Piast GliwicePiast Gliwice
1 : 1
Górnik PolkowiceKS Polkowice
20:55

Gliwiczanie stracili zwycięstwo na własne życzenie. Zwycięstwo mogli zapewnić sobie już w pierwszej połowie, jednak zabrakło skuteczności. W drugiej połowie Piast zagrał słabiej, a Polkowice wykorzystały jedną z nielicznych akcji i mogą cieszyć się z cennego punktu. Z postawy Piasta cieszą się rywale w walce o awans, którzy w ten weekend mogą odskoczyć rywalowi.

93'

Koniec spotkania! Piast walczył do końca, ale stracił dwa cenne punkty.

91'

Żółta kartka dla Krzyckiego

91'

Piast mógł objąć dziś pozycję wicelidera, a tak zostaje na razie na czwartym miejscu. Goście są bliscy cennego punktu w walce o utrzymanie. Zobacz aktualną tabelę na żywo!

90'

W końcówce Piast rzucił się do ataku, ale raz po raz marnuje okazje. Jeśli nie uda się im strzelić bramki, będą mogli mieć pretensje tylko do siebie.

88'

Świetna szansa Piasta na ponowne objęcie prowadzenia. Po dośrodkowaniu Podgórskiego w czystej sytuacji z 11 metrów uderzył Ruben, ale prosto w bramkarza!

86'

Żółtą kartką za faul ukarany strzelec bramki dla gości, tym razem jednak faulował.

84'

Bancewicz zmienia Salamońskiego.

83'

Sami są sobie winni zawodnicy Piasta. Zamiast przypieczętować przewagę, pozwolili na grę rywalom. Polkowiczanie wyprowadzili kontrę i po rozegraniu piłki w polu karnym obok bezradnego Treli uderzył Damian Dąbrowski.

83'

I jest wyrównanie. Dąbrowski!

81'

Dobra okazja dla Piasta z rzutu wolnego po faulu na Podgórskim. Na posterunku jednak bramkarz gości.

78'

Piast Gliwice - KS Polkowice Tak prezentuje się niewielka grupka kibiców z Polkowic.

77'

W drugiej połowie Piast gra słabo. Wygląda to tak, jakby piłkarze z Gliwic chcieli sprokurować nerwową końcówkę i na siłę stracić przypadkową bramkę.

76'

Podgórski dośrodkowywał z prawej strony, ale Szymański szybkim wyjściem przechwycił piłkę.

72'

Piast Gliwice - KS Polkowice Poznaliśmy dokładną liczbę kibiców na stadionie. Jest ich 4784 wg oficjalnych danych.

70'

Cały czas w ataku Piast. Czy będziemy świadkami kolejnej bramki?

65'

I zmiana w KS Polkowice. Więzik za Sierpinę.

63'

Zmiana w Piaście. Kędziora za Docekala.

61'

Kolejna dobra interwencja Szymańskiego po strzale Podgórskiego. Dobitka Rubena Jurado była niecelna.

60'

Zmiana także w zespole gości. Ałdaś w miejsce Piotrowskiego, który nabawił się jakiegoś urazu.

57'

Pierwsza zmiana w spotkaniu. Zganiacz za Cicmana w Piaście.

53'

Piast od początku drugiej połowy atakuje i przeważa, jednak brakuje dokładności by podwyższyć rezultat. Goście podobnie jak w pierwszej połowie ograniczają się do defensywy.

51'

Pierwszy w całym meczu rzut rożny dla zespołu z Polkowic. Nie wynikło z niego jednak nic groźnego.

49'

Pierwszy rzut rożny w drugiej połowie po akcji Cicmana.

47'

Rzut wolny dla gości. Wrzucał Salamoński, ale nie było zagrożenia.

46'

Początek drugiej połowy.

46'

Koniec pierwszej połowy.

45'

Niewiele przerw mieliśmy w pierwszej połowie. Tylko minuta doliczona.

41'

Mogło być 1:1, jednak Piotrowski nie wykorzystał złego wybicia obrońcy i nie trafił na pustą bramkę!

39'

Jest wyczekiwana bramka dla Piasta! Podgórski z dystansu!

35'

Po rzucie rożnym Urbana, piłkę głową zdołał strącić Paulauskas, jednak ponad bramką.

34'

Na stadionie trwa nieustanny doping kibiców Piasta. Jest ich jednak jeszcze mniej niż na ostatnim spotkaniu. "Na oko" będzie maksymalnie z 5000. Kilkunastoosobowa grupa kibiców gości była słyszalna tylko przed spotkaniem. Odkąd rozpoczął się doping kibiców Piastunek, nie są w stanie przebić się z dopingiem.

32'

Uderzał Krzycki, ale piłka odbiła się jeszcze po drodze od Podgórskiego i wyszła za boiska.

30'

I znowu szansa dla Piasta, która to już w tym spotkaniu. Trochę zabrakło jednak Docekalowi po akcji Podgórskiego.

25'

Piasta cały czas atakuje, jednak liczne dośrodkowania na razie nie przynoszą efektów. Polkowiczanie ograniczają się do przysłowiowej "obrony Częstochowy".

21'

W ataku ciągle Piast, goście głównie się bronią i tak przez większą część meczu. To musi skończyć się bramką dla Piasta.

18'

Ruben dostał kolejną piłkę, jednak z trudnej pozycji uderzył niecelnie.

17'

Kolejna składna akcja Piasta, jednak ponownie na posterunku Szymański, który obronił groźne uderzenie Rubena Jurado.

14'

Po początkowym naporze Piasta spotkanie nieco się wyrównało i teraz oba zespoły starają się konstruować akcje ofensywne. Trwa wymiana ciosów.

11'

Atak Polkowic z prawej strony, uderzał Piątkowski, ale broni Trela.

8'

Piotrowski uderzał z 15 metrów i trafił w poprzeczkę! Pierwsza groźna akcja KS Polkowice i od razu było blisko!

6'

Pierwszy rzut rożny dla Piasta.

4'

I ponownie uderzał Docekal, tym razem po asyście Cicmana. Zablokowany jednak przez defensorów.

3'

Od początku dobrze gra Lisowski, który napędza akcję ofensywne. Tym razem jego dośrodkowanie wykorzystał Docekal, jednak uderzył minimalnie niecelnie.

2'

Od razu do ataku rzucił się Piast, jednak po dośrodkowaniu w pole karne niecelnie uderzył głową Podgórski.

1'

Początek spotkania!

18:59

Oba zespoły wyszły już na murawę, za chwilę początek spotkania.

18:55

Dzisiaj na stadionie poza kibicami miejscowych nie zabrakło grupy kibiców z Polkowic, którzy w tym sezonie bardzo dobrze się zorganizowali i wspierają swoich zawodników w walce o utrzymanie, nawet na wyjazdach.

18:54

Rezerwowymi w zespole gości są dzisiaj Przemysław Kazimierczak, Przemysław Szuszkiewicz, Damian Ałdaś, Maciek Bancewicz, Jakub Węzik, Mateusz Bartków i Mateusz Peroński.

18:52

Znamy już składy obu zespołów. Na ławce rezerwowych Piasta zasiądą dziś Jakub Szmatuła, Jan Buryan, Tomasz Bzdęga, Rafał Pietrzak, Adrian Świątek i Mariusz Zganiacz.

18:50

Witamy w relacji ze spotkania pierwszej ligi, pomiędzy Piastem Gliwice a KS Polkowice. Oba zespoły walczą o zupełnie inne cele i wydaje się, że faworyt może być tylko jeden. Czy zgodnie z planem Piastunki rozbiją rywali z Dolnego Śląska?