Środa, 12 października 2011, godz. 15:00
Kolejarz StróżeKolejarz Stróże
0 : 1
Piast GliwicePiast Gliwice
94'

Koniec spotkania. Piast pokonał w Stróżach Kolejarza 1:0. Zdobywcą zwycięskiej bramki Ruben Jurado.

93'

Na ostatnie sekundy Jan Buryan w miejsce Mariusza Zganiacza.

91'

Żółtą kartką ukarany Witold Cichy.

90'

Trzy minuty doliczone.

89'

Szymon Matuszek zastępuje zmęczonego Rubena Jurado.

88'

Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Podgórskiego. To nie był jego mecz.

87'

Na boisku leży Ruben. Po chwili podniósł się i powrócił do gry.

85'

Aktywny Ruben faulowany przez polem karnym. Do piłki podszedł etatowy wykonawca rzutów wolnych, Podgórski, lecz uderzył w mur.

83'

Gospodarze więcej sił angażują do ataku. Tym razem zbyt mocne dośrodkowanie z rzutu rożnego.

79'

Ostatnia zmiana w Kolejarzu: Dariusz Zawadzki za Cebulę.

77'

Ruben urwał się obrońcy na lewej stronie, w sytuacji sam na sam z bramkarzem pewnie umieścił piłkę w siatce.

76'

GOOOOOLLLLL!!!! 1:0 dla Piasta! Ruben Jurado wyprowadza gości na prowadzenie!

75'

Kwadrans do zakończenie. Czy któraś z drużyn jest w stanie przechylić szalę na swoją stronę?

74'

Niemal od razu wprowadzony Bzdęga stworzył zagrożenie. Na prawym skrzydle Pavol Cicman wystawił mu piłkę na linii pola karnego, ale mocne uderzenie przeszło nad poprzeczką.

73'

Schodzi z boiska niewidoczny Wojciech Kędziora. Na murawie melduje się Tomasz Bzdęga.

71'

Kolejna próba z dystansu Podgórskiego. Poza strzałem z rzutu wolnego przed przerwą, skrzydłowy Piasta nie może wstrzelić się w bramkę.

69'

Mecz nadal bezbarwny, ale szybszy niż w pierwszej połowie. Z trudem przychodzi jednak obu zespołom konstruowanie akcji i wykańczanie ich strzałem.

66'

Faul Łukasza Krzyckiego przed polem karnym. Janusz Wolański uderzył w mur obrońców.

64'

Druga zmiana w zespole miejscowych. Plac gry opuszcza Michał Gryźlak. W jego miejsce Rafał Zawiślan.

62'

Zakotłowało się teraz pod bramką Kolejarza! Po rzucie rożnym najszybciej w sytuacji zorientował się Ruben, ale jego strzał trafił prosto w obrońcę. Gospodarze mogą mówić o sporym szczęściu.

59'

Piast stara się teraz przedzierać skrzydłami. Środek pola jest dobrze zagęszczany przez zawodników Kolejarza.

56'

Na lewym skrzydle Ruben zagrał piłkę do Podgórskiego, pomocnik Piasta zdecydował się na strzał z ponad 20 metrów. Jednak bardzo niedokładny.

54'

Gra toczy się w środku pola. Dominuje niedokładność. Obie ekipy stosunkowo łatwo przedostają się pod pole karne przeciwnika, ale nie są w stanie stworzyć zagrożenia.

52'

Rzut rożny wykonywali goście, po dobrym dośrodkowaniu do główki złożył się jeden z zawodników w czerwonej koszulce, ale po lekkim muśnięciu, piłka wyszła na aut boczny.

48'

Cheikh Niane ostro potraktował teraz Rubena Jurado. Będzie kartka.

46'

Bez zmian w obu zespołach.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę. Miejmy nadzieję, że zobaczymy bramki.

45'

Koniec pierwszej połowy. Bez bramek w Stróżach.

45'

Kolejny kartonik, dla Matrasa.

44'

Rzut wolny dla gospodarzy z okolic szesnastki. Dośrodkowanie z prawej strony wybite na aut przez zawodników przyjezdnych.

41'

Mecz niezwykle wyrównany. Brakuje efektownych wymian między piłkarzami, ale i tak widowisko rozkręciło się, porównując do tego co oglądaliśmy przez pierwszy kwadrans.

39'

Obraz gry nie zmienia się. Gra toczy się głównie w środku pola, żaden z zespołów nie jest w stanie zdominować przeciwnika i przejąć inicjatywy.

36'

Maciej Kowalczyk jednak nie mógł kontynuować gry z powodu zatrucia pokarmowego. Zawodnik miał dzisiaj nie wychodzić w podstawowym ustawieniu.

34'

Groźna akcja Piasta! Uderzenie z około 20 metrów zawodnika przyjezdnych z najwyższym trudem wybił Lisak! Piłka ładnie zmierzała w prawy dolny róg.

31'

Tomasz Podgórski przewrócił się polu karnym. Zawodnik Piasta ukarany kartką za symulowanie.

28'

Powinno być 1:0 dla Kolejarza! Dariusz Walęciak płasko dośrodkował z prawej strony, piłka trafiła na 5 metr do Konrada Cebuli, który nie trafił w znakomitej sytuacji do pustej bramki!

25'

Kontuzji nabawił się Maciej Kowalczyk. Były gracz m.in. Korony Kielce nie może kontynuować gry. W jego miejsce Mariusz Mężyk.

24'

Doczekaliśmy się pierwszego strzału. Janusz Wolański uderzał z 18 metrów, ale zbyt lekko i w sam środek bramki. Bramkarz Piasta bez problemu złapał piłkę.

19'

Kolejarz próbował stworzyć zagrożenie długim wyrzutem z autu. Jednak i tym razem najwyżej do piłki wyskoczył obrońca gości, Gadiminas Paulauskas.

17'

Zarówno Łukasz Lisak jak i Dariusz Trela - bezrobotni. Brakuje sytuacji i efektu zaskoczenia, by sprawdzić umiejętności golkiperów. Posiadanie piłki rozkłada się mniej więcej po równo.

14'

Niezwykle nudne jest jak na razie dzisiejsze spotkanie. Gra często przenosi się spod jednej bramki pod drugą, brakuje jednak strzałów. Nie oglądaliśmy jeszcze żadnego niecelnego, ani tym bardziej celnego uderzenia.

12'

Na meczu nie pojawili się żadni kibice z Gliwic. Na spotkanie w autokarze przyjechała jedynie drużyna i kierownictwo.

9'

Użytkownik o nicku kks pyta o doping. Już odpowiadam: mecz toczony jest praktycznie w ciszy, przerywanej pokrzykiwaniami z ławek rezerwowych.

8'

Będzie rzut wolny na miejscowych. Dośrodkowanie bez problemu wyjaśnione przez defensora przyjezdnych.

6'

Oczywiście na trybunach nie ma też nowo utworzonego klubu kibica Kolejarza, gdyż jego członkowie nie wrócili jeszcze z pobliskiej szkoły.

4'

Od początku spotkania Piast przebywa częściej na połowie gospodarzy. Spokojnie wymieniają piłkę między sobą zawodnicy z Gliwic. Jak na razie bez zagrożenia.

3'

Z uwagi na to, że mecz rozgrywany jest w dzień powszedni, nie cieszy się praktycznie żadnym zainteresowaniem ze strony kibiców. Na trybunach zasiada ok. 100 osób.

1'

Początek spotkania.

14:59

Kolejarz w jednolitych białych strojach, a Piast w czerwonych.

14:58

Piłkarze obu zespołów wychodzą już na murawę. Za chwilę zaczynamy.

14:51

Zawodnicy zakończyli już rozgrzewkę. Za 10 minut początek spotkania.

14:40

Rezerwowi wśród Piasta to: Korbecki, Buryan, Matuszek, Bzdęga, Nalepa, Pietroń, Pietrzak.

14:38

Na ławce Kolejarza znaleźli się: Zarychta, Zawadzki, Gruca, Mężyk, Basta, Kantor i Zawiślan.

14:38

Poznaliśmy wyjściowe jedenastki obu zespołów.

14:35

Kolejarz wziął rewanż w rundzie wiosennej. Przed własną publicznością pokonał gliwiczan 2:1. Bramki w tym meczu dla Stróżan zdobyli Mężyk i Cichy, a dla Piasta Podgórski.

14:33

Dotychczas oba zespoły grały ze sobą dwukrotnie. Miało to miejsce w ubiegłym sezonie. Pierwszy mecz został rozegrany w Wodzisławiu Śląskim (tam Piast grał mecze jako gospodarz). Goście środowego meczu po bramkach Smektały i Pietronia wygrali z ówczesnym beniaminkiem 2:0.

14:32

Witamy w relacji live z Stróż, gdzie miejscowy Kolejarz podejmuje Piasta Gliwice.