PKO Ekstraklasa. Warta Poznań wygrała ze Stalą, choć przez godzinę grała w osłabieniu!

7 listopada 2020, 16:59 | DW

PKO Ekstraklasa. Warta Poznań nie zaczęła najlepiej spotkania w Mielcu, ale ostatecznie wygrała z miejscową Stalą 1:0. Goście kończyli mecz w dziesięciu po tym, jak jeszcze w pierwszej połowie czerwoną kartkę obejrzał Mateusz Spychała. Gospodarze nie potrafili ograć obrony poznaniaków, a ci zaskoczyli w najmniej oczekiwanym momencie. Warta wyszła na prowadzenie w 88. minucie gry i nie oddała go już do samego końca.

Stal Mielec - Warta Poznań 0:1 (0:0)

Kluczowym momentem spotkania była czerwona kartka Mateusza Spychały. W 35. minucie Tomasiewicz wychodził na czystą pozycję, Spychała pociągnął go do ziemi i to skończyło się czerwoną kartką. Warta została skazana na godzinę gry w dziesiątkę. Poza kartką, kontuzji doznali jeszcze Mario Rodriguez i Gracjan Jaroch. Po chwili okazję na gola miał Mateusz Mak. Po wrzutce Forsella uderzył z powietrza obok prawego słupka. Niewiele zabrakło.

Po godzinie gry bliżej gola była jednak Warta. Najpierw zamieszanie w polu karnym Stali i Łukasz Trałka huknął wprost w poprzeczkę. Po chwili zawodnicy gości dopatrzyli się faulu na swoim partnerze. Arbiter Sebastian Jarzebak osobiście sprawdził sytuację i nie widział żadnego przewinienia. Graliśmy więc dalej.

Chwilę później świetną okazję miał Petteri Forsell. Fin mocno uderzył z rzutu wolnego i z najwyższym trudem bramkarz Warty, Daniel Bielica, przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Spotkanie mogliśmy zakończyć mocnym akcentem postawionym przez Jakuba Wróbla, który strzelił z linii pola karnego. Prosto w golkipera gości. Ostatnie słowo należało jednak do poznaniaków.

W 88. minucie Warta Poznań niespodziewanie wyszła na prowadzenie. Podanie na wolne pole do Mateusza Kuzimskiego od Jana Grzesika. Napastnik Warty ograł dwóch obrońców i pewnym strzałem pokonał Rafała Strączka. Podopieczni Piotra Tworka okupili tę wygraną czerwoną kartką i kontuzjami, ale ostatecznie dopisują sobie cenne trzy punkty.