Poniedziałek, 9 kwietnia 2012, godz. 16:00
Lechia Gdańsklechia
0 : 1
Zagłębie LubinZagłębie Lubin
95'

I koniec spotkania. Lechia miała jeszcze rzut rożny, ale ostatecznie to Zagłębie przybliża się do utrzymania!

95'

Z trudem przenosi piłkę nad poprzeczką Ptak. Ostatnia szansa dla Lechii.

92'

Ostatnia zmiana w Zagłębiu. Za Hodura wchodzi Rymaniak.

91'

Jeszcze trzy minuty potrwa to spotkanie.

90'

Znakomita sytuacja dla Sernasa, ale pewnie interweniuje Buchalik!

87'

Z dystansu Traore, obok bramki. Spotkanie zmierza ku końcowi. Lechia chyba nie zdąży wyrównać. Zagłębie gra już zdecydowanie ostrożniej.

86'

Kolejna zmiana w drużynie gości. Wilczek w miejsce Rakowskiego.

84'

UWAGA! Wrzutka Machaja wprost na głowę Traore i poprzeczka ratuje Zagłębie przed utratą gola!

82'

Ostatnia roszada w Lechii. Machaj za Hairapetiana.

80'

Melduje się na boisku Woźniak, który zmienia Małkowskiego.

76'

Trybuny na meczu Lechii z Zagłębiem

76'

Grzelczak! Świetnie przyjął futbolówkę, po czym uderzył z woleja. Tuż przy lewym słupku!

76'

Ładnie Pawłowskiego starał się uruchomić Rakowski. Podanie przeciął jednak Bajić.

74'

"Gdzie te miliony, hej Kuchar gdzie te miliony" - niesie się z młynu.

73'

Grzelczak po raz kolejny niweczy ciężką pracę Traore...

72'

Podejrzewamy, że w sektorze gości jest nieco więcej niż półtora tysiąca osób. Przypomnijmy, że na razie tylko Lech wykorzystał pełną pulę, ponad dwóch tys. wejściówek.

72'

Jeszcze niecałe dwadzieścia minut do końca spotkania, a trener Hapal nie dokonał jeszcze ani jednej roszady.

70'

Kartka dla Traore.

69'

"Pozdrowienia" pod adresem Arki Gdynia ze strony lechistów. Biało-zieloni pytają po raz kolejny, dlaczego kibice Arki biją dzieci.

66'

Niebezpiecznie pod bramką Zagłębia! Błąd przyjęcia piłki przez Costę wykorzystuje Traore. Z kilku metrów uderza jednak obok lewego słupka. Kibice widzieli już futbolówkę w siatce.

65'

"Lechia Gdańsk k... szajs" - skandują przyjezdni. Na boisku natomiast okres nudnej gry w środku pola.

64'

Spiker apeluje o zdjęcie transparentu, gdyż "nie ma on nic wspólnego z meczem".

63'

Tymczasem kolejna próba Hairapetiana. Bardzo mocno, ale też bardzo niecelnie.

63'

Tego można było się spodziewać. Transparent "K... i śmiecie dlaczego dzieci bijecie" zmienił swoje miejsce. Teraz nie wisi już na trybunie prostej, tylko na drugim piętrze młyna.

61'

Ważna interwencja Vidanova bowiem na jego błąd czyhał Grzelczak.

60'

Uwaga! Po rzucie rożnym uderzał z kilku metrów Kozans, jednak został zablokowany! W sektorze gości pojawił się transparent: "Wasz bastion prawicy, to symbol Targowicy".

59'

Obaj trenerzy na stojąco. Hapal często nagradza brawami swoich zawodników.

56'

"K..., ruszcie się, panowie!" - mobilizuje młynowy biało-zielonych. Bez wątpienia wsparcie przyda się piłkarzom.

56'

Costa kontra Traore. Wygrywa skrzydłowy Lechii. Jego dośrodkowanie zostało przecięte przez Banasia.

54'

Kibice Lechii

53'

Ładnie z rożnego dokręcał piłkę Traore. Ptak z problemami, ale złapał ją w dłonie. Po chwili spięcie między zawodnikami. Sędzia uspokaja sytuację.

51'

Ależ rajd Traore! Jak pachołki mijał kolejnych przeciwników!. Jeden, drugi, trzeci, aż w końcu zatrzymał się na czwartym. Po chwili piłka znalazła się znowu pod jego nogami. Był jednak tyłem do bramki i nie zdołał oddać strzału.

50'

Rozpędził się z piłką Wilk. Miał sporo wolnej przestrzeni, więc zdecydował się na uderzenie. Kiepska próba. Wysoko nad poprzeczką.

48'

Ofensywnie zaczęło Zagłębie. Jesteśmy ciekaw, który to był już dla nich korner w tym meczu? Główkował Sernas, wprost w Buchalika.

47'

Lechia - Zagłębie

46'

Od środka zaczęła Lechia. Czy odwróci losy spotkania? Ma na to tylko 45 minut.

46'

Druga zmiana w Lechii. Za Bąka wejdzie Kozans. Piłkarze obu zespołów już na murawie.

46'

14985 widzów ogląda dzisiejsze spotkanie z wysokości trybun.

46'

Drugi raz pada w szesnastce Traore, ale sędzia nie nabiera się na jego grę teatralną. Koniec pierwszej połowy. Są emocje na PGE Arenie, jest i bramka. Lechia przegrywa z Zagłębiem 0:1, choć nie gra najgorzej. Czekamy na drugą odsłonę. Śmiemy twierdzić, że wielkanocny worek z bramkami jeszcze chowa coś w zanadrzu.

46'

"Forza BKS!" - śpiewają lechiści. Jeden z internautów pytał kto dopinguje głośniej. Gospodarze, ale Zagłębie coraz częściej się przebija.

46'

Sernas także musiał skorzystać z pomocy medycznej. Wraca już na plac gry z opatrunkiem na głowie.

46'

Pomyłka. To nie Madera, a Bąk ucierpiał. Na szczęście o własnych siłach opuścił na chwilę boisko. Aż cztery minuty potrwa jeszcze pierwsza część,.

44'

Pada na boisku Madera. Zderzył się z Sernasem. Nie wyglądało to zbyt dobrze...

43'

Głośno na PGE Arenie. "Lechia" - niesie się na dwie trybuny. W sumie na trzy, bo goście dodają "K...!" :)

41'

Jęk zawodu na trybunach! Kapitalna wrzutka Wilka na głowę Grzelczaka. Ten uderza na bramkę, ale wprost w świetnie ustawionego Ptaka! Chwila oddechu, na boisku zwija się z bólu Costa.

40'

Sektor gości Lechia - Zagłębie

39'

Żółta kartka także dla Madery, za ostrą reakcję po faulu.

39'

Ale akurat teraz musiał ukarać zawodnika. Brzydki faul Vidanova, za co otrzymuje żółty kartonik.

38'

Trzeba przyznać, że sędzia bardzo dobrze prowadzi zawody. Nie sięgnął jeszcze ani razu po kartkę, pozwalając tym samym na nieco ostrzejszą grę.

37'

Powinna paść wyrównująca bramka! Prawą flanką przedarł się Kosecki. Jego strzał został zablokowany. Dobijali jeszcze Wilk i Grzelczak, jednak nieskutecznie.

35'

Wilk przecina podanie Hodura do Pawłowskiego. Ważna interwencja lewego obrońcy biało-zielonych.

34'

Odważniej lechiści. Szybka akcja zwieńczona strzałem Grzelczaka. Kolejny raz niedokładnie.

33'

Niezły doping z obu stron, ale Zagłębie jakoś nie potrafi wyraźnie przebić się przez gospodarzy.

31'

Tymczasem w polu karnym gości przewraca się Traore, ale sędzia ignoruje jego protesty. Nie ma mowy o jedenastce.

30'

Horvath główkuje po dośrodkowaniu Małkowskiego. Nad bramką.

30'

Wspomniany wcześniej transparent pod adresem Arki zniknął właśnie z trybun.

29'

Aż cztery flagi Śląska Wrocław na PGE Arenie. Nie ma co się dziwić. Lechia gra przecież z ich największą "kosą".

27'

Nowak wpada w szesnastkę, ale zatrzymuje go Costa! Po kolejnym rzucie rożnym, sytuację wyjaśnił jeden z zawodników Zagłębia.

26'

"Trzy k... znam Śląsk, Wisełka i Lechia Gdańsk". Gospodarze nie odpowiadają na zaczepki.

24'

Uwaga! W polu karnym lubinian znalazł się Grzelczak, ale przeciwnicy nie pozwolili mu obrócić się z futbolówką.

23'

22'

Mocne uderzenie Pawłowskiego i z trudem broni Buchalik. Kolejny korner dla Zagłębia.

22'

A na murawie, tuż obok Wilka przechadza się... gołąb. Czyżby sokół na urlopie?:)

20'

Według nas, na PGE Arenie zasiada dzisiaj około 20 tys. widzów. Poczekamy jednak do przerwy, gdy spiker poda oficjalną liczbę.

19'

Kolejne podanie z głębi pola do Traore. Znowu za mocno, znowu lepszy Ptak.

18'

Groźnie pod polem karnym Zagłębia. Banaś zatrzymuje Traore i mamy rzut rożny. A po nim główkował Nowak.

16'

Transparent mimo apelu spikera nadal wisi. Służby porządkowe nie kwapią się do jego zdjęcia.

15'

Wróćmy do boiskowych wydarzeń, bo inicjatywę przejmują gdańszczanie. Strzał zza szesnastki Hairapetiana. Słaby i tuż obok lewego słupka.

14'

"Lechia Gdańsk k... szajs" - skandują przyjezdni, Atmosfera naprawdę gorąca, choć na termometrach zaledwie kilka stopni na plusie.

13'

A na trybunach Lechii pojawia się transparent: "K... i śmiecie dlaczego dzieci bijecie?". Odnosi się on do pobicia młodych piłkarzy Lechii przez chuliganów mieniących się fanami Arki. Spiker apeluje o zdjęcie transparentu.

12'

Dogranie z prawej strony, piłka przechodzi przez całą obronę Lechii. Dopada do niej Małkowski, który mocnym uderzeniem pokonuje Buchalika!

12'

GOOOOOOOOL! Zagłębie wychodzi na prowadzenie!

11'

Z niezłą akcją wychodzili gospodarze, jednak arbiter dopatrzył się dotknięcia ręki przy przyjęciu piłki przez Airapetiana.

10'

Kontratak Lechii nieudany. Zbyt mocno w kierunku Traore dogrywał Kosecki.

9'

"W Wolnym Mieście Gdańsku (...)" - intonuje młyn.

8'

Z dalszej odległości strzelał Małkowski. Mamy róg, bo piłka otarła się o jednego z lechistów. Tuż po wznowieniu gry, styczność z futbolówką po raz pierwszy miał Buchalik.

6'

I zmiana w Lechii. Za kontuzjowanego Małkowskiego wchodzi Buchalik, dla którego jest to debiut.

5'

Tak wyglądał sektor gości na pół godziny przed meczem. Teraz jest znacznie bardziej wypełniony.

4'

Trybuny na meczu Lechia - Zagłębie

4'

Długie podanie w kierunku Sernasa. Napastnik Zagłębia został przyblokowany przez rywala i piłka padła łupem wychodzącego z bramki Małkowskiego.

2'

A tuz po nim, w walce ucierpiał Deleu, który wymaga pomocy medycznej. Chwila przerwy w grze.

1'

Nie zdążył dogonić piłki Małkowski po błędzie Wilka. Mamy korner dla gości.

1'

Pierwszy gwizdek w meczu, a więc zaczynamy! Od środka rozpoczęło Zagłębie.

15:57

Piłkarze wychodzą na płytę boiska. Lechia na zielono-biało, Zagłębie w pomarańczowo-czarnych strojach.

15:52

Pojawił się transparent na murawie. "Aram, Maciek - PAMIĘTAMY!". Mowa o Arkadiuszu Rybickim i Macieju Płażyńskim, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej.

15:46

Piłkarze zeszli już do szatni. Za kwadrans pierwszy gwizdek. Zawody poprowadzi Daniel Stefański (Bydgoszcz). Na liniach pomagać mu będą Rafał Rostkowski i Marcin Boniek (obaj Warszawa). Sędzią technicznym jest Zbigniew Dobrynin (Łódź).

15:44

Kolorowo na sektorze przyjezdnych. Są kibice Zagłębia w pomarańczowych koszulkach, kibice Arki w żółtych i prawdopodobnie fani Zawiszy w czarnych.

15:42

W ostatniej kolejce Lechia wygrała na wyjeździe z GKS-em Bełchatów 3:1, a Zagłębie pokonało na własnym terenie Jagiellonię Białystok 2:1.

15:40

Młyn biało-zielonych w całości oflagowany. Wiszą już takie flagi jak "Green Gang", "Władcy Północy", czy "Pruszcz Gdański". W sektorze gości z kolei pojawiła się kolejna flaga arkowców - "Kaszebe".

15:38

Znamy już wynik derbów Łodzi. ŁKS zremisował 1:1 z Widzewem. Rezultat połowicznie urządza Lechię, jak i Zagłębie. Na ten moment, gdańszczanie mają dwa punkty przewagi nad strefą spadkową, natomiast lubinianie pięć.

15:33

Ciekawa sytuacja z Wojciechem Pawłowski, bramkarzem Lechii, który do Bełchatowa nie pojechał, aby "odpocząć fizycznie i psychicznie". Dzisiaj nie ma go nawet w meczowej osiemnastce. Jest za to na trybunach.

15:33

Znamy już wyjściowe jedenastki. W Lechii jedna zmiana w porównaniu z meczem z GKS-em Bełchatów. Deleu zastąpi Rafała Janickiego. Więcej roszad od Pawła Janasa dokonał Pavel Hapal. Nie ma Patryka Rachwała, Łukasza Hanzela i Eltona Liry.

15:22

Szybka wymiana uprzejmości. "Ch... ma w gębie, ta stara k... Zagłębie". Dzisiaj będzie gorąco na trybunach. Swoją drogą mecz Lechii z Zagłębiem to jeden z ostatnich sprawdzianów dla służb mundurowych przed EURO.

15:21

I pojawiają się główni aktorzy dzisiejszego spotkania. Najpierw na rozgrzewkę wyszli piłkarze Zagłębia przy okrzyku: "Jazda z k..., Zagłębia jazda z k...". Po chwili brawami przez miejscowych witani zawodnicy Lechii.

15:18

Z tego co udało nam się ustalić, to "Miedziowych" wspierać będzie półtora tysiąca gardeł. W sektorze przyjezdnych zawisły już cztery flagi w tym żółto-niebieska: "Arka Gdynia".

15:17

Bramkarze obu zespołów właśnie zameldowali się na murawie i rozpoczęli rozgrzewkę. Znakomicie zapowiada nam się to spotkanie ze względu na aspekt kibicowski. Zagłębie wspierać będą kibice Arki Gdynia, czyli najwięksi wrogowie Lechii. W sektorze gości zjawią się również fani bydgoskiego Zawiszy, którzy... nie przepadają za Arką.

15:15

Witamy serdecznie z PGE Areny i zapraszamy na mecz bezpośrednich kontrkandydatów w walce o utrzymanie. Lechia Gdańsk podejmie Zagłębie Lubin, które wygrało trzy mecze z rzędu.