Piątek, 28 października 2011, godz. 19:00
Wisła PłockWisła Płock
20:56

Dzisiejszą relację prowadził Wojciech Maćczak. Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje LIVE w Ekstraklasa.net!

20:55

Niespodziewane zwycięstwo Wisły w spotkaniu z Wartą Poznań. Płocczanie wygrali zasłużenie i najprawdopodobniej opuszczą strefę spadkową. Wynik 2:1 wydaje się najniższym wymiarem kary dla poznaniaków, bowiem w wielu sytuacjach gospodarzy bronił Grzegorz Szamotulski. Warta, która miała zdobyć komplet punktów w czterech meczach, potyka się już na pierwszej przeszkodzie.

90'

Koniec meczu!

90'

Zmiana w zespole Wisły: w miejsce Ricardinho wchodzi Radosław Kursa.

90'

ODPOWIEDŹ POZNANIAKÓW!! 1:2 na stadionie w Poznaniu! Piłka uderzona przez Ujka odbiła się jeszcze od Wyczałkowskiego i wpadła do siatki! Gospodarze będą jeszcze walczyć!

90'

GOOOL!!! 2:0 dla WISŁY PŁOCK!!! Ricardinho umieszcza piłkę w siatce!

88'

Joao Paulo sam na sam z Szamotulskim, po raz kolejny górą bramkarz gospodarzy!

87'

Dośrodkowanie Sasina wybija jeden z obrońców gości.

84'

Z trzydziestu metrów niecelnie uderza Piotr Reiss.

82'

Trzeba przyznać że sprowadzenie byłego bramkarza reprezentacji Polski było strzałem w dziesiątkę. Gdyby nie Szamotulski,, Wisła zdobyłaby już 4-5 goli. Tyle że to marne pocieszenie dla gospodarzy, bo nadal przegrywają 0:1.

81'

Kamil Biliński nie wykorzystuje sytuacji sam na sam z Szamotulskim! Doświadczony bramkarz po raz kolejny ratuje swój zespół przed utratą bramki! Świetny występ byłego zawodnika Legii Warszawa!

77'

Żółta kartka dla Jasińskiego za faul na Matarze. Gdyby nie to przewinienie, zawodnik gości stanąłby oko w oko z Szamotulskim.

76'

Po zagraniu Reissa piłkę źle przyjął Bereszyński, przez co piłkę przejęli obrońcy Wisły.

75'

Jasiński w ostatniej chwili poswtrzymuje Joao Paulo.

72'

Strzał Bilińskiego broni Szamotulski.

70'

Kolejna "setka" Joao Paulo i po raz kolejny Szamotulski nawet nie zmuszony do interwencji. Bardzo nieskutecznie grają dzisiaj zawodnicy gości, bo zarówno Brazylijczyk, jak i Łukasz Sekulski,, którego już nie ma na boisku, powinni przynajmniej kilka razy wpisać się na listę strzelców. Na razie tylko jedną bramkę zdobył Joao Paulo.

68'

Joao Paulo nie wykorzystuje fatalnego błędu obrońcy Warty. Napastnik gości stanął oko w oko z Szamotulskim, ale uderzył fatalnie.

65'

Po dośrodkowaniu Sasina minimalnie nad bramką strzela Piotr Reiss. Niewiele brakowało, by gospodarze doprowadzili do remisu!

64'

Pierwsza żółta kartka dla zawodnika gospodarzy: za faul na wychodzącym na czystą pozycję Matarze ukarany Otuszewski.

63'

Trzecia zmiana w zespole gospodarzy: w miejsce Ngamayamy wchodzi Piotr Reiss.

60'

... a Sekulskiego zastępuje Kamil Biliński, najlepszy strzelec Wisły Płock.

60'

Podwójna zmiana w zespole Wisły: w miejsce Hiszpańskiego wchodzi Damian Jaroń...

58'

Ożywiła nam się gra w drugiej połowy spotkania. Widać obaj trenerzy mocno zmotywowali swoich zawodników, bo co chwilę oglądamy akcję jednego lub drugiego zespołu. Z tego muszą paść gole!

56'

Strzał Foszmańczyka broni Kamiński.

54'

Niewykorzystana sytuacja bardzo szybko mogła zemścić się na graczach Warty, ale kolejnej sytuacji sam na sam nie wykorzystał Sekulski!

53'

Powinno być 1:1! W doskonałej sytuacji Foszmańczyk zamiast strzelać, próbował podawać do Ujka. Pomocnik Warty powinien wykorzystać tą sytuację!

52'

Foszmańczyk dośrodkowuje z rzutu rożnego, ale piłkę wybija jeden z obrońców Wisły. Ta trafia pod nogi Bereszyńskiego, ale jego wrzutka również trafia na głowę jednego z rywali.

51'

Kolejna próba Sekulskiego i ponownie górą Grzegorz Szamotulski. Doświadczony bramkarz już drugi raz ratuje swój zespół w bardzo groźnej sytuacji. A Sekulski póki co zalicza bardzo dobry występ.

49'

Po strzale Sasina piłka wędruje wysoko ponad bramką Kamińskiego.

47'

Ależ okazja dla Wisły! Sekulski nie wykorzystuje sytuacji sam na sam z Szamotulskim! Goście już na początku drugiej połowy mogli podwyższyć prowadzenie.

46'

Zmiana w zespole Warty: Scherfchen w miejsce Klatta.

46'

Początek drugiej połowy.

45'

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Wisła prowadzi w Poznaniu 1:0.

45'

O minutę została przedłużona pierwsza połowa meczu.

44'

Piłkarze Warty długo wymieniali piłkę, ale nie udało im się nawet zagrozić bramce Kamińskiego.

42'

Na spalonym Joao Paulo.

41'

Przyczyną zmiany jest zapewne słaba postawa obrońcy Warty w dzisiejszym meczu. Wichtowski zbyt często ogrywany był przez zawodników gości, co z pewnością zauważył trener Płatek.

40'

Boisko opuszcza Maciej Wichtowski, w jego miejsce Bartosz Bereszyński.

38'

Kosznik do Sasina, ten uderza z woleja, ale bardzo dobrze w bramce Kamiński.

37'

Po błędzie Wichtowskiego bardzo groźny strzał Matara broni Grzegorz Szamotulski! Mogło być 2:0 dla gości!

34'

Groźny strzał Sekulskiego, piłka minimalnie mija bramkę Szamotulskiego.

33'

Niezły strzał Joao Paulo zablokowany przez obrońców gospodarzy.

32'

Dośrodkowanie Foszmańczyka z rzutu rożnego, Ujek w ostatniej chwili uprzedzony przez jednego z obrońców gości.

31'

Łukasz Jasiński blokuje uderzenie Sekulskiego. Warta próbuje skonstruować szybką kontrę, ale osamotniony z przodu Sasin traci piłkę.

28'

Jak na razie dzisiejszy mecz nie zachwyca. Sporo niedokładności w poczynaniach obu zespołów, zwłaszcza gospodarze zbyt często tracą piłkę, na co kibice reagują gwizdami. Fani Warty nie mogą być zadowoleni z postawy swojego zespołu ani w poprzednich spotkaniach, ani w dzisiejszym meczu.

26'

W odpowiedzi akcja gości, ale niecelnie uderzał Sekulski.

25'

Klatt zamiast w bramkę, trafia z rzutu wolnego w Joao Paulo. Tym razem jednak Brazylijczyk wybiegł z muru dopiero po gwizdku sędziego.

24'

Kolejna, trzecia już żółta kartka w tym meczu: za zbyt szybkie wybiegnięcie z muru ukarany Joao Paulo.

24'

Za faul na Ujku żółtą kartkę obejrzał Artur Wyczałkowski.

22'

Sekulski zagrywa do Joao Paulo, ten z kolei podaje do Matara Gueye, ale cała akcja kończy się skuteczną interwencją obrońców Warty.

20'

Ostatnie zwycięstwo na wyjeździe Wisła odniosła 10. wrześna, kiedy to wygrała z Dolcanem w Ząbkach. Podopieczni Libora Pali jak na razie udowadniają, że przyjechali do Poznania, by przerwać serię porażek na boisku rywala (płocczanie przegrali trzy ostatnie mecze wyjazdowe).

18'

Po podaniu Zagurskasa w niezłej sytuacji znalazł się Joao Paulo, ale Grzegorz Szamotulski w porę wyszedł z bramki i wybił piłkę w aut.

17'

Podanie Foszmańczyka do Ujka przechwytuje Hiszpański.

16'

Dośrodkowanie Magdziarza blokuje jeden z obrońców gości, następnie piłkę łapie Kamiński.

14'

Po zagraniu Ujka niecelnie strzela Foszmańczyk. Jeżeli gospodarze chcą odrobić straty, to muszą dopracować skuteczność, bo na razie wszystkie ich próby kończą się rozpoczęciem gry przez Kamińskiego od własnej bramki.

12'

Po dośrodkowaniu Joao Paulo piłkę łapie Szamotulski.

10'

Żółtą kartką ukarany został Zembrowski.

10'

Brazylijczyk wykorzystał bierną postawę defensywy gospodarzy i pewnie pokonał Grzegorza Szamotulskiego. Mamy więc niespodziankę na stadionie przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu. Jak na ten cios gości zareagują piłkarze Warty?

9'

GOOOL DLA WISŁY!!! Po dośrodkowaniu Matara Gueye piłkę do siatki skierował Joao Paulo!!!

7'

Kolejna nieudana próba Sasina. Tym razem były zawodnik m.in. Lecha Poznań i Korony Kielce uderzał nad poprzeczką bramki Kamińskiego.

5'

Niecelny strzał Mariusza Ujka.

4'

Jasiński zagrywa do Magdziarza, ten dośrodkowuje w kierunku Sasina, ale piłkarz gospodarzy marnuje dobrą sytuację.

2'

Dobry kontratak poznaniaków w porę przerywa Artur Wyczałkowski.

1'

Początek meczu!

19:01

Dzisiejszy mecz poprowadzi sędzia Tomasz Grabowski z Kluczborka.

19:00

Oba zespoły wychodzą na boisko, za chwilę początek meczu.

18:58

I jeszcze sprostowanie odnoście meczowej zapowiedzi - w dzisiejszym meczu może zagrać Maciej Wichtowski. Zawodnik ten co prawda w tym sezonie już siedmiokrotnie został upomniany żółtymi kartkami, ale jedną z nich otrzymał w spotkaniu Pucharu Polski z Olimpią Elbląg. Tak więc w lidze ma sześć kartek i dopiero kolejne upomnienie eliminuje go z gry.

18:57

Dziś po raz pierwszy przed własną publicznością w barwach Warty wystąpi Grzegorz Szamotulski. Doświadczony bramkarz ma wnieść spokój i doświadczenie w poczynania formacji defensywnej poznaniaków. Na razie zaliczył niezły debiut w wyjazdowym spotkaniu z Zawiszą Bydgoszcz.

18:54

Już za kilka minut początek meczu Warta Poznań - Wisła Płock. Czy "Zieloni" zdołają pokonać niżej notowanego rywala?

18:50

Ławka rezerwowych Wisły: Kwiatkowski, Biliński, Jaroń, Kursa, Sielewski, Drężewski, Bieńkowski

18:50

Ławka rezerwowych Warty: Sobański, Reiss, Goliński, Scherfchen, Białożyt, Bereszyński, Gajtkowski

18:44

Dwanaście punktów w czterech najbliższych meczach chce zdobyć trener Płatek. O odważnych zapowiedziach szkoleniowca Warty wspominaliśmy już w naszej zapowiedzi meczu. Czy poznaniakom uda się zrealizować ten cel? Będzie ciężko, ale dzisiejszy przeciwnik wydaje się najłatwiejszy spośród wszystkich, z którymi "Zieloni" zmierzą się do końca rundy.