menu

Polska zagra mecze Euro 2020 na stadionie Manchesteru City?

7 kwietnia, 11:57 | Foto Olimpik/x-news

Według informacji brytyjskich mediów Dublin zostanie skreślony z listy miast-gospodarzy Euro 2020. Władze irlandzkiej stolicy nie zgadzają się na wpuszczenie kibiców na trybuny w dobie pandemii koronawirusa. A to był jeden z warunków, które przed gospodarzami turnieju postawiła UEFA. - Termin potwierdzenia gotowości przez 12 europejskich miast upływa 7 kwietnia - podaje „The Sun”.


fot.

- Dublin nie da UEFA żadnej gwarancji, że kibice będą wpuszczeni na Aviva Stadium. W tej sytuacji realnym scenariuszem jest przeniesienie czterech spotkań Euro 2020 do Anglii - czytamy w dzienniku.

Jeśli doniesienia "The Sun" się potwierdzą, mecze Polaków ze Słowakami i Szwedami odbędą się w Anglii. Początkowo faworytem do zastąpienia stadionu w Dublinie był obiekt Tottenhamu Hotspur, ale angielska policja miała nie zgodzić się na to, by tego samego dnia dwa mecze były rozgrywane w tym samym mieście. Główną areną turnieju będzie Wembley.

Angielscy dziennikarze sugerują, że zastępcą Aviva Stadium w Dublinie ma zostać Etihad Stadium, na którym na co dzień swoje mecze rozgrywa Manchester City. Obiekt wicemistrza Anglii byłby zatem areną meczów Polska - Słowacja (14 czerwca), Szwecja - Słowacja (18 czerwca), Szwecja - Polska (23 czerwca) oraz meczu 1/8 finału, w którym zmierzą się zwycięzca grupy D i druga drużyna grupy F.

REPREZENTACJA w GOL24


Więcej o REPREZENTACJA - newsy, wyniki, terminarze, tabele