał niewzruszony.

32'

Jest to typowy mecz walki - musimy powtórzyć tradycyjny zwrot ekstraklasowych zawodników. Świadczy o tym podarta koszulka Radosława Jasińskiego.

31'

Ostalczyk wykonał rożnego. Do spadającej piłki najwyżej wyskoczył Zalepa i uderzył, lecz nie trafił czysto w piłkę i w rezultacie opuściła plac gry.

27'

Okazja dla Floty, w pole karne wbiegł już Bodziony, ale zrobił "nurka", zaprzepaszczając jednocześnie szansę. Sędzia nie dał się nabrać.

25'

Dariusz Fornalak również ustawił obrońcę biorącego udział w akcjach ofensywnych. Jest nim Wojciech Wilczyński. Stara się grać, jednakże powstrzymują go defensorzy gospodarzy.

23'

Dobra akcja Floty. Niewiada wygrał pojedynek z Wilczyńskim, dograł na prawą stronę do Ostalczyka, a ten zacrossował w kierunku Arifovica. Bośniak ponownie zaprezentował "taś-tasia". Coś dzisiaj nie może się wstrzelić.

19'

Chyła powalił bez pardonu Paulistę. Na razie nie będzie upomnienia. Stały fragment wykonał Kobylik. Na nieszczęście śląskich kibiców, to uderzenie było dalekie od ideału. Melon odprowadził "biedronkę" wzrokiem.

18'

Celny strzał Arifovica, acz to był "taś-taś". Cabaj musiał się tylko schylić.

17'

Polonia w ostatnim czasie zamknięta na własnej połowie. Nie potrafi przejąć "łaciatej" daleko od własnego pola karnego.

15'

Rzut rożny dla Floty spowodowany niepotrzebnym bawieniem się Marcina Cabaja. Ostalczyk jednak za bardzo dokręcił futbolówkę i wybił ją jeden ze środkowych obrońców gości.

13'

Nakładka byłego "Arkowca" - Wilczyńskiego. Wolny dobrze rozegrany przez Flotę. Opałacz podał do Ostalczyka, który zacentrował na czyhającego Arifovica, ale przegrał pojedynek główkowy.

12'

Ciekawa taktyka Krzysztofa Pawlaka. W obronie grają piątką defensorów, a w trakcie ataków Radosław Jasiński popędza wspomóc swoich kolegów. Wtedy jego miejsce zajmuje Marek Opałacz.

10'

Polonia szuka szczęścia w kontrach, ale osamotniony Wojtków na razie nie ma wiele do roboty.

5'

Drobne nieporozumienie pomiędzy Zalepą a Melonem mogło skończyć się tragicznie. Napastnikowi gości zabrakło kilku kroków do przejęcia piłki.

3'

Hermes zagrał ręką na granicy 25 metrów. Wolny dla Floty. Wykonuje go Piotr Kieruzel, lecz kilka metrów nad poprzeczką.

2'

Niewiada uruchomił Arifovica na prawym skrzydle. "Ari" popędził, ile sił w nogach, ale powstrzymał go Wilczyński.

2'

Wojtków pierwszą ofiarą pułapki ofsajdowej.

16:01

Sędzia Chmiel gwiżdże po raz pierwszy! Ciekawostka - ten arbiter zakończył październikowe spotkanie Floty z Piastem w .. 89 minucie. Rozpoczął bytomski zespół. Miejmy nadzieję, że będzie to emocjonujące widowisko.

15:59

Jesteśmy świadkami drobnej pomyłki w protokole meczowym. Goście są w czerwono-niebieskich strojach, a nie niebiesko-czerwonych jak wcześniej poinformowaliśmy.

15:55

Zawodnicy zeszli z rozgrzewki i za kilka minut pojawią się na murawie.

15:48

Trzynaście minut przed meczem na trybunach ledwie jest około 120 osób. Pora dnia uniemożliwia przyjście większości pasjonatów piłki nożnej.

15:42

Jeszcze jedna rzecz. Delegatem wyznaczonym do tego starcia jest .. Andrzej Szczepański. Ten, który nie tak dawno kazał kibicom "Czarnych Koszul" zdjąć transparent "Precz z komuną". Tu na pewno nie będziemy świadkami takiej sytuacji, bowiem kibice "Wyspiarzy" protestują, a sympatycy przyjezdnych w rundzie wiosennej do Świnoujścia nie zawitają z powodu remontu trybuny południowej.

15:38

Gospodarze wybiegną w biało-niebieskich trykotach, a goście w swoich wyjazdowych - niebiesko-czerwonych.

15:33

Dziwi nieobecność nawet w kadrze meczowej Alana Wesołowskiego, który jesienią był numerem jeden we Flocie. Czyżby z "jedynki" stał się "trójką"? Sytuacja nader ciekawa.

15:32

Teraz rezerwowi. Tym razem zaczniemy inaczej. Dariusz Fornalak kazał usiąść na ławce Mice, Gamli, Trytce, Maliszewskiemu, Tanżynie, Szkatule i Płókarzowi. Krzysztof Pawlak zaś Waśkowowi, Nnamaniemu, Misanowi, Mawo, Śpiączce, Okińczycowi oraz Bieleckiemu.

15:31

Przyszedł czas na przedstawienie składów. Zaczniemy od Floty: Melon, Zalepa, Jasiński, Kieruzel, Opałacz, Niewiada (kpt.), Fryc, Chyła, Bodziony, Ostalczyk, Arifović. Polonia: Cabaj, Michalak, Kobylik, Hermes, Paulista, Kulpaka, Baran, Wojtków, Mąka, Wilczyńska, Białkowski.

15:26

Ciężko wskazać faworyta tego spotkania. Flota ostatnio zremisowała z Wisłą Płock, która zajmuje pozycję o jedną wyżej niż Polonia. Bytomska ekipa w swoich szeregach ma za to dziesięciu zawodników z przeszłością w najwyższej klasie rozgrywkowej.

15:15

Obie ekipy w tabeli dzieli dziewięć miejsc i trzynaście punktów, co świadczy o tym, że zaplecze Ekstraklasy jest bardzo wyrównane. "Wyspiarze" nie mogą skorzystać z Ivana Udarevica, który pauzuje przez dużą ilość żółtych kartek. Z Bytomia na wyspę Uznam nie przyjechali zaś z powodów urazów Tanżyna, Góral oraz Sinclair. Dodatkowo Paweł Alancewicz zebrał za dużo kartoników, toteż i on nie zagra przy ulicy Matejki.

15:10

25. kolejka I ligi w sezonie 2011/2012. Jesteśmy w Świnoujściu, gdzie Flota, która nie może wygrać od pół roku, podejmuje zagrożoną spadkiem Polonię Bytom. Pogoda do gry - idealna. Mimo zbliżającego się meczu, trwają pracę nad wieżą dla mediów. Tą rzeczą zajmuje się ośmiu robotników. Dzień dobry mówi Państwu Mikołaj Baranek. W najbliższym czasie podam składy.