Niedziela, 23 października 2011, godz. 12:30
Piast GliwicePiast Gliwice
93'

Koniec meczu! GKS wygrywa w derbach i zdobywa cenne trzy punkty.

93'

Feruga długo utrzymywał się przy piłce w narożniku boiska i skradł kilka cennych sekund.

92'

Feruga wchodzi w miejsce Pitrego.

90'

Trzy minuty doliczone.

90'

GKS wyszedł z kontrą, ale strzał Zachary został zablokowany przed polem karnym.

89'

Wojciech Kędziora pewnie wykonał 11. 3:2 i będą emocje w końcówce.

88'

Rzut karny dla Piasta! Rzepka zagrał ręką w polu karnym!

89'

Jarka wchodzi za Rakelsa.

88'

Rzepka naciągnął mięsień łydki i musi na chwilę opuścić boisko.

86'

Błąd Jana Buryana przy linii końcowej, ale ratuje go Trela.

85'

Łotysz jest dzisiaj nie do zatrzymania - bardzo dobre spotkanie w jego wykonaniu.

85'

GOOOOOL!!! DENISS RAKELS STRZELA DO PUSTEJ BRAMKI PO WSPANIAŁEJ AKCJI CHWALIBOGOWSKIEGO!!!

83'

Tomasz Podgórski nie kryty na 14 metrze uderza pod poprzeczką, ale kapitalną interwencją popisuje się Witold Sabela!

81'

Chwalibogowski zastępuje Goncerza.

80'

Po dośrodkowaniu Podgórskiego żaden z partnerów nie doszedł do strzału.

79'

Matras po kolejnym dryblingu zostaje sfaulowany.

78'

Tomasz Rzepka otrzymuje żółtą kartkę.

76'

Po rzucie rożnym Pitry trafia głową w poprzeczkę!!!

75'

Bzdęga zastępuje Pietrzaka.

74'

Świątek decyduje się na strzał, zamiast podać do lepiej ustawionych partnerów i uderza niecelnie z 15 metrów.

74'

Dośrodkowanie Podgórskiego z rzutu wolnego zostało zablokowane przez zawodników Gieksy.

70'

Centrował Zganiacz z prawej flanki, ale podanie do partnerów było za mocne i od bramki rozpocznie Sabela.

69'

Na trybunach bardzo dobra atmosfera, doping przez cały czas nie ustaje.

68'

Po złym podaniu Jurado w środku pola, zmuszony do faulu taktycznego był Klepczyński.

67'

Cicman zastąpiony przez Świątka.

65'

Matras dostaje żółtą kartkę.

64'

Kapitan Piasta Tomasz Podgórski także został ukarany żółtą kartką.

61'

Po kłótni z Podgóskim Gocerz otrzymał żółtą kartkę.

60'

DENISS RAKELS W SYTUACJI SAM NA SAM STRZELA TUŻ OBOK TRELI I GIEKSA ZNOWU WYCHODZI NA PROWADZENIE!!!

57'

Klepczyński za daleko wypuścił sobie piłkę, ale Jarosław Chmiel odgwizdał faul na obrońcy Piasta.

55'

Po dośrodkowaniu Tomasza Podgórskiego z rzutu rożnego uderzał "szczupakiem" Wojciech Kędziora, ale obok bramki.

55'

Chmiel oddał groźny strzał z 27 metrów, ale Trela obronił na raty.

52'

Mateusz Zachara najpierw przypadkiem blokuje strzał partnera z zespołu, po chwili uderza głową z 12. metrów i niewiele brakowało, by "ściągnął pajęczynę" z bramki Dariusza Treli - minimalnie obok spojenia słupka z poprzeczką.

49'

Co za akcja Grzegorza Goncerza, który okiwał dwóch obrońców Piasta, gorzej było z wykończeniem. Pomocnik Gieksy z 18 metrów fatalnie uderzył.

46'

Sopel schodzi i za niego pojawia się Buryan.

46'

Zachara i Rakels zaczynają drugą połowę!

13:30

Piłkarze już wybiegli na murawę, za chwilę zaczynamy drugą połowę.

13:27

Na ławce rezerwowej zasiedli dziś po stronie gospodarzy: Gorczyca, Feruga, Kruczek, Jarka, Chwalibogowski, Farkas i Kamiński. A w zespole Piasta w pierwszej jedenastce nie zmieścili się Korbecki, Bzdęga, Pietroń, Buryan, Bodzioch, Świątek i Nalepa.

13:23

Pierwsza połowa była bardzo emocjonująca. Poza tym mamy już pewność, że nie skończy się tak jak 11 marca br., kiedy to mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

GOOOL!!!!! RUDOLF URBAN W OSTATNIEJ AKCJI PIERWSZEJ POŁOWY DOPROWADZA DO REMISU STRZAŁEM GŁOWĄ Z KILKU METRÓW. DOŚRODKOWYWAŁ PODGÓRSKI...

44'

Adrian Napierała skutecznie blokował dostęp Jurado do pola karnego i od bramki Sabela.

43'

Podgórski centruje z rzutu wolnego, ale Przemysła Pitry wybija głową i zażegnuje niebezpieczeństwo.

42'

Ruben Jurado w sytuacji sam na sam trafił wprost w nogi Witolda Sabeli.

41'

Na strzał z 25 metrów zdecydował się Podgórski, ale obok bramki.

40'

Faulowany Goncerz i rzut wolny dla Gieksy. Pitry dośrodkowywał do Rzepki, ale kolejny strzał głową zawodnika GKS-u był niecelny.

38'

Kolejne niecelne długie podanie z pominięciem drugiej linii w wykonaniu gliwiczan. W ten sposób z pewnością nie uda im się zaskoczyć rywali.

36'

Deniss Rakels zderzył się z Bartoszem Sopelem i będzie potrzebna interwencja lekarzy.

36'

Beliancin wybijając piłkę trafił z bliskiej odległości w Jurado i od bramki gospodarze.

35'

Przechwyt Urbana, ale dośrodkowanie Słowaka zostało zablokowane.

32'

Katowiczanie zasłużyli na tą bramkę...

31'

GOOOOOOL!!!!!! DAMIAN CHMIEL UDERZYŁ PRZY SŁUPKU I 1:0!!!

31'

Uderzał Przemysław Pitry, ale za bardzo się odchylił i strzelił mocno niecelnie.

29'

Faul Zganiacza na 25 metrze, za co pomocnik Piasta dostaje żółtą kartkę.

28'

Rafał Pietrzyk uderza z rzutu wolnego, ale spokojnie broni Witold Sabela.

27'

Kędziora tuż przed polem karnym za lekko podał do Jurado i jeden z obrońcó GKS-u wyprzedził Hiszpana.

27'

Faul Tomasza Podgórskiego w środku pola.

25'

Po wybiciu piłki przez jednego z obrońców piłka odbiła się od Jurado i powędrowała w kierunku bramki, ale Witold Sabela nie miał większych problemów.

24'

Faul w ofensywie Denissa Rakelsa.

21'

Po dośrodkowaniu Chmiela głową uderzał Tomasz Rzepka, ale obok prawego słupka.

20'

Ruben Jurado upadając uderzył z 15 metrów, ale obok bramki.

16'

Z rzutu rożnego dośrodkowywał Podgórski, ale piłka nie trafiła bezpośrednio do jego partnerów, po chwili wróciła do niego, jednak kapitan Piasta był na spalonym.

15'

Ponownie centrował Pitry, ale strzał Rakelsa został zablokowany w ostatniej chwili przez Matrasa.

14'

Dośrodkowanie Pitrego, ale z głębokie i bramkarz Piasta pewnie chwyta piłkę.

10'

Klepczyński fauluje w polu karnym, za co otrzymuje żółtą kartkę, dodatkowo arbiter wskazuje na 11 metr!!! Ale Przemysław Pitry strzelił tuż obok bramki.

8'

Pitry uderzał z rzutu wolnego, ale prosto w bramkarza.

8'

Mateusz Matras wślizgiem fauluje Chmiela.

6'

Kowalczyk otrzymuje żółtą kartkę.

5'

Prostopadłe podanie Urban do Tomasza Podgóskiego, ale kapitan Piasta został sfaulowany. Sam poszkodowany uderzał, ale piłka odbiła się od jednego z zawodników znajdujących się w murze.

3'

Daniss Rakels przed dogodną sytuacją do strzelenia bramki, ale Łotysz był tym razem na spalonym.

2'

Bardzo dobry początek w wykonaniu katowiczan - najpierw do strzału nie doszedł Deniss Rakels, po chwili Mateusz Sachara uderzył z dystansu, ale wysoko nad poprzeczką.

1'

Jarosław Chmiel zagwizdał po raz pierwszy!

12:29

Z powodu transmisji telewizyjnej mecz został przełożony na godzinę nietypową godzinę, bo na 12:30. Prawdopodobnie dlatego, że o 16:00 Celtic zagra z Aberdeen.

12:25

Już za kilka minut rozpoczną się Małe Derby Śląska - czyli GKS Katowice zmierzy się z Piastem Gliwice w ramach 16. kolejki I ligi. Na relację z ulicy Bukowej w Katowicach gorąco zaprasza Paruyr Tovmasyan...