Fortuna 1 Liga. Radomiak Radom uratował punkt z Olimpią Grudziądz

19 października 2019, 18:53 | DW

Fortuna 1 Liga. Olimpia Grudziądz była blisko zwycięstwa na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. Lider udowodnił, że nie bez powodu jest najlepszy w całej stawce i w drugiej połowie odrobił dwubramkową stratę. Gole dla drużyny z Grudziądza zdobywał Omran Haydary, który znów jest samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców. Po stronie gości trafienia notowali Leandro i Mateusz Michalski.

Olimpia Grudziądz - Radomiak Radom 2:2 (2:0)

W zeszłym sezonie oba zespoły mierzyły się jeszcze w 2 lidze. W Radomiu padło wtedy aż sześć goli - gospodarze wygrali 4:2, a bohaterem spotkania został Leandro, który ustrzelił wówczas hat-tricka. Dziś także pomocnik Radomiaka może być jedną z kluczowych postaci. W Grudziądzu to Olimpia zwyciężyła jednak 1:0.

Spotkanie na poziomie 1 Ligi obfitowało w ciekawe akcje i - przede wszystkim - gole! W 38. minucie arbiter podyktował rzut karny dla Olimpii. Omrar Haydary w takich sytuacjach w tym sezonie praktycznie się nie myli. Najlepszy strzelec Olimpii wykorzystał "jedenastkę", trafiając do siatki po raz dziewiąty w tym sezonie. Po chwili Afgańczyk cieszył się już z 10. gola w 1 Lidze. Tym razem gospodarze wyprowadzili świetną kontrę, a ich najlepszy strzelec wykorzystał sytuację sam na sam z Mateuszem Kochalskim, wykazując się sprytem i posyłając piłkę do siatki lobem.

Olimpia Grudziądz w pierwszej połowie meczu z Radomiakiem wyraźnie przeważała - dobre okazje na gola mieli Robert Ziętarski, Elvir Maloku i Ariel Wawszczyk. Ostatecznie dwa gole zdobył jednak najlepszy strzelec zespołu i całej ligi, Omran Haydary.

Goście z Radomia do ostatniego kwadransu odpowiedzieli tylko jednym trafieniem. Leandro w zeszłym sezonie popisał się hat-trickiem w meczu z Olimpią Grudziądz, jeszcze w 2 Lidze. Teraz pomocnik Radomiaka pewnie wykorzystał rzut karny i zdobył gola kontaktowego. Na siedem minut przed końcem Mateusz Michalski doprowadził do wyrównania, którego Radomiak nie wypuścił już z rąk. Akcję skrzydłem przeprowadził Patryk Mikita, dograł do Mateusza Michalskiego, a rezerwowy Radomiaka pokonał Łukasza Sapelę.

Atrakcyjność meczu: 7/10
Piłkarz meczu: Omran Haydary

FORTUNA 1. LIGA w GOL24

Więcej o 1. LIDZE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

[xlink]788d4774-a993-6b67-51d5-6fdb22a3c15e,6426dc67-3c16-87b5-afe7-3169740e4b26[/xlink]