Kosta Runjaic: Nie jest miło przegrać, ale wyciągniemy z tego dobre wnioski

18 lutego 2018, 20:32 | Jakub Lisowski

Opinie trenerów po meczu Lech Poznań – Pogoń Szczecin (2:0)

Kosta Runjaic z Pogoni Szczecin.

Kosta Runjaic, Pogoń
Gratulacje dla Lecha. Mieliśmy swój pomysł, swoje chęci. Wiedzieliśmy, że będzie ciężko, a decydować mogą niuanse. Pierwsza połowa zdecydowanie dla Lecha Poznań. Moja drużyna za dużo prostych strat, błędów w posiadaniu piłki. Jedna sytuacja wystarczyła dla Lecha, by pokazać posiadaną jakość w składzie. Zobaczymy, czy właściwie się zachowaliśmy.

Jeśli chodzi o drugą połowę to nie mam się czego wstydzić. Graliśmy z sercem, odważnie, z pasją, ale zabrakło do szczęścia bramki. Tak to jest, jak się gra z czołówką to niewykorzystana okazja kończy się stratą bramki. I tak było.

Nie jest miło przegrywać, ale z takiej sytuacji można wyciągnąć ciekawe wnioski. I my je wyciągniemy i w kolejnym meczu będziemy grać lepiej. Lechowi życzę sukcesów w walce o mistrza Polski. To na pewno jest najlepszy przeciwnik, z jakim grała moja Pogoń.
Nie chcę mówić, że przespaliśmy I połowę. Aż tak źle nie graliśmy, ale wiem, że stać nas na lepszy występ. Trzeba też patrzeć na przeciwnika, a Lech jest bardzo mocny u siebie. Musimy uszanować ten wynik. Jeśli ktoś oczekiwał, że Pogoń tu przyjedzie i wygra 3:0 to źle do tego meczu podszedł. Lepiej wtedy zająć się grami komputerowymi. Całościowo tak źle nie wypadliśmy. Zmusiliśmy Lecha do maksymalnego wysiłku.

Zobacz więcej: Pogoń przespała pierwszą połowę z Lechem. I nie odrobiła strat

Nenad Bjelica, Lech
Zasłużone zwycięstwo. Pierwsza połowa lepsza od drugiej. Po przerwie potwierdziliśmy sobie, że musimy dobrze pracować, by walczyć o mistrza. Cieszy mnie dobra gra zespołu, lepsza forma kilku zawodników. Jasmin Burić nam dziś pomógł, a przecież tak dużo razy był krytykowany. Cierpliwie pracował, by tak grać.

Pozytywnych rzeczy na pewno więcej niż negatywnych, ale na jedną sprawę zwróciłem uwagę – w drugiej połowie nie mieliśmy kontroli nad meczem.

Relacja na żywo: Mecz Lech Poznań – Pogoń Szczecin ONLINE

Zobacz więcej: Plebiscyt Piłkarz Roku: zobacz najpopularniejszych i najlepszych

[wideo_iframe]//get.x-link.pl/3b110065-c286-e4de-9ff6-7d6b6718a3e5,3d331062-6193-bcc9-46d1-5ec3c68180ed,embed.html[/wideo_iframe]