Niedziela, 9 października 2011, godz. 16:00
Warta Poznańwarta
0 : 1
Kolejarz StróżeKolejarz Stróże
93'

Koniec meczu! Kolejarz wygrywa w Poznaniu 1:0. Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje w Ekstraklasa.net!

93'

Do bramki Radlińskiego trafia Kowalczyk, ale był na spalonym, przez co trafienie nie może być uznane.

92'

Za faul na Zawiślanie żółtą kartką ukarany Jasiński.

91'

Po dośrodkowaniu Magdziarza Klatt źle przyjął piłkę, która została natychmiastowo wybita przez obrońców..

90'

Dzisiejszy mecz przedłużony został o trzy minuty.

90'

Zmiana w zespole Kolejarza: w miejsce Wolańskiego wchodzi Basta.

88'

Radliński na chwilę wcielił się w rolę ostatniego obroncy i przerwał akcję gości jakieś 35 metrów od własnej bramki.

87'

KKS - na stadionie nie ma dziś kibiców gości, z tego co wiem, to nie są przyjmowani ze wzgledu na prowadzone wokół obiektu prace.

85'

Dośrodkowanie Reissa z rzutu wolnego, po którym piłkę wybijają obrońcy Kolejarza.

82'

Żółtą kartką ukarany Maciej Kowalczyk.

82'

Zmiana w zespole Warty: Magdziarz w miejsce Sasina.

81'

Z prawej strony zagrywał Chrapek, ale Wolański był chyba zaskoczony, że otrzymał piłkę i nie zdołał oddać skutecznego strzału.

80'

Kowalczyk wyłozył piłkę Wolańskiemu, ale ten podszedł do sytuacji zbyt nonszalancko i strzelił prosto w wychodzącego z bramki Radlińskiego. Sytuacja bardzo podobna do tej, w której padła bramka dla Kolejarza.

79'

Dośrodkowanie Sasina trafia wprost na głowę Stefanika, który wybija piłkę. W ten sposób Warta gola na pewno nie zdobędzie.

78'

Z kontratakiem próbował wyjść Reiss, ale na lewej stronie boiska faulował go Dariusz Zawadzki.

77'

Uderzenie Kowalczyka z szesnastu mertów zablokowane przez Sobieraja. Będzie rzut rożny dla gości.

74'

xd - na trybunach około trzy tysiące kibiców, nie ma jednak grupy aktywnie dopingującej zawodników.

72'

Zmiana w drużynie gości: boisko opuszcza Gryźlak, a w jego miejsce wchodzi Zawiślan.

71'

Bramka dla Kolejarza była impulsem, który pobudził oba zespoły do walki. Na stadionie w Poznaniu zrobiło się bardzo ciekawie.

70'

W starciu pod bramką Kolejarza ucierpiał Łukasz Lisak. Po interwencji masażystów bramkarz gości kontynuuje grę.

69'

Po strzale Klatta piłka minimalnie minęła bramkę Lisaka. Napastnik Warty nie zdołał skierować futbolówki do siatki, ale wywalczył rzut rożny.

68'

Pierwszą roszadę w swoim zespole wykonał również trener Cecherz: za Cebulę na boisku pojawił się Zawadzki.

68'

Druga zmiana w zespole Warty: Gajtkowski w miejsce Białożyta.

67'

Bardzo dobra interwencja Sobieraja przerywa kontratak gości. Obrońca Warty wybił piłkę spod nóg Gryźlaka.

66'

Po strzale Foszmańczyka i interwencji Lisaka piłka odbija się od poprzeczki. Powinno być 1:1!

63'

GOOOL DLA KOLEJARZA!!! Błyskawiczny kontratak gości zakończony bramką! Wszystko zaczęło się od straty Białożyta na połowie rywala. Piłkę przejął Kowalczyk, który rozpoczął akcję, następnie podał do Cebuli, ten z kolei wyłozył piłkę Wolańskiemu. Były pomocnik KSZO dopełnił tylko formalności. Kolejarz prowadzi 1:0!

63'

Po dośrodkowaniu z lewej strony Klatta uprzedził jeden z obrońców Kolejarza, który prawie wbił piłkę do własnej bramki. Skończyło się na rzucie rożnym dla Warty.

60'

Żółtą kartką za faul ukarany został Paweł Sasin. Decyzja arbitra spotkała się ze sporym niezadowoleniem kibiców gospodarzy.

58'

Dobre zagranie Kowalczyka do Gryźlaka, ale ten przewraca się i traci piłkę na rzecz obrońcy Warty.

55'

Po dośrodkowaniu Foszmańczyka z lewej strony piłki głową nie sięga Klatt.

53'

Potężne uderzenie Cichego z 40 metrów i piłka po interwencji Radlińskiego trafia w słupek!

51'

Z rzutu wolnego Reiss trafia w mur. A okazja była bardzo dobra, bo piłka ustawiona na osiemnastym metrze na wprost bramki Lisaka.

50'

Marcin Stefanik ukarany żółtą kartką za faul na Foszmańczyku przed polem karnym.

48'

Po dośrodkowaniu Sobieraja piłka odbiła się od Markowskiego. Zawodnicy gospodarzy sugerowali zagranie ręką, ale sędzia nakazał grać dalej.

46'

Początek drugiej połowy.

17:02

Piłkarze wracają na boisko, za chwilę początek drugiej części meczu.

17:00

Do przerwy więcej niż ciekawych sytuacji podbramkowych oglądaliśmy brzydkich fauli i starć pomiędzy zawodnikami. Typowy mecz walki, gra toczy się głównie w środku boiska. Lepsze okazje stworzyła sobie Warta i to "Zieloni" powinni do przerwy prowadzić. Bezbramkowy remis jest korzystniejszym rezultatem dla Kolejarza biorąc pod uwagę fakt, że w drugiej połowie goście zagrają z przewagą jednego zawodnika. Bezmyślne zachowanie Laskowskiego sprawiło, ze gospodarze nie dokończą dzisiejszego spotkania w komplecie.

16:53

Użytkownik Andi pisał przed chwilą, że Kolejarzowi należy się w tej chwili walkower, kierując się zapewne tym, ze w zespole Warty po zejściu Laskowskiego nie ma na boisku młodzieżowca. Zgodnie z przepisami w przypadku wykluczenia zawodnika zespół występuje w zmniejszonym składzie bez konieczności uzupełnienia do wymaganego limitu zawodników młodzieżowców, co oznacza iż nie ma obowiązku zastępowania zawodnika seniora innym zawodnikiem młodzieżowcem. Tak więc wszystko jest zgodnie z przepisami, a wynik meczu będzie uznany.

45'

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy mamy bezbramkowy remis.

45'

To powinna być bramka! Po dośrodkowaniu Reissa z rzutu rożnego Białozyt strzela z pięciu metrów prosto w Lisaka!

45'

Pierwsza połowa przedłużona o 2 minuty.

43'

Po starciu z Niane na boisko padł Laskowski. Sędzia uznał, że zawodnik gospodarzy symulował i ukarał zawodnika drugą żółtą kartką. Piłkarz gospodarzy przebywał na boisku... dziewięć minut.

42'

Po strzale Kowalczyka z dystansu piłkę łapie Radliński.

38'

Brzydki faul Laskowskiego na Stefaniku i zawodnik Warty słusznie ukarany został żółtą kartką.

36'

Młody zawodnik Warty wyniesiony na noszach do szatni. Oby tylko nie było to nic poważnego.

34'

Bereszyński nie będzie mógł kontynuować gry, w jego miejsce na boisko wszedł Laskowski.

33'

Korzystając z chwili przerwy trener Przemysław Cecherz wszedł na boisko i tłumaczy coś swoim podopiecznym. Bereszyński natomiast opuścił boisko na noszach.

32'

Wybita przez Cichego piłka trafiła w głowę Bereszyńskiego. Młody zawodnik zemdlał na boisku, za chwilę okaże się, czy będzie w stanie kontynuować grę.

31'

Po dośrodkowaniu Walęciaka piłka spadła na głowę niepilnowalego Wolańskiego, ale ten strzelił niecelnie.

30'

Pierwsze pół godziny gry to dosyć wyrównane spotkanie z lekką przewagą Warty. Oba zespoły miały swoje sytuacje, ale tylko raz któryś z bramkarzy był zmuszony do większego wysiłku.

26'

W doskonałej sytuacji znalazł się Bereszyński na jedenastym metrze przed bramką rywala. Zawodnik Warty uderzył zdecydowanie za lekko i piłkę złapał Lisak. Taka okazja powinna być wykorzystana!

25'

Kompletnie nieudany strzał Janusza Wolańskiego z 25 metrów. Zawodnik gości powinien popracować nad celnością, bo w ten sposób Radlińskiego nie pokona.

23'

Dośrodowanie Walęciaka i piłkę spokojnie łapie Radliński.

20'

Przy rozegraniu rzutu rożnego pikarze Kolejarza podeszli bardzo dlisko bramki , przez co Radliński miał utrudnione zadanie. Bramkarz Warty prawidłowo jednak wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu jednego z rywali.

19'

Strzał Białożyta blokuje Walęciak.

18'

Groźny strzał Foszmańczyka z szesnastu metrów bardzo dobrze broni Lisak. Zdecydowanie najgroźniejsza sytuacja w tym meczu!

17'

To właśnie Niane zastępuje dzisiaj na środku obrony pauzującego za kartki Szufryna. Miejsce czarnoskórego zawodnika w pomocy zajął natomiast Gryźlak.

16'

Kiks Walęciaka we własnym polu karnym i sytuację ratuje Niane, wybijając piłkę w aut.

15'

Nieporozumienie Reissa z Klattem i ostatecznie prostopadła piłka trafiła za plecy byłego napastnika Pogoni Szczecin. A mogło być groźnie pod bramką Lisaka.

13'

Kowalczyk strzela sprzed pola karnego, ale uderzenie zbyt lekkie i czytelne, by mogło zaskoczyć Łukasza Radlińskiego.

12'

Zagranie do Kowalczyka bardzo ładnie odczytane przez Jasińskiego. Zawodnik Warty udowadnia, że nie przez przypadek jest ostoją defensywy swojego zespołu.

11'

Po dośrodkowaniu Reissa z rzutu rożnego Stafanik wygrał pojedynek główkowy z Sobierajem. Kolejny korner wniósł trochę zamieszania w polu karnym gości, ale skończyło się na strachu.

8'

Na razie oglądamy dosyć szybki mecz, ale gra toczy się głównie w środku pola. Oba zespoły sprawdzają na co stać rywala, może wkrótce obejrzymy ciekawsze sytuacje podbramkowe.

6'

Kontratak Warty jeszcze na jej połowie przerwał faulem Walęciak. Kapitan gości otrzymał żółtą kartkę za nieprzepisowe powstrzymanie Bereszyńskiego.

3'

Zbyt głębokie dośrodkowanie Sasina z prawej strony boiska i piłka minęła linię końcową. Od bramki rozpocznie Lisak.

2'

Niecelne uderzenie Ngamayamy sprzed pola karnego Kolejarza.

2'

Naciskany przez Białożyta Cichy wybija piłkę w aut.

1'

Początek meczu - zaczęli goście z Małopolski.

16:00

Kapitanem gospodarzy w dzisiejszym meczu Piotr Reiss, w ekipie gości rolę tą pełni Dariusz Walęciak.

15:59

Warta zagra dzisiaj w zielonych koszulkach i białych spodenkach, natomiast Kolejarz w bordowo-niebieskich strojach.

15:59

Oba zespoły wychodzą na boisko, za chwilę zaczynamy!

15:55

Sentymentalny powrót na Bułgarską zaliczy dziś Waldemar Piątek, były bramkarz Lecha Poznań. Zawodnik, którego karierę przerwała poważna choroba (wirusowe zapalenie wątroby typu C) obecnie jest trenerem golkiperów w ekipie ze Stróż.

15:50

Sześciu zawodników będzie miał natomiast do dyspozycji trener gości Przemysław Cecherz. To Marcin Zarychta, Dariusz Zawadzki, Rafał Zawiślan, Mariusz Mężyk, Adrian Basta i Mateusz Kantor.

15:47

Siódemka rezerwowych w zespole Warty to: Dominik Sobański, Rafał Kosznik, Tomasz Magdziarz, Michał Ciarkowski, Maciej Scherfchen, Krzysztof Gajtkowski i Adrian Laskowski.

15:41

Sprawdziły się nasze przewidywania dotyczące zmian w składach obu zespołów, o których pisaliśmy w zapowiedzi meczu. Na prawej obronie Warty Macieja Wichtowskiego zastąpi Paweł Sasin, za Artura Marciniaka w wyjściowym zestawieniu pojawił się Bartosz Bereszyński. W zestawieniu Kolejarza miejsce pauzującego za kartki Dawida Szyfryna pojawi się Michał Gryźlak.

15:32

Zapowiada się ciekawy pojedynek dwóch zespołów, sąsiadujących ze sobą w ligowej tabeli. Oba zespoły dzieli różnica zaledwie dwóch punktów. Czy na boisku zaprezentują wyrównany poziom? Zobaczymy już niedługo.

15:30

Pół godziny pozostało do rozpoczęcia meczu Warty Poznań z Kolejarzem Stróże. Ze stolicy Wielkopolski wita państwa Wojciech Maćczak.