Niedziela, 20 listopada 2011, godz. 18:00
Piast GliwicePiast Gliwice
3 : 1
Polonia BytomPolonia Bytom
20:01

Polonia Bytom w siódmym spotkaniu z rzędu nie wygrał na wyjeździe i wciąż pozostaje na 17. miejscu w tabeli z trzema punktami przewagi nad Olimpią Elbląg.

19:59

Polonia Bytom nigdy nie wygrała na wyjeździe z Piastem Gliwice, nie inaczej było dzisiaj. Dzisiejsze zwycięstwo było bardzo ważne dla podopiecznych Marcina Brosza, gdyż ponownie wrócili na 4. miejsce w tabeli ze stratą 6 punktów do Pogoni Szczecin. Było to godne pożegnanie z kibicami przed zimową przerwą.

90'

Tomasz Wajda nie doliczył ani minuty kończąc spotkanie tuż po upływie 90. minuty.

89'

Adrian Świątek był bliski strzelenia już trzeciej bramki głową, ale uprzedził go Balaż.

85'

Adrian Świątek strzelił dzisiaj pierwsze bramki w tym sezonie w lidze.

85'

ADRIAN ŚWIĄTEK PODWYŻSZA PROWADZENIE PIASTA! PO RZUCIE WOLNYM PODGÓRSKIEGO PIŁKA ODBIŁA SIĘ OD SŁUPKA I NAPASTNIK PIASTA PEWNIE DOBIŁ GŁOWĄ!!!

83'

Świerczok uderza, po kolejnym krótko rozegranym rzucie wolnym, ale został zablokowany przez Świątka.

82'

Trela w ostatniej chwili wyprzedził Alancewicza i w ostatniej chwili odciął go od dośrodkowania z prawej flaki.

81'

Po bramce na 2:1 gra się trochę uspokoiła.

78'

Ruben Jurado dośrodkowuje do Podgórskiego, ale w ostatniej chwili obrońca Polonii wyprzedził kapitana Piasta i wybił piłkę wślizgiem tuż nad poprzeczkę.

73'

Urban najpierw uderzał z dystansu, ale został zablokowany. Po chwili dośrodkował z rzutu rożnego na krótki słupek do Matrasa, ten chciał "przedłużyć" piłkę, jednak blokował go Świerczok znajdujący się tuż za nim.

72'

Kibice domagają się od swoich zawodników kolejnych bramek.

69'

GOOOOL! RUBEN FERNANDEZ STRZAŁEM GŁOWĄ Z LINII POLA BRAMKOWEGO WYPROWADZA SWÓJ ZESPÓŁ NA PROWADZENIE, PO KOLEJNEJ ASYŚCIE CICMANA.

67'

Nalepa wchodzi za Pietrzaka.

65'

Rafał Pietrzak zbyt wysoko uniósł nogę i będzie rzut wolny dla bytomian.

63'

Alancewicz próbował odpowiedzieć strzałem z dystansu, ale niecelnie.

62'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! ADRIAN ŚWIATEK Z NAJBLIŻSZEJ ODLEGŁOŚCI TRAFIA DO PUSTEJ BRAMKI, PO PODANIU CICMANA!!! PIAST WRACA DO GRY...

59'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do strzału doszedł Klepczyński, ale trafił minimalnie nad bramką. Kibice widzieli piłkę już w bramce.

59'

Urban uderza z 25 metrów i będzie tylko rzut rożny.

57'

Jean Paulista schodzi, za niego wchodzi Pokotyluk.

56'

GOOOOOOOOOOOOL!!! Jakub Świerczok po podaniu Mąki, uderzeniem po długim rogu pokonuje Trelę!!!

52'

Podgórski dośrodkowuj na głowę Rubena Jurado, ale Hiszpanowi brakowało kilka centymetrów by uderzył głową w wyskoku.

51'

Świerczok w sytuacji sam na sam z Trelą i trafia w bramkarza Piasta. Druga połowa zdecydowanie ciekawsza.

47'

Oblężenie bramki trwa w najlepsze - Światek z 5 metrów trafia w słupek!

47'

Podgórski bardzo mocno uderzył z narożnika pola karnego i trafił w boczną siatkę. Piłka otarła się o jednego z obrońców, dlatego będzie jeszcze rzut rożny.

46'

Ruben Jurado pojawia się za Kędziorę.

46'

Zmiana w Piaście, Światek za Buryana.

46'

Zaczynamy drugą połowę!

18:55

Przypominamy, że relacje live z tego meczu możecie śledzić też w naszej nowej aplikacji mobilnej! [ściągnij na iPhone] [ściągnij na Android]

45'

Koniec pierwszej połowy, w której wiele się działo, ale brakowało celnych strzałów.

45'

Łukasz Matusiak zastąpił kontuzjowanego Lukasa Killara.

45'

Po dośrodkowaniu Buryana, Podgórski odegrał piłkę głową do Cicmana, który zdecydował się na strzał z woleja, ale Balaż pewnie broni.

43'

Lukas Killar po tym jak zablokował strzał Podgórskiego, potrzebuje interwencji klubowych lekarzy, prawdopodobnie będzie niezbędna zmiana.

41'

Góral centrował z prawej strony, ale zrobił to bardzo nieudolnie, przez co obrońcy gliwiczan bez problemu wybili piłkę.

40'

Świerczok próbował odwrócić się z piłkę przed polem karnym, ale Krzycki pewnie wybił piłkę napastnikowi Polonii.

38'

Tomasz Podgórski po faulu na nim sam zdecydował się na strzał, ale trafił tym razem nad poprzeczką.

36'

Akcja Polonii prawą stroną, ale Klepczyński, wybiciem w aut zatrzymał kontratak gości.

33'

Dariusz Góral strzelał z 20 metrów, próbował trafić tuż przy spojeniu słupka z poprzeczką i mało brakowało, by zaskoczył Trelę.

33'

Podgórski doszedł do bezpańskiej piłki przed polem karnym i natychmiast uderzył, ale piłka poszybowała 2 metry nad bramką.

30'

Alancewicz faulowany w środku pola.

18:29

Zdenerwowany Vascak opuszcza boisko

18:28

fotkapiast

26'

Pavol Cicman uderzył bardzo mocno, ale niecelnie, z pierwszej piłki po dośrodkowaniu z prawej strony.

23'

Jakub Świerczok także otrzymał żółtą kartkę za dyskusję z arbitrem.

23'

Błażej Vascak fauluje w polu karnym Piasta, Jana Buryana i otrzymuje drugą zółtą kartkę w ciągu dwóch minut.

21'

Vascak dostaje żółtą kartkę.

20'

Po krótko rozegranym rzucie wolnym, Jakub Świerczok "huknął" z narożnika pola karnego, ale obok bramki.

19'

Pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu otrzymuje Jan Buryan za faul na Alancewiczu.

17'

Cicman uderzał z 25 metrów i nie był to zbyt udany strzał w jego wykonaniu, piłka przeturlała się obok bramki.

15'

Z rzutu wolnego centrował Paulista, ale nie udało się żadnemu z jego partnerów oddać strzału w polu karnym, dodatkowo Trela został sfaulowany i trzyma się za nos.

18:14

fotkapiast

13'

Paweł Alancewicz oddał płaski strzał z 25 metrów, ale piłka poszybowała kilka metrów obok słupka.

13'

Dośrodkowanie Świerczoka z prawej strony, ale Rafał Pietrzak pewnie wybija piłkę.

10'

Dariusz Góral zagrał przepiękną piłkę w kierunku Daniela Mąki, ale zawodnikowi wypożyczonemu z Polonii Warszawa nie udało się przyjąć piłki.

9'

Urban zagrał prostopadłą górną piłkę do Kędziory, ale Balaż uprzedził napastnika Piasta.

8'

Podgórski na spalonym.

7'

Dośrodkowanie Urbana z prawej flanki z rzutu wolnego, ale Juraj Balaż pewnie chwyta piłkę.

6'

Świerczok strzelał z rzutu wolnego z 30 metrów ale nie udało mu się trafić do bramki.

5'

Świerczok faulowany i rzut wolny dla gości.

3'

Krzycki uderzał w polu karnym i piłka minimalnie minęła bramkę.

3'

Cicman dośrodkowywał z prawej strony, ale do piłki doszedł obrońca i wybił piłkę.

1'

Polonia Bytom rozpoczęła spotkanie!

17:59

Jeśli chodzi o formę w ostatnich spotkaniach, to gospodarze nie przegrali na własnym boisku w lidze już od pięciu kolejnych meczów. Bytomianom wyjazdowe spotkanie nie wychodzą ostatnio najlepiej, już od 27 sierpnia nie udało im się wywieźć trzech punktów z żadnego stadionu. W 6 kolejnych spotkaniach zdobywając tylko 2 oczka.

17:56

Sektor gości

17:55

fotkapiast

17:53

Jest bardzo prawdopodobne, że będzie to ostatnie spotkanie Jakuba Świerczoka w drużynie Polonii, gdyż coraz więcej "szumi" w mediach na temat zainteresowania Lecha Poznań i Wisły Kraków.

17:52

fotkapiast

17:48

Będzie to ostatnie spotkania w tej kolejce. Wczoraj Kolejarz Stróże dzięki zwycięstwu w spotkaniu z Flotą Świnoujście awansował na 4. miejsce. Dlatego też, Piast spadł na 5., z punktem straty do zespołu prowadzonego przez Przemysława Cecherza.

17:37

Już za pół godziny odbędzie się derbowe spotkanie Piasta Gliwice z Polonią Bytom, w ramach 20. kolejki I ligi. Będzie to ostatnie spotkanie przed zimową przerwą. Na relację ze Stadionu Miejskiego gorąco zaprasza Paruyr Tovmasyan.