Środa, 12 października 2011, godz. 19:47
0 : 2
Arka GdyniaArka Gdynia
1. połowa0 : 2
41'

Już 2:0! Dośrodkowanie w pole karne Mazurkiewicza, strzałem głową na bramkę zamienił Jarzębowski. Zaspała obrona Wisły, która nie może uwierzyć w to co się dzieje.

21:41

Arka doczekała się w końcu wyjazdowego zwycięstwa. Dzięki trzem zdobytym dzisiaj punktom gdynianie zbliżyli się nieco do czołówki i oddalili na bezpieczna odległość od strefy spadkowej. Wisła natomiast jest ciągle niebezpiecznie blisko zagrożonego rejonu tabeli. Dzisiejszy mecz pokazał, że wymęczone zwycięstwo 1:0 z Polkowicami raczej nie było przełomem płocczan, którzy ciągle muszą walczyć o zwyżkę formy.

93'

Koniec meczu. Arka wygrywa 2:0!

90'

Trzy minuty potrwa jeszcze druga odsłona spotkania.

88'

To już ostatnie minuty meczu, na zmianę wyniku się nie zapowiada, Wisły nie stać nawet na honorową bramkę.

86'

Nie powala dzisiaj gra Ricardinho, który nie odmienił oblicza zespołu.

83'

Bartłomiej Niedziela zmienia jednego z bohaterów Arki, Piotra Kuklisa.

82'

Aktywny jest w spotkaniu Kuklis! Tym razem skrzydłowy Arki obił poprzeczkę bramki Wisły!

80'

W końcówce na ataki zdobywa się jeszcze Arka, ale póki co Kamiński nie puścił kolejnej bramki.

77'

Nie zanosi się na porywającą końcówkę, Wisła jakby opadła z sił. A trzy zmiany przeprowadziła już wcześniej.

75'

Mniej ciekawy okres gry, więcej jest twardej gry i niedokładności, mniej składnych akcji.

72'

Arka kontroluje przebieg spotkania, wydaje się, że nie będzie miała problemu z odniesieniem pierwszego od 5 marca 2010 roku zwycięstwa na wyjeździe.

71'

Z boiska schodzi bohater meczu z Zawiszą, jednak dziś niezbyt niewidoczny, Bartosz Flis. W jego miejsce Mateusz Szwoch.

69'

Żółta kartka dla Jaruna. Obaj środkowi obrońcy Arki muszą teraz uważać.

68'

Kolejne okazje Wisły nie przynoszą efektu bramkowego. Ataki Nafciarzy są jednak coraz groźniejsze.

66'

Strzał Mazurkiewicza zza pola karnego o kilka metrów minął bramkę.

65'

Zakotłowało się w polu karnym Arki, ale Juszczyk w ostatniej chwili złapał piłkę zmierzającą do bramki.

64'

Jaroń niecelnie uderza z dystansu. Brakuje pomysłu na atak Wiśle. A Arka czeka na okazje do kontry.

61'

Rzut wolny dla Arki sprzed pola karnego, jednak Mazurkiewicz uderzył w jednego z obrońców.

59'

Arka stara się groźnie kontrować, jednak na razie w drugiej połowie dobrze czytają te zamiary defensorzy Wisły.

58'

Na boisku pojawia się Ricardinho, który zmienia Guaye. Ricardinho zazwyczaj wprowadza ożywienie w grę Wisły.

56'

Kolejna okazja Arki, po rzucie rożnym strzał Kuklisa dobrze broni Kamiński.

55'

Kamiński z trudem obronił dobre uderzenie aktywnego Kowalskiego.

54'

Rzut rożny dla Wisły, jednak bez zagrożenia pod bramką Juszczyka.

52'

Kolejna kontra Arki, zakończona strzałem Kowalskiego, także niecelnym. Nie idzie gra piłkarzom Wisły.

51'

Nieudana próba z dystansu Tomka Jarzębowskiego. Nie było nawet blisko.

50'

Ależ okazja Arki! Po raz kolejny dobrze uderzył Kowalski, a piłkę zmierzającą do bramki po interwencji bramkarza z linii wybija obrońca Wisły!

48'

Sekulski strzałem głową próbował zaskoczyć Juszczyka, jednak pewnie bramkarz Arki.

48'

Jarun wybił piłkę na którą czyhał już Biliński. Arka zamierza teraz pilnować wyniku.

46'

Grę wznowili od środka Arkowcy.

46'

Trener Pala próbuje zmienić obraz gry. W miejsce Sielewskiego w przerwie wprowadza Zagurskasa.

20:38

Na razie mecz ułożył się bardzo dobrze dla Arki, choć to Wisła miała więcej okazji. Skuteczna obrona gdynian i duża skuteczność zaowocowały jednak dwubramkowym prowadzeniem. Liczymy na więcej emocji po przerwie.

47'

Koniec pierwszej połowy.

45'

Dwie minuty dłużej potrwa pierwsza połowa.

43'

Arka próbuje iść za ciosem, na razie jednak dobrze bronią się rywale.

41'

Dośrodkowanie w pole karne strzałem głową na bramkę zamienił Mazurkiewicz. Zaspała obrona Wisły, która nie może uwierzyć w to co się dzieje.

40'

Wisła jest trochę w szoku. To gospodarze byli bliżsi objęcia prowadzenia, jednak to Arka strzeliła bramkę po kontrze.

39'

Kolejna kartka dla piłkarza Arki. Tym razem ukarany Jarzębowski.

38'

Kuklis zrobił to fenomenalnie. Arka wyszła z kontrą, a Kuklis przebiegł z piłką szmat boiska i strzelił zza pola karnego!

38'

GOOOOOOOOOOL! Kuklis i 1:0 dla Arki!

37'

Kolejna już zmiana w pierwszej połowie. Spotkania nie dogra do końca Arifović. W jego miejsce Surdykowski.

34'

I jest kartka za faul na Bilińskim. Ukarany Mazurkiewicz. Będzie musiał uważać.

30'

Kamil Biliński wyraźnie ma dziś ochotę na kolejną bramkę. Dużo kłopotów ma z nim obrona, która nawet podwaja krycie. Biliński mimo to jest w stanie oddać strzał.

28'

I znowu groźnie Biliński. Na niego szczególnie muszą uważać obrońcy. Tym razem jednak jeszcze niecelnie.

26'

Szarżował Arifović, ale przegrał pojedynek z bramkarzem Wisły. Kamiński prezentuje się dziś bardzo pewnie.

25'

Rzucili się do ataków piłkarze Arki, jednak mają problemy z przedarciem się w pole karne. Pozostają strzały z dystansu, które na razie nie przynoszą efektów.

23'

Próbował dogrywać do kolegów Kuklis, jednak obrońcy poradzili sobie z jego zagraniem. Aktywny skrzydłowy Arki.

22'

Po raz kolejny w dobrej okazji Biliński. Groźniej atakują teraz Wiślacy.

21'

Zmiana w Wiśle. Sekulski za Joao Paulo.

19'

Doskonała sytuacja Bilińskiego, który jednak źle wykończył akcję. Broni Juszczyk.

18'

Jak na razie mecz jest dosyć wyrównany, oba zespoły nie chcą się odsłonić i narazić na kontrę. Przeważa długie konstruowanie akcji, z którego niewiele wynika. Do tego od czasu do czasu obie strony decydują się na strzały z dystansu.

17'

Dobra szarża Piotra Kuklisa, niestety za bardzo się zapędził i jeden z rywali odebrał mu piłkę.

16'

Próba ataku Arki, jednak przerwana przez bramkarza rywali, który na razie gra bardzo dobrze, podobnie jak w ostatnim meczu z Polkowicami.

14'

Kamiński ostrzeliwuje bramkę Arki, jednak znowu niecelnie.

13'

Kuklis groźnie uderzył i tylko minimalnie obok słupka. Mogło być 1:0 dla Arki!

12'

Było groźnie po rzucie rożnym, ale po strzale jednego z Wiślaków piłka minęła bramkę. Może odetchnąć Marcin Juszczyk.

11'

Rzut rożny dla Wisły po akcji Guaye.

10'

Odważnie Kuba Kowalski, jednak jego strzał z dystansu bardzo niecelny. Ale brawa za decyzję.

9'

Pewna interwencja Mazurkiewicza, który przeciął podanie rywali zmierzające do Guaye.

8'

Biliński próbował wywalczyć rzut wolny, ale sędzia uznał, że Arkowcy zagrali czysto.

7'

Dobrze od początku prezentuje się Benat, który jest motorem napędowym zespołu.

6'

Stanowczo grają piłkarze Arki, na boisku dużo walki.

5'

Próbuje się odgryzać Arka, jednak za głęboko dośrodkował Kuba Kowalski.

4'

Kolejna niezła akcja gospodarzy, jednak strzał Wyczałkowskiego zablokował Radzewicz.

3'

Rzut rożny dla Wisły po akcji Jaronia.

3'

Dobrze Jarun interweniuje w pojedynku z Bilińskim. Dobra próba ataku gospodarzy.

1'

Na razie oba zespoły spokojnie, nikt nie rzucił się od razu do huraganowego ataku.

1'

Rozpoczęli piłkarze Wisły, tradycyjnie na niebiesko. Arka w żółtych strojach.

19:45

Zespoły już na boisku, zajmują pozycje na boisku. O 19:47 pierwszy gwizdek arbitra, którym jest Bartosz Frankowski z Torunia.

19:43

Na pewno dużo do udowodnienia płocczanom będzie miał Tomasz Jarzębowski, który starał się o angaż w Wiśle. Ostatecznie trafił jednak do Arki i to w tym zespole kontynuuje karierę.

19:41

Oba zespoły są już po rozgrzewce, zaraz wybiegną na murawę by rozpocząć spotkanie. Na pewno zapowiada się ono emocjonującą, choć miejsca zajmowane przez oba zespoły (14 i 13) mogłyby wskazywać, że jest inaczej.

19:41

Arka w tym sezonie nie wygrała jeszcze na wyjeździe. Dzisiaj w starciu z bezpośrednim rywalem w tabeli będzie miała okazję przełamać tą złą passę. Wisła jednak nie zamierza położyć się przed rywalem, zwłaszcza że porażka może niebezpiecznie zbliżyć płocczan do strefy spadkowej.

19:35

Na rezerwie Arki zasiądą: Szlaga, Brodziński, Kasperkiewicz, Niedziela, Słowiński, Surdykowski i Szwoch.

19:34

Na rezerwie w zespole gospodarzy zasiądą: Kwiatkowski, Góralski, Hiszpański, Kursa, Ricardinho, Sekulski i Zagurskas.

19:33

Znamy już składy obu zespołów. W drużynie Arki nie ma niespodzianek. Na ataku zagra bohater meczu z Zawiszą, Bartosz Flis. Czy dziś ponownie pokaże formę?

19:32

Spotkanie rozpocznie się o nietypowej godzinie 19:47! Jest to rok założenia płockiego klubu i kiedy tylko może, swoje mecze Wisła rozpoczyna właśnie o tej godzinie.

19:26

Witamy w relacji ze spotkania pomiędzy Wisłą Płock i Arką Gdynia. Oba zespoły w ostatniej kolejce wygrały swoje mecze i dziś spróbują pokazać, że nie był to tylko jednorazowy przebłysk.