GKS KatowiceGKS Katowice
0 : 0
Piast GliwicePiast Gliwice
95'

Koniec derbów. Gdyby nie fakt, że ostatnie 15. minut goście grali praktycznie w 10. bo Chałbiński osłabił zespół zmieniając Maycona to drużyna Brosza może być zawiedziona. Jednak dla gości, walczących o awans to strata dwóch punktów. Kibice z Gliwic mają nadzieję, że nie braknie tych 2 punktów w czerwcu. A za tydzień kolejny szlagier - w Wodzisławiu Śląskim Piast gościł będzie ŁKS. Za uwagę dziękuje - Szura Bartłomiej

90'

180 sekund dolicza arbiter

89'

Jedna z ostatnich szans dla gości - rzut rożny

88'

Dziedzic z 16.metrów próbował uderzyć technicznie. Ale napastnik z Katowic nie trafił do siatki

87'

Nerwowo przy Bukowej, a czasu coraz mniej

85'

Kolejny rzut rożny po wybiciu Kowalczyka

84'

Iwan podaje do Chałbińskiego ale napastnik gości jest dziś zbyt słaby aby dojść do piłki

82'

Za pociąganie za koszulkę

82'

Szary fatalnie wykonał ten rzut wolny i stworzył okazję do kontry dla rywala. Dziedzic na spalonym jednak.

81'

Faulowany Podgórski, wolny dla Piasta na połowie GKS.

81'

Ostatnia zmiana w tym spotkaniu

79'

Chałbiński na spalonym...

78'

Chyba korzystniej dla Piasta jakby na boisku został nawet non stop łapany na spalonym Maycon niż wolniutki Chałbiński.

77'

Lewczuk w boczną siatkę z 16.metrów

77'

Piast zmarnował kolejną okazję - Chałbiński z 3 metrów nie trafił w piłkę przed bramką. Lewczuk z Iwanem wypracowali tę akcję.

75'

Chałbiński biegnie na bramkę Gorczycy ale napastnikowi z Gliwic brakło...szybkości. Piłka koło słupka

74'

Zmęczony Maycon opuszcza boisko

72'

Znów kolejna znakomita okazja dla Piasta. Po dośrodkowaniu Podgórskiego Krzyckiemu brakło centymetrów aby pokonać Gorczycę

69'

Chwalibogowski na spalonym wg sędziego.

67'

Kolejny raz na spalonym Brazylijczyk z Piasta...

67'

Szybkie podania w środkowej strefie boiska ale dużo niedokładności w tych zagraniach.

65'

Cholerzyński za mocno wypuszcza sobie piłkę i ta wychodzi za linię końcową

64'

Były reprezentant Polski wchodzi na murawę zmieniając Pitrego

62'

Świetnie broni Gorczyca po ogromnym zamieszaniu w polu karnym. To mógł być gol!!

61'

Kaszowski miał sporo miejsca w polu karnym aby dokładnie dośrodkować ale tylko wywalczył róg

59'

Godzina gry w derbach za nami. Ciekawe, szybkie spotkanie ale brakuje goli - czy doczekamy się ich w tym meczu?

57'

Druga zmiana u gości

57'

Hołota mocno ale daleko od bramki

57'

Dziedzic faulowany przez Krzyckiego, wolny dla Gieksy

55'

Na murawie "piłkarz legenda" - Jarosław Kaszowski debiutował w Gliwicach w 1997 roku

54'

Dziwna zmiana u gości. Ale trener Brosz na pewno wie co robi.

53'

Pierwsza zmiana w GKS

52'

Dużo niedokładności w środkowej strefie boiska. Za moment zmiana w GKS

49'

Piast próbuje przejść pod bramkę GKSu ale w drużynie Brosza dużo niedokładności

48'

Urban z rzutu wolnego podaje piłkę w ręce Gorczycy...

46'

Drugą połowę oba zespoły rozpoczęły bez zmian

46'

Zaczynamy

45'

Koniec pierwszej połowy. Ciekawy, szybki mecz. Zapraszam za 15. minut

45'

Znów Szary uratował Piast ale Dziedzic i tak był na spalonym a 1 połowa przedłużona o 60 sekund

44'

Minuta do końca pierwszej częsci - czy zobaczymy jeszcze bramki?

43'

W drugiej połowie goście muszą zagrać bardziej skoncentrowani bo jeżeli ŁKS i Podbeskidzie wygrają to odskoczą w tabeli gliwiczanom

42'

Krzycki głową do swojego bramkarza po dośrodkowaniu Sokołowskiego

40'

Chwalibogowski znów po skrzydle wchodzi w pole karne Piasta i jego groźne dośrodkowanie wybija jeden z obrońców Piasta. Było groźnie

38'

Sielewski dochodzi do piłki po stracie przed polem karnym Sadowskiego ale były zawodnik Wisły Płock uderza nad poprzeczką

37'

Obaj trenerzy przy bocznej linii oglądają poczynania swoich zespołów

35'

Chwalibogowski strzela znów z dystansu ale tym razem nad poprzeczką i Szmatuła nie musi interweniować

34'

Kolejna 100% szansa Maycona, zawodnik wbiegł w pole karne i strzelił niestety obok lewego słupka. Ależ Brazylijczyk dziś jest nieskuteczny...

32'

Ogromne problemy bramkarza Piasta po strzale Cholerzyńskiego

30'

Piast spokojnie konstruuje kolejną akcję. Gks na swojej połowie stara się przejąć piłkę.

27'

Chwilowy przestój w grze, piłka w środku pola

25'

Maycon...spalony...

25'

Piast zamyka gospodarzy przez kilka minut na swojej połowie - bez efektu jednak

23'

Oj, oj Maycon dostaje przypadkowo piłkę przed bramką gospodarzy ale źle ją przyjmuje i rzut rożny

21'

Ładna kontra Gieksy ale obrona z Gliwic sobie poradziła

21'

Sadowski po faulu na Biskupie upominany przez sędziego

20'

Sadowski dośrodkowuje i znów Szary ratuje gości, było bardzo groźnie!

19'

Cholerzyński na spalonym a piłkarz Gieksy wychodził sam na sam z bramkarzem

19'

Biskup, Biskup, Biskup w polu karnym...i zacznie Gorczyca

17'

Goście z Gliwic to drużyna dojrzalsza, choć gospodarze próbują się odgryzać to podopieczni Brosza jednak mają przewagę

16'

Aktywny Maycon przegrywa pojedynek z Sokołowskim

15'

Strzela z 16. metrów Podgórski - broni Gorczyca

15'

Biskup po ładnej akcji wywalczył rzut rożny

13'

Sokołowski wprost w ręce bramkarza

12'

Dziedzic był w środku pola karnego po ładnym podaniu z boku boiska ale Szary sobie poradził

11'

W odpowiedzi Kamil Cholerzyński bardzo wysoko nad poprzeczką

11'

Znów szansa gości, po podaniu Urbana Sielewski na spalonym.

10'

Wolny dla gości po faulu na prawej stronie boiska na połowie GKS

8'

100% szansa Biskupa!! Sytuację wypracował Maycon ale kapitan gości nie trafił w sytuacji sam na sam. To powinien być gol!

8'

Maycon przed szansą ale Gorczyca sobie radzi!

6'

W rewanżu kapitan Piasta źle dośrodkowuje i od bramki GKS

6'

Sokołowski dośrodkowuje ale piłka już była za linią boczną boiska. Od bramki goście

4'

Przy piłce goście, z prawej strony boiska Zganiacz przy piłce

2'

Pitry w polu karnym ale skutecznie interweniuje Szmatuła

1'

Zaczynamy Derby Śląska GKS Katowice - Piast Gliwice

19:50

Poznaliśmy składy obu zespołów nie odnotowaliśmy jakiś większych sensacji. Obaj trenerzy wystawili chyba swoje najsilniejsze "11"

19:47

Jeżeli Piast zwycięży a ŁKS to się nie uda to przynajmniej do jutra zostanie liderem pierwszej ligi drużyna z Gliwic. Podopieczni trenera Brosza mają więc poważny cel do zrealizowania.

19:09

Już tylko 50 minut dzieli nas od pierwszego gwizdka sędziego Musiała z Krakowa. Szkoda, że drużynę Piasta nie będzie wspierać zapewne liczna grupa sympatyków z powodu zamknięcia sektora gości przy Bukowej.