Piast GliwicePiast Gliwice
3 : 0
wartaWarta Poznań
20:56

Piast Gliwice udowodniło po raz kolejny, że na nowym stadionie jest niepokonane. Jednak rozmiary dzisiejszego zwycięstwa zaskoczą niejednego eksperta. Gospodarze zrehabilitowali się za porażkę w Szczecinie.

90'

Koniec meczu! Gliwiczanie pogrążyli gości z Poznania!

90'

Bereszyński także ukarany żółtym kartonikiem.

90'

Kapitan Piasta - Podgórski otrzymuje żółtą kartkę.

87'

Adrian Świątek zepsuł dwie setki w ciągu kilku sekund, najpierw trafia w bramkarza, po chwili źle składał się do strzału, przez co z bliskiej odległości piłka wylądowała na trybunach...

85'

Po wspaniałym dośrodkowaniu Podgórskiego głową uderzył Świątek, ale były zawodnik Górnika trafia tylko w poprzeczkę z 7 metrów. Radliński, może mówić o wielkim szczęściu,

80'

Bardzo mocny strzał Nagamayamy z 14 metrów, ale tylko w boczną siatkę.

79'

Świątek pojawia się za bohatera meczu - Ruben Jurado, którego kibice żegnają brawami.

78'

Strzał Giela głową, ale niecelnie.

77'

Jeden z obrońców zagapił się podając do bramkarza, niewiele brakowało, by piłka stała się łupem Podgórskiego.

75'

Techniczny strzał w wykonaniu Podgórskiego z 16 metrów, ale piłka poszybowała minimalnie nad poprzeczką.

74'

5. spalony w wykonaniu zawodników Warty.

74'

Strzał Cicmana obroniony przez Radlińskiego.

71'

Na trybunach 5 353 kibiców.

69'

Wichtowski otrzymuje zółtą kartkę.

69'

Strzał Giela w ostatniej chwili został zablokowany przez Klepczyńskiego.

66'

Strzał Ngamayamy po rykoszecie spokojnie broni Trela.

64'

Po godzinie gry wydaje się, że już jest po meczu. Ale w piłce nożnej nigdy nic nie wiadomo.

61'

Docekal doczekał się zmiany. za Bzdęgę.

60'

...Giel za Klatta.

60'

Foszmańczyk za Ngamayamę...

60'

Docekal w ciągu minuty dwukrotnie ratował swój zespół wybijając głową po dośrodkowaniach z rzutu wolnego.

56'

GOOOOOOL! WARTA NA KOLANACH! RUBEN FERNANDEZ JURADO Z OSTREGO KĄTA Z PRAWEJ STRONY ZDOBYWA SWOJĄ DRUGĄ BRAMKĄ! Radliński był bez szans!!!

53'

Gospodarze lepiej nie mogli rozpocząć drugą połowę.

51'

GOOOOOOOOOOOL! WOJCIECH LISOWSKI Z RZUTU WOLNEGO Z 35 METRÓW PODWYŻSZA PROWADZENIE PIASTA! Piłka odbiła się jeszcze od murawy zanim wpadła do bramki zaskoczonego Radlińskiego!

48'

Na strzał z dystansu zdecydował się Otuszewski, ale postawił na siłę uderzenia zamiast celności.

47'

Na boisku leży poturbowany Lisowski, ostatecznie obejdzie się bez interwencji klubowych lekarzy.

46'

Na boisku pojawia się Reiss za Grzeszczyka.

46'

Zaczynamy drugą połowę!

45'

Po doliczonej minucie Frankowski kończy pierwszą połowę.

45'

W sytuacji sam na sam Docekal uderza wprost w Radlińskiego, Nowy nabytek Piasta mógł zachować się zdecydowanie lepiej.

43'

Goście nie chcieli być gorsi, jeśli chodzi o kartki. Grzeszczyk otrzymuje żółtą kartkę za faul.

42'

Klepczyński otrzymuje żółtą kartkę za przeszkadzaniu Radlińskiemu podczas próby wybicia piłki.

40'

Piast prowadzi w ilości rzutów rożnych i fauli, goście natomiast brylują jeśli chodzi o ilość spalonych. Tym razem ta statystykę poprawił Klatt.

38'

Przez moment Fernando Cuerda leżał na murawie, ale już może kontynuować grę.

36'

Dośrodkowanie Mójty z lewej flanki zablokowane przez Matrasa.

34'

Ostatnie minuty zapowiadały bardziej, że to akcje Warty będą groźniejsze. Jednak tą teorię "obalił" Ruben Jurado...

31'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL! CO ZA BRAMKA! RUBEN JURADO WBIEGŁ W POLE KARNE I HUKNĄŁ NIE DO OBRONY Z 13 METRÓW!

28'

Grzeszczyk z rzutu rożnego, ale Rudolf Urban wybija piłkę głową poza pole karne. Nie upłynęła minuta i już kolejny rzut rożny z drugiej strony. Urban krótko rozegrał piłkę z Jurado, ale po chwili fatalnie dośrodkował w pole karne. Od bramki Radliński.

25'

Po wielkim zamieszaniu w polu karnym strzał Jurado został zablokowany i będzie tylko rzut rożny dla Piasta.

24'

Rzut wolny wykonał Urban, ale zanim piłka doleciała w pole karne, Bartosz Frankowski odgwizdał jednak faul w ataku.

23'

Faulowany Ruben Jurado.

21'

Cały zespół Piasta na własnej połowie.

19'

Alvaro Jurado oddał pierwszy strzał w Polsce w oficjalnym meczu, z 20 metrów, ale niecelnie.

17'

Kolejny strzał Magdziarza, tym razem niecelnie z dystansu.

14'

Podgórski po przechwycie piłki zagrał prostopadłe podanie w kierunku pola karnego i mało brakowało, by do tej piłki doszedł Cicman.

12'

Kolejny faul w środku pola w wykonaniu zawodników Piasta.

8'

Podanie Jurado z prawego skrzydła zablokowane przez obrońców Warty.

6'

Pierwszy strzał zawodników gości, uderzał Magdziarz, Trela jednak broni bez problemu.

5'

Prostopadłe podanie Foszmańczyka, Bereszyński jednak nie doszedł do tego podania.

4'

Bereszyński na spalonym.

3'

Pavol Cicman uderza z 12 metrów, ale obok bramki.

1'

Pierwszy rzut rożny dla Piasta, wykonał go Urban, ale żaden z partnerów nie doszedł do strzału.

1'

Zaczynamy!

19:01

Ławka rezerwowa Piasta: Szmatuła, Paulauskas, Bodzioch, Pietrzak, Bzdęga, Świątek, Murawski.

18:59

Piłkarze już wyszli na murawą, za chwile rozpocznie się spotkanie.

18:57

W tabeli gospodarze zajmują obecnie 5. miejsce ze stratą 9 punktów do pierwszej Pogoni Szczecin, Warta ma 7 punktów mniej co wystarczyło do zajęcia 10. lokaty.

18:52

Już za 10 minut rozpocznie się spotkanie 22. kolejki I ligi, w którym Piast Gliwice zmierzy się z Wartą Poznań. Na relację ze Stadionu Miejskiego w Gliwicach zaprasza Paruyr Tovmasyan.