Puchar Polski: Arka Gdynia poznała rywala, z którym zagra w finale!

18 kwietnia 2018, 22:33 | ŁŻ

2 maja, na PGE Narodowym, Arka Gdynia w wielkim finale Pucharu Polski zmierzy się z Legią Warszawa. Stołeczny zespół rzutem na taśmę pokonał w środę zespół Górnika Zabrze 2:1.

Arka do wielkiego finału awansowała jako pierwsza. Zapewniła go sobie pokonując w dwumeczu Koronę Kielce. Na wyjeździe podopieczni trenera Leszka Ojrzyńskiego przegrali co prawda z rywalem 1:2, ale u siebie triumfowali 1:0 po bramce Marcusa da Silvy i dzięki trafieniu w Kielcach, mogli cieszyć się z kolejnego, wielkiego sukcesu.

Gdynianie w środę mogli zatem wygodnie zasiąść w fotelach i obserwować rywalizację Legii z Górnikiem. W pierwszej batalii półfinałowej pomiędzy tymi drużynami padł remis 1:1. W drugim spotkaniu wiele wskazywało na to, że dojdzie do dogrywki. Jeszcze do… 97 minuty na tablicy świetlnej widniał rezultat 1:1. Wtedy to jednak stołeczny zespół zadał potężny cios. Bramką na wagę awansu zdobył po dośrodkowaniu z prawej strony Jarosław Niezgoda.

Górnik miał od 67. minuty utrudnione zadanie. Za zagranie ręką poza polem karnym czerwoną kartką ukarany został bramkarz Tomasz Loska. Zabrzanie kończyli zatem grę w dziesiątkę.

Wielki finał Pucharu Polski Legia Warszawa - Arka Gdynia odbędzie się w środę, 2 maja na PGE Narodowym.

Hej @LegiaWarszawa gratulujemy awansu do finału @PZPNPuchar 2 maja Puchar wraca do @MiastoGdynia #PucharJestNasz #ArkaRazem pic.twitter.com/Uuc5p4cTkI— Arka Gdynia (@ArkaGdyniaSSA) 18 kwietnia 2018

Arka Gdynia - Korona Kielce. Prezes Arki: Kamień spadł mi z serca