Real Madryt poza Ligą Mistrzów! Pep Guardiola i Citizens wygrali oba starcia w dwumeczu

7 sierpnia 2020, 22:58 | DW

Liga Mistrzów. Real Madryt poza burtą elitarnych rozgrywek. Królewscy przegrali z Manchesterem City 1:2 (w dwumeczu 2:4) i nie mają szans na odebranie tytułu Liverpoolowi. Na to szansę zachowali The Citizens, którzy z pewnością chcą rewanżu za ligowe rozgrywki w Anglii. Gole dla gospodarzy strzelali Raheem Sterling i Gabriel Jesus, kontaktowe trafienie zanotował tylko Karim Benzema.

Raheem Sterling pozbawił Królewskich złudzeń na awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Spotkanie od początku źle ułożyło się dla podopiecznych trenera Zinedine'a Zidane'a. Już w 8. minucie trafienie zaliczył Raheem Sterling. Fatalne zachowanie defensywy Królewskich tuż przed własnym polem karnym. Piłkę przechwycił Gabriel Jesus, który podał w pole karne do Sterlinga, a ten płaskim uderzeniem pokonał Thibaut Courtois!

Real próbował odpowiedzieć na trafienie skrzydłowego City. W 21. minucie Eden Hazard podał przed linię 16. metra do Karima Benzamy, który błyskawicznie odwrócił się przodem do bramki, by huknąć w stronę prawego słupka. Wyciągnięty jak struna Ederson zdołał odbić piłkę na rzut rożny.

W 28. minucie Królewscy dali sygnał do ataku. Rodrygo urwał się prawą stroną i zacentrował w pole karne, a tam Karim Benzema wyskoczył najwyżej, by mocnym uderzeniem głową pokonać Edersona. Kibice Realu liczyli chociaż na dogrywkę w tym dwumeczu. Wynik do przerwy pozwolił mieć nadzieję.

Po przerwie częściej do głosu w ofensywie dochodzili jednak gospodarze. Swój wieczór mógł na spokojnie mieć Raheem Sterling, ale dwukrotnie nie wytrzymał presji i nie strzelił gola. Do euforii szkoleniowca doprowadził Gabriel Jesus w 68. minucie. Co tu zrobił Raphael Varane? Najpierw chciał wybić piłkę głową, ale nie trafił w nią, a potem "poprawką" chciał zgrać do bramkarza. Uczynił to zbyt lekko, co wykorzystał Gabriel Jesus, który pokonał wychodzącego z bramki Thibaut Courtois.

Real Madryt wyleciał z Ligi Mistrzów. Przed Manchesterem City otworzyły się właśnie drzwi do końcowego triumfu. Czy Obywatele doczekają się europejskiego trofeum, czy ćwierćfinał rozgrywek to zbyt wcześnie, by wyrokować?