00:01

19:54

aa

93'

Koniec spotkania! Po ciężkim boju, toczonym w drugiej połowie przy mocnych opadach śniegu, GKS Katowice pokonał Dolcan Ząbki 3:1.

91'

Michal Farkas zastępuje Rzepkę.

89'

Z pomocy służb medycznych musi skorzystać Daniel Dybiec.

88'

Wywrócił się na śniegu jeden z obrońców gospodarzy, niemal sam biegł od połowy boiska Tataj, który mógł zrobić w tej sytuacji wszystko, lecz zdecydował się na loba z 30 metrów. Fatalnie wykonanie.

87'

Poturbowany w środku pola Rakels, ale podniósł się o własnych siłach.

84'

Mnóstwo niedokładności w ostatnich fragmentach spotkania, scenerią przypominającego środek grudnia.

82'

Zaniewski z 30 metrów sprawdził czujność Sabeli.

80'

Aplauz i brawa od kibiców dla sporego ptaka, który postanowił usiąść na środku murawy. Niestety co to za gatunek, nie jestem w stanie stwierdzić.

79'

Marcin Hirsz nie sięgnął czubkiem buta piłki zagrywanej ze środka pola.

77'

Kontratak 3 na 2 wyprowadzony po profesorku, przepuszczona piłka trafiła pod nogi Chwalibogowskiego, który w sytuacji sam na sam strzelił pewnie do siatki.

77'

GOOOOOLLLL!!! 3:1!! Chwalibogowski!

74'

GKS broni się dość szczęśliwie od dobrych kilku minut. W opadach śniegu zwietrzyli swoją szansę goście. Przed nami ostatni kwadrans.

73'

aaa

72'

Boisko jest już całkowicie białe. Pada coraz większy śnieg.

71'

Łukasz Zaniewski zastępuje Chylaszka.

69'

Łapie się za głowę Rafał Górak. Najpierw Świerblewski starał się wystawić piłkę jak na tacy partnerowi, po kilkunastu sekundach uderzenie z 12 metrów w polu karnym GieKSy przeszło tuż obok słupka.

66'

Jeden z zawodników GKS-u główkował w polu karnym wprost w ręce Humerskiego.

64'

Oberwanie chmury nad boiskiem! Prawdziwa zamieć śnieżna! Jest zupełnie biało.

62'

Najpierw Zachara uderzał mocno tuż nad poprzeczką, po chwili Świerblewski prosto w ręcę Sebeli.

61'

Dwie niebezpieczne straty Grzelaka na połowie przeciwnika, udało się obronną ręką wyjść z opresji zawodnikom Dolcanu.

60'

Technicznie uderzenie Świerblewskiego sprzed pola karnego. Jak struna wyciągnął się Sabela, ale piłka minęła dalszy słupek.

59'

Więcej optymizmu i polotu w grze GieKSy, głównie za sprawę dwóch zmian dokonanych w przerwie.

58'

Ponowni zakotłowało się w szesnastce gości, piłkę niemal na nodze miał Kowalczyk.

57'

Ukarany kartą Piesio.

56'

Wstrzelenie piłki na 6 metr przez Zacharę, nogę dostawił Chmiel i bramkarz Dolcanu nawet nie drgnął. Zapowiadało się na tę bramkę od kilku minut.

55'

GOOOOLLLL!!!! 2:1 dla GieKSy!!! Chmiel!!!

54'

Humerski wybija z najwyższym trudem piłkę zmierzającą tuż pod poprzeczkę! Strzelał/dośrodkowywał Zachara.

52'

Znakomicie zgasił piłkę na linii pola karnego Chmiel, zamachem minął obrońcę i uderzył nad poprzeczką! Ależ było groźnie!

50'

Festiwal błędów z obu stron zakończył dobrym wejściem ciałem we własnym polu karnym Zachara.

48'

Zamieszanie w polu karnym gości, piłka idealnie wystawiona na 17. metr do Rzepki, którego uderzenie ostatecznie zablokowali defensorzy z Ząbek.

47'

Piłka w pole karne w kierunku Rakelsa, wybili na rzut rożnego gracze Dolcanu.

46'

Chmiel do Rakelsa... zaczęli!

46'

...a także Chwalibogowski za Gierczaka.

46'

Podwójna zmiana w GieKSie: Beliancin za Cholerzyńskiego...

19:00

Zawodnicy już na murawie, za chwilę grę wznowią gospodarze.

18:51

aa

45'

Koniec pierwszej połowy. Na początku z chaosu wyłonił się Dolcan i objął prowadzenie, końcowe 10 minut należało jednak do GKS-u. Po przerwie liczymy na kolejne gole.

45'

Kartonik w żółtym kolorze dla Pitrego.

44'

Rzut rożny dla GieKSy, główkował Kowalczyk, piłkę obronił na linii Humerski, ale Rakels bezwzględnie dobił ją do siatki z najbliższej odległości.

42'

GOOOOOLLLL!!! 1:1!!! Rakels!!

41'

Ładnie wziął piłkę na wolej Cholerzyński, jednak nie potrafił skierować jej w światło bramki.

40'

Zablokowany przed szesnastką Gierczak, który jest chyba najgorszy graczem gospodarzy w dzisiejszym meczu.

39'

Zamieszanie niemal na linii pola karnego gości. Próbował kiwać 3 obrońców Pitry, piłka zmierzała w kierunku Zachary, jeszcze musnął ją Rakels i skończyło się na spalonym.

37'

Niemal z 30 metrów próbował szczęścia Cholerzyński. Strzał lekki, tuż nad ziemią. Bez problemu złapał Humerski.

36'

Tataj wyszedł sam na sam z Sabelą, sędzia z opóźnieniem odgwizdał spalonego. Dolcan prowadzi grę i szuka okazji do podwyższenia rezultatu.

35'

Uderzenie Chylaszka z 20 merów wylądowało na aucie.

34'

Tataj niemal nastrzelił wracającego Kowalczyka i będzie rzut rożny dla Dolcanu.

32'

Kartka dla Cholerzyńskiego, który zatrzymał Piesio w środku pola.

32'

Niemal kopia poprzedniej akcji, Chwastek uderza z linii pola karnego minimalnie nad bramką!

31'

Chwastek miał mnóstwo swobody przed polem karnym rywala. Wymienił jeszcze podanie z Chylaszkiem i niemal z miejsca, uderzył nad poprzeczką.

30'

Wrzutka z lewej strony wylądowała w rękawicach Humerskiego. Rozkręcają się katowiczanie.

29'

Fantastyczny strzał Chmiela z rzutu wolnego!! Dokręcana piłka zatrzymała się na słupku i odbiła metr przed linią bramkową.

28'

Daniel Chylaszek ukarany kartką za zagranie piłki ręką.

27'

Pierwsza zmiana: Michał Pulkowski wchodzi w miejsce Damiana Jakubika.

26'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego z okolicy środka pola w wykonaniu Chmiela, do piłki wyskoczył Rzepka, ale nie był w stanie uderzyć w światło bramki.

25'

a

24'

Głębokie dośrodkowanie Sobotki zatrzymało się na słupku! Przypadkowa, ale niebezpieczna sytuacja.

23'

Kowalczyk wycofał do Sabeli, który spanikował i wybił futbolówkę na aut.

22'

Fatalne dośrodkowanie GKS-u z prawej strony. Dolcan kontroluje przebieg wydarzeń na boisku, GieKSa nie jest w stanie przedostać się pod pole karne.

21'

Konsternacja na trybunach, po chwili donośne "do roboty, do roboty!".

20'

Trzeba przyznać, prowadzenie gości zasłużone. Grzelak pewnie wyskoczył do piłki dorzuconej ze stałego fragmentu i po koźle nie dał szans Sabeli.

19'

GOOOOOLLLL!!! 1:0 dla Dolcanu! Strzelcem bramki Rafał Grzelak!

18'

Uciekł Piotrowi Gierczakowi Damian Świerblewski i żółta kartka.

17'

Podniósł się głośniejszy doping na Blaszoku.

16'

Zbyt głębokie dośrodkowanie z prawego skrzydła w wykonaniu Tomasza Rzepki.

15'

Pierwszą żółtą kartką w tym meczu ukarany Jakubik.

15'

Chyba ostatnie ostrzeżenie Dolcanu! Bartosz Osoliński wycofał na 10 metr do Grzegorza Piesio, który powinien zdobyć gola.

14'

Chwastek starał się wystawić jak na tacy piłkę Tatajowi, raz jeszcze Szymura ratuje gieksiarzy.

13'

Krótkie rozegranie rzutu rożnego przez GKS. Z piłką pobiegł do narożnika pola karnego Chmiel, ale uderzył bardzo wysoko nad bramką.

12'

Przejęli inicjatywę gracze w niebieskich koszulkach. GKS nieco zagubiony, angażuje się w akcje ofensywne zbyt małą ilością zawodników.

10'

W ostatniej chwili wślizgiem wybił piłkę Kamil Szymura spod nóg szarżującego Chwastka.

10'

Sporo walki, niedokładności i strat. Wyrównany bój toczą obie jedenastki.

9'

Bartosz Sobotka dał się oszukać Damianowi Jakubikowi, ale płaskie podanie-strzał wyłapał Witold Sabela.

7'

Długa piłka do Roberta Chwastka, ale skrócił krycie środkowy obrońca miejscowych.

6'

Pierwszy celny strzał GKS-u. Uderzenie z dalszej odległości bez problemu utrzymał bramkarz Dolcanu.

5'

Do odbitej piłki pobiegł Przemysław Pitry, uderzył potężnie, ale nieczysto. Piłka jeszcze trafiła Denissa Rakelsa w głowę... spalony.

4'

Pierwszy korner dla katowiczan, ale po dośrodkowaniu sędzia gwizdnął faul w powietrzu.

4'

Raz jeszcze piłka zagrana niedokładnie, tym razem przed polem karnym. Machnął rękami zawodnik GieKSy.

3'

Nieporozumienie w szeregach gospodarzy. "Do nikogo" zagrywał prostopadłą piłkę Damian Chmiel. Od bramki rozpocznie Maciej Humerski.

2'

Przedzierał się na prawym skrzydle Mateusz Zachara, ale za daleko wypuścił sobie piłkę i do tego wyszła już za linię boczną.

1'

Rozpoczęli zawodnicy Dolcanu. Gramy!

17:59

Gospodarze w tradycyjnych, żółto-czarnych koszulkach i czarnych spodenkach. Goście z Ząbek w niebieskich koszulkach i białych spodenkach.

17:58

"Tylko zwycięstwo, GKS tylko zwycięstwo" - zaintonowali miejscowi fani.

17:58

Sędzia Mariusz Złotek wyprowadził zawodników na murawę.

17:57

Około 1500 widzów na trybunach,

17:56

Rezerwowi Dolcan Ząbki: Rafał Leszczyński, Piotr Głowacki, Patryk Koziara, Michał Pulkowski, Marcin Stańczyk, Tomasz Wełna, Łukasz Zaniewski.

17:55

Rezerwowi GKS Katowice: Jacek Gorczyca, Adrian Napierała, Dominik Kruczek, Bartłomiej Chwalibogowski, Jan Bieliancin, Michal Farkas, Patryk Stefański.

17:53

aaaa

17:51

Zawodnicy obu zespołów zakończyli już rozgrzewkę. Za kilka minut zaczynamy.

17:49

Powoli zapełnia się Blaszok, kibice cały czas pojawiają się. Za moimi plecami oficerowi policji zdradzane są tajniki ochrony dzisiejszego spotkania. Co też ciekawe, grupa ok. 8 mundurowych ustawiona jest w okolicy słupa z oświetleniem, a dotąd nie miało to miejsca. Dodatkowy patrol "pomaga" także kibicom rozwieszać transparenty.

17:40

Pełną zapowiedź spotkania możecie przeczytać W TYM MIEJSCU.