Dolcan ZąbkiDolcan Ząbki
0 : 1
Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
95'

Wyrównany był mecz w Ząbkach. Górnik okazał się drużyną bardziej skuteczną, bo szanse na zdobycie gola miały oba zespoły. W Pucharze Polski dalej grają zawodnicy z Zabrza.

94'

Ostatni róg dla Dolcanu, piłkę wybijają obrońcy i koniec meczu!

94'

Leszczyński zagrywa długą piłkę na tzw. aferę. Ta trafia do Grzegorza Piesio, który uderza z woleja! Broni Pesković.

92'

Faulowany Przybylski długo nie podnosi się z murawy. Sędzia go upomina, aby nie symulował.

91'

Dośrodkowanie Kosiorowskiego z rzutu wolnego, piłkę łapie Pesković.

90'

4 minuty dolicza arbiter.

89'

Zółta kartka dla Gołębiewskiego za odkopnięcie piłki po gwizdku.

85'

Za Milika wchodzi Mączyński.

83'

Za Gierczaka wchodzi Kwiek.

79'

Kosiorowski podawał z rzutu wolnego, ogromne zamieszanie przed bramką i kończy się to tylko rzutem rożnym.

78'

Dobre wejście Sierpiny w pole karne lewą stroną i ładny strzał na bramkę. Dobra interwencja Piesko.

77'

I druga zmiana u gospodarzy. Schodzi Koziara a w jego miejsce pojawia się Łukasz Sierpina.

76'

Zmiany także w Dolcanie. Za Tataja wchodzi Michał Zapaśnik.

75'

Zółta kartka dla Gierczaka, który faulował Kosiorowskiego.

74'

Z boiska schodzi Thomik. W jego miejsce Paweł Olkowski

70'

Arbiter upomina trenera Podlińskiego za kwestionowanie jego decyzji.

66'

Obaj trenerzy mają sporo uwag do swoich podopiecznych. Można powiedzieć, że grają razem ze swoim zespołem.

66'

Dużo chaosu w środku pola. Na boisku rządzi chaos.

63'

Dośrodkowanie z lewej Świerblewskiego. Piłka tak zeszła mu z nogi, że niemal wpadła do bramki! Z linii bramkowej piłkę w ostatniej chwili wybił Bembem.

61'

Dobry strzał Korkucia z prawej strony pola karnego dobrze broni Peskovic.

60'

Niecelnie strzelał z 25 metrów Gołębiewski. Około 2 metry obok bramki.

59'

Goście zaczynają powoli szanować piłkę. Starają się wciągnąć Dolcan na swoją połowę tak, żeby mieć szansę na kontrataki.

57'

Dobra akcja Wodeckiego, jednak spóźnił się podaniem i został zablokowany.

56'

Zablokowany strzał Gierczaka z około 30 metrów z rzutu wolnego.

54'

Świerblewski wrzuca po ziemi piłkę w pole karne, Danch wybija ją jednak na aut.

53'

Więcej okazji na zdobycie gola miał do tej pory Dolcan, ale to rozkręcający się Górnik zbobył bramkę. Teraz to ząbczanie będą grać pod presją.

52'

Podanie z lewej strony Szymury i niemal do pustej bramki strzelał Gołębiewski! Gol!

50'

Kontratak Górnika po długim podaniu Bembena do Thomika. Akcja kończy się rzutem rożnym dla gości.

49'

Kolejna akcja Grzelaka zakończona niespodziewanym strzałem, ale ta próba była bardzo zła. Piłka zeszła z nogi piłkarza Dolcanu.

47'

Niezły początek w wykonaniu gospodarzy. Akcje Grzelaka i Kosiorowskiego, ale bez zagrożenia pod bramką Peskovicia.

46'

Wracamy do gry. Piłkarze Dolcanu rozpoczęli drugą część meczu.

67'

Korkuć dostał piłkę w pole karne, a tam futbolówka rzekomo trafiła w rękę jednego z Górników. Dolcan gorączkowo domaga się karnego, ale sędzia jest nieugięty.

46'

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy w Ząbkach bez goli, ale bliżej prowadzenia z pewnością byli goście.

46'

Po kontrataku Dolcanu bardzo niecelny strzał Grzegorza Piesio.

45'

3 minuty doliczył sędzia do pierwszej połowy.

44'

Rzut wolny dla górnika z około 40 metrów. Wodecki dośrodkował w pole karne, tam się dość mocno zakotłowało i ostatecznie ktoś wybił piłkę na uwolnienie.

44'

Teraz odważnie zdecydował się na strzał Kamil Szymura i była to dobra decyzja. Piłka uderzona z około 22 metrów sprawiła trochę kłopotów Leszczyńskiemu, ale ostatecznie bramkarz ząbczan ją złapał.

42'

Górnik stara się opanować środek pola, ale nie jest łatwe. Goście wymieniają długo piłkę, ale wcale nie przemieszczają się pod bramkę Dolcanu.

40'

Pierwsza, wymuszona zmiana w ekipie Dolcanu. Kontuzjowanego Chylaszka zastępuje Wełna. Wejście Bembena okazało się fatalne w skutkach.

36'

Ostry faul Bembena na Chylaszku. Obyło się bez kartki.

35'

Damian Świerblewski na prawej stronie boiska zakręcił Szymurę, ale ostatecznie przesadził z dryblingiem i stracił piłkę na rzecz Dancha.

33'

Groźnie pod bramką ząbczan! Wodecki niepilnowany na lewej stronie boiska dostał dobrą piłkę, wrzucił ją do Thomika, a ten uderzył minimalnie niecelnie. Piłka przeleciała nad bramką Rafała Leszczyńskiego około pół metra.

32'

Nareszcie przyzwoita akcja Górnika. Szymura popędził lewą stroną, podał do Wodeckiego, który przewrócił się w polu karny. Wydaje się jednak, że Korkuć nie faulował w tej sytuacji, więc decyzja sędziego była słuszna.

30'

Górnik wygląda zdecydowanie słabiej od Dolcanu. To gospodarze nadają teraz tempo spotkania. Zauważył to trener Nawałka, który wysłał swoich rezerwowych na rozgrzewkę.

28'

Dobre podanie Pulkowskiego do Świerblewskiego w pole karne, ale napastnik Dolcanu był na spalonym.

27'

Ładna akcja Szymury lewą stroną boiska zakończona podaniem w pole karne. Tam piłkę na róg wybija Ciesielski. Korner wykonany bardzo słabo.

26'

Ładna akcja Dolcanu, który wymienił między sobą kilkanaście podań. Niestety wszystko zakończone niedokładnym zagraniem Pulkowskiego i piłka trafia prosto do Peskovivia.

22'

Dobra akcja środkiem pola Grzegorza Piesio, podanie do Tataja, który minął obrońcę i był faulowany. Sędzia jednak nie gwizdnął, co spotkało się dużym sprzeciwem kibiców, wyrażonym w niewybrednych okrzykach.

20'

Chylaszek nieźle dośrodkował, ale nikt nie zamknął akcji na długim słupku. Zresztą i tak nic nie byłoby z tej akcji, bo w polu bramkowym faulowany był Pesković. Chwila przerwy i gramy dalej.

19'

Kolejna dobra indywidualna akcja Świerblewskiego lewą stroną kończy się rzutem rożnym.

18'

Długa piłka Pazdana do Paula Thomik na wolne pole. Piłkarz Górnika zatrzymany przez Korkucia, a na końcu Thomik fauluje jeszcze rywala.

15'

Dobra akcja gospodarzy, zakończona strzałem. Świerblewski podał do Grzegorza Piesio, który z prawej strony dośrodkował w pole karne. Do piłki doszedł Tataj, uderzył głową, ale dobra interwencja bramkarza Górnika.

13'

Krótkie rozegranie tego stałego fragmentu gry. Bembem nerwowo wybija piłką i kolejny róg. Po tym dośrodkowaniu piłkę łapie Pesković.

12'

Aktywny Świerblewski atakuje lewą stroną i będzie korner dla Dolcanu.

10'

Piesio ostro zaatakowany w środku pola. Sędzia nie dopatrzył się faulu i Górnik miał szansę na kontrę, ale zepsuł akcję.

10'

Po kornerze fatalnie z dystansu uderzył Michael Bemben. Piłka przeleciała kilka metrów nad bramką.

9'

Ładna akcja lewą stroną Górnika, wejście Pazdana, ale będzie tylko rzut rożny.

8'

W tym momencie meczu zarysowuje się przewaga Dolcanu.

6'

Ładna akcja Świerblewskiego prawą stroną boiska, dośrodkowanie w pole karne, duże zamieszanie i ostatecznie dobra interwencja Peskovicia, który złapał piłkę. Było groźnie.

5'

Rzut wolny dla Dolcanu. Dośrodkowanie z 30 metrów w pole karne było zbyt mocne. Piłka przeleciała na długi słupek, gdzie nikt nie zamknął akcji.

4'

Górnik trochę bardziej aktywny na początku meczu, ale na razie trwa badanie przeciwników. Oglądamy głównie walkę w środku pola.

1'

Górnicy rozpoczynają mecz.

15:59

Do Ząbek przyjechało kilkudziesięciu kibiców Górnika, którzy są już na trybunie gości.

15:58

Piłkarze obu zespołów właśnie wychodzą na boisko. Górnik na czerwono, Dolcan w białych trykotach z niebieskimi paskami.

15:51

Ławka rezerwowych Dolcanu: Humerski, Osoliński, Sosnówka, Głowacki, Wełna, Zapaśnik, Sierpina.

15:51

Ławka rezerwowych Górnika: Sławik, Kwiek, Nakoulma, Marciniak, Olkowski, Król, Mączyński.

15:42

Trwa intensywna rozgrzewka obu zespołów. Trybuny powoli, ale sukcesywnie się zapełniają.

15:39

Znamy już składy obu zespołów, a za chwilę podamy kto zasiadł na ławce rezerwowych.

15:39

Witamy z Ząbek, gdzie pierwszoligowy Dolcan podejmie dziś w ramach Pucharu Polski ekstraklasowy Górnik Zabrze.