Sobota, 22 października 2011, godz. 17:30
4 : 0
Polonia BytomPolonia Bytom
1. połowa3 : 0
19:25

Arka bez dwóch zdań zasłużyła dzisiaj na wygraną! Piłkarze gospodarzy spisali się znakomicie i mogą iść świętować razem z kibicami! Polonia dziś została po prostu zmieciona z boiska. Ze stadionu żegna Państwa Adam Kamiński, dziękuję za uwagę.

93'

Sędzia Mariusz Korzeb kończy mecz! Arka pokonuje Polonię 4:0 i w lidze jest niepokonana już od 9 spotkań i ma serię 4 kolejnych zwycięstw!

93'

Ivanovski w sytuacji sam na sam strzela wprost w bramkarza!

92'

Cóż to była za akcja, Ivanovski nie zdecydował się na strzał w sytuacji sam na sam. Macedończyk oddał piłkę do Radzewicza, a ten oddał strzał, piłkę odbił przed siebie Balaż, a z najmniejszym trudem uderzył Krajanowski, dla którego to jest pierwsza bramka w barwach Arki.

92'

GOOOOOOOOOOOOOOOL! 4:0 dla Arki! Krajanowski!

91'

Strzał Paulisty zablokowany.

90'

Sędzia główny Mariusz Korzeb dolicza 3 minuty do czasu gry II połowy.

90'

Kuklis traci piłkę piłkę na rzecz Dziewulskiego.

90'

Piłkarze Polonii domagają się rzutu karnego, jednak bezpodstawnie.

89'

Juszczyk pewnie łapie dośrodkowaną piłkę.

89'

Radzewicz zabiera piłkę Vascakowi na prawej stronie.

88'

Juszczyk pewnie łapie piłkę w pojedynku z Michalakiem.

87'

Ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy. Boisko opuszcza Kowalski, w jego miejsce Niedziela.

87'

Dośrodkowanie Kuklisa blokuje Kulpaka. Rożny dla Arki.

86'

Ivanovski przyjmował piłkę rękami i nawet zbytnio tego nie ukrywał.

85'

Paulista w dobrej sytuacji, prawie oko w oko z Juszczykiem uderza obok bramki.

84'

Bardzo słabe uderzenie zawodnika Arki z rzutu wolnego.

83'

Gamla ukarany żółtą kartką za faul na Kowalskim blisko pola karnego Polonii.

82'

Kibice Arki śpiewają: " Polonio nie gniewaj na nas się, że my wygramy, a ty nie!"

81'

Druga zmiana w zespole Arki. Boisko opuszcza strzelec pierwszego gola Tomasz Jarzębowski, w jego miejsce Piotr Kasperkiewicz.

80'

Po dośrodkowaniu Vascaka, piłkę uderzał Świerczok. Piłkę pewnie łapie Juszczyk. Był to pierwszy celny strzał Polonii w tym meczu.

79'

Radzewicz fauluje Vascaka na prawej stronie boiska.

78'

Słabo rozegrany rzut wolny przez Arkę.

77'

Ciężka do oceny sytuacja. Jeden z zawodników Polonii przyjmował sobie piłkę ręką we własnym polu karnym. Sędzia uznał, że Arce należy się rzut wolny z linii pola karnego.

76'

Strzał Jarzębowskiego z 18 metrów pewnie paruje na rzut rożny Balaż.

75'

Strzał Świerczoka zza pola karnego wysoko ponad bramką.

74'

Świetna wrzutka Kuklisa do Ivanovskiego. Macedończyk uderza jednak bardzo słabo w trudnej sytuacji.

73'

Znakomite prostopadłe podanie od Vascaka do Sinclaira, ale orientują się w tym wszystkim obrońcy Arki.

72'

Pierwsza zmiana w Arce. Boisko opuszcza Bartosz Flis, w jego miejsce Mateusz Szwoch.

71'

Błąd techniczny Kuklisa, który się poślizgnął, czym zahamował akcję Arki.

70'

Jarzębowski znakomicie rozrzuca dzisiaj piłki, raz na lewą, raz na prawą stronę.

69'

Dobra interwencja Krajanowskiego na prawej stronie boiska.

68'

Kopia sytuacji z 67. minuty! Ivanovski tym razem po podaniu Kowalskiego trafił w poprzeczkę i znowu był na pozycji spalonej.

67'

I mamy gola, ale... sędzia odgwizduje spalonego. Dośrodkowywał Kowalski, a główkował Ivanovski. Macedończyk był na wyraźnym spalonym.

66'

Znakomite zagranie Jarzębowskiego na lewe skrzydło do Radzewicza.

65'

Oficjalna frekwencja z dzisiejszego wieczora: 6700 widzów. Jednak prawdopodobnie przez awarię systemu sporo kibiców nie miało szansy zakupić biletów i wchodząc na mecz nie zostali policzeni przez system.

64'

Ostatnia zmiana w drużynie gości. Boisko opuszcza Alancewicz, w jego miejsce Adrian Pietrowski.

63'

Ależ szczęście Polonii! Po strzale z woleja Kowalskiego, piłkę z linii bramkowej wybija Gamla!

62'

Arka zyskuje wyraźną przewagę.

61'

Kowalski miał znakomitą szansę, zamiast podawać, Kowalski zdecydował się na strzał. Uderzenie skrzydłowego Arki zostało jednak zablokowane.

60'

Fatalne zagranie Ivanovskiego! To musiał być gol! Najpierw Benat uderzył z około 20 metrów, Balaż wybił niepewnie piłkę przed siebie, a Macedończyk Ivanovski lekko kopnął piłkę z 5 metrów w bramkarza. Mirko Ivanovski zachował się jak junior w tej sytuacji.

59'

Kibice "pozdrawiają" Lechię Gdańsk :)

58'

Kowalski zagrywa prostopadłą piłkę do Ivanovskiego a ten przegrywa pojedynek biegowy z bramkarzem, który wybija piłkę.

58'

Vascak jest dzisiaj wszędzie. Tym razem przejmuje piłkę zagraną przez Kuklisa do Radzewicza.

57'

Kowalski czystym wślizgiem odbiera piłkę Michalakowi na lewej stronie.

56'

Vascak leży w środku pola.

55'

Strzał Kuklisa z wolnego blokuje Vascak, który w mojej opinii zbyt wcześnie wybiegł z muru.

55'

Kulpaka ukarany żółtą kartką za przepychanki w murze.

54'

Sinclair fauluje Kuklisa na linii pola karnego! To będzie znakomita szansa dla Arki.

53'

Vascak dobrze dośrodkowuje po ziemi jednak Michalaka czekającego na 8 metrze uprzedza Krajanowski który wybija piłkę.

52'

Łągiewka fauluje Paulistę.

52'

Kontrę Polonii zatrzymuje Benat.

51'

Kuklis traci piłkę i kontra Polonii.

51'

Sinclair wślizgiem zabiera piłkę Ivanovskiemu.

50'

Wyczyn Radzewicza kopiuje Łągiewka.

50'

Radzewicz głową wybija piłkę w aut.

49'

Faul Jarzębowskiego na połowie Polonii.

48'

Płaskie uderzenie Świerczoka z rzutu wolnego mija bramkę w bezpiecznej odległości.

48'

Sędzia uznał, że Sławomir Mazurkiewicz faulował Świerczoka, rzut wolny dla Polonii 18 metrów od bramki Arki.

47'

Na spalonym jeden z zawodników Polonii.

46'

Zapowiadana zmiana, boisko opuszcza Dariusz Góral, a na murawie melduje się Maksym Pokotyliuk.

46'

Arkowcy zaczynają drugą część meczu.

18:32

Obie ekipy wybiegają już na murawę.

18:28

Prawdopodobnie w przerwie będziemy mieli drugą zmianę w drużynie gości, na boisku pojawi się Maksym Pokotyliuk.

18:25

W przerwie jako jedyny do szatni nie zszedł Blażej Vascak. Zawodnik Polonii uznał, że potrzebuje rozgrzewki przed drugą połową.

18:20

Do przerwy Arka wręcz gromi bytomską Polonię. Arkowcy grają ładnie dla oka i przede wszystkim skutecznie. Polonia nie stworzyła sobie ani jednej groźnej sytuacji i nie ma co się dziwić, że zbiera tęgie lanie. Piłkarze udają się na przerwę, do zobaczenia za 15 minut!

46'

Sędzia Mariusz Korzeb kończy pierwszą połowę! Do przerwy 3:0 dla Arki!

46'

Niewiele brakowało! Mazurkiewicz uderzał głową po dośrodkowaniu Radzewicza z rzutu rożnego, piłka mija jednak bramkę.

46'

Dośrodkowanie Kowalskiego wybija Gamla.

45'

Sędzia główny dolicza 1 minutę do czasu gry I połowy.

44'

Źle wykonany rzut wolny przez Arkę na lewej stronie.

43'

Faul Vascaka na Kowalski, Słowak został ukarany żóltą kartką.

42'

Flis na spalonym.

41'

Co teraz zrobił Benat?! To musiała być bramka! Znakomite techniczne wysokie podanie wykonał Kuklis, a Benat znalazł się z piłką sam na 5 metrze i nie trafił w bramkę!

40'

Zablokowane dośrodkowanie Kowalskiego z prawej strony.

39'

Strzał Paulisty ponad bramką.

38'

No i mamy jak na razie pogrom. Arka prowadzi z Polonią 3:0. Znakomicie z prawej strony dośrodkował Krajanowski, na 5 metrze w piłkę nie trafił Ivanovski, ale ta trafiła do niepilnowanego Kuklisa, który pewnie wykończył akcję.

36'

Pierwsza zmiana w drużynie gości. Boisko opuszcza Adrian Chomiuk, w jego miejsce Blażej Vascak.

37'

GOOOOOOOOOOOOOOOL! 3:0 dla Arki! Kuklis!

35'

Kontrę Arki wyprowadzał Flis. Młody napastnik Arki źle zagrał do Kowalskiego, a piłkę przejął Chomiuk.

35'

Dośrodkowanie Radzewicza z rzutu wolnego wybija Dziewulski.

34'

Michalak fauluje Kowalskiego, znów rzut wolny dla Arki na prawej stronie.

33'

Grę wreszcie wznawia Arka, a Mazurkiewicz wraca na boisko.

32'

Przedłuża się trochę sytuacja z kapitanem Arki leżącym na boisku.

31'

Na boisku leży Sławomir Mazurkiewicz, ale będzie mógł dalej kontynuować grę.

29'

No i mamy 2:0, bliźniacza sytuacja do bramki na 1:0. Po raz kolejny z rzutu wolnego z prawej strony, piłkę dogrywał Radzewicz. Futbolówka została jeszcze przedłużona przez jednego z graczy Arki i trafiła pod nogi Mazurkiewicza, który z najbliższej odległości dopełnił formalności.

29'

GOOOOOOOOOOOL! 2:0 dla Arki! Mazurkiewicz!

29'

Chomiuk fauluje Mazurkiewicza na prawej stronie boiska.

28'

Dośrodkowanie Kowalskiego z rzutu rożnego piąstkuje Balaż.

28'

Radzewicz na lewej stronie wywalczył rzut rożny.

27'

Zbyt mocne podanie Paulisty do Michalaka.

26'

Krajanowski znakomicie odebrał piłkę Michalakowi tuż pod polem karnym Arki.

25'

Łągiewka chciał rozciągnąć grę i zagrał na prawe skrzydło do Krajanowskiego. Boczny obrońca Arki jest jednak zbyt niski by przyjąć takie podanie.

25'

Góral czystym wślizgiem odbiera piłkę Jarzębowskiemu na lewym skrzydle.

24'

A na trybunach kibice wspólnie się bawią: "Sialalalala Bytom-Gdynia!".

23'

Dośrodkowanie Radzewicza, głową wybija Sinclair.

22'

Strzał Ivanovskiego w polu karnym blokuje Gamla, rzut rożny dla Arki.

21'

Świerczok zatrzymany przez Łągiewkę.

20'

Na spalonym Chomiuk, który przyjmował sobie piłkę w polu karnym Arki.

19'

Jarzębowski przejmuje piłkę na połowie Arki. Podanie do Ivanovskiego bardzo niecelne.

18'

Zbyt mocne podanie Benata do Kowalskiego. Piłka ląduje na aucie.

18'

Dośrodkowanie Górala ląduje za linią końcową boiska.

17'

W opinii sędziego bocznego, Ivanovski faulował Chomiuka, który blokował piłkę by ta wyszła za linię końcową. Kibice wyraźnie się nie zgadzają z tą oceną.

16'

Polonia dobrze broni się przed co raz groźniejszymi atakami Arki.

15'

Ivanovski źle przyjmuje piłkę i akcję rozgrywa Polonia.

14'

Kolejny świetnie rozegrany stały fragment! Radzewicz wycofał piłkę przed pole karne do Kuklisa, a ten oddał strzał. Na szczęście dla Polonii na posterunku Balaż.

14'

Kowalski faulowany przez Chomiuka na prawej stronie. Rzut wolny dla Arki.

13'

Dośrodkowanie Kowalskiego wybija głową Dziewulski. Kontra gości zatrzymana przez wracającego Kowalskiego, który zbiera brawa za swoją ambicję i grę do końca.

12'

Fantastyczna interwencja Balaża! Bramkarz Polonii broni znakomite uderzenie Kowalskiego. Rzut rożny dla Arki.

11'

Bardzo dobrą sytuację dla gości miał Michalak. Pomocnik Polonii w asyście 2 obrońców Arki uderzył jednak wysoko ponad bramką.

10'

Znakomicie piłkę Świerczokowi odebrał Mazurkiewicz. Kapitan Arki później sfaulował Dziewulskiego i mamy rzut wolny dla Polonii na środku boiska.

9'

Dośrodkowanie Benata wybija Kulpaka.

8'

Arka uzyskuje co raz większą przewagę.

7'

Mogło być 2:0! Flis znakomicie rozciągnął akcję do Kowalskiego, a ten zagrał wzdłuż bramki. Balaż odbił piłkę przed siebie wprost pod nogi Benata. Strzał pomocnika Arki, jednak znakomicie wybronił bramkarz, a dobijający Ivanovski był na spalonym.

6'

Znakomity początek meczu! Oby tak dalej!

5'

Znakomicie rozegrany stały fragment gry przez Arkę. Radzewicz znakomicie wrzucił piłkę na 5 metr, a Jarzębowski dołożył nogę i mamy 1:0!

5'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Arki! Jarzębowski!

4'

Michalak fauluje Jarzębowskiego na prawej stronie. Rzut wolny dla Arki.

4'

Alancewicz wślizgiem odbiera piłkę Kowalskiemu.

3'

Fatalne podanie Mazurkiewicza do Krajanowskiego, aut dla Polonii.

3'

Świerszczok przerzucił piłkę nad Łągiewką, ale doświadczony defensor Arki nie dał się na to nabrać.

2'

Słabo wykonany rzut rożny i piłkę wybija Benat.

1'

Pierwszy rzut rożny dla gości w meczu, wywalczył go Świerszczok.

1'

Alancewicz fauluje Flisa w środku boiska.

1'

Losowanie wygrał kapitan Arki Sławomir Mazurkiewicz. Mecz rozpoczynają goście.

17:29

Sędzia Mariusz Korzeb wyprowadza na murawę obie jedenastki. No to zaczynamy!

17:24

Kibice obu drużyn śpiewają razem: "Królową Śląska tylko Polonia, ona na zawsze w sercach naszych jest!" :)

17:15

Do meczu już tylko 15 minut!

17:04

Bramkarz Arki, Marcin Juszczyk, ćwiczy swoją grę nogami. Jak pamiętamy w meczu z KS Polkowice, mało brakowało, a padłaby bramka samobójcza. Marcin Juszczyk nie trafił w zagraną do niego przez Sławomira Mazurkiewicza futbolówkę. Na szczęście Sławomir Mazurkiewicz wykazał się inteligencją i nie zagrywał Juszczykowi w światło bramki, inaczej mielibyśmy gola.

17:01

W kadrze Polonii na ten mecz znalazł się Słowak Blażej Vascak. "Nowy - stary" nabytek Polonii siedzi na ławce rezerwowych, ale niewykluczone, że zagra w tym meczu. Vascak grał już w barwach bytomskiej drużyny w poprzednim sezonie, teraz podpisał kontrakt do czerwca i wszyscy mają nadzieję, że będzie wartościowym wzmocnieniem.

16:58

Do wyjściowej "11" Arki, po nieobecności w ostatnim ligowym meczu powraca Mirko Ivanovski. Macedoński napastnik w meczu pucharowym zdobył gola i dzisiaj również postara się trafić do siatki rywali.

16:56

Tuż po zawodnikach z Bytomia, na boisku pojawili się gospodarze dzisiejszego meczu- zespół Arki Gdynia. Podobnie jak goście, Arka również została przywitana gromkimi oklaskami.

16:55

Na murawę stadionu miejskiego w Gdyni jako pierwsi wybiegli goście- zawodnicy Polonii Bytom. Oczywiście zostali przywitani oklaskami ze strony gdyńskich kibiców.

16:53

Rezerwa Arki przedstawia się niemal identycznie jak w poprzednim meczu, a więc: Ławka rezerwowa Arki Gdynia: Maciej Szlaga, Bartłomiej Niedziela, Janusz Surdykowski, Piotr Kasperkiewicz, Fabian Słowiński, Mateusz Szwoch, Bartosz Brodziński.

16:49

Znamy już składy obu drużyn. Jednak pora poznać ławki rezerwowych. Na początek gościei: Ławka rezerwowa Polonii Bytom: Seweryn Kiełpin, Łukasz Matusiak, Adrian Pietrowski, Maksym Pokotyliuk, Marcin Ściański, Karol Tomczyk, Blażej Vascak.

16:44

Z pięknego stadionu miejskiego w Gdyni, wita Państwa Adam Kamiński. Pora zacząć relację LIVE z meczu 16. kolejki pomiędzy Arką Gdynia, a Polonią Bytom. Na trybunach panować będzie przyjacielska atmosfera, jednak na murawie dominować będzie walka o każdy centymetr boiska. Czy któraś z drużyn zakończy dzisiaj swoją passę? Dowiemy się niedługo, do meczu pozostała już nieco ponad godzina!