Sobota, 8 października 2011, godz. 15:00
Dolcan ZąbkiDolcan Ząbki
3 : 1
Piast GliwicePiast Gliwice
16:48

Zawodnicy Roberta Podolińskiego byli w tym meczu po prostu lepsi. Dominowali od początku spotkania, pechowo tracąc bramkę. Nie poddali się jednak i ostatecznie pokonali faworyzowanych gliwiczan 3:1.

95'

Koniec meczu! Dolcan niespodziewanie wygrywa z Piastem 3:1!

94'

Rzut wolny z 25 metra. Pietrzak mocno strzela i Humerski z trudem przerzuca piłkę nad poprzeczką!

93'

Kolejny rzut rożny dla Piasta zmarnowany. Dolcan wychodzi z kontrą 4 na 2, Wielądek trafia w słupek!

92'

3 minuty doliczone do drugiej połowy.

91'

Ostre starcie na środku boiska, dwóch zawodników leży na murawie.

90'

Mocny strzał Podgórskiego nad bramką Dolcanu.

89'

Faul Ciesielskiego na 20 metrze od bramki Humerskiego. Żółta kartka.

88'

W ostatnich minutach więcej walki niż futbolu, na zmianę wyniku raczej się nie zapowiada.

88'

Ostatnia zmiana w Dolcanie, Koziara wchodzi, schodzi Piesio.

88'

Mała awantura na murawie, ale sędzia opanował już emocje zawodników.

85'

Zmiana w drużynie gości. Groborz za Kędziorę.

83'

Niewidoczny wcześniej Pulkowski znów zaznaczył swoją obecność na boisku. Tym razem strzałem z dystansu. Szmatuła nie miał problemów z obroną.

81'

Żółta kartka dla Pulkowskiego za faul taktyczny.

80'

Lewą stroną pomknął Pulkowski, Świerblewski dostał piłkę trzy metry od bramki i spokojnym strzałem pokonał bezradnego Szmatułę. Chyba jest już po meczu.

79'

Jest 3:1! Świerblewski!

77'

Bodzioch strzela z kilku metrów - nie było spalonego, ale uderzenie obok słupka!

76'

Napór Piasta trwa, kolejny rzut rożny... bez rezultatu.

75'

Dolcan chyba opada trochę z sił, w ostatnich minutach gra toczy się głównie na połowie gospodarzy.

73'

Kabaretowe zagranie Sierpiny, dawno nie widziałem tak złego przyjęcia piłki.

72'

Dwójkowa akcja Rubena i Podgórskiego, strzelał ten pierwszy, jednak po rykoszecie piłka wylatuje poza plac gry.

70'

Na trybunach zebrała się garstka kibiców z Ząbek Na trybunie garstka kibiców od czasu do czasu dopinguje Dolcan.

70'

Rzut rożny dla Piasta wykonuje tradycyjnie Podgórski. Wybijają piłkę obrońcy.

70'

Jeszcze jedna zmiana w Dolcanie, schodzi Chylaszek, w jego miejsce Hirsz.

68'

Zmiana w drużynie gospodarzy. Wielądek za Głowackiego.

67'

Strzał Bodziocha wysooooko nad bramką Dolcanu.

67'

Była szansa na wyrównanie. Świetne podanie Podgórskiego do Rubena, jednak ten przegrywa pojedynek sam na sam z Humerskim!

66'

Świerblewski wychodzi sam na sam z bramkarzem, Szmatuła był minimalnie szybszy!

65'

Błąd Grzelaka, piłka trafia do Rubena, jednak Dadacz wyjaśnia sytuację.

63'

Piast próbuje atakować, ale sporo chaosu widać w poczynaniach zespołu trenera Brosza.

62'

Kapitalna akcja Łukasza Sierpiny. Przejął on piłkę w narożniku pola karnego, pobiegł wzdłuż linii 16 metra i mocnym strzałem w samo "okienko" wyprowadził Dolcan na prowadzenie!

60'

Piłkarze Dolcanu

60'

2:1! Sierpina!

60'

Składna akcja Dolcanu, choć Chylaszkowi zabrakło ostatniego podania. Od bramki Szmatuła.

58'

Mniej ciekawy fragment gry. Dużo błędów i strat.

57'

Buryan jednak odczuł cios sprzed kilku minut. Zmienia go Świątek.

57'

Przechwyt Cicmana, zawodnik Paista dynamicznie wybiega z kontrą, ale fauluje go Grzelak. Żółta kartka.

54'

Ależ zamieszanie w polu karnym Piasta! Akcja Głowackiego i Sierpiny, piłka odbija się jeszcze od obrońcy, Piesio miał już ją wepchnąć do siatki, ale w ostatniej chwili przeszkodził mu w tym Szmatuła!

53'

Brawa od kibiców z Ząbek dla Buryana, który podnosi się po straszliwym ciosie.

51'

Dadacz nokautuje Buryana. Mocne dośrodkowanie wylądowało prosto na twarzy zawodnika gości. Kliczko by się nie powstydził.

50'

Pierwszy kontakt z piłką Humerskiego w tej połowie. Bramkarz Dolcanu pewnie wyłapuje dośrodkowanie z rzutu rożnego.

49'

Kibice Dolcanu "pozdrawiają" premiera, spiker apeluje o zachowanie ciszy wyborczej :)

49'

Kolejny strzał gospodarzy, tym razem obok bramki.

48'

Jeszcze raz Sierpina, mocny strzał z prawej strony odbija bramkarz Piasta.

47'

Od razu długa pika do Świerblewskiego, ten podaje do Sierpiny, który strzela z woleja. Za lekko aby pokonać Szmatułę.

15:58

Drugą połowę zaczyna Dolcan.

15:48

Pierwsza część spotkania bardzo ciekawa. Przez większość meczu przewagę miał Dolcan, ale to Piast zdobył prowadzenie. Sprawiedliwości stało się jednak zadość i tuż przed końcem połowy wyrównują gospodarze. Zapowiada się emocjonująca druga połowa.

47'

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy remis 1:1.

46'

Rozpadało się nad Ząbkami. Duża część kibiców opuszcza stadion.

46'

Potężny strzał Bazlera z narożnika pola karnego przelatuje nad bramką Piasta.

45'

Dośrodkowanie Głowackiego z rzutu wolnego ładnym strzałem głową wykończył Grzelak. 1:1!

44'

I mamy wyrównanie! Strzela Rafał Grzelak.

43'

Żółta kartka dla Rubena.

43'

Kolejna dobra piłka do Świerblewskiego. Z tym, że jeszcze raz zawodnik Dolcanu zostaje złapany na spalonym.

41'

Niewiele brakowało do wyrównania! Świerblewski dostał piłkę na 16 metrze, bez zastanowienia uderzył, ale dobrze obronił Szmatuła.

40'

Dolcan - Piast

40'

Akcja rezerwowego Cicmana, Ruben przejmuje piłkę przed polem karnym i ładnym strzałem pokonuje Humerskiego.

40'

Dolcan przeważał, Piast strzela gola. Ruben Fernandez.

38'

Słabszy fragment gry. Sporo "kopaniny" z obu stron.

36'

Fantastyczne prostopadłe podanie Cicmana do Pietrzaka. Ten drugi strzela, ale na raty broni Humerski.

34'

Zmiana w drużynie gości. Pietroń opuszcza boisko, zastępuje go Cicman.

33'

Zółty kartonik dla Chylaszka za dyskusje z arbitrem.

32'

Powinno być 1:0! Świerblewski ograł dwóch obrońców i uderzył zza pola karnego prosto w poprzeczkę! Po chwili piłka wraca do niego, ale tym razem napastnik Dolcanu trafia w słupek!

29'

Ładny atak Dolcanu lewą stroną, ale Świerblewski niepotrzebnie zwolnił akcję. Po chwili strzelał Piesio - tuż obok bramki.

28'

Piesio w wymarzonej sytuacji. Niepilnowany w polu karnym mógł podać do lepiej ustawionego kolegi albo próbować strzału. Wybrał pierwszą opcję, ale wykonanie było słabiutkie. Wybijają piłkę obrońcy.

26'

Żółta kartka dla Zganiacza za faul na Bazlerze.

25'

Świerblewski chciał popisać się umiejętnościami technicznymi - nie wyszło. Wystarczyło ich mu tylko na ogranie jednego rywala, drugi zabrał mu piłkę.

23'

Doskonałe podanie Piesia do Świerblewskiego, ale ten drugi był na pozycji spalonej.

22'

Na szczęście to nie był poważny uraz, Bodzioch jest w stanie kontynuować grę.

22'

Piesio ostro zaatakował Bodziocha, zwija się z bólu gracz klubu z Gliwic.

21'

Kontra Piasta - goście wychodzą 2 na 2, sytuację wyjaśnia Chylaszek.

20'

19'

Wolny dla Piasta. Dośrodkowuje Podgórski, ale bez problemów wybija piłkę Bazler.

18'

Tym razem Dolcan atakuje lewą stroną. Głowacki chyba dośrodkowywał, ale piłka niemal wpadła "za kołnierz" Szmatuły. Było groźnie.

17'

Dośrodkowanie Pietrzaka minęło wszystkich zawodników w polu karnym Dolcanu. Po chwili kontra gospodarzy zakończona niecelnym strzałem Świerblewskiego z dystansu.

15'

Pierwszy korner dla gości. Słabe dośrodkowanie Podgórskiego pewnie wybijają obrońcy z Ząbek.

14'

Groźnie zaakatkował Piast. Było trochę przypadku w polu karnym, skończyło się na niecelnym strzale Fernandeza.

13'

Zabawy z piłką Szmatuły kończą się jego niepewnym wybiciem - piłka trafia na aut.

12'

Kolejny rzut rożny dla Dolcanu, rozegrany krótko, połapali się w tym wszystkim obrońcy gości i wybijają piłkę wgłąb boiska.

10'

Rzut wolny dla gospodarzy. Do bramki około 25 metrów, ale kąt jest ostry. Mimo to Głowacki decyduje się na strzał - dobry, mocny, lecz bez zarzutu spisuje się Szmatuła.

9'

W składzie Dolcanu zaszła zmiana - zamiast Wełny w pierwszej "11" wybiegł Głowacki.

7'

Ciesielski główkuje po rzucie rożnym - pół metra nad bramką.

6'

Początek meczu dla gospodarzy. Kolejna ładna akcja prawą stroną, ale będzie tylko rzut rożny.

6'

Akcja Dolcanu prawą stroną boiska, dośrodkowanie do Piesia, ale minimalnie szybszy był obrońca.

4'

Rzut wolny dla gości na wysokości pola karnego - dośrodkowanie minęło wszystkich zawodników - od bramki rozpocznie Humerski.

3'

Błąd Paulauskasa, Piesio miał doskonałą sytuację na strzelenie bramki, ale nieczysto trafił w piłkę!

2'

Dolcan rozgrywa piłkę na swojej połowie.

14:59

Zaczynają goście.

14:58

Za chwilę sędzia Złotek rozpocznie spotkanie. Oba zespoły gotowe do gry.

14:57

Dolcan dziś zagra w białych koszulkach i niebieskich spodenkach. Goście na czerwono.

14:54

Za chwilę oba zespoły wyjdą na boisko.

14:51

W poprzedniej kolejce Dolcan gościł u siebie Wartę i przegrał 0:2. Piast natomiast wywiózł punkt ze Świnoujścia po bezbramkowym remisie z Flotą.

14:50

W komentarzach większość z Was typuje zwycięstwo Piasta. Goście są faworytem dzisiejszego meczu, nie na darmo zajmują trzecie miejsce w tabeli I ligi. Jednak Dolcan jest zawsze groźny, zwłaszcza u siebie. Miejmy nadzieję, że obejrzymy dziś emocjonujące widowisko.

14:47

Rezerwowi Piasta: Trela, Matuszek, Groborz, Bzdęga, Hałas, Cieman i Świątek.

14:46

Znamy już składy obu drużyn. Na ławce rezerwowych Dolcanu zasiądą Leszczyński, Głowacki, Zapaśnik, Tataj, Wielądek, Hirsz i Koziara.

14:45

Witam serdecznie z Ząbek, gdzie już za około 15 minut rozpocznie się mecz I ligi - zagra miejscowy Dolcan z Piastem Gliwice.