Piątek, 28 października 2011, godz. 19:45
Górnik PolkowiceKS Polkowice
94'

Koniec spotkania. Polonia zamiast zapewnić sobie 3 punkty, wypuszcza je z rąk. Zespoły dzielą się punktami.

91'

3 minuty doliczone. Mamy dane także o frekwencji - 2235 widzów na trybunach.

89'

Ściański za Pokotyluka.

88'

Dużo zamieszania na boisku. Coraz bardziej zaniepokojeni kibice gospodarzy. Zdaje się, że daje się we znaki zmęczenie po pucharowym boju. Ciężko o koncentrację, gdy brakuje sił.

82'

Próbowali polkowiczanie, a tymczasem kontratak Polonii, ale Góral na spalonym.

77'

Kartka dla Perońskiego

76'

Mąka w pole karne z prawego narożnika. Głową Pokotylu, ale nieudanie.

76'

Wyrównanie!!! Długie podanie Bartkówa, a gola strzela Jakub Więzik!

75'

Zmiana u gości. Mateusz Peroński w miejsce Tomasza Salamońskiego.

74'

Góral ścigał się o piłkę, otoczony dwoma obrońcami gości. W końcu szybszy po tą piłkę był Szymański.

69'

Tymczasem, akcja Polonii! Góral do Paulisty, strzał z pierwszej piłki! Niecelny.

68'

Boisko opuszcza Postawek, żegnany przez kibiców Poloni okrzykami "Grzesiu, Grzesiu!". W jego miejsce Więzik.

67'

Długa piłka Sinclaira z autu do Paulisty. Trafia jeszcze do Mąki, ten efektownym wolejem strzelił, jednak nieczysto nad bramką.

64'

Zmiana również u gości. Bryła za Piotrowskiego.

63'

Zmiana. Świerczok kończy już swój dzisiejszy występ, a za niego Dariusz Góral.

61'

Paulista do spółki z Vascakiem! Ten drugi dośrodkowuje na głowę Świerczoka, ale kąt był zbyt ostry by oddać dobry strzał głową!

60'

Salamoński z rożnego, ale zbyt głęboko.

59'

Ależ sytuacja! Przypadkowo piłka trafiła do Świerczoka, ten miał mnóstwo czasu, biegł na bramkę i oddał słaby, niecelny strzał! Fatalnie!

55'

Ambitna walka przy linii Podstawka z Sinclairem. Górą Anglik i Polonia ma aut bramkowy.

51'

Polonia próbuje ataku pozycyjnego.

49'

Kartka dla Piątkowskiego za faul na Mące w środku boiska.

48'

Błąd Dziewulskiego i Polkowice maja rzut rożny.

48'

46'

Gramy.

46'

Zmiana przed rozpoczęciem II polowy. Dziewulski za Alancewicza.

47'

Koniec I połowy. Polonia Bytom prowadzi i dominuje na boisku. Okazjonalnie jednak pozwala gościom na groźne ataki i dośrodkowania, które zazwyczaj kończą się interwencją Balaża, lub odgwizdaniem spalonego. Trener Fornalak będzie pewnie jednak chciał takie sytuacje wyeliminować w II połowie.

46'

Minuta doliczona.

45'

Po raz kolejny po dośrodkowaniu gości, Polonię ratuje Juraj Balaż piąstkowaniem.

44'

Mąka z rożnego na lewej stronie. Główkował Killar, ale niegroźnei dla bramkarza. Kapitan Polonii leżał przez chwilę na boisku, ale już wszystko w porządku.

41'

Dobra piłka do Paulisty, ale... sędzia odgwizduje spalonego!

41'

Chomiuk w pole karne! Świerczok chciał strzelać głową, ale minął się z piłką!

39'

Chomiuk do Paulisty, ale ten na spalonym, zdaniem sędziego.

37'

I okazja dla Polonii, ale Vascak był przyblokowany przez obrońców i bramkarza i piłka wyszła na aut bramkowy.

36'

Groźne dośrodkowanie, mogło wpaść Balażowi za kołnierz. Bramkarz jednak dobrze sobie z nią radzi. Chwile później dobrze również łapie piłkę z rożnego.

35'

Zółta kartka dla Alancewicza.

33'

Świerczok wychodzi sam na sam po podaniu Alancewicza! Świetna piłka, ale górą z tego pojedynku wychodzi Szymański!

31'

Uzupełnienie: Kluczowe odegranie przy bramce było autorstwa Lukasa Killara (głową).

29'

Gospodarze próbowali odpowiedzieć, ale Podstawek znowu na spalonym.

28'

I goool! Rzut rożny wykonuje Mąka, piłkę do siatki wbija Vascak po odegraniu jednego z partnerów!

28'

Świerczok oddaje strzał, piłka odbija się od muru i wychodzi na róg.

27'

Faulowany Świerczok i mamy rzut wolny z ok 25 metrów.

26'

Chomiuk z braku laku oddaje strzał z narożnika pola karnego. Prosto w ręce Szymańskiego.

26'

Chomiuk z lewej strony. Piłka odbija sie od kogoś, trafia do Świerczoka, a ten oddaje strzał prosto w obrońcę! Musiało boleć!

24'

Kolejny rzut rożny Polkowic. Balaż piąstkuje pilke.

24'

Ależ zamieszanie przed bramką Polonii. Piłka wybita tuż sprzed linii bramkowej!

20'

Mąką! Ograł jednego rywala, próbował drugiego i na linii pola karnego wywrócił się, bez faulu.

17'

Vascak do Świerczoka! Napastnik przyjął piłkę klatką piersiową, oddał strzał głową... banalny do złapania przez Szymanskiego! Mozna było to wykorzystac lepiej!

16'

Znowu Podstawek na spalonym. Tym razem partnerzy szukali doświadczonego napastnika długim podaniem.

15'

Tym razem rzut rożny z prawej strony wykonał Alancewicz. Główkował Kulpaka, ale nieudanie i goście zażegnali niebezpieczeństwo.

13'

Podstawek na spalonym. Jego strzał jednak i tak prosto w Juraja Balaża.

11'

Świetne dośrodkowanie z prawej strony do Podstawka! Było groźnie! Były napastnik Polonii wślizgiem chciał uderzyć na bramkę, ale minął się z piłką!

10'

Rzut rożny dla polkowiczan. Ofiarnie piąstkuje piłkę Balaż!

9'

Mąka świetnie do Świerczoka na prawą stronę! Nie było spalonego, ale napastnik powstrzymany przez Szymańskiego do spółki z obrońcą!

8'

Mąka z rożnego z prawej strony. Główkuje Vascak, ale bardzo niecelnie, nad bramką.

7'

Mąka szukał Vascaka ciekawą piłką na prawą stronę boiska, ale był tam jeden z obrońców i opanował sytuację.

6'

Świetnie Chomiuk do Mąki na lewej stronie! Podanie do Świerczoka blokuje jednak obrońca gości.

3'

Rzut wolny dla Polonii wykonuje Alancewicz. Piłka trafia do Killara, ale było tam zbyt dużo obrońców gości.

1'

I już dobrze zaczynają gospodarze! Akcja Daniela Mąki, odegranie do Paulisty. Brazylijczyk oddaje piłkę Mące, a ten oddaje płaski strzał tuż obok słupka bramki Szymańskiego! Niewiele brakowało!

1'

Rozpoczęli goście.

19:43

I obie jedenastki są już na boisku. Za chwilę zaczynamy mecz 17. kolejki I ligi!

19:41

Zanim zawodnicy wyjdą na boisko, mamy podziękowania dla byłego prezesa Polonii Damiana Bartyli przez członków SKK.

19:39

Przypominam, że zaledwie 3 dni temu poloniści odbyli wyczerpujący bój w Pucharze Polski. Ostatecznie ulegli Lechowi Poznań 1:3 po dogrywce. Czy dziś wystarczy im sił na ligowe starcie? Warto pamiętać, że przeciwnik nie jest jednak zbytnio wymagający. KS Polkowice to zdecydowanie panowie własnego podwórka, na wyjeździe spisują się słabo.

19:34

Jak widzimy, w składzie gości jest były zawodnik Polonii Grzegorz Podstawek. Zawodnik ten zdobył już w tym sezonie 3 gole dla Polkowic.

19:33

Ławki rezerowych. Polonia: Misiewicz, Dziewulski, Góral, Matusiak, Pietrowski, Ściański, Tomczyk. Polkowice: Osiński, Janus, Więzik, Peroński, Micić, Kazimierczak, Bryła