Sobota, 7 kwietnia 2012, godz. 13:30
2 : 0
Ruch ChorzówRuch Chorzów
15:25

Po (mimo wszystko) wyrównanym spotkaniu, Legia ogrywa Ruch 2:0. Drużyna z Warszawy była dziś skuteczniejsza i bardziej dojrzała. Procentuje doświadczenie zebrane w europejskich pucharach. Ruch miał swoje okazje, ale gościom zabrakło spokoju pod bramką Kuciaka. Chorzowianie i tak grają w tym sezonie o wiele powyżej oczekiwań, za wynik nikt chyba nie powinien mieć do nich pretensji. Dziękuję za śledzenie relacji, do przeczytania na kolejnym meczu Legii. Wesołych Świąt dla wszystkich kibiców!

95'

Koniec! Legia wygrywa 2:0 i pozostaje liderem Ekstraklasy!

95'

Ekwilibrystyczny strzał Abbotta sporo obok bramki Legii.

93'

Blanco za Ljuboję.

93'

Powinno być 3:0! Dynamiczna kontra Legii, Radović podaje do Nacho Novo, ale Hiszpan zamiast oddać strzał, pada w polu karnym. Sędzia każe grać dalej.

92'

Wychodzący na czystą pozycję Nacho Novo faulowany przez Szyndrowskiego. Czerwona kartka!

89'

Kolejny rzut wolny dla gości i znów było niebezpiecznie. Z piłką minął się Ljuboja, ale obrońcy Legii naprawili ten błąd.

88'

Ostatnia zmiana w Ruchu. Grzyb za Jankowskiego.

87'

Ruch nie składa broni. Z rzutu wolnego dośrodkował Grodzicki, piłka minęła wszystkich zawodników w polu karnym i niemal zaskoczyła Kuciaka. Słowak popisał się jednak doskonałym refleksem.

85'

A jednak! Po dość nudnym fragmencie gry lewą stroną urwał się Kiełbowicz, wyłożył piłkę na piąty metr, a Ljuboja nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce.

84'

2:0! Ljuboja!

83'

Ljuboja w narożniku trochę w stylu Smolarka. Ale utrzymał się tam tylko przez chwilę.

81'

Niedzielan zmienia Piecha.

81'

Niedzielan gotowy do wejścia na murawę.

80'

Astiz ma piłkę w środku pola i wali w trybuny... Wynik 1:0 najwidoczniej wystarcza Legii.

78'

Kuciak już chyba trochę gra na czas. Nie spieszył się Słowak z wybiciem piłki.

77'

Świetne odegranie Żyry do Ljuboi, ale ten ostatni nie dał rady dwóm obrońcom Ruchu.

76'

Gra siadła, ale na stadionie coraz głośniej. Kibice Legii nadrabiają dopingiem słabszą grę ich ulubieńców.

73'

Brzydki moment gry. Dużo fauli, nieczystych zagrań. W konsekwencji żółta kartka dla Kiełbowicza.

72'

Zmiana także w Ruchu. Abbott za Zieńczuka.

71'

Nacho Novo za Kucharczyka.

70'

Bardzo groźnie strzelał Piech, ale Kuciak ponownie na posterunku.

70'

Wawrzyniak próbuje uderzenia... przewrotką! Na szczęście nic sobie nie zrobił przy tym strzale.

68'

Tym razem Żyro ładnie zagrywa na dobieg do Radovicia, lecz szybszy od Serba był Stawarczyk.

66'

Piękny odbiór Żyry, ale jego podanie do Ljuboi można tylko przemilczeć...

66'

Szyndrowski wraca na plac gry, Ruch znów w komplecie.

65'

Wolski schodzi z boiska, za niego Łukasik.

64'

Bardziej ucierpiał zawodnik Ruchu, który został zniesiony z boiska.

64'

Zderzenie Radovicia i Szyndrowskiego, nie obędzie się bez interwencji lekarzy. Gra na chwilę przerwana.

62'

Janoszka atakuje lewą stroną, ale powstrzymuje go Wawrzyniak.

61'

Po chwili strzelał Piech, ale Kuciak broni nogami. Ruch rzuca się do odrabiania strat.

60'

Ljuboja do Rado, ten popisał się kapitalnym zagraniem do Kucharczyka. Skrzydłowy Legii, mimo asysty obrońcy Ruchu, umieszcza piłkę w siatce mocnym strzałem.

58'

Gol dla Legii! Kucharczyk!

57'

Piech z 12 metra - równie mocno, co niecelnie.

56'

Słowacki bramkarz był przez chwilę opatrywany przez lekarzy, ale już wraca do gry.

55'

Co za akcja Jankowskiego! Napastnik Ruchu wychodził na czystą pozycję, dał się dogonić trzem obrońcom, przedryblował ich i strzelił... wprost w Kuciaka. Bardzo poważne ostrzeżenie dla Legii.

53'

Strata Wolskiego, błąd młodszego kolegi naprawia Vrdoljak.

51'

Nieporozumienie Kuciaka i Astiza. Na szczęście dla Legii bez konsekwencji.

50'

Piąstkuje Pesković, blisko oddania strzału był Ljuboja.

50'

Żyro w pole karne z linii końcowej... wybija piłkę Szyndrowski. Róg dla gospodarzy.

48'

Rożny dla Ruchu - Kuciak piąstkuje poza "szesnastkę".

47'

Nacierał na bramkę Legii Jankowski, ale Kuciak odważnie wychodzi poza pole karne i wybija piłkę głową.

46'

Obie drużyny bez zmian w składach.

46'

Zaczyna Legia.

14:30

... i Ruch także. Za chwilę zaczynamy drugą połowę.

14:30

Legioniści już na murawie.

14:28

Danijel Ljuboja toczy dziś zacięte boje z obrońcami Ruchu. Legia Warszawa - Ruch Chorzów

Ale to Rafał Grodzicki i spółka są na razie lepsi. Legia Warszawa - Ruch Chorzów

14:28

wybitnie inteligentny kibic: Wolski na razie przeciętnie. Pokazał się kilka razy, ale wydaje mi się że lepszy mecz gra Radović.

14:24

Na trybunach 19 552 widzów.

49'

Na razie hit kolejki nie rozczarowuje. Były emocje, dużo strzałów, kilka doskonałych sytuacji strzeleckich. Zabrakło tylko bramek. Może w drugiej połowie którejś z drużyn uda się przełamać strzelecki impas.

47'

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy bez bramek.

47'

O minutę przedłużona pierwsza część gry.

46'

Żółta kartka dla Wolskiego za dyskusje z arbitrem.

45'

Bardzo groźna akcja Ruchu. Janoszka wyłożył piłkę Strace, ten uderzył z linii pola karnego - tuż obok słupka!

44'

"Maciej Skorża" - skandują kibice Legii. Dziś i w następnej kolejce (14.04, z Widzewem) trenera Legii nie będzie na ławce rezerwowych "Wojskowych". To kara za ekscesy z meczu w Wisłą.

43'

Straka fauluje w środku pola. Pierwsza żółta kartka w tym meczu.

42'

Teraz Kiełbowicz fauluje Zieńczuka. Sam poszkodowany wstrzelił piłkę w pole karne - najwyżej wyskoczyli obrońcy Legii.

40'

Legioniści dryblują, goście uciekają się do fauli. Ale szybko rozegrany rzut wolny zakończył się stratą.

39'

Bardzo ładny odbiór Wawrzyniaka. Kuba nieźle spisuje się na nowej dla niego pozycji prawego obrońcy.

37'

Od kilku minut Legia dominuje w środku pola, ale nie stwarza sobie dzięki temu groźnych sytuacji.

36'

Przed meczem obawiałem się, że (jak w poprzednich "hitach kolejki") zobaczymy nudny remis. Na razie bez bramek, ale na brak rozrywki nikt na stadionie ani przed telewizorami chyba nie narzeka.

33'

Kiełbowicz w pole karne, ale tam lepiej od Vrdoljaka radzą sobie obrońcy Ruchu.

32'

Powtórka z rozrywki: wolny dla Legii, 30 metrów od bramki gości.

32'

Korner dla gości, piłka trafia do stojącego na 16 metrze Janoszki, ale ostatecznie blokują go obrońcy.

30'

Akcja Ljuboi prawą stroną, dobre dośrodkowanie do Kucharczyka, ale ten główkuje obok bramki.

30'

Kuciak wybija piłkę odważnym wyjściem z bramki. Czaił się tam Piech.

28'

Chwilę później doskonałą piłkę na dobieg dostał Kucharczyk, ale szybszy od niego był Pesković.

28'

Mogło być 1:0! Szybka kontra Legii, piłka trafia do Ljuboi, ale Serba blokuje na szóstym metrze Stawarczyk. Chyba najlepsza okazja na bramkę w tym meczu.

25'

Serb trafia w głowę jednego z obrońców, dobijał jeszcze Wolski, ale bez rezultatu.

25'

Jeszcze jeden rzut wolny dla Legii. Z narożnika pola karnego. Przy piłce Ljuboja.

24'

Niezły kocioł w polu karnym, ale gości wychodzą z niego obronną ręką. Po chwili Legioniści mają pretensje do arbitra, który nie odgwizdał ostrego wejścia jednego z piłkarzy Ruchu.

23'

Dużo ostrej gry: kolejny rzut wolny, tym razem dla Legii. Do bramki ok. 35 metrów.

21'

Dośrodkowanie Stawarczyka przechwytuje Kuciak. Słowak był na dodatek faulowany i zacznie od rzutu wolnego.

20'

Wracamy do wydarzeń na boisku: rzut wolny z ok. 40 metrów dla Ruchu.

19'

"Piłka nożna dla kibiców" - skanduje Żyleta. Brawa z sektora gości.

18'

Odpowiadam na pytania z komentarzy: Kubipp: na razie dość wyrównany mecz, zasłużony remis. Lol: Do tej pory głośniejszy był Ruch, bo Żyleta nie dopingowała. Prawdopodobnie na znak protestu przeciwko dyrektorowi ds. bezpieczeństwa. Dosłownie przed chwilą Żyleta ruszyła z dopingiem, dokładając do tego sporo pirotechniki. Mecz na chwilę przerwano, ale już się uspokoiło.

16'

Kiełbowicz miękko w pole karne, ale tam znów króluje Pesković.

15'

Wolny dla Legii na wysokości pola karnego! Faulowany Ljuboja.

14'

Rzut wolny Kiełbowicza pada łupem Peskovicia.

13'

Szybką kontrę gości przerywa Wolski do spółki z Żewłakowem.

12'

Doping z obu stron na razie nie zachwyca. Dużo wulgaryzmów, mało decybeli :)

10'

Mocne podanie Żewłakowa do Żyry, ale pomocnik Legii nie opanował piłki. Od bramki Pesković.

9'

Malinowski zagrywa ręką w środku pola.

9'

Wychodził na czystą pozycję Piech, ale był na pozycji spalonej.

8'

Ruch odgryza się uderzeniem Burligi - wysoko nad bramką Kuciaka.

7'

Było gorąco pod bramką gości! Odbiór Ljuboi, wymiana piłki z Radoviciem, strzał tego drugiego odbija bramkarz - wprost na głowę Wolskiego! Piłka szybuj jednak ponad poprzeczką.

6'

Chwilę później młody skrzydłowy Legii jest już na prawej stronie boiska, ale fauluje. Rzut wolny dla gości.

5'

Strzał Żyry z narożnika pola karnego, ale bez trudu łapie piłkę Pesković.

4'

"Żyleta" pozdrawia dyrektora ds. bezpieczeństwa, który zabronił ultrasom przedstawienia na meczu oprawy.

2'

Faul w ataku Jankowskiego.

1'

Goście rozpoczęli z wysokiego "C". Indywidualna akcja Piecha, ale strzał napastnika Ruchu bardzo niecelny.

13:30

Zaczyna Ruch.

13:29

Wyszli! Na trybunach kompletu nie ma, ale kibiców Legii jest chyba ponad 20 tysięcy. Sektor gości (1400 miejsc) prawie zapełniony.

13:27

Zawodnicy obu drużyn jeszcze w tunelu. Czy dzięki dzisiejszemu spotkaniu to będzie naprawdę Wielka Sobota? Jaki typujecie wynik? Zapraszam do dyskusji w komentarzach.

13:25

Rezerwowi Ruchu: Perdijić, Lewczuk, Grzyb, Abbott, Lisowski, Niedzielan, Starzyński.

13:24

Ławka rezerwowych Legii: Szumski, Choto, Novo, Blanco, Łukasik, Furman, Żurek.

13:24

W międzyczasie zapraszam do przeczytania naszej zapowiedzi dzisiejszego spotkania tutaj

13:21

Już za około 10 minut rozpocznie się mecz na szczycie Ekstraklasy. Lider - Legia zagra z drugim w tabli Ruchem. Na śledzenie relacji prosto ze stadionu przy ulicy Łazienkowskiej zaprasza Tomasz Dębek.