Niedziela, 16 października 2011, godz. 18:00
Polonia BytomPolonia Bytom
2 : 0
Wisła PłockWisła Płock
93'

Koniec spotkania! Polonia całkiem zasłużenie pokonuje Wisłę Płock i awansuje na 14. miejsce, uciekając tym samym ze strefy spadkowej.

91'

Wisła próbuje jeszcze zdobyć bramkę honorową, ale nie będzie to łatwe, jeśli będą padać tak nie celne strzały jak ten przed chwilą, w wykonaniu Joao Paolo.

91'

3 minuty doliczone.

90'

Świerczok ma chrapkę na hattricka! Strzał z 16 metra jednak obroniony, choć nie bez trudu.

88'

"100 lat, 100 lat!" z trybun dla Dariusza Fornalaka. Trener Polonii obchodził wczoraj 46 urodziny.

87'

Gueye do Bilińskiego, ale ten zagrywa fatalnie i mamy aut bramkowy.

86'

I ostatnia zmiana. Alancewicz schodzi, a w jego miejsce Matusiak.

84'

Biliński zza pola karnego płasko, tuż obok bramki. Bardzo żałuje tej okazji napastnik Wisły.

83'

Chomiuk zmienia Górala.

82'

Akcja Wisły Płock zakończona niecelnym strzałem Gueye sprzed pola karnego.

80'

Pokotyluk, tuż obok bramki!

80'

Góralski ukarany żółtą kartką.

77'

Balaż wyłapuje groźną wrzutkę.

75'

Góral dośrodkowuje na Świerczoka, ale Wyczałkowski wybił piłkę.

74'

Oficjalna liczba widzów - 3056 osób.

73'

Gueye pokusił się o strzał z dystansu! Niewiele brakowało, a mielibyśmy pięknego gola, ale piłka o centymetry minęła okienko bramki Balaża.

72'

Skumórski na lewej stronie dośrodkował na głowę Joao Paolo. Piłka wylądowała minimalnie obok bramki!

65'

Maksym Pokotyluk zmienia Mąkę.

64'

Świerczok z lewej strony strzela zza pola karnego, ale chwyta ta piłkę Kamiński.

64'

Mąka dośrodkowywał do Alancewicza, ale obrońca Wisły w ostatniej chwili sprzątnął piłkę z głowy pomocnikowi Polonii!

60'

W końcu szansa dla Polonii i od razu wykorzystana! Świerczok pędził z piłką, podał ją na chwile do Górala. Góral chwilę później oddał ją młodemu napastnikowi, a ten pewnie pokonał Kamińskiego!

58'

Zmiana w Wiśle. Ricardinho za Hiszpańskiego.

57'

Mąka ujrzał żółtą kartkę za faul

55'

Daleko wycofana piłka do Jakubowskiego. Ten wrzuca ją w pole karne, ale mamy aut bramkowy.

55'

Dobra piłka do Bilińskiego, ale ten pogubił się i piłka wybita na rzut rożny.

54'

Tym razem piłka na 11 metr, ale faulowany Gamla i piłka dla Polonii.

53'

Ogromne zamieszanie w polu karnym Polonii po rzucie rożnym Gueye. Piłka wybita i jeszcze jeden rożny.

52'

Gueye dobrze podaje daleko do Joao Paolo, ten próbuje odegrać do Bilińskiego, ale Killar wybija.

49'

Alancewicz dostał piłką od Kulpaki i padł na boisko. Nieprzyjemna sytuacja, ale chyba wyjdzie z tego. ;)

46'

Poloniści rozpoczynają II połowę.

46'

I jeszcze Skumórski za Jaronia.

46'

Kamiński schodzi, za niego Gueye.

19:01

Zawodnicy wracają na boisko.

46'

Koniec I połowy. Polonia prowadzi, a jeżeli chodzi o Wisłę to trzeba przyznać, że mało z ich strony akcji ofensywnych.

42'

Zembrowski zza pola karnego, piłka odbiła się jeszcze po drodze od zawodników, ale złapał ją Balaż, zanim dobiegli do niej napastnicy Wisły (który i tak byli chyba na pozycjach spalonych).

41'

Kolejna świetna piłka do Górala, ten dośrodkowuje, ale Mąka nie zdołał dobrze strzelić głową.

39'

Próba Mąki z dystansu sprawiła Kamińskiemu wiele kłopotów! Piłka wypadła bramkarzowi z rąk i tylko szczęście Wisły sprawiło, że nie wpadła do bramki!

39'

Sinclair zapędził się do przodu z piłką, w ostatnim momencie podał do Świerczoka, ale napastnik nie zdołał jej przyjąć.

38'

Prawie idealna piłka Joao Paolo do Bilińskiego, ale jednak bliżej do niej miał Balaż.

37'

Potyczka słowna Kulpaki i Hiszpańskiego, zakończona przez sędziego.

36'

Faulowany Góral tuż przed polem karnym i rzut wolny. Michalak strzela ponad bramką.

35'

Sinclair świetnie przerzucił piłkę do Górala! Cytat z trybun: "Wszystko mógł zrobić!"... niestety zmarnował tą piłkę dośrodkowując pochopnie i niecelnie (zeszła mu piłka).

31'

Dobra akcja Polonii. Michalak z Mąką na lewej stronie. Jednak Alancewicz dostał piłkę i podał bardzo niecelnie, chyba mają na myśli Świerczoka, jako adresata.

29'

Świerczok kolejny raz z wolnego w pole karne. Tym razem łapie Kamiński.

28'

Akcja Polonii, ale Sinclair, raczej niepotrzebnie, próbował strzału z dystansu.

26'

Kontra Polonii Bytom. Strzał Świerczoka obroniony, piłka trafia do Michalaka, a ten strzela wysoko ponad bramką.

25'

Próbuje też Wisła, ale Biliński minął się z dośrodkowaniem Jaronia.

22'

Świerczok z rzutu wolnego w pole karne... Efekt marny.

16'

Tym razem efekt już nie taki, jak przy tym wcześniejszym, ale jeszcze do piłki doszedł Mąka... kolejne dośrodkowanie... Świerczok głową! Ah, tym razem strzelał z dalszej odległości i nie trafił w bramkę.

16'

Świetna piłka do Górala, przepuszczona przez obrońców z Płocka, ale jednak ciężko było ją opanować. Mimo to, kolejny rożny.

15'

Lukas Killar ukarany żółtą kartką.

13'

Biliński przed polem karnym do Joao Paolo, ale ten oddaje nieudany strzał, po ziemi, daleko od bramki.

11'

Jak na razie poloniści spokojnie rozgrywają piłkę. Zawodnicy Wisły nie mają zupełnie pomysłu na grę w ofensywie.

8'

I gol! Dośrodkowanie Michalaka wykorzystuje głową oczywiście... Jakub Świerczok! Polonia prowadzi!

8'

Góral odgrywa pięknie do Świerczoka. Ten pędzi na bramkę i oddaje strzał wybity na rzut rożny przez Kamińskiego.

6'

Ależ przedzierał się Mąka w polu karnym! Piłkę do Świerczoka przejęli jednak obrońcy, ale była tam niezwykle ciasno!

6'

Zabrakło dynamiczności w wykonaniu tego rzutu wolnego. Odegranie do Górala i strata.

5'

W końcu ofensywna akcja Świerczoka i faulowany napastnik Polonii.

4'

Groźne dośrodkowanie Jaronia z lewej strony, mogło nawet wpaść za kołnierz do bramki Balaża. Zabrakło jednak kilka centymetrów.

3'

Hiszpański wpadł z piłką w pole karne, ale Killar wybija jego dośrodkowanie.

2'

Już w 2. minucie Balaż broni dwa groźne strzały z ostrego kąta Joao Paolo i Bilińskiego.

1'

Rozpoczynają goście.

17:59

Zawodnicy zmierzają na boisko, wyprowadzani przez sędziego Pawła Dreschela z Gdańska.

17:54

Zawodnicy rezerwowi. Polonia: Kiełpin, Chomiuk, Matusiak, Pietrowski, Pokotyluk, Ściański, Tomczyk. Wisła: Kwiatkowski, Ricardinho, Gueye, Skumórski, Drężewski, Sekulski, Zagurskas.

17:45

Witam serdecznie ze stadionu w Bytomiu. Już za kwadrans początek spotkania miejscowej Polonii z Wisłą Płock. Za chwile składy.