menu

Radosław Majecki nie dokończy sezonu w Legii? AS Monaco nie idzie na kompromis

11 czerwca 2020, 12:32 | DW

Legia Warszawa sprzedała zimą Radosława Majeckiego do AS Monaco. Klub, w którym występuje na co dzień Kamil Glik, zgodził się na wypożyczenie do 30 czerwca i nie bierze pod uwagę epidemii koronawirusa, która opóźniła zakończenie sezonu w Europie. Majecki ma przyjechać 1 lipca do Monaco, nawet jeśli Legia będzie na ostatniej prostej sezonu 2019/20.

Radosław Majecki nie dokończy sezonu w barwach Legii?
Radosław Majecki nie dokończy sezonu w barwach Legii?
fot. brak

Legia Warszawa straci bramkarza w kluczowym momencie


Radosław Majecki zimą pobił rekord transferowy naszej ligi. Siedem milionów euro zaoferowało za niego AS Monaco, a Legia Warszawa zgodziła się na ten transfer. Wojskowi mogliby cieszyć się z obecności swojego bramkarza do końca sezonu, ale ten nie zakończy się przed 30 czerwca, a właśnie wtedy mija ostatni dzień wypożyczenia. Monaco nie idzie na kompromis i chce, aby polski golkiper już 1 lipca zjawił się we francuskim klubie.

PKO Ekstraklasa zakończy grę planowo 18-19 lipca, a więc Radosława Majeckiego może zabraknąć nawet w czterech ostatnich meczach sezonu. Meczach, które zaważą o mistrzostwie Polski.

AS Monaco nie robi Legii na złość, a po prostu potrzebuje bramkarza. Sezon we Francji został przerwany, więc w lipcu rozpoczną się przygotowania już do następnej edycji rozgrywek Ligue 1. Monaco rozstało się na początku tego tygodnia ze swoim kluczowym bramkarzem, Danijelem Subasiciem. Dopuszczenie Majeckiego do gry w Ekstraklasie do końca sezonu w Polsce jest nie tylko ryzykiem kadrowym, ale i możliwą kontuzją, jaką bramkarz może odnieść w tych spotkaniach.
źródło: WP Sportowe Fakty

PKO EKSTRAKLASA w GOL24


Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy


Polecamy