Środa, 12 października 2011, godz. 15:00
Dolcan ZąbkiDolcan Ząbki
1 : 2
sandecja nowy sączSandecja Nowy Sącz
16:50

Ciekawy mecz obejrzeliśmy w Ząbkach. Oba zespoły stworzyły sporo sytuacji podbramkowych. W drugiej połowie gra przenosiła się błyskawiczne spod jednej pod drugą bramkę. O wyniku zadecydowały indywidualności. Dolcanowi gola zawalił bramkarz, a po stronie Sandecji zimną krwią popisali się dziś doświadczeni napastnicy - Aleksander i Chmiest.

93'

Koniec meczu! Sandecja wywozi z Ząbek 3. punkty!

93'

W odpowiedzi ostatnia akcja gospodarzy. Chylaszek wrzucał piłkę w pole karne, strzelał Grzelak obok bramki.

92'

Filip Burkhardt pięknie strzela z dystansu! Słupek ratuje gospodarzy.

90'

Dolcan gra na tzw. "aferę". Obrońcy kierują długie piłki do Tataja i Zapaśnika. Goście spowalniają grę, bo mają dobry wynik.

90'

3 minuty doliczył sędzia.

88'

Z prawej strony piłkę w pole karne wrzucił Makuch. Humerski musiał ją złapać, ale nie! Futbolówka wyślizgnęła mu się z rąk i wpadła prosto na głowę Chmiesta, który dopełnił formalności. Megababol Humerskiego!

88'

Gol dla Sandecji! Marcin CHmiest głową!

86'

Długie zagranie Bazlera do Tataja, kiks Midzierskiego i mało brakował żeby Tataj stanął sam na sam z bramkarzem. Kozioł uratował jednak sytuację szybko wychodząc z bramki.

84'

Michał Zapaśnik zmienia Świerblewskiego.

82'

Grzelak z lewej strony zagrał długą piłkę do Świeblewskiego, który niepilnowany oddał groźny strzał minimalnie nad bramką.

80'

Pavel Eismann zmienia Aleksandra w Sandecji.

77'

Kolejna dobra sytuacja dla gospodarzy. Bazler podał na lewo do Piesio, ten odegrał przed kole karne do Wielądka, a ten uderzył pięknie w okienko. Kozioł z największym trudem ratuje swój zespół.

76'

Tak, tak, to mogła być właśnie taka bramka:

76'

Co za sytuacja! Humerski wybija piłkę od własnej bramki. Piłka minęła Frohlicha, nie dopadł do niej także Tataj. Piłka prawie wpadła bezpośrednio do bramki Kozioła! Bramkarz Sandecji musnął ją w ostatniej chwili,po czym starał się do niej dopaść jeszcze Tataj, ale ostatecznie Kozioł wybił piłkę na róg.

74'

Maciej Tataj zmienia Piesio.

72'

Filip Burkhardt minięty przez Pulkowskiego, po czym taktyczny faul Burego który złapał Pulkowskiego za nogi.

70'

W odpowiedzi Sandecja. Piłka w pole karne zagrana do Chmiesta. Przepychał się w polu karnym napastnik gości i oddał mocny strzał. Sporo kłopotów miał z nim Humerski, który bał się łapać piłkę. Ostatecznie ją chwycił.

67'

Znów chwilowy okres przewagi Dolcanu. Seria trzech rzutów rożnych dla gospodarzy. Najpierw Świerblewski zagrał długą piłkę w pole karne, obrońcy wybili, ale do piłki dopadł Pulkowski. Strzelił mocno, ale trafił w głowę Frohlicha. Kolejne dwa kornery nie przyniosły efektu.

64'

Rafał Wielądek zmianie Głowackiego (Dolcan).

63'

Mamy taki moment meczu, że obie drużyny grają akcja za akcję. W środku boiska wielka dziura. Oba zespoły walczą o zwycięstwo.

62'

Chmiest w narożniku boiska na połowie Dolcanu zabrał piłkę Głowackiemu, pobiegł w pole karne i starał się podać do Janica. Ostatecznie Ciesielski wybił piłkę w trybuny, ratując swój zespół.

62'

Długa, składna akcja Sandecji. Piłkarze gości wymieli między sobą piłkę kilkanaście razy. Ostatecznie na strzał z prawego narożnika pola karnego zdecydował się Maukch, ale piłką przeleciała nad bramką.

58'

Po faulu, nieprzepisowo zastawiał piłkę Gawęcki i sędzia ukarał go za to pierwszą dziś żółtą kartką.

56'

I Marcin Chmiest za Wiśniewskiego.

56'

Podwójna zmiana w Sandecji. Lukas Janić za Leśniaka.

55'

Sierpina na lewej stronie zagrał prostopadłą piłkę do Piesio, który był zupełnie niepilnowany i miał dużo czasu na wybranie odpowiedniego rozwiązania tej akcji. Piesio poszukał w polu karnym Świerblewskiego, ale Midzierski wybił piłkę na róg.

52'

To mogła być błyskawiczna odpowiedź Sandecji. Prawą stroną popędził Makuch, wrzucił piłkę prosto na głowę Wiśniewskiego, a ten strzelił nieźle głową, tyle, że w środek bramki i bez problemu piłkę złapał Maciej Humerski.

51'

Przechwyt Bazlera, który zagrywa piłkę do Pulkowskiego, ten po ziemi ładnym prostopadłym podaniem uruchamia Świeblewskiego. Napastnik Dolcanu wychodzi sam na sam i pokonuje Kozioła! 1:1 w Ząbkach.

51'

Damian Świerblewski! 1:1!

49'

Kontratak Sandecji, ale bezsensownie stracona piłka. Patryk Jędrzejowski na spalonym po podaniu od kolegi który stał kilka metrów od niego.

48'

Druga połowa rozpoczęła się od tego samego schematu co przed przerwą. Dolcan ma dłużej piłkę, a Sandecja gra długą piłkę na Aleksandra i Wiśniewskiego.

47'

Pulkowski zagrywa długą piłkę do Sierpiny, ten stara się dryblować, ale traci piłkę. Sierpina dziś bardzo aktywny.

46'

Piłkarze Sandecji rozpoczęli drugą połowę.

46'

Ciekawy mecz w Ząbkach. Dolcan tradycyjnie rozpoczął odważnie i rozmachem, ale przy stworzonych sytuacjach brakowało skuteczności. Goście zagrali spokojnie i zdecydowanie bardziej skutecznie. Po strzeleniu bramki zdołali zdominować Dolcan i jeszcze zagrozić bramce Humerskiego.

46'

Sędzia już nie pozwolił wznowić gry. Koniec pierwszej połowy.

45'

Znów dwa rzuty rożne dla Sandecji. Najpierw do główki doszedł w polu karnym Aleksander, ale jego uderzenie zablokował Chylaszek. Po drugim kornerze obrońcy Dolcanu wybili piłkę na aut.

44'

Dwa rzuty rożne z rzędu dla gości. Po pierwszej wrzutce piłkę wybili obrońcy, dopadł do niej Jędrzejowski, ale jego strzał z dystansu został zablokowany. Kolejny korner nie przyniósł korzyści.

44'

W ostatnich minutach pierwszej połowy przewagę uzyskała Sandecja.

42'

Piłkę z autu wrzucał Dadacz, mało brakowało a Świerblewski trafiłby w tą piłkę głową, ale ta go minęła i wyszła na aut.

41'

Świerblewski zagrywał do Sierpiny na lewą stronę, który wbiegł w pole karne i dośrodkował z powrotem do Świerblewskiego, którego uprzedził Frohlich, wybijając piłkę na aut.

39'

Z rzutu rożnego dośrodkowywał Wiśniewski, Aleksander strzelał głową, ale został zablokowany i Sandecja ma kolejny korner. Tym razem Humerski pewnie złapał piłkę.

36'

Po strzeleniu gola przez Sandecję, Dolcan stara się odrobić straty. Goście czekają na kontrataki.

34'

Stracił piłkę w środku pola Chylaszek, chociaż piłkarze Dolcanu domagali się faulu. Sędzia nie gwizdnął, więc akcja poszła dalej. Kontratak świetnie wykończyła dwója Wiśniewski, Aleksander. Pierwszy dośrodkował, a drugi dołożył głowę i wyprowadził zespół na prowadzenie.

34'

Arkadiusz Aleksander i 1:0 dla Sandecji!

31'

Dużo chaosu na boisku. Sandecja często traci piłkę na rzecz ząbczan, który ciągle stosuje wysoki pressing.

29'

Kolejny prosty błąd w ekipie Sandecji. Frohlich podaje do Woźniaka, który popełnia błąd tehchniczny, źle przyjmuje piłkę, która wylatuje na aut.

25'

Rzut wolny dla Dolcanu z prawej strony boiska. Głowacki dośrodkowuje, zamieszanie w polu karnym, gdzie najsprytniejszy okazał się Świerblewski. Strzelił dość lekko, a Sandecję uratował Jano Frohlich, który wybił piłkę z lini bramkowej.

23'

Znów "Bury" zagrywa piłkę w pole karne, Głowacki wybija na rzut rożny.

23'

Burkhardt dośrodkowuje z rzutu wolnego z lewej strony boiska. W polu karnym bilard. Goście domagają się rzutu karnego, twierdząc, że jeden z piłkarzy Dolcanu dotknął piłki ręką. Sędzia nie reaguje.

21'

Piesio zagrywa na prawą do Głowackiego, który zagrywa w pole karne. Brak porozumienia w szeregach defensywy Sandecji powoduje, że jeden z obrońców bez sensu wybija piłkę na aut.

18'

Z 35. metrów z rzutu wolnego uderzał Filip Burkhardt. Piłka odbiła się jeszcze od kogoś i wyszła za linię końcową. Sędzia wskazał, że od bramki rozpocznie Dolcan.

17'

Nie wychodzi gościom atak pozycyjny, więc próbują grać teraz długą piłkę. Tak zagrał teraz Paweł Leśniak do Bartosza Wiśniewskiego, ale niecelnie. Wiśniewski ma pretensje do Woźniaka za to złe zagranie.

16'

Koronkowa akcja Dolcanu, w której piłkarze Roberta Podolińskiego wymienili kilkanaście podań. Akcja skończyła się na Sierpinie, który stracił piłkę w pojedynku 1 na 1.

14'

Kolejna akcja Sierpiny na lewej stronie boiska. Jego uderzenie trafia jednak w Głowackiego, który był na spalonym.

12'

Sandecja stara się grać atakiem pozycyjnym, ale gospodarze grają dobrze pressingiem, często odbierając piłkę.

11'

Po tym kornerze dobrze zapowiadająca się kontrę wyprowadzili gości. Woźniak rozpędzał się prawą stroną, minął jednego obrońcę, ale w końcu Bazler dobrym wślizgiem wybił piłkę na aut.

10'

Akcja Sierpiny lewą stroną, dobra wrzutka na długi słupek, ale obrońca Sandecji wybija na rzut rożny.

7'

Ciekawostka. Na meczu jest Piotr Świerczewski, który niedawno zapowiadał w wywiadzie dla naszego serwisu, że będzie chciał zastąpić na stanowisku trenera kadry Franciszka Smudę. Do tej pory mu się nie udało.

5'

Głowacki zagrywa długą piłkę na lewe skrzydło do Sierpiny, ten wchodzi w pole karne, ale jego uderzenie jest niecelne.

4'

Dobrze się czują od początku spotkania gospodarze.

3'

To mógł być groźny strzał Łukasza Sierpiny, ale piłka przeleciała nad bramką Marka Kozioła.

2'

Bazler podawał do Pulkowskiego, który zagrywa od razu do Świerblewskiego. Napastnik Dolcanu wychodzi sam na sam, strzela, ale broni Kozioł! Piłka trafiła jeszcze do Bazlera, ale ten uderzył nad bramką

1'

Rozpoczął Dolcan w Niebieskich strojach. Sandecja w biało-czarne pasy.

14:59

Oba zespoły wychodzą. Przed chwilą spadł deszcz, ale już się rozpogadza.

14:40

Rezerwowymi Sandecji będą: Różalski, Dymkowski, Eismann, Janić, Dymkowski, Szczepański i Trzeciakiewicz.

14:38

Znamy już składy obu zespołów. Na rezerwie Dolcanu zasiądą: Hirsz, Korkuć, Koziara, Leszczyński, Tataj, Wielądek i Zapaśnik.

14:38

Witamy w relacji z Ząbek, gdzie miejscowy Dolcan podejmie Sandecję Nowy Sącz. Obie ekipy zajmują miejsce w środku tabeli i dzieli je jeden punkty. Zapowiada się więc emocjonujące spotkanie.