menu

Pomocnik pożegnał się z ŁKS. Wzmocni wicelidera drugiej ligi

28 stycznia 2020, 18:02 | R. Piotrowski

Bartłomiej Kalinkowski, który w ŁKS pojawił się latem 2018 roku, właśnie rozstał się z łódzkim klubem. 25-letni pomocnik swoją piłkarską karierę będzie kontynuował w drugoligowym Górniku Łęczna.


fot. Bartłomiej Kalinkowski jest trzecim zawodnikiem, który opuścił w przerwie zimowej ŁKS [Fot. Krzysztof Szymczak]

Niechciani w ŁKS piłkarze wzmacniają rywali prowadzącego w tabeli drugiej ligi Widzewa, bo najpierw na Górny Śląsk przeniósł się Maciej Dampc (obrońcę wypożyczył do końca sezonu trzeci w tabeli drugiej ligi GKS Katowice), a teraz do wicelidera czyli Górnika Łęczna dołączył Bartłomiej Kalinkowski. W tym jednak przypadku transfer jest definitywny, więc defensywnego pomocnika nie zobaczymy już w koszulce z ełkaesiacką przeplatanką na piersi.

Czy łódzcy kibice będą tęsknić? Zawodnik był często krytykowany przez ełkaesiacką trybunę, choć należy przy tym dodać, że występuje na niewdzięcznej pozycji defensywnego pomocnika, a grę takich zawodników docenia się rzadziej. Oddajmy więc zawodnikowi, że w ŁKS rozegrał 40 spotkań (13 ekstraklasie, 24 w pierwszej lidze i 3 w Pucharze Polski), zdobył jedną bramkę (w wygranym 3:0 meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała w Łodzi) i pomógł drużynie awansować do piłkarskiej elity.

Teraz były zawodnik m.in. Broni Radom, Legii Warszawa (to w jej barwach zadebiutował w 2014 roku w ekstraklasie) i GKS Katowice spróbuje pomóc Górnikowi Łęczna awansować na zaplecze ekstraklasy. Drużyna z województwa lubelskiego zajmuje po rundzie jesiennej drugie premiowane awansem miejsce w tabeli ze stratą „oczka” do Widzewa i przewagą dwóch nad GKS Katowice.

Dzięki za piękne 1,5 roku @LKS_Lodz . To była przyjemność móc reprezentować Wasze barwy a chwile ze zdjęcia zapamiętam do końca życia ! Proszę wierzcie w ta drużynę i dopingujcie ją tak mocno jak jesienią bo z Wami tych chłopaków stać na utrzymanie. Powodzenia ✌[unicode_pictographs]%F0%9F%8F%BC[/unicode_pictographs]⚪️[unicode_pictographs]%F0%9F%94%B4[/unicode_pictographs]⚪️ pic.twitter.com/mN7MxFvuCr— Bartek Kalinkowski (@BartekKali) January 28, 2020

Dodajmy, że we wtorek ŁKS poinformował o rozwiązaniu umowy z obrońcą Kamilem Juraszkiem, który prawdopodobnie trafi do pierwszoligowego Chrobrego Głogów.


Polecamy