Piast GliwicePiast Gliwice
2 : 2
Arka GdyniaArka Gdynia
19:57

Podobnie jak tydzień po raz kolejny nie zabrakło emocji w Gliwicach. Zawodnicy obu drużyn walczyli przez pełne 90 minut. Za wspólne 90 minut dziękuje Paruyr Tovmasyan i zapraszam na kolejne relację na Ekstraklasa.net!

95'

Sebastian Krasny kończy fascynujące spotkanie przy ulicy Okrzei!

95'

W ostatniej minucie doliczonego czasu gry Piast miał dwie dogodne sytuacje. Najpierw Tomasz Bzdęga po dośrodkowaniu z prawego skrzydła strzelił wprost w bramkarza. Po 20 sekundach strzelał Podgórski z 15 metrów i w ostatniej chwili Maciej Szlaga uratował swój zespół przed porażką!

93'

Najpierw uderzał Światek w polu karnym, ale jego uderzenie zostało zablokowane, po chwili dobijał Bzdęga strzałem z woleja, ale wysoko nad bramką!

90'

Do regulaminowego czasu gry zostaną doliczone cztery minuty.

88'

Adrian Świątek uderza głową z 6 metrów! Ale piłka poszybowała minimalnie nad spojeniem słupka z poprzeczką.

87'

Kasperkiewicz za Jarzębowskiego.

85'

GOOOL!!! WOJCIECH KĘDZIORA W ZAMIESZANIU TRAFIA Z 6 METRÓW POD NOGAMI SZLAGI!!!

83'

Pavol Cicman uderzył z narożnika pola karnego i trafił w boczną siatkę.

78'

Mateusz Bodzioch z powodu kontuzji opuszcza murawę, za niego pojawia się Tomasz Bzdęga.

77'

Mateusz Bodzioch w polu karnym po starciu z jednym z obrońców Arki, trzyma się za twarz - będzie potrzebna interwencja lekarzy.

74'

Czoska zmienia Arifovića.

74'

Pavol Cicman trafia z 14 metrów w słupek!

72'

Adrian Świątek wchodzi za Jurado.

66'

GOOOOL!!! BENAT ZDOBYWA DRUGĄ BRAMKĘ!!! Z NAJBLIŻSZEJ ODLEGŁOŚCI BEZ PROBLEMU POKONAŁ TRELĘ!

65'

Flis schodzi, za niego wchodzi Brodziński.

63'

Wojciech Kędziora z 5 metrów trafia wprost w środek bramki!

63'

Kibice Arki na chwilę zeszli na dół, gdzie czekała na nich policja, po chwili wrócili jednak na trybuny.

60'

Piotr Kuklis fauluje i otrzymują drugą żółtą kartkę, w konsekwencji czerwoną. Arka musi dokończyć spotkanie w 10.

59'

Tomasz Podgórski otrzymuje żółtą kartkę.

57'

Po rzucie wolnym Urbana, jeden z zawodników Arki mógł trafić do własnej bramki, ale skończyło się na słupku.

57'

Piotr Kuklis otrzymuje pierwszy kartonik, po tym jak nieprzepisowo zatrzymał kontratak Jurado.

54'

Większość kibiców Arki opuszcza trybuny, ciężko powiedzieć co jest przyczyną.

51'

Podgórski dośrodkowywał z rzutu wolnego do Kędziory i napastnik Piasta uderzył bardzo mocno, ale 3 metry obok bramki.

50'

Faulowany Paulauskas przy narożniku boiska.

47'

Wojciech Kędziora wyprzedzony przez Macieja Szlagę, który świetnie wybiegł z bramki i wybił piłkę na aut.

46'

Zaczynamy drugą połowę!

19:02

Petr Benat w poprzednich dwóch sezonach zdobył 1 bramkę w Dynamo Czeskie Budziejowice. W Arce zdobył już czwartego gola.

18:57

Jeśli chodzi o frekwencję, to kibiców gości jest około 200. Ogólnie stadion jest zapełniony w 70 %.

18:50

Piłkarze Arki szybko strzelili bramkę, ale później już nie było tak "różowo". Piast podobnie jak tydzień temu, ponownie musiał gonić wynik. Z Wisłą Płock udało się w ostatnich minutach doprowadzić do zwycięstwa, czy tym razem będzie podobnie przekonamy się za niecałą godzinę.

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

MATEUSZ BODZIOCH z 20 metrów uderza i piłka poszybowała minimalnie nad spojeniem słupka z poprzeczką! Kibice widzieli już futbolówkę w bramce...

44'

Kowalski zagrywa ręką w polu karnym Piasta.

40'

GOOOOOOOOOOOOOL!!! WOJCIECH KĘDZIORA STRZELA GŁOWĄ PO DOŚRODKOWANIU URBANA Z RZUTU WOLNEGO!!! JEGO 5. BRAMKA PRZECIWKO ARCE GDYNIA!

38'

Pierwsza zmiana w tym spotkaniu - Pavol Cicman wchodzi za Zganiacza. Trudno powiedzieć czym jest podyktowana ta zmiana.

33'

Kolejna groźna sytuacja dla Arki - Jakub Kowalski przymierzył tuż przy słupku, ale trafił tylko w boczną siatkę.

33'

Wspaniałe dośrodkowanie Arifovića wprost na nogę Benata. 31-letni Czech mógł strzelić drugą bramkę, ale trafił w Trelę.

28'

Głową uderzył Mateusz Bodzioch, ale niecelnie.

25'

Po błędzie Krzyckiego Flis minął bramkarza, ale nie zdążył oddać strzału, zanim piłka minęła całym obwodem linię końcową.

25'

Zagranie piętą Rudolfa Urbana w pole karne, ale zbyt późno zorientował się Ruben Jurado.

22'

Fatalne prostopadłe podanie w wykonaniu Urbana, nie było mowy o tym, by którykolwiek z jego partnerów mógł dojść do tego podania.

18'

Po dośrodkowaniu Podgórskiego, głową uderzał Jurado, ale minimalnie nad poprzeczką.

11'

Kuklis strzelał z 25 metrów, ale Trela pewnie obronił.

10'

Tomasz Podgórski decyduje się na strzał z 25 metrów, ale piłka po jego strzale ląduje na trybunach...

8'

Szybka akcja Hiszpana Rubena Jurado, ale centra z prawej flanki była niecelna.

7'

Faulowany w środku pola Tomasz Jarzębowski i niezbędna będzie interwencja klubowego lekarza.

6'

GOOOOOOOOOL! PETR BENAT TECHNICZNYM STRZAŁEM Z 15 METRÓW WYPROWADZA SWÓJ ZESPÓŁ NA PROWADZENIE!!!

3'

Rzut wolny wykonywał Urban, ale nie zagrał zbyt celnie i od bramki rozpocznie Maciej Szlaga.

2'

Piotr Kuklis na spalonym.

1'

Sebastian Krasny zagwizdał po raz pierwszy!

18:00

Ławka rezerwowa Piasta Gliwice: Szmatuła, Buryan, Bzdęga, Cicman, Hałgas, Lisowski, Świątek. Jeśli chodzi o drużynę gdynian: Juszczyk, Brodziński, Kasperkiewicz, Niedziela, Słowiński, Surdykowski, Czoska.

17:54

"Arkowcy" w ostatnich 10 spotkaniach przegrali wyłącznie w Szczecinie z Pogonią, dzięki czemu już nie muszą się zbytnio bać o utrzymanie, jak to miało miejsce na początku sezonu.

17:49

Gospodarze na własnym boisku jeszcze nie przegrali w tym sezonie - rozegrali trzy spotkania, dwukrotnie wygrali i raz zakończyło się na podziałem punktów.